Florya Arsası Satıldı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Florya Arsası Satıldı!

Arazide hani imara açılacak ek bölgeler olacaktı peki?

Ek bolgeler nedir ? Sarper orada herseyi toplayinca 110 bin m2 gibi bir alan var , 110 donum , bunun 20 civari bizim , gerisi hazine ve gsgm ye ait . Fakat toplam insaat alani olan bu 110 un bir kismi yesil alan ve spor kalmasi kaydiyla tapuya islenmis , cins tashihi yapilamaz , yani toki de gelse tayyip de emir verse kanun yolu kapali oldugu icin orasi yesil kalacak

Haliyle ihaleye giren firmanin calisabilecegi alan daraliyor , 20 donum ciplak arsa icin 238 milyon minimum garanti tutari mantikli ve gunun gerceklerine uygundur , insanlar ucuyor ama yok oyle bir rant bu islerde

Ek bolgeler nedir ? Sarper orada herseyi toplayinca 110 bin m2 gibi bir alan var , 110 donum , bunun 20 civari bizim , gerisi hazine ve gsgm ye ait . Fakat toplam insaat alani olan bu 110 un bir kismi yesil alan ve spor kalmasi kaydiyla tapuya islenmis , cins tashihi yapilamaz , yani toki de gelse tayyip de emir verse kanun yolu kapali oldugu icin orasi yesil kalacak

Haliyle ihaleye giren firmanin calisabilecegi alan daraliyor , 20 donum ciplak arsa icin 238 milyon minimum garanti tutari mantikli ve gunun gerceklerine uygundur , insanlar ucuyor ama yok oyle bir rant bu islerde

"Adını Galatasaray'ın efsanevi forvet oyuncusu Metin Oktay'dan alan Metin Oktay Tesisleri, Florya'da 80 hektarlık bir alanda kuruludur. "

Oranın tapusu bize verilmeyecek miydi?

Ya sarper sen bugune kadar inatci ama mantikli yorumlar yapardin , bugun jagger mi gomdun nedir ? Once 800 hektar simdi de bu

Kim sana neyin karsiliginda kemerburgazda arazi tapusu versin ? Sadece intifa ya da irtifak hakki verilecektir yani ust kullanim hakki , ya da uzerine yapacagin tesisin yapi kullanim hakki

Sadece Rivayı nakit 250 milyon dolar civarı satsaydı daha fazla para geçerdi elimize.Borç alacak farkı falan da kalmazdı.Florya da elimizde kalırdı.Çok sağlam kazık sokuldu bize.Öyle böyle değil.10 paraya koca koca araziler gitti.Şu paralar çerez parası vallahi

Bu da satin belhandayi 15 e demek gibi . Satiyorsun da alan var mi ?

Polat zamaninda 80-120 milyon dolar (hem de o gunku kurla) veren olsa satacaklardi rivayi , gelmedi teklif

Bahsettiginiz rakamlar emlak piyasasinda YOK .

Ya sarper sen bugune kadar inatci ama mantikli yorumlar yapardin , bugun jagger mi gomdun nedir ? Once 800 hektar simdi de bu

Kim sana neyin karsiliginda kemerburgazda arazi tapusu versin ? Sadece intifa ya da irtifak hakki verilecektir yani ust kullanim hakki , ya da uzerine yapacagin tesisin yapi kullanim hakki

800 hektar değil dönüm diyecektim dedim ya,niye uzattıkça uzattın onu? :)

Tesisler dışında başka arazilerin tapusu verilecek diye biliyorum,ben tesis de dahil sanıyordum değilmiş.Aynen stad gibi olacak işte o da.Arazi devletin kiracı biziz.

Polat zamaninda 80-120 milyon dolar (hem de o gunku kurla) veren olsa satacaklardi rivayi , gelmedi teklif

Sinan istesen öyle de bir bulursun ki aklın hayalin şaşar ama işe devleti soktun mu eline 3-5 kuruş verip hadi yol al koçum pastayı bizimkiler yiyecek derler sen de böyle bön bön bakarsın

Sinan istesen öyle de bir bulursun ki aklın hayalin şaşar ama işe devleti soktun mu eline 3-5 kuruş verip hadi yol al koçum pastayı bizimkiler yiyecek derler sen de böyle bön bön bakarsın

http://cdn1.galatasaray.org/files/komisyon-sunumu.pdf

Bize en yakın araziler, o bölgede 500 bin metrekare arazi 50 küsür milyon dolara gitmiş,300 bin metrekare de 30 milyon küsüre.Emlak uzmanı olduğumu iddia etmiyorum da rakamlar Sinan'ı doğrular nitelikte.Bunlar yanlışsa,aksini kanıtlamak çok kolay.

Riva veya herhangi bir arazini birine ciplak halde iyi fiyata satabilmen icin bazi kosullarin yerine gelmesi gerekiyor

Imar carpani , orada yapmayi dusundugun insaatin yapi kullanim sartlari gibi

Dolayisiyla sen Gs klubu olarak bana bir arsa satacaksan , benim alan taraf olarak bu izinlere ihtiyacim var , bu da devletle anlasarak , onun izniyle olan bir sey .. yani hic kimse devletin goz koydugu bir yere onu ezerek sahip olamaz

Olacak olsa dahi yok parasina alir ancak cunku alan kisi istedigini uzerine insa edemez devletle uzlasmadan

Umarım bu da Riva gibi çöpe gitmez. Transferi, başarıyı falan birkaç sezonluğuna bir kenara bırakıp borcu 0’lamalıyız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt