Futbolcuların Sır Gibi Sakladığı Diyaloglar - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbolcuların Sır Gibi Sakladığı Diyaloglar

🗣️ Aaron Ramsdale: " Eğer benden 90 dakika boyunca futbol maçına konsantre olmam istenirse işim biter. Bunu yapamam.

İşte bu yüzden taraftarların ve tezahüratlara ve şarkılara eşlik ediyorum. Birisi bana sözlü tacizde bulunuyorsa, ben de dönüp onlara biraz karşılık veriyorum.

Kafamda iki ya da üç dakikalık bir çılgınlık yaşayıp, futbola geri döndükten sonra 10-15 dakikalık saf konsantrasyona sahip oluyorum.

1700084571983.png

🗣️ Aaron Ramsdale: " Eğer benden 90 dakika boyunca futbol maçına konsantre olmam istenirse işim biter. Bunu yapamam.

İşte bu yüzden taraftarların ve tezahüratlara ve şarkılara eşlik ediyorum. Birisi bana sözlü tacizde bulunuyorsa, ben de dönüp onlara biraz karşılık veriyorum.

Kafamda iki ya da üç dakikalık bir çılgınlık yaşayıp, futbola geri döndükten sonra 10-15 dakikalık saf konsantrasyona sahip oluyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 225852
Ndombele’ye şu adamı göstermek lazım

🗣️Jamie Vardy:
“Evet günde 3 kutu Red Bull içiyorum ve sigara içiyorum, sağlık personeli bunun farkında. Spor salonuna gitmekten ve ağırlık kaldırmaktan nefret ediyorum, taşıdığım en ağır şey bir paket red bull.” 🤣

1700461946356.png

🗣️ Robert Lewandowski: " Blackburn Rovers'a transfer olma fırsatım oldu... ama Blackburn'ün antrenman sahasının nasıl göründüğünü görmek istedim."

"Sam Allardyce ile Polonya'da bir maçın ardından tanıştım. Onun iyi bir adam, çok iyi bir antrenör olduğunu düşündüm. Allardyce, yeni ve özel olabilecek genç bir oyuncuyu almaya hazırlanıyordu. "

"Poznan'dan ayrılırken düşünmem gereken birçok teklif vardı."

“Blackburn'e gitseydim iyi olurdu diye düşünüyorum... Hava şartları nedeniyle gidemedim. Bu yanardağdı (İzlanda'daki Grimsvotn yanardağı 2010'da patladı).

"1 hafta boyunca hiç bir uçak Avrupa'ya uçamadı. Uçuş rezervasyonu yapıldı ama ayrılamadık. Bu benim hayatımı değiştirdi. Blackburn'e gitseydim belki orada kalırdım."

Lewandowski onun yerine Dortmund'a gitti. 🟡⚫️

1700462460846.png

"Bana koşmayı Beşiktaş taraftarı öğretti. Bunun için onlara minnettarım." - Les Ferdinand​

5. Bana koşmayı Beşiktaş taraftarı öğretti. Bunun için onlara minnettarım. - Les Ferdinand

“Kötü oynayıp da kaybettiğimiz bir maç gecesiydi. taraftarlarımız bizden önce tesislere gelmiş ve bir hayli de öfkelilerdi. takım arkadaşlarım tesislerden çıkmıyor, taraftarla göz göze gelmek istemiyorlardı sanki. ben ise eşyalarımı toplayıp arabama doğru hareketlendim. bana 'gitme, bekle' dediler ama dinlemedim.

kafamı öne eğip hızlıca arabama doğru giderken anlamadığım bir dilde ve öfkeli seslerle bana bir şeyler söylediklerini fark ettim. söylenenleri anlamadığımdan dönüp cevap veremedim. sanırım bu onları daha da öfkelendirdi. sonra üzerime koşanları görünce korktum ve arabayı bırakıp ben de koşmaya başladım Beşiktaş semtine kadar ben önde, onlar arkamda 20 dakika boyunca durmadan koştuk. eve geldiğimde nefes nefeseydim.

sonra düşündüm ve onlara hak verdim. maçta bunun yarısı kadar koşmuş olsaydım, o maçı kesinlikle kazanırdık dedim. bana koşmayı Beşiktaş taraftarı öğretti. bunun için onlara minnettarım.”

🗣️ Thierry Henry: "Cristiano Ronaldo'nun antrenmanda sinirlendiğinde ne yaptığını bilmiyorum ama Messi'nin ne yaptığını gördüm ve o gerçekten tuhaf. Antrenman sırasında ne olur bilirsiniz, bazen size faul yapılır ve faul istersiniz. Ancak koçlar müdahale etmeyip, oynamaya devam etmemizi istiyordu."

"Sahanın yaklaşık yarısını kadar bir alanda 7'ye 7 oynuyorduk, Messi'ye faul yapıldığında tartışmayı bırakıp doğruca kalecinin yanına giderek şöyle diyordu: "Topu bana ver."

"Barcelona antrenmanlarında gole ulaşmak için Yaya Toure'yu, Busquets'i, Puyol'u, Rafa Marquez'i ya da defans oyuncularından herhangi birini geçmeniz gerekiyor ama Messi, kaleciye 'Topu bana ver' dedikten sonra herkese çalım atarak, gol atıyordu!"

1700776704179.png

Milli Takım ve Fenerbahçenin kalecisi Kova Yaşar lakaplı Yaşar Duran'ın bir anısı:

İngiltereye yenildiğimiz ilk 8-0'lık maçın ardından ikinci maçta kalede Fatih oynayacağı için beni sürekli soru yağmuruna tutmuştu. "Nasıl yedin 8 tane?", "Maç ne olur?" diye sürekli soru sordu. Ben de maçtan bir gün önce dayanamadım, "Bu maç 6 olur, 7 olur, hatta 9 olur ama 8 olmaz. Çünkü o bana has bir skor" dedim. Ama olmadı, o da 8 gol yedi..

Ertesi gün bir gazeteyi elime aldım, kocaman bir yazı ama tam sayfa yazmışlar: "Yaşar ile Fatih o kadar iyi arkadaşlar ki yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor." Ama güzel espriydi.

İngiltere ile yapılacak ikinci maçın kadrosu açıklandığında isminizi yedeklerin arasında görünce sevindiğiniz söyleniyor bu doğru mu?

Doğrudur. Normalde asla yedek kalmayı isteyen bir oyuncu değildim. Ama o zamanlar bir maçta 8 tane gol yemişim, bir sonraki maçta gol yiyen ben olmayacağım için sevinmiştim.

Yandan orta gelince stoperlere "Çıkmayın" derdim. "Bende" diye bağırırdım, onlar da topu bana bırakırlardı. Bir maçta yine topa çıktım "Bendeeee" diye bağırdım, libero falan bıraktı topu tutayım diye, kaçırmışım. Kornerden gelen top gol oldu, sonra "Değillll" diye bağırmıştım..

🗣️ Jose Mourinho, takımda kaptan olmak ile lider olmak arasındaki farkı anlatıyor:

“Kaptan olmak ve kol bandını takmak lider olmak anlamına gelmiyor. İnsanlar kol bandını takmayı takım lideri olmakla ilişkilendiriyor. Öyle değil. Çoğu zaman kaptan lider olmuyordu; Javier Zanetti ve John Terry, evet öyleydi. Soyunma odasında bu tip oyuncular varken, sadece antrenör olmaya daha fazla odaklanabilirsiniz."

"Mesela Porto'da Jorge Costa vardı. Bir gün Belenenses'e ilk yarının sonunda 2-0 yenildiğimizi hatırlıyorum ve ben de soyunma odasına dalmak üzereydim. İçeri girmeden önce Jorge Costa, beni iki dakika bekletti. dakikalar dışarıda kaldı. Konuşmayı bitirip beni içeri aldığında, sadece taktik meselelerle uğraşmak zorunda kaldım çünkü gerisini, kirli işleri o zaten halletmişti. Yapmam gereken her şeyi yaptı. Sonunda, bunu kazandık Maç 3-2 oldu ve Jorge Costa, hayatında hiç gol atmamasına rağmen iki gol attı."

"Kaptan ile lider arasında büyük bir fark var. Liderleri satın alamazsınız, liderler yaratamazsınız ama takımınızda bir lider varsa takımınız bir adım önde olur. Ne yazık ki futbol dünyası artık her şeyden söz ediyor. İmaj ve insanlar, gerçekte lider olanlardan ziyade lider olduklarını iddia edenlere daha çok odaklanıyor.”

main-qimg-7a8d1bd14d92096956b84c096d1cfedf

🗣️ Cristiano Ronaldo, Paul Scholes'un pas isabeti hakkında:

"Antrenmandayken, kulüpteki neredeyse hiçbir oyuncunun yapamayacağı birçok hareket yapıyordum. Bir keresinde Scholes'a becerilerimi gösteriyordum. Bitirdikten sonra Scholes topu aldı ve durduğumuz yerden yaklaşık 50 metre uzaktaki bir ağacı işaret etti.

Tek atışta vuracağım dedi. Topu ağaca atıp vurdu. Benden de aynısını yapmamı istedi; Yaklaşık 10 kez denememe rağmen yine de vuramadım. Scholes ise gülümsedi ve gitti."

1704438236698.png

Ronaldo'nun annesi: "Her hafta büyük ikramiyeyi kazanma hayaliyle piyango bileti alırdım. Fakat kazanan biletin, oturma odasındaki vazolarımı topla kıracağını asla düşünemezdim."

1704550381315.png

🎙️ Robert Lewandowski: "Dortmund'da oynarken Klopp'la, antrenmanda attığım her 10 gol için bana 50€ vermesi gerektiğine dair bir iddiaya girmiştim.

Birkaç hafta sonra bana şunları söyledi; 'Daha fazla yok! Bu benim için çok fazla. Artık sana para ödemek istemiyorum."

main-qimg-2c517d26156efa79f870a1016a0d5dbf

Üst Alt