FIFA mı PES mi? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA mı PES mi?

Cevap: FIFA mı PES mi?

Forum üyelerine hakaret ceza gerektiriyor bunu da çok iyi biliyorsunuz. Hakaret etmek yerine rahatsız olduğun mesajı raporla bir dahakine. Bu herkes için geçerli, sonra buraya gelip "modlar şöyle, modlar böyle" demeyin.

Bende oktay gibi ceza alan biri olarak kendi adıma zaten merak etme rahatsız olduğum mesajların seceresini daha sık tutup,şikayetleri daha sık bildirip,gereğinin yapılmaması durumundada daha sık ilgili kişilere özel mesaj yoluyla modlar böyle modlar şöyle diyeceğim emin olabilirsin

Bende oktay gibi ceza alan biri olarak kendi adıma zaten merak etme rahatsız olduğum mesajların seceresini daha sık tutup,şikayetleri daha sık bildirip,gereğinin yapılmaması durumundada daha sık ilgili kişilere özel mesaj yoluyla modlar böyle modlar şöyle diyeceğim emin olabilirsin

Peki. Gereğinin her zaman MYC vermek olmadığını daha sık aklınızda bulundurursanız da daha iyi olacak. :yenieek:

Konuya dönelim. Gerekirse ticket açın.

FIFA

2li tartışmalara girmeyelim pls
Pointing_Smiley_by_thejagman22.gif

Fifa 2011 den Beri bariz bir sekilde Pesi 3e katladi..

Pes'in sonu yakindir ..Demosunu Ps3de oynadim Lesti ,tamam biraz düzelme vardi 2012 ye göre ama Pes'in 30 Firin ekmek yemesi lazim Fifaya yetismesi

Man vs Man Saison rules :) 1.ligde 16 Puan aldim,4Puan daha alsaydim Sampiyondum..su an 2.Ligdeyim

3 Macda 2 Galibiyet 1 Beraberlik :)

Forum üyelerine hakaret ceza gerektiriyor bunu da çok iyi biliyorsunuz. Hakaret etmek yerine rahatsız olduğun mesajı raporla bir dahakine. Bu herkes için geçerli, sonra buraya gelip "modlar şöyle, modlar böyle" demeyin.

Mod.lar aynı dediğin gibi "şöyle-böyle" Ben bunu Abdullah Taşan'a da ilettim. Bir tane ergen çıkıyor insanları kışkırtıyor mesajlarıyla, özel mesaj yoluyla da aynısını yapmaya devam ediyor. Sonuçta kimse kimsenin yaşını, huyunu suyunu bilemez burada, araştırmak da zorunda değil. Ama kim önce şikayet ederse diğeri direk araştırılmadan ceza yiyor. Ben mesela dedim ki, x kişi beni tehtid etti özel mesajla. Sen mod olarak bu olayın gelişimine bakmadan, ne olup ne bittiğini bilmeden pat cezayı veriyorsun. Madem ceza var, diğerine de versene.

Bu işi beceremiyorsunuz kardeşim, senin için demiyorum tanımam etmem seni de. Ama bu forumun modlarının çoğu çocukca çalışıyor. Ben de Türkiye'nin en büyük ve en popüler forumlarından birinde (isim de vereyim mygitar.com) da uzun süre moderatörlük yaptım. İşimi ciddiye alırdım, hani forumda düzgün Türkçe kullanma kuralı var ya, sen uyarmayı bırak bozuk kullananları, en başta moderatör olarak kendin Türkçe'yi düzgün kullanmıyorsun. Ben kendi forumumdaki her mesajı titizlikle inceler, bozuk Türkçe kullananlardan puan kırar ve onlara uyarı verirdim. Moderatörüm diye bir havalar, üyeleri küçümser cevaplar vermeler vs...

Not: "Sen" kelimesini genel olarak bahsettiğim profildeki mod.lar için kullandım, kişisel algılama.

Fifa demoyla gerçek oyun arasına 1 hafta koymuş

Pes demoyu nerdeyse 2 ay önce çıkardı.

İlginç

Pesmi kendine çok güveniyor,yoksa fifamı bir cinlik düşünüyor göreceğiz

FIFAyı daha test edemedik ancak geçen seneki oyunun üstüne koyarak çıktıklarını düşündüğümden FIFA diyorum.

PES bu sene oynanabilirlik olarak kendini geliştirmiş ancak hala FIFAyı geçebilecek noktada değil. Çok ilginçtir PES satışları sadece Türkiye'de mi fazla oluyormuş FIFAdan neymiş :D Çok güldürdü bu beni :lol:

Electronic Arts'tan Keith Ramsdale İngiltere'de FIFA 12'nin ilk haftasonu satışlarına baktığımızda PES 2012'den yaklaşık 25 kat daha fazla sattığını söyledi. Halbuki bunan 5 yıl önce PES serisi FIFA'dan daha fazla satıyormuş. Eğer Ramsdale'in açıklamaları doğruysa bu gerçekten de ciddi bir fark.

Ramsdale rekor sayıda ön-alım ve
satış rakamlarına ulaştıklarını söyleyerek de satış başarılarına tekrar dikkat çekti. Bildiğiniz gibi FIFA 12 ilk haftasında 3.2 milyon adet satmayı başarmıştı. Bu rakamın 10 milyona kadar çıkması bekleniyor.

satar abi ve her yerde fıfa geçer fakat pesin yapıldığı ülke,bir de onu takım tutuyormuş gibi bırakmayıp aynı zamanda oyuna sürekli küfür eder Türkiye hariç
.

FIFA tabii ki. PES'in ŞL ve Avrupa Ligi dışında bir esprisi yok ve oynanış hiç gerçekçi değil.

Son 2 senedir evimdeki konsolda FIFA yüklü Pes geçen yıl vardı bu yıl yok. FIFA 11 çok iyi bir oyun değildi ama FIFA 12 iyi bir oyun. Pes 2012'den daha iyi ama bence sadece 2012'deki FIFA daha iyi Pes'ten. Yani Winning senelerini de sayarsak 10 sene üst üste Pes şampiyon olmuştu, FIFA bu sene şampiyon oldu. Bu yüzden FIFA daha iyi dememiz için en az bir 7-8 sene daha iyi olması gerekir Pes'ten. Bence herkes ona göre yorumlamalı. Yani mesela 2005 yılında FIFA mı daha iyiydi Pes mi. Tabi ki de Pes. Sadece son seneyi göz önünde tutmayın. Bu şuna benzer. 2010 yılında Bursaspor şampiyon oldu Galatasaray 3. oldu. Bursaspor Galatasaray'dan daha büyük olmadı ama sadece o yıl için iyiydi. Fifa'da sadece son yıllar içinde iyi diyebiliyoruz. Ama geçmişe uzanarak bakarsak Pes açık ara

Son 2 senedir evimdeki konsolda FIFA yüklü Pes geçen yıl vardı bu yıl yok. FIFA 11 çok iyi bir oyun değildi ama FIFA 12 iyi bir oyun. Pes 2012'den daha iyi ama bence sadece 2012'deki FIFA daha iyi Pes'ten. Yani Winning senelerini de sayarsak 10 sene üst üste Pes şampiyon olmuştu, FIFA bu sene şampiyon oldu. Bu yüzden FIFA daha iyi dememiz için en az bir 7-8 sene daha iyi olması gerekir Pes'ten. Bence herkes ona göre yorumlamalı. Yani mesela 2005 yılında FIFA mı daha iyiydi Pes mi. Tabi ki de Pes. Sadece son seneyi göz önünde tutmayın. Bu şuna benzer. 2010 yılında Bursaspor şampiyon oldu Galatasaray 3. oldu. Bursaspor Galatasaray'dan daha büyük olmadı ama sadece o yıl için iyiydi. Fifa'da sadece son yıllar içinde iyi diyebiliyoruz. Ama geçmişe uzanarak bakarsak Pes açık ara

Katilmiyorum

Pes 2006 yilindan itibaren cok kötü bir oyun olmaya basladi..Pes 2000-2006 arasi mükemmeldi,Pes 6 ,serilerin bence en iyi oyunuydu

Bu yildan itibaren Fifa sazi eline aldi..genel olarak nerdeyse 2010 Yilina kadar hic bir zaman Pesden kötü bir oyun olmadi

Fifa 11 ile beraber Pesden cok daha iyi bir oyun oldugunu gosterdi

Pes'de cok eksik var ,hep nerde o eski Pes diyorum kendime

Simdilik :

Fifa >> Pes

Can haklı, 2006 cok iyiydi ama sonra gittikçe Fifa daha iyi oldu ve Fifa 10 pes10'dan daha iyi oldu. O gün bugundur daha arayı acıyor. Pes 12 bir kac kere oynadım ve hic beğenmedim.

Sayin Küllü ben suanda Modlara lafmi attim? sadece ilk mesajimda aldigim cezanin rahatsizligini ilettim.. haksiz olabilirim bisey demedik.. ceza dogru olabilir..

12 yıllık PES oyuncusu olarak mayıs ayında PES12 oyunumu FİFA12 ile değiştirdim ve çıkar çıkmaz FİFA13 alıcam, başka sorusu olan....

bende diğer arkadaşlar gibi KONAMİ nin daha çok çalışması gerektiğini düşünüyorum.....

Fifa 10 basar ama galiba bu sene Fifa almiyacagim..

her sene aliyorum..

suanda 2 sene once umrumda olmayan bi oyuna baglandim.. COD.. bu oyun bana FIFA'dan daha cok zevk veriyor..

Fifa'nın artısı tezahuratlar, top çevirirken taraftarların oley oley demesi.

Oynanış olarak, estetik olarak PES'in yanına bile yaklaşamaz Fifa.

Her daim pes.

Pes bende alışkanlık bırakmış mesela Playstation'a gidiyoruz arkadaşlar PES oynayalım diyorlar, hem de oynanışı bana daha iyi geldiği için PES diyorum.

Üst Alt