Galatasaray 25 sıra birden yükseldi ! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray 25 sıra birden yükseldi !

Cevap: Galatasaray 25 sıra birden yükseldi...

Antalya 87. Fener 196. ciddiyeti de o kadar zaten listenin kaç yıl adresi bile yoktu oranın. Şampiyonlar ligini ve La Liga'yı kazanmış R.Madrid'i Uefa kuapsı ve TSL ligi kazanmış takıma ikinci gösteren liste ne kadar ciddiye alınırsa o kadar ciddiye alıyorum bende.

İçinde Avrupa geçen hiç bir organizasyonda 1 numarayı göremediğiniz için yaşadığın komplekse veriyorum bu davranışlarını.

Galatasaray o Şampiyonlar Ligi ve La Liga'yı kazanan takımı yendiği için 1 numara olmuş olmasın ?

ah fenerlim vah fenerlim ...

İçinde Avrupa geçen hiç bir organizasyonda 1 numarayı göremediğiniz için yaşadığın komplekse veriyorum bu davranışlarını.

Galatasaray o Şampiyonlar Ligi ve La Liga'yı kazanan takımı yendiği için 1 numara olmuş olmasın ?

ah fenerlim vah fenerlim ...

Bana Antalya'nın 87. Fenerbahçe'nin 196. olmasını mantıklı şekilde izah edebilir misin? Veya Galatasaaray uefa'dan erkende elenirken nasıl ilk 10'a girebildiğini?

Antalya 87. Fener 196. ciddiyeti de o kadar zaten listenin kaç yıl adresi bile yoktu oranın. Şampiyonlar ligini ve La Liga'yı kazanmış R.Madrid'i Uefa kuapsı ve TSL ligi kazanmış takıma ikinci gösteren liste ne kadar ciddiye alınırsa o kadar ciddiye alıyorum bende.

bu liste super kupadan sonra o yıl yendiğimiz takımlar ortada fenerin antalyanın altında olması normal sanırım zayıf bir ekibi eleyip werderi de yenmişti o yıl fenerin aldığı maç var mı

bakalım 1999-2000

MTK Budapeşte 0 - 0 Fenerbahçe

Fenerbahçe 0 - 2 MTK Budapeşte 56', 60' Kenesei Krisztian

Pendikspor 2 - 1 Fenerbahçe Pendik Stadı - İstanbul,

49' Seçkin Boylu

57' Mustafa Ateş 33' Metin Diyadin

bunlar da antalyanın intertoto ve uefa maçları

UEFA Kupası (2000-2001) [değiştir]

* FK Gandja 0-2 Antalyaspor

* Antalyaspor 5-0 FK Gandja

* Antalyaspor 2-0 Werder Bremen

* Werder Bremen 6-0 Antalyaspor

uefaya giderken de bize Türkiye kupası finalinde kaybettiler

sanırım artık bu konuyu tartışmazsınız biz yorumumuzu yapıyoruz ama cevap yazmıyorsunuz herhangi birşey görünce haklı çıkmaya çalışıyorsunuz

lütfen gerçekçi olalım biraz

In 1999, IFFHS named Alex the 3rd best striker in the world. Böyle saçma sapan iddiaları vardı bu sitenin.

Arkadaşım,

Es kaza sizi 1 numara gösterse bunlar havalara uçarsınız,Türkiye ayağa kalkar,"Fenerbahçem her zaman olduğu gibi yine 1. " başlıkları atılır bu ülkede.Ne konuşuyorsun hala ? Çeyrek finale çıktığınız yıl ilk 20'ye girmiştiniz galiba bu listede,o zaman da böyle düşünüyor muydun acaba ?

Aha buldum linki.

https://www.euroyellow.com/fenerbahce/fenerbahce-iffhs-de-18-sirada.html

O dandik listede bile görebildiğiniz en yüksek nokta 18.İFFHS'de görevli elemanların da Fener düşmanı veya Galatasaraylı olmadığını düşündüğümüz de gayet objektif bir liste. :)

bu liste super kupadan sonra o yıl yendiğimiz takımlar ortada fenerin antalyanın altında olması normal sanırım zayıf bir ekibi eleyip werderi de yenmişti o yıl fenerin aldığı maç var mı

bakalım 1999-2000

MTK Budapeşte 0 - 0 Fenerbahçe

Fenerbahçe 0 - 2 MTK Budapeşte 56', 60' Kenesei Krisztian

Pendikspor 2 - 1 Fenerbahçe Pendik Stadı - İstanbul,

49' Seçkin Boylu

57' Mustafa Ateş 33' Metin Diyadin

bunlar da antalyanın intertoto ve uefa maçları

UEFA Kupası (2000-2001) [değiştir]

* FK Gandja 0-2 Antalyaspor

* Antalyaspor 5-0 FK Gandja

* Antalyaspor 2-0 Werder Bremen

* Werder Bremen 6-0 Antalyaspor

uefaya giderken de bize Türkiye kupası finalinde kaybettiler

sanırım artık bu konuyu tartışmazsınız biz yorumumuzu yapıyoruz ama cevap yazmıyorsunuz herhangi birşey görünce haklı çıkmaya çalışıyorsunuz

lütfen gerçekçi olalım biraz

Yahu hani bu iffhs hem lig hemde avurpa maçlarınıda galibiyet ortalmalaını alıyordu? Yoksa alman takımları yenince falan iş değişiyor mu?

Birde Pendik maçı ne zaman oynandı MTK maçı ne zaman Antalya'nın intertoto maçları ne zaman? İy çorba yapmışsın bende yedim.

Arkadaşım,

Es kaza sizi 1 numara gösterse bunlar havalara uçarsınız,Türkiye ayağa kalkar,"Fenerbahçem her zaman olduğu gibi yine 1. " başlıkları atılır bu ülkede.Ne konuşuyorsun hala ? Çeyrek finale çıktığınız yıl ilk 20'ye girmiştiniz galiba bu listede,o zaman da böyle düşünüyor muydun acaba ?

Aha buldum linki.

https://www.euroyellow.com/fenerbahce/fenerbahce-iffhs-de-18-sirada.html

O dandik listede bile görebildiğiniz en yüksek nokta 18.İFFHS'de görevli elemanların da Fener düşmanı veya Galatasaraylı olmadığını düşündüğümüz de gayet objektif bir liste. :)

Valla beni bileni bilir antu'da Fenerbahçe resmi sitesi bu dandik siteyi kaale aldığında da yazmıştım, Uefa puan sıralması dışındakiler traştır.

Bu arada pay üyeliğe düşürdüğünüz için teşekkür ederim demokratik site yöneticileri.

Uyduruk kurulus

Uzun yazilisi da‚ sadece bas harflerinin bulundugu kisa yazilisi da akilda kalmayan; IFFHS adli garip bir kurulus var.

Açik anlami; Uluslararasi Futbol Tarihçileri ve Istatistikçileri Federasyonu diye‚ Kurtalan Ekspresi gibi uzayip gidiyor.

Karanlik demeyeyim ama‚ karmasik bir görüntüsü var.

Neyin nesi‚ kimin fesi belli degil!

Isi gücü; G.Sarayi dünyanin bir numarali kulübü‚ Fatih Terimi de bir numarali teknik direktörü iln etmek...

Galatasarayin gerçekten büyük isler yapmasi‚ dünyada büyük yankilar uyandirmasi ve hepimizi mutlu etmesi baska bir seydir.. Ama resmi olarak G.Sarayin gerçekten 1 numara olmasi‚ baska bir sey...

Benim‚ senin‚ onun‚ hepimizin gözünde Cimbomumuz elbette bir numara... Zaten kusku yok!

Fakat is belgelenmeye geldiginde‚ biraz ciddi olmaliyiz.

Bu IFFHS denilen kurulusu; FIFA ya da UEFAnin sanki bir yan organiymis gibi algilatacak sekilde sunarsaniz‚ halki aldatmis olursunuz.

Bu kurulusun; dünya futbolunu yöneten kurumlarla organik ya da inorganik hiçbir baglantisi yoktur.

Açiklamalari resmi bir hüviyet tasimaz.

Daha da önemlisi‚ Türkiyeden baska kimse tanimaz.

Bizim gazeteler ise‚ sürekli mansete tasiyor.

Ben bugüne kadar; herhangi bir Avrupa gazetesi ya da dergisinin‚ IFFHS degerlendirmelerini yayinladigini görmedim. Bir tek bizim Anadolu Ajansi servis yapar.

Ama Reuter ya da Associated Press gibi‚ ünlü uluslararasi haber ajanslarinin bülteninde yer almaz!

Neden?

Çünkü uyduruk da ondan!

Geçenlerde‚ Hüsnü Terek aradi...

Bu IFFHS‚ yani Uluslararasi Futbol Tarihçileri ve Istatistikçileri Federasyonunun Türkiye temsilcisi...

Benim‚ bu yazida da tekrarladigim gibi; bir televizyonda bu kurulustan Uyduruk diye sözetmemden rahatsiz olmus...

Uyduruk olmadiklarini ispat etmek için‚ açiklama yapmak istedi!

Hüsnü Terek; benim de bir kitabimi yayinlayan Altin Kitaplarin ortaklarindan biri... Eski Istanbul efendisi görünümünde‚ seçkin bir kisi...

Sıkı‚ koyu‚ yogun bir G.Sarayli...

Bu yüzden olacak; F.Bahçeyi dünyada 200 bilmem kaçinci göstermekten‚ özel zevk aliyor olmali...

Afedersiniz; G.Antepi ilk 100 içine alip‚ F.Bahçeyi olabildigince geriye atmanin baska bir izahi var mi?

G.Antep elbette basarili... Ama F.Bahçe de lider arkadas!

Nasil oluyor da bu kadar gerisine düsüyor?

Bu iste bir kasit yoksa‚ mutlaka bir yanlis var...

Hangisi?

Yoksa ikisi birden mi?

Hüsnü Tereke Gel bunlari açikla dedik...

Beni ikna ederse‚ Afedersiniz demeyi ve gerçekleri okuyucularla paylasmayi biliriz.

Ama Ikna olmasam bile; en azindan senin açiklamalarini yayinlariz dedik. Daha ne yapalim?

Geçen Pazartesi gazeteye gelecekti... Saat 14.00te randevumuz vardi.

Ancak dünyada ya da Avrupada‚ IFFHSnin degerlendirmelerini yayinlayan gazetelerden örnekler getirmesini sart kostuk.

Bu noktada duraladi....

Düsündü‚ düsündü; Valla dedi‚ Kicker dergisinde bir defa yayinlandigini hatirliyorum ama‚ kimbilir nerededir. Bulabilir miyim‚ bilmem diye devam etti.

Düsünebiliyor musunuz; topu topu bir tane söyleyebiliyorlar... Onun da nerde oldugunu bilmiyorlar!

Ben de Uluslararasi oldugunu söylediginiz koca bir kurulusun gazete kupürleri olmadan bu is olmaz... Kupürsüz gelmeyin dedim.

Gelmediler...

Herseyden evvel; randevuya gelmemek‚ centilmenlik kurallarina aykiri...

Ama gelmemenizin bir önemli faydasi; IFFHSnin nasil kof bir kurulus oldugunun bir kez daha onanmasina yaradi!

Ali Sami Alkis 08/04/2001 TÜRKIYE GAZETESI

Yahu hani bu iffhs hem lig hemde avurpa maçlarınıda galibiyet ortalmalaını alıyordu? Yoksa alman takımları yenince falan iş değişiyor mu?

Birde Pendik maçı ne zaman oynandı MTK maçı ne zaman Antalya'nın intertoto maçları ne zaman? İy çorba yapmışsın bende yedim.

hepsi 2000 yılı arkadaşım çorba değil tamam lig maçları da alınsın Galatasaray fenerbahçenin 18 puan önünde şampiyon(3 mağlubiyet) şampiyonlar liginde 1 puanla turu kaçırıp uefaya kalıyor nağmağlup şampiyon süper kupa Türkiye kupasında da 1 beraberlikle şampiyon

fenerbahçe avrupada ilk turda veda kupaya ilk maçta veda ligde de çok iyi değil

antalya kupada final oynamış ligde fbden 20 puan altta avrupada daha iyi

avrupa maçları daha önemli olsa gerek normal olarak

hepsi 2000 yılı arkadaşım çorba değil tamam lig maçları da alınsın Galatasaray fenerbahçenin 18 puan önünde şampiyon(3 mağlubiyet) şampiyonlar liginde 1 puanla turu kaçırıp uefaya kalıyor nağmağlup şampiyon süper kupa Türkiye kupasında da 1 beraberlikle şampiyon

fenerbahçe avrupada ilk turda veda kupaya ilk maçta veda ligde de çok iyi değil

antalya kupada final oynamış ligde fbden 20 puan altta avrupada daha iyi

avrupa maçları daha önemli olsa gerek normal olarak

Yahu Galatasaray'la kıyaslamıyorum Antalya'yla kıyaslıyorum intertoto oynamış bir takımın 87. Fenerbahçe'nin 197. olmasından herhalde avrupada iskoçya lgiinde flan bile antlayadan daha iyi yüzdeye sahip takım vardır, yukarıda yazıyı attım zaten ne oldukları belli olmayan uyduruk kupalar istatistikler dağıtan yöneticisinin fanatik Galatsaray'lı olduğu bir kurum bu.

tamam ya uyduruk kuruluş geçen yıl ilk 20deyiz diye göbek attılar antuda biz bunu zaten pek önemsemiyoruz ama gerçek olan 1. olduk bu listede ama yine de prestiji var bu listenin uefada da hatırlarsanız çeyrek finalden sonra 2. torbadan şlye girmiştik 9. sıradaydık şlye katılan takımlar içinde 1 sıra ile kaçırmıştık 1. torbayı uefa listesinde de 2 yıl içinde çok iyi olacağız önceki 4. ve 5. sezonlar çıkacak yeni 2 yıl girecek o yıllar bizim için iyi değildi ona karşın 2. torbadayız uefa da fener de panathiakos ve celticin işi zor 2. torbadan girecek

tamam ya uyduruk kuruluş geçen yıl ilk 20deyiz diye göbek attılar antuda biz bunu zaten pek önemsemiyoruz ama gerçek olan 1. olduk bu listede ama yine de prestiji var bu listenin uefada da hatırlarsanız çeyrek finalden sonra 2. torbadan şlye girmiştik 9. sıradaydık şlye katılan takımlar içinde 1 sıra ile kaçırmıştık 1. torbayı uefa listesinde de 2 yıl içinde çok iyi olacağız önceki 4. ve 5. sezonlar çıkacak yeni 2 yıl girecek o yıllar bizim için iyi değildi ona karşın 2. torbadayız uefa da fener de panathiakos ve celticin işi zor 2. torbadan girecek

Dediğim gibi o yazanları bağlar, ben Fenerbahçe resmi sitesini bile bu uyduruk kurumu haberi yaptığı için antu'da eleştirdim.

Yahu Galatasaray'la kıyaslamıyorum Antalya'yla kıyaslıyorum intertoto oynamış bir takımın 87. Fenerbahçe'nin 197. olmasından herhalde avrupada iskoçya lgiinde flan bile antlayadan daha iyi yüzdeye sahip takım vardır, yukarıda yazıyı attım zaten ne oldukları belli olmayan uyduruk kupalar istatistikler dağıtan yöneticisinin fanatik Galatsaray'lı olduğu bir kurum bu.

tamam o zaman Galatasaraylıysa bu yönetici ona diyelim fenerbahçeye de birkaç kupa versin ne kupasıysa paf üyeliğe de düşmemişsindir bunlar mesaj sayısıyla oluyor ben de pafım mesaj sayısı 50yi geçince paf olunuyor sanırım

tamam o zaman Galatasaraylıysa bu yönetici ona diyelim fenerbahçeye de birkaç kupa versin ne kupasıysa paf üyeliğe de düşmemişsindir bunlar mesaj sayısıyla oluyor ben de pafım mesaj sayısı 50yi geçince paf olunuyor sanırım

Valla üye yazıyordu bugun paf üye olarak gördüm. Dediğim gibi İFFSH gibi uyduruk kuruluşların 1 numara yapması fotomaçın ronaldinho'ları getirmesinden farksızdır resmi liste Uefa sıralamasıdır ve orada 62 kusurlu puana kadar çıkmış Galatasaray, ortada maç yokken Galatsaray 25 sıra yükselir lgi kötüyken Fenerbahçe 5 sıra düşer bunlar uyduruk Ömer Çelakıl'ın sistemsiz sistem olarak gösterdiği Kuran'ın şifrelerine benziyor.

Üst Alt