Galatasaray Forumları Projesi Hazırlık Dosyası - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Forumları Projesi Hazırlık Dosyası

Cevap: Galatasaray Forumları Projesi Hazırlık Dosyası

Şimdiden GSFans ve Aslanyüreklilere birer üyelik açalım derim. İletişim kurmak için ilgili kişilerle windowslive üzerinden bir grup oluşturabiliriz. Mail gönderdiğimizde herkese gider ve iletişim ağımız olur.

Çok kararsız kaldım Ertuğrul.

Msn 'e sıcak bakmıyorum. O yüzden bu konuyu diğerleriyle de görüşerek belirleyelim.

Üyelik açmak güzel fikir ama "gel bana" demektir ve yanlış anlaşılabilir. Bunu da sadece birebir görüşmelerde dile getirmek lazım gibi geliyor.

Yo, zaten domain adıyla üye hesabı açmayacak mıydık?

Bahsettiğim şey msn değil. Windowslive uzantılı mail adresleriyle bir grup oluştururuz, adı "Galatasaray Forumları" olur. Her siteden 1-2 yöneticiyi davet ederiz ve bir önerimiz olduğunda ordan haberleşiriz.

Yo, zaten domain adıyla üye hesabı açmayacak mıydık?

Bahsettiğim şey msn değil. Windowslive uzantılı mail adresleriyle bir grup oluştururuz, adı "Galatasaray Forumları" olur. Her siteden 1-2 yöneticiyi davet ederiz ve bir önerimiz olduğunda ordan haberleşiriz.

Önerini şimdi anladım. 1-2 geri bildirim daha gelsin. Adminlerle görüşürken önerelim.

Domain adı açılabilir. Ancak bu aramızdaki (en azından 2 'li) görüşmelerde teklif edilecek. Yani kabul etmek istemeyen, kullanmayacağım diyen olabilir.

Cevap: Büyük Galatasaray Forumu Projesi

1 konuyu unuttuk;

- Sözlük yazarı arkadaşımız varsa bu konuyu duyurabilir mi? Bildikleriniz var mı?

Ertuğrul GSBasket adminlerine ulaşıp aldınız mı? diye doğrulatabilir miyiz?

Ahmet Gülen' Alıntı:
Abdullah Bey merhaba,

Öncelikle cevap vermekte geciktiğim için özür dilerim. Malum forum içerisinde herkesin fikirlerini belirtmesini bekledim. Şuan bile ilgili başlıkta konuşmalar yapılıyor fakat daha fazla gecikmemek adına genel olarak hem fikir olan konuları sizinle paylaşmak istedim. Biraz parça parça olacak kusura bakmayın.

- Ana fikir olarak takdir ediyoruz ve sizin belirttikleriniz dışında da neler yapılabilir diye konuşuyoruz.

- Yalnız forumlarda linklerin paylaşılmasının bu yönde bir katkı sağlayacağını düşünmüyoruz. Biz ender zamanlar haricinde üye alımı yapmıyoruz zaten ve bahsettiğiniz taraftar bütünleşmesinin ve birliktelik mesajlarının yöneticiler vasıtasıyla yapılacak bir takım girişimler ile sağlanacağını düşünüyoruz.

- Özellikle sıcak baktığımız konu ise tepki vermemiz (ve buna benzer bir durumda) gereken herhangi bir durumda ortak hareket ederek. Aynı bildirinin hepimizin ana sayfasında yayınlanmasıdır.

- Bunlar haricinde daha ne yapılabilir konusunda ise adminler arasında açtığımız başlığı kaldırmayarak, yeni fikirler gelmesi durumunda bunu sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Bildirim yaptığınız siteler arasında ise asy.net'ten olumlu veya olumsuz bir cevap geleceğini zannetmiyorum (umarım ben yanılırım). Ultraslandan gelecek yanıt ise, bana öyle geliyor ki keşke hiç göndermeseydim diyeceğiniz bir cevap olacaktır :) Daha önce kendileriyle böyle bir olayımız vuku bulmuştu ve bize söyledikleri bizim haberimiz olmadan birşey yapamazsınız, gelin bizim alt kolumuz gibi çalışın tarzı birşeydi.

Scoutgs den gelen ilk bildirim...

Benim yanıtım.

Bildirim için teşekkür ederim.

"Link paylaşımı" dediğiniz gibi bu işin hedeflenen faydası değil. Pek bir getirisi de yok. Bu biraz bizim samimiyetimizin, egolardan uzak, Galatasaray ve forumlar menfaatlerine odaklandığımız göstergesidir (başka türlü valla billa iyi niyetliyiz desek bile faydası olmayabilirdi). Dolayısıyla bu sadece ben oyundayım demenin bir yolu oldu.

Aramızda kuracağımız konsensus ile "işleyiş şekline" karar veririz. Medya ve taraftalara bir şekilde birlik beraberlik içinde hareket ettiğimizi göstermememiz, hissettirmemiz yeterli. Destekleyen forumlar olarak bir iletişim ağı kurarak iyi işler başarabilir ve sürekli gelişim sağlayabiliriz.

İlk ve en kolay yapılacak birliktelik, dediğiniz gibi ortak hareket etmek ve ortak ana sayfa duyuruları yapmak olacaktır. Bunun için ilk örnek yakınlarda karşımızda olur.

ASY ve uA 'dan gelecek bildirimler konusunda biz de benzerini düşündük (Hatta gbasket.org da bu 2 liye dahil). Lakin böyle bir adım atarken dışarda bırakmamız olanaksızdı.

Detayları görüşmek üzere...

Not: Medya kuruluşlarına 4 farklı sitenin aynı temayı işlediğini beliretek mail atsa mı medya kurulu?

X (küçük) sitelerden oluşuma katılmak için talepler var (cimbom.tk, cimbomlu.net vs) Ne dersiniz, onları da zincire alıp küçük sitelerin efendisi gibi bir imajımız mı olsun?

Yoksa ilk adımı attığımız, nispeten daha büyüklerle devam edip, küçükleri araya almayalım mı?

Acil 1-2 kişiden görüş lazım.

Üst Alt