Galatasaray 'a Yaramayan Futbolcularımız ! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray 'a Yaramayan Futbolcularımız !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Galatasaray 'a Yaramayan Futbolcularımız !

Topal çok iyi bir kesici... Sakatlıktan sonra düzelememişti. Bu son maçlarda iyi oynuyor. Ayağa pas atıyor, sol ayakla ters paslar atıyor. Elano gibi uzun paslar atıyor. Tek eksiği motivasyon. Bence herkes eleştirecek adam arıyor. Keşke maçta Barış oynasaydı da herkes onu eleştirseydi. En azından zoruma gitmezdi.

Mehmet topal normalde stoper tazı bir oyuncu ,yeteneğine bakarsak ortasaha oynamaması lazım heleki Rıjkaard'ın oyun sistemine göre.Rıjkaard istiyorki Galatasaray Barcelona gibi oynasın ,ama bu oyuncularla imkansız.Bize topu alıcak,arkasında adam varsa bile önünü dönücek ,adamı devre dışı bırakıcak ,top sürücek bir ortasaha lazım.Bunların hiçbirini M.topal yapamıyor ,arkasında adam varsa önünü dönemiyor bu sayede topu geriye doğru yolluyor.Aslında M.Sarp'ta ondan farklı değil ama Mustafa Sarp arada bir gol atıyor yada gol pozisyonuna giriyor.

Bak sorun eleştirmekte değil biz anlaşamadık senle... Kelimelere fazla takılıyoruz.

Daha nasıl anlatayım bilmiyorum.

Sen, "Rijkaard eleştirilmeyi hakediyor" vs. dedin değil mi? Rijkaard'ın tercihine katılmayabilirsin ama eleştirmek için bu konuda en az Rijkaard kadar bilgili olmalısın. Neden bu tercihi yaptığını bilmelisin. Eğer bilmiyorsan sadece Rijkaard'ın neden böyle bir karar verdiğini sormalısın. Fikirlerini bizlerle paylaşmalısın. Hıncal Uluç gibi "Rijkaard teknik direktör değil" dememelisin. Benim anlatmak istediğim budur.

Uğur'un sol bek oynaması doğru olmayabilir ama bunu neden yaptığını sormak lazım. Adam demek ki bir şeyleri denemek istemiş başarılı olamamış. Bunu yaptı diye adamı asıp, kesecek değiliz ya?

Neyse daha fazla uzatmayalım.

Ben Rijkaard teknik direktör değil demişşem göster cezalandırılmak istiyorum ki öyle bir şey demedim. Ama Rijkaardı eleştirdim eleştiririmde.

Galatasaray'da şuan işe yaramayan bir oyuncu varsa Leo Franco'dur.Olmasa da olur yani.Buna ek olarak Bursa'dan aldığımız Serkan Kurtuluş malesef ki gelişme gösteremedi.Bank Asya topçusu olur bundan sonrada.İşe yaramayan oyuncular arasında Uğur,Topal ve Sarp ın gösterilmesi çok yanlış bence.Tamam bunlar işe yaramıyor diye gönderdiniz ve transfer yaptınız,yedek olarak kimi tutacaksınız ? Sabrinin yedeği kim olacak ? Uğur ve Sarp bizim için rotasyonda kullanabileceğimiz iyi yedek oyuncular olur.Topal form tutunca iyi bir ön libero olduğunu zaten kanıtladı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt