GSC Haber - Galatasaray Borç Alacak Farkının 4.6 Milyar Lira Olduğunu Açıkladı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray Borç Alacak Farkının 4.6 Milyar Lira Olduğunu Açıkladı

Ortada normal bir tablo yok, şu haliyle Riva boşa satılmış oldu tekrar başa döndü borç.

Mali kurulda ciddi tepkiler gelecektir, boktan Türkiye liginden 10 m euro kazanmak için 1 milyar TL zarar yazıcaz bu sene.

Her şey başarılı olursa 10 milyar gelecek diye kafa açıyorlar, borç zaten 8 milyar bu ne saçmalık.

Toplamda 419.032.763,00 $ borç görünüyor alacaklar hariç bu borcun 147 milyon doları finansal borç yani bankalara kısa ve uzun vadeli olarak. Kısa vadeli borç 119 milyon dolar, 28 küsür milyon doları da uzun vadeli. 151 milyon dolar da satıcı cari hesaplara borcumuz görünüyor toplamda. Bunun detayı hakkında bilgi malesef yok. Sıkıntılı durum şu ki alacaklar hesabına baktığımızda toplamda 171 milyon dolarlık alacak görünüyor olsa da bunun 125 milyon doları grup içi görünüyor. Yani bizim alacak ayağının büyük bir kısmını grup içinden ziyade ticari alacaklar kısmına kaydırmamız gerekiyor tabi bunu yapabilmek için hem sportif başarı hem de oyuncu satışını aynı anda başarmamız gerekiyor. Sonuç olarak planlama şart her anlamda :)

Tabi bu hesaplamalar yapılırken TL üzerinden yapıp döviz kuruna çeviriyorsun bazen harcamalarını yapmak için döviz alman gerekiyor vs vs.. Kur farkı da bu hesapların şaşmasına neden olur. Çünkü harcamaların yüzde 90'ı döviz üzerinden.

Zaten ona güvenerek diyorum kesinlikle florya ile çözülecektir çok kolay şekilde.

Erden Timur'a gerçekten futbol olaraktan çok mali işlerde daha çok güveniyorum.

Seni bilmiyorum ?
Reis bu güven mevzusu değil, ortada bir yaptırım yok, gelen batırıp gidiyor.

Çok açıldık ve toparlanması da çok zor.

8 milyarlık borcun çok kolay bir şekilde çözüleceğini düşünmüyorum, projenin bir de zaman payı var çünkü, bir an önce yapıp satmalıyız.

Olası en ufak aksilikte ortada kalırız.

Hic bir külüp biz dahil kendi borclarini artik sirf Futbol ile kapatamaz, varsa imkanlari bizim gibi gayrimenkül islerine girmesi gerek. Birseyler yapip satmasi lazim, yoksa x oyuncuyu 5 aldim 25 sattim ile bu borclar kapanmaz. Bizim hedefimiz x futbolcuyu 5 aldiysak 20 satip en azindan Futbol Bransini kendi yagsi ile kavrulmasi saglamak, ve en önemlisi hic bir geliri olmayan ne kadar amatör branslari varsa kapatmamis gerek , Spor külübünden den Futbol külübüne gecis yapmamis sart.

Muslera hariç tüm futbolcular acilen satılmalı altyapı oyuncularıyla 5-10 senlik dönemde şampiyonluk hedef alınmalı amatör sporlara ağırlık verilmelidir

Zakharyan akıllı çocuk kulübün battığını görünce gelmek istemedi

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt