Futbol Nöbeti - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbol Nöbeti

Cevap: Abdullah Cemal Küçükyılmaz juninho dan sonra gördüğüm

eskisehirspor forum' Alıntı:
Çok değerli bir ağabeyimin futbolcumuz ile ilgili görüşlerini yazacağım.

Abdullah Cemal, her iki ayağını da kullanabilen bir oyuncumuzdur. Uzun boya ve güçlü bir fiziğe sahip olmasına rağmen süratli bir yapıya da sahiptir. Hem hocası tarafından hemde ağabeyimiz tarafından "geleceğin yıldızı" olarak lanse edilmektedir. Şuan A takımı ile idmanlara çıkmaya hazırlanıyor.

Mikail, Alper, Veysel, Arda, Sefa ve daha ismini sayamadığım birçok yetenekli gencimiz ile Eskişehirspor'un geleceği emin ellerde olacaktır.

Biraz araştırdım.

Cevap: Abdullah Cemal Küçükyılmaz juninho dan sonra gördüğüm

acemalkucukyilmaz.jpg

Geleceğin Yıldızları - A.C. Küçükyılmaz​

SAYI 25 / Kasım 2010

‘Hocamızın güvenini boşa çıkarmayız’​

Her ay altyapımızdan gelecek vadeden bir değerli gencimizi mercek altına alıp sizlere tanıtmayı amaçladığımız köşemizin bu ayki konuğu A2 takımımızın dikkat çeken oyuncusu A. Cemal Küçükyılmaz.

‘Hocamızın güvenini boşa çıkarmayız’

Doğduğu Kütahya’da futbola başladı. Türkiye Şampiyonası Grup Maçları için geldiği Eskişehir’de hocalarımız tarafından izlenip altyapımıza kazandırılan Cemal, bu sezon A2 Ligi’nin en dikkat çeken oyuncularından biri konumunda. Genç oyuncu, Bülent Uygun’un düşünüldüğü gibi önümüzdeki dönemde onu A takım kadrosuna alması durumunda, hocasının bu güvenini boşa çıkarmayacağına inanıyor.

Futbola ne zaman ve nasıl başladığını öğrenerek başlayalım dilersen? Ben Kütahya doğumluyum, futbola da 10 yaşlarımdayken Kütahya’da amatör bir kulüpte başladım. 5 yıl kadar orada oynadım. A Gençler kategorisinde Kütahya’da şampiyon olduk ve Türkiye Şampiyonası grup maçları için Eskişehir’e geldik. Burada da Eskişehirspor maçlarımı izleyip beni transfer etti.

Hangi hocamızın seni izlediğini biliyor musun? Gani (Gümüşcan) Hoca ve Güven (Sabaz) Hoca diye biliyorum ben. O zaman (2008-09 sezonu) PAF takımının hocası Güven Sabaz’dı. Geldikten sonra o takımda forma giymeye başladım.

Ailen futbol oynamana nasıl yaklaştı? Sana destek oldular mı? Ailem Kütahya’da olsun, burada olsun her zaman arkamdaydı. Onlar halen Kütahya’dalar ama zaman buldukça buraya gelip bana destek veriyorlar.

‘Futbolu tercih ettim’

Bu arada eğitimin ne durumda? Geçen yıl liseyi bitirdim, ama üniversiteyi şimdilik düşünmüyorum. Çünkü futbolla eğitimi bir arada götürmek gerçekten çok zor. Bir tercih yapma noktasına geldim ve futbolu tercih ettim.

Eskişehirspor’da geçtiğimiz dönemde profesyonel oldun. Altyapıdan yetişen pek çok futbolcunun da ilk hedefi budur. Bu konu hakkında neler söylemek istersin? Geçen sene iyi bir sezon geçirmiştim. Devre arasında oynanan kupa maçlarında Rıza Hoca beni kadroya almak istedi. O şekilde profesyonelliğe adım attım.

Zaman zaman A takımla birlikte çalışmalara katılıyorsun. A takımın Bozüyükspor ve Afyonspor’la oynadığı hazırlık maçlarında da forma giydin. Bunlar senin için nasıl deneyimler oldu? İnsan futbolcu olduğunu A takıma çıkınca anlıyor. Ancak o zaman futbolcu oldum diyebiliyor. Tabii ben bunu devamlı olarak yaşayamadım henüz, fakat A takım altyapıdan gerçekten çok farklı. Örneğin ben Ümit Karan’ı çocukluğumda televizyondan izliyordum. Şimdi onunla aynı soyunma odasını kullanmak bile gerçekten çok heyecan verici.

Altyapı oyuncuların zaman zaman da olsa A takımın havasını teneffüs etmeleri çok önemli öyle değil mi? Öyle tabii ki, ama şu an da takımın kadrosu çok geniş olduğu için bizi tekrar aşağıya yolladılar. Keşke orada forma şansı bulup sürekli oynayabilsek… Ama biraz da A takımdaki mevkii olarak oluşan ihtiyaca bağlı bu.

A takımdaki ağabeylerinin sana karşı yaklaşımları nasıldı? Oradaki ağabeylerimin hepsi pırıl pırıl insanlar. Hepsinin bana karşı yaklaşımları da çok iyiydi. Seviyorlardı bizi ve hep yardımcı oldular.

‘İnşallah Bülent Hocamız bizlere güvenir’

A takımın yeni teknik direktörü Bülent Uygun da geçtiğimiz ay dergimize yaptığı açıklamada altyapıya önem vereceklerini, ilk etapta Mikail ve Fatih’le birlikte seni de A takımda değerlendirebileceğini söyledi. İnşallah bize güvenir ve kadrosunda yer verir. Eğer böyle bir şey olursa ben de onun bu güvenini boşa çıkarmayacağımızı düşünüyorum.

Bülent Hoca da özellikle Eskişehir’de oynanacak A2 Ligi maçlarınızı izleyeceğini söyledi. Bu durum sizlerde ekstra bir motivasyon yaratır mı? Tabii önceki hocamızın döneminde de yardımcı antrenörler A2 maçlarını izliyorlardı. Bu durum kimi oyuncular için ekstra motivasyon sağlayabileceği gibi, kimi oyuncular için de olumsuz olabilir, oyuncu hata yapma korkusuyla normalde oynadığı futbolu bile oynayamayabilir. Ya da bazı oyuncular kendini göstermeye çalışıp, bir çalım daha fazla atayım derken takım oyunundan kopabilirler. Biz o dönemde de bireysel oynayıp kendimizi ön plana çıkarmak gibi bir düşünceye girmeden, takım oyunu oynamaya gayret gösterdiğimizden profesyonel yapıldık. Tribünlerde onlar olsun olmasın, maçlarımızda ben her zaman kendi futbolumu oynamaya çalışıyorum.

Önce PAF Ligi’nde, ardından da iki sezondur A2’de forma giyen bir oyuncu olarak takımınızın bu sezon A2 Ligi’nde gösterdiği performans hakkında neler söyleyebilirsin? PAF Ligi’nden bu yana bir kadro istikrarını sağlayamamamız takımımızı olumsuz etkiliyordu. Ama artık birlikte 3. sezonumuza girdik ve belli bir iskeletimiz oluştu. Şu an bana göre takımımız iyi ve ileride çok daha da iyi olacağını düşünüyorum.

Önümüzdeki dönemde A takım kadrosundan bazı oyuncuların da A2 takımında oynatılması söz konusu olabilir. Bu durum sizi nasıl etkiler? Keşke gelseler. Çünkü iyi futbolcular arasında kendinizi çok daha iyi gösterebileceğinizi düşünüyorum. A2 Ligi’nde mücadele ettiğimiz diğer takımlar arasında bunu yapan çok ekip var. Bizde de örneğin bir Kayacan Ağabey’in geri dönmesi bile takımımızı çok etkiliyor. (Not: Ivesa’nın sakatlandığı dönemde Kayacan 2. kaleci olarak A takımla maç ve antrenmanlara çıkmıştı.)

Kendi oyun stilini nasıl tarif edebilirsin? Ben orta sahada hücuma yönelik olarak ve forvet arkasında oynuyorum. Ayrıca süratimden dolayı zaman zaman açıkta da oynuyorum. Tekniğim ve gücüm üst düzeyde olmasa da süratimle ve çabuk düşünerek bu açığımı kapatmaya çalışıyorum. Futbolu basitleştirerek oynamaya gayret ediyorum. Bir altyapı oyuncusu olarak sahada sorumluluk alarak oynamaya da çaba gösteriyorum.

Sana göre hangi yönlerini daha fazla geliştirmen gerekiyor? Sahadayken zaman zaman oyundan kopuyorum. Bunun sebebi sahada gücümü dengeli kullanamayıp çabuk yorulmam olabilir. Bu sürekliliği sağladığım zaman çok daha başarılı olacağıma inanıyorum. Bunun için de fiziksel açıdan daha fazla güçlenmem gerektiğini düşünüyorum.

‘Süper Lig’de devamlı oynayan bir oyuncu olabilmek…’

Futbolda gelecekte ulaşmayı hedeflediğin nokta neresi? Her futbolcu yurtdışında, büyük liglerde oynamak ister ama biraz gerçekçi de olmak gerekiyor. Benim ilk hedefim önümüzdeki yıllarda Süper Lig’de devamlı oynayan, ligin kalburüstü oyuncularından biri olabilmek. Bunu da Eskişehirspor’da başarabilirsem ne mutlu bana.

Türkiye’den ya da dünyadan kendine örnek aldığın bir oyuncu var mı? Tuncay Şanlı ya da Burak Yılmaz diyebilirim. Oyun stili olarak da kendimi onlara benzetiyorum; süratleri, topa vuruşları… Özellikle ben de Tuncay Şanlı gibi süratli ve hırslıyım ama yine onun gibi teknik açıdan handikabım var. Bu açıdan ona çok benziyorum. Eğer aynı şekilde çalışmaya devam edersem onun ulaştığı noktaya ulaşabileceğimi düşünüyorum.

Peki çok çalışırsan daha iyisi de olamaz mı? Fizik güç açısından belki, ama teknik biraz da doğuştan gelen bir yetenektir. Çalışarak tekniğinizi üst seviyeye getirip bir Hagi ya da Alex gibi olamazsınız.

Futbol dışında nelerle ilgileniyorsun? İzin günlerimde genelde yakın olduğu için Kütahya’ya, ailemin yanına gidiyorum. Onun dışında burada arkadaşlarla canımız sıkıldığında dışarıda zaman geçiriyoruz, sinemaya gidiyoruz.

Son olarak neler söylemek istersin? Taraftarımızın gücünü herkes biliyor. Maçlarımız hafta içi oynanmasına rağmen izlemeye gelip bize destek veriyorlar. Biz de onlara çok teşekkür ediyoruz.

Hocası ne düşünüyor?

A2 Takımı teknik sorumlusu Haldun Girginer

Cemal Eskişehirspor Kulübü’nün yetenekli oyuncularından biri. Bu yeteneğinden dolayı 3 yıldır kadromuzda bulunuyor ve bunun son 2 yılını da profesyonel olarak geçiriyor. A takımda sezon başında yapılan transferlerin ardından kadro 28 kişiye ulaşınca bu sezon A2 takımında çalışması uygun görüldü. Ancak Cemal’in hem saha içi, hem saha dışında göstermiş olduğu performans onun A takımı zorlayacak düzeyde olduğunu gösteriyor. Bülent Uygun da takımımızdaki gelecek vadeden oyuncular hakkında bizlerden bilgi alırken, fırsat bulduğunda takımımızı izleyeceğini ve isimlerini verdiğimiz oyuncularla yakından ilgileneceğini söyledi. Cemal’in sezon başından beri yaptığımız çalışmalar neticesinde şu an form düzeyi de üst seviyede. A2 takımımızda hem orta sahada, hem de forvette oldukça verimli bir sezon geçiriyor. İnşallah önümüzdeki dönemde Cemal gibi nice genç yeteneklerimizi A takımımıza kazandırmak istiyoruz.

A. Cemal Küçükyılmaz

Doğum yeri: Kütahya

Doğum tarihi: 24.02.1991

Mevkii: Orta saha & Forvet

Kariyer:

Eskişehirspor PAF 33 Maç – 8 Gol

Eskişehirspor A2 39 Maç – 15 Gol

Eskişehirspor A 2 Maç – 0 Gol

Eskişehirspor Kulübü Resmi Dergisi İnternet Sitesi - TEST YAYINI

Cevap: Futbol Nöbeti

Ya bayan basketbol maci önemli degilmiydi ?... Hangi salonda oynaniyor cok berbat bir salon sanki dostluk maci gibi... Atmosfer 0, salon güzel degil bune ya :(

Üst Alt