FIFA Kürt futbol takımını resmi olarak tanıdı - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA Kürt futbol takımını resmi olarak tanıdı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: FIFA Kürt futbol takımını resmi olarak tanıdı

Konu kürt oldu mu özgürlük savaşçısı , Türk oldu mu işgalci barbar oluyor , mesela biz ata topraklarında Doğu Türkistanda teröristiz , güney azerbaycanda teröristiz ,karabağda haksız hak talep ediyoruz , e tabi Kıbrısta da işgalciyiz . Ama kuzey ıraktan Türkmenler ve arapların sürülmesi ile kurulan bir krdistan abd'nin değil kürtlerin üstün başarısı tabi ki ve fifa tarafından tanınmasını da sevinçle karşılamayan faşisttir .

tam bunlari yazacaktim ellerin dert gormesin

Türkler işgal ettikleri yerlerde 1 kere yıkım ya da sömürgecilik yapmış mı bulun çıkarın söyleyin hatta onları asimile etmek yerine kendi benliklerini korumaları sağlanmış dinlerine, dillerine hiç birşeylerine karışılmamış ama diğer devletlerin yaptıkları işgallerde bu tarz iyi niyetli şeylerden söz edilebilir mi hayır eee o zaman türkler mi işgalci yoksa diğerleri mi?

Nasıl peki Alemdar'cım.

Bakın ben hümanist bir adamım, özgürlükçü bir adamım.

Kim olursa olsun, eğer bir devlet, sırf diğer devletin padişahının kızı güzel diye o devleti işgal edip halkın mutluluğunu bozuyorsa, kim olursa olsun işgal eden devlete tepkim olur. Böyle olaylar oldu yani bizim tarihimizde. Olmadı mı?

Aynı şekilde bizim topraklarımızı paylaşmaya gelen devletler, bizi mutlu mu edeceklerdi. Onlar da işgalciydi. Onlara da tepkim olur.

Bu konuda ben herkesi desteklerim, benim tarafım olmaz.

Savaşcı bir millet diyebiliriz ama İşgalci değiliz...

Hele sömürgeci hiç değiliz...

Soyumla herzaman gurur duydum zira yüzümü kızartacak şeyler yapmadılar...

Fethetmek ile İşgali ayırmak gerekir...

Bu is leyla ile mecnun daki Metonya gibi birsey hahaha olmayan ülkeye takim kurdular.

En geç 1-2 yil içinde bagimsizliklarini ilan ederler bu gidisle.. Kurdistan'a özel hava yollari bile kurdular.

kurdistanair.jpg

Savaşcı bir millet diyebiliriz ama İşgalci değiliz...

Hele sömürgeci hiç değiliz...

Soyumla herzaman gurur duydum zira yüzümü kızartacak şeyler yapmadılar...

Fethetmek ile İşgali ayırmak gerekir...

Kılıf buluyorsun Alemdar :asd:

O zaman Kurtuluş savaşındakiler de işgalci değil, fetihçiler.

İşgal etmek Namusu-Benliği-Dini-Irkını-Dilini yoketmek yada yoketmeye çalışmaktır...

Gururla yadettiğim Atalarım bunu yapmamışlar herkese adalet ile hükmetmişlerdir...

Ötesi berisini anlamam Türk Milletine kimse işgalci diyemez Ağabeyim...

Ben bunu bilir bunu söylerim...

Nasıl peki Alemdar'cım.

Kim olursa olsun, eğer bir devlet, sırf diğer devletin padişahının kızı güzel diye o devleti işgal edip halkın mutluluğunu bozuyorsa, kim olursa olsun işgal eden devlete tepkim olur. Böyle olaylar oldu yani bizim tarihimizde. Olmadı mı?

Aynı şekilde bizim topraklarımızı paylaşmaya gelen devletler, bizi mutlu mu edeceklerdi. Onlar da işgalciydi. Onlara da tepkim olur.

merak ettim abi bi anlatsana şu şehir efsanesini :)

Türkler işgal ettikleri yerlerde 1 kere yıkım ya da sömürgecilik yapmış mı bulun çıkarın söyleyin hatta onları asimile etmek yerine kendi benliklerini korumaları sağlanmış dinlerine, dillerine hiç birşeylerine karışılmamış ama diğer devletlerin yaptıkları işgallerde bu tarz iyi niyetli şeylerden söz edilebilir mi hayır eee o zaman türkler mi işgalci yoksa diğerleri mi?

Kürtler istisna heralde.

Hm..

Dogru ya, Kürt diye bir ırk yok. Onlar dag türkleri...

Osmanli zamaninda Sirbistan'da Belgrad'da kafa taslarindan tepeler olusmus ,kimse masum degil .Ayni sekilde Osmanli da cekilirken oradaki Turkler kiyima ugramis ,Makedonya'da cogunlukken birden azinliga dusmusler.

İşgal etmek Namusu-Benliği-Dini-Irkını-Dilini yoketmek yada yoketmeye çalışmaktır...

Gururla yadettiğim Atalarım bunu yapmamışlar herkese adalet ile hükmetmişlerdir...

Ötesi berisini anlamam Türk Milletine kimse işgalci diyemez Ağabeyim...

Ben bunu bilir bunu söylerim...

Ya bırakın bunları ya. Bi karı için devlet fetih mi edilir yoksa işgal mi edilir.

Ben gurur duymuyorum demiyorum, tabi ki gurur duyulacak bir çok şeyimiz, gelenek göreneklerimiz var ama bazı şeyleri inkar etmek de tarihine saygısızlıktır. Bunlar olmuş yani, şimdi çıkıp işgal değil fetih demek kendimizi kandırmaktır

Nasıl peki Alemdar'cım.

Ya forumdaşım yazmim yazmim diyorumda Allah aşkına amaç ne,Üstün tarih bilginimi paylaşmak istiyorsun.İşgalcilikten çıktı işi yavaş yavaş kadın hastalığına,sapıklığa getirdin

TÜRKLERİN işgalci olduğunumu kabul etmemizi istiyorsun konuyu kapatman için

Tamam forumdaşım işgalciyiz,kadın düşkünüyüzde!Yeterki kapat konuyu lütfen!

Ya bırakın bunları ya. Bi karı için devlet fetih mi edilir yoksa işgal mi edilir.

Ben gurur duymuyorum demiyorum, tabi ki gurur duyulacak bir çok şeyimiz, gelenek göreneklerimiz var ama bazı şeyleri inkar etmek de tarihine saygısızlıktır. Bunlar olmuş yani, şimdi çıkıp işgal değil fetih demek kendimizi kandırmaktır

İşgal Fetih değildir tabiki...

İşgal etmek farklı bir olaydır...

İşgal ederken herşeyi yokeder yeniden düzen kurarsın yani kurulu düzeni mahvedersin...

Ek yapmaz sıfırdan gidersin...

İstanbul'un Fethini örnek alabilirsin...

Bizansın ne dinine ne inancına nede inananlarına karışılmıştır...

Fatih Sultan Mehmed Han'ın buyruğunu okumanı tavsiye ediyorum Fetih'ten sonra...

Olmayan bir ulkenin milli takimi olmaz diyorsunuz, peki Katalanlarin ve Basklarin milli takimi var o ne is oluyor ? :).

Osmanli zamaninda Sirbistan'da Belgrad'da kafa taslarindan tepeler olusmus ,kimse masum degil .Ayni sekilde Osmanli da cekilirken oradaki Turkler kiyima ugramis ,Makedonya'da cogunlukken birden azinliga dusmusler.

o dediğin savaş içersinde olanlar savaşta herşey olur fetihden sonra yapılan bir tane kıyım söyle bana söyleyemezsin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt