FIFA mı PES mi? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA mı PES mi?

Cevap: FIFA mı PES mi?

FIFA'da uyuz olduğum PES'te sevdiğim bir durum var. O da maça başlamadan önce kadro ayarlarken bazı oyuncular formda bazı oyuncular formsuz oluyor mesela PES'te. Bence çok güzel bir özellik. O sayede farklı varyasyonlar denemek gerekebiliyor bazen. Normalde pek fazla forma şansı vermeyeceğim oyuncuları oynatabiliyorum formda oldukları için. Bu özellik FIFA'nın tournaments kısımlarında yok mesela. Maç öncesi kadro değiştirmek ya da maç içinde oyuncu değiştirmek pek gelmiyor insanın içinden. Çünkü zaten ideal 11'le sahadayım. Halbuki PES'te zor durumda kalınca formsuz olan oyuncuyla formda olan oyuncuyu değiştirebiliyorsun. Bu bence çok güzel bir özellik. Ayrıca PES'te taktiğe bağlı kalmayıp oyuncuyu istediğin bölgeye sürükleyebiliyorsun. Fifa'da belli başlı şablonlara bağlısın bildiğim kadarıyla..

FIFA'da o form olayının çok daha gelişmişi var. Gerçek hayatla bağlantılı olarak oynayabiliyorsun oyunda ki özellik sayesinde. Mesela bir oyuncu gerçekte çok formdaysa oyunda da form düzeyi çok üst düzey oluyor bunun gibi. Ayrıca taktiksel açıdan da istediğin yere koyabiliyorsun oyuncuları, şablon yok yani.

Ben hep PES oynarım bi sürü fifacıyım diyeni de fifa'da devirmişimidir o sadece şehir efsanesi..

FIFA'yı çözmüş ve kurallarına göre oynayan bir oyuncu PES'i gözü kapalı oynayan adamı çok rahatlıkla yener. Şimdi anlatabildim umarım. Çünkü PES'te çok basit bir oynanabilirlik var, fakat FIFA'da taktiksel boyutlar işin içine giriyor, daha sim. bir oyun yani. Daha komplike bir oyun. Bu nedenle böyle diyorum. Zoru rahatlıkla yapan, kolayı gözü kapalı yapar.

Çocukken bilgisayarımda Fifa 97 98 99 2000 oynamışlığım var.Sonra Pes furyası çıktı.Ben hep bilgisayarda w abanarak ortalarda çift D basıp röveşata gol atılan oyunlarla büyüdüm.Pes oynamayı denedim.Futbol oyunlarından öyle bir tiksindim ki anlatamam.Berbattı.Arkadaşım hala PES6 oynar vakit geçirmek için ben bir kere bile dönmedim bakmadım.Fifa 10 aldık yurtta.Pek güzel değildi.Sonra 11 fark yarattı.12 biz geri döndük dedi.

Pes hiçbir zaman için iyi bir oyun değildi.Sadece fifa çok kötüydü

Fifa : Galatasaray

Pes :Akhisar bld.( fener yazacam sandınız di mi :asd: )

valla PES'de takım sayısı, lig sayısı ve lisanslı takım sayısı FIFA kadar çok olsaydı PES kral olurdu şu an. FIFA'nın yüzüne bakan olmaz.

Pes deki saçma salak dribling sistemi yüzünden bile o oyunun yüzüne bakmam.

Dünya da Türkiyeden başka pes oynanan yer kalmadı.

Yabancı oyun-yama forumlarını takip ediyormusun bilmem ama halen en çok yama, mod falan PES'e yapılıyor dediğin şeyin hiç bir gerçeklik payı yok. Yabancılar da gayet fazla oynuyor oyunu.

Bu arada belirteyim 6 yıldır PES 6 oynuyorum. Bilgisayarım kötü olduğu için değil aksine son sistem bilgisayarım. Gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunudur çünkü PES 6. Zaten her yıl PES 6 için yeni sezon paketleri çıkıyor Aralık ayı gibi. Güncellik sorunum da olmuyor. Oynanabilirlik olarak FIFA 12 ye de PES 2012 ye de fark atar zaten. Kitserver klasörüme baktım 1000 tane stadyum var oyunda. Hangi FIFA oyuncusu bu kadar stad atabilir oyuna ?

Pes6 ile tanışana kadar fifacıydım.Pes6'dan sonra pesçi oldum.Fifa 11'den itibaren yeniden fifaya geri dönüş yaptım.

Pesin tek artısı cl ve uefa kupalarının lisansına sahip olması bence.Onun dışında her konuda fifa.

Yabancı oyun-yama forumlarını takip ediyormusun bilmem ama halen en çok yama, mod falan PES'e yapılıyor dediğin şeyin hiç bir gerçeklik payı yok. Yabancılar da gayet fazla oynuyor oyunu.

Bu arada belirteyim 6 yıldır PES 6 oynuyorum. Bilgisayarım kötü olduğu için değil aksine son sistem bilgisayarım. Gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunudur çünkü PES 6. Zaten her yıl PES 6 için yeni sezon paketleri çıkıyor Aralık ayı gibi. Güncellik sorunum da olmuyor. Oynanabilirlik olarak FIFA 12 ye de PES 2012 ye de fark atar zaten. Kitserver klasörüme baktım 1000 tane stadyum var oyunda. Hangi FIFA oyuncusu bu kadar stad atabilir oyuna ?

Zaten oyun yeterli olmadığından sürekli yamalarla iyi olmaya çalışılıyor. PES 6 cidden efsane bir oyundu orası ayrı, Xbox 360'ım olduğu zamanlar orjinal oynuyordum, İngiltere'den getirtmiştim PES 6'yı. O derece bir oyundu benim için. Ama FIFA 10 ile EA Sports baya bir çıkış yakaladı, PES gittikçe geriledi. Şimdi FIFA 13 çıkıyor cidden gerçek futbola baya bir yaklaştılar. Gerçek futbolu istemeyen, daha kolay oynanabilirlik tercih eden de PES oynamaya devam ediyor hala zaten. Fakat şu an cidden dünyada en fazla PES oynayan ülke bizizdir, nedeni ise kafelere giden oyunseverlerin o kısıtlı vakitlerinde bir sürü gol atarak eğlenmeyi tercih etmesidir.

Fifa ve Pes 2013 demolarını oynadım..

Sıkı bir Pes oyuncusuydum..

Artık Fifa'ya geçiyorum çok daha keyifli gelmeye başladı bir de hareket yapabilsem :D

Düz oynamak sarmıyor fazla..

Biraz pas ve şut hızını arttırdım lezzetli oldu birazda gamepadda hareket yapabilsem bilenler varsa anlatırsa sevinirim..

öyle birtanesine odaklanmam genelde o yıl iyi olanı oynadım hep ama bu yıl açık ara fifa önde bana kalırsa. daha önce hiç bu kadar futbol oynama hazzını almmamıştım bir oyunda

PES, Fifa dan zevk almiyorum bile, onceden iyidi ama oyun tarzi hep ayni, ne olacagini nasil ne zaman gol olacagini onceden anlayabiliyorsun

Pes ama oyle degil, ne zaman ne olacagi belli degil, daha manual yani, computer degil fifa gibi, o yuzden PES

Fifa'yı ne zamandan beri oynamıyodum ama arkadaşla geçen Fifa oynadık belki alışamadığımdandır ama PES 10 kat daha iyi

Üst Alt