Forvette kim oynamalı ? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forvette kim oynamalı ?

Cevap: Forvette kim oynamalı ?

cem_sultan_b.jpg

Keita defansta ezilir.

Sturm Graz maçında oynadı ama etkili olamadı. İyi oynadı diyenler izlememiş maçı galiba

Diger:

sabit santrafor mevkisinde oynayacak en uygun isim Keita olmasina ragmen Keita nin kalitesi kanatlarda cok onemli onun icin forvet mevkisindeki surekli bir oyuncu bulundurmak aksine kanatlarda oynayan 2 oyuncu ile arada bir oyuncunun orta sahadan santrafor mevkisine gizlice suzmesini tavsiye ediyorum (Barcelona'nin Manchester United a karsi Sampiyonlar liginde uyguladigi formul.) ama burda en onemlisi topa sahib olmak bu yuzden cok riskli olablir bu halimiz ile.

Bence su an herseyden daha onemlisi takimin daha komple oynamasi ile bir birilerine daha yakin oynamalari. saha icinde heleki orta sahada oyuncularin bir birilerine yakin olmalari ile kisa ve yuksek tempodaki paslasmalar ile oyunu birden obur kanata acmak daha kolay olur.. Sabir sabir sabir, bu yil Yapilandirma Gelecek yil daha onemli!

Gio ve Keita maç içerisinde dönüşümlü olarak oynarlar.

Cem Sultan diyenler şaka yapıyor olmalılar bu yaşta,bu ligde,bu sorumlulugun altına giremez.

Özellikle bu ligde fizigin iyi degilse stoper seni ezer,tost eder.

Fizigin yoksa stoper ve bek arasında oluşan boşluklara sürekli kaçıp hızınla onları geçmen gerek,o hızda muhtemelen Cem Sultan'da yok. - olsa şimdiye çıkardı A takıma -

Cem Sultan diyenler şaka yapıyor olmalılar bu yaşta,bu ligde,bu sorumlulugun altına giremez.

Fizigin yoksa stoper ve bek arasında oluşan boşluklara sürekli kaçıp hızınla onları geçmen gerek,o hızda muhtemelen Cem Sultan'da yok. - olsa şimdiye çıkardı A takıma -

Cem Sultan Paf takımında bile oynamıyor,çok umut bağlıyoruz bu çocuğa ama öyle çok iyi oynadığını görmedim ben.

Şaka filan yapmıyorum.Gio'dan ne kadar forvet olabileceğini gördük dünki maçta.Keita'yı kendi mevkisinden alıp forvete kaydırmak da ayrı bir saçmalık olur.Stil olarak forvet oynamaya uygun değil.Keita explosive wingerdır,tek forvet oynaması imkansız bence.Geriye Cem kalıyor seçenek olarak.Adamın gerçek mevkisi forvet zaten.Ayrıca elin 17-18 yaşındaki bebesi sorumluluk altına giriyor da Cem niye giremiyor?Biryerden başlamak zorundayız.Başkalarına şaka gibi geliyor olabilir ama ben Cem'in oynatılmasını mantıklı buluyorum.

Şaka filan yapmıyorum.Gio'dan ne kadar forvet olabileceğini gördük dünki maçta.Keita'yı kendi mevkisinden alıp forvete kaydırmak da ayrı bir saçmalık olur.Stil olarak forvet oynamaya uygun değil.Keita explosive wingerdır,tek forvet oynaması imkansız bence.Geriye Cem kalıyor seçenek olarak.Adamın gerçek mevkisi forvet zaten.Ayrıca elin 17-18 yaşındaki bebesi sorumluluk altına giriyor da Cem niye giremiyor?Biryerden başlamak zorundayız.Başkalarına şaka gibi geliyor olabilir ama ben Cem'in oynatılmasını mantıklı buluyorum.

Elin bebeleri dedikleri hızıyla 10 metre mesafede 5 metre fark atıyor stoperlere,Cem Sultan'da bu hız varmı ?

Hızı geç bizim ligimizdeki kasap stoperlerle mucadele edecek kadar fizigi varmı ?

Cem Sultan'ı aralarında tost yaparlar.

Keita'da hem fizik var hem hız var.

Evet forvet oynamasını bilmiyor ama o mevkide stoperlere karşı ezilmez.Gio'da da hız var organize olan bir Galatasaray'da gayet iyi savunma arkasına koşular yapabilir.

Ayrıca

M.Sarp

Elano-Arda

Keita-Cem-Gio​

Taktigin böyle olacagınımı sanıyorsunuz ? Rijkaard'ın Elano ve Arda'yı yan yana oynatma gibi bir düşüncesi henüz olmadıgını görüyoruz.Cem oynarsa o yıldızlardan biri yedek kalır.

Nasıl bir performans gösterecegi belli olmayan birini -Bana göre şuan oynaması imkansız- mi ? sahaya sürmek istersiniz,yoksa bu yıldızlarından birini mi ?

Elano

Keita-Gio-Arda​

Cem girerse bunlardan biri olmayacak ;) bunuda düşünün

L.Tüzemen çıkmış Ligtv'ye diyo ki şimdi taraftar oynasın forvette.İstemedik ya Kewell'ın gitmesini.Nonda kalsaydı çok mu farklıydı?Nonda zaten müzmin sakat.Hayret edilecek yorumlar ya!

Elin bebeleri dedikleri hızıyla 10 metre mesafede 5 metre fark atıyor stoperlere,Cem Sultan'da bu hız varmı ?

Hızı geç bizim ligimizdeki kasap stoperlerle mucadele edecek kadar fizigi varmı ?

Cem Sultan'ı aralarında tost yaparlar.
Örnek vereyim sana birkaç tane.Necid?Macheda?Bu ikisi 18-19 yaşlarında.Çok mu hızlı futbolcular bunlar?Şampiyonlar Ligi maçlarına çıkıyor bu adamlar.Fiziği filan geçeceksin senin ``Fiziği yeterli değil,hızlı değil.`` diyerek oyuncu seçme lüksün yok çünkü kadronda forvet yok.O zaman tek şansın a2 takımdan bir forvet çıkarmak.Çok hızlı değil,güçlü de değil ama nerede duracağını,nereye koşu yapacağını biliyor.Mesela ben oynadığım klüpte ortasaha oynuyorum normalde.Bir defasında hoca forvete kaydırdı,feleğim şaştı o maçta.Nereye koşacağını bilmiyorsun,top tutamıyorsun,bitiricilik zaten yok.O zaman doğal olarak gol atamıyorsun.Gio dün girdikten sonra nasıl afalladı hatırlayın.Keita veya Gio sadece hızlılar diye forvet oynatılmaz.Keita hızlıdır ama çizgiye yakın oynarken hızlıdır.Keza Gio da öyle.Dediğim gibi bana Cem'in oynaması daha mantıklı geliyor ama hocamız ne düşünüyor bilemem.

Neill ilk basın toplantısında benim için ilk 11'de olmam önemli forvette bile oynarım demişti,ayağı da düzgün acaba Rijkaard dener mi :)

Üst Alt