Galatasaray Forumları Projesi Hazırlık Dosyası - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Forumları Projesi Hazırlık Dosyası

Cevap: Büyük Galatasaray Forumu Projesi

32d25f16.png

Şöyle bir taslak yaptım geliştirilebilir..

Her zamanki gibi cok guzel Emre.

Resim uzerindeki yaziyi; "Galatasaray Forumlari Projesi" diye yazar misin bir de...?

Ahmet Gülen forumuna iletmiş mesajımı. Bir anlamda bildirimi yapmışım gibi oldu. :SS:

* Ahmet Gülen

Gönderdiğiniz pm'yi forum karargahta arkadaşlara ilettim, neticede ortak bir karar almamız gerekiyor. Ortaya çıkacak fikre göre size geri dönüş yapacağım.

* Abdullah Taşan

Bunu bir ön görüşme gibi düşünmüştüm aslında. Neyse sağlık olsun.

O zaman biz resmi bildirimi de yapalım (yazının son halini site üzerinden yarın sabah yükleyelim.)

Tamam, maçtan sonra duyurular gider.

Öncesinde forum içi pazar gecesi duyurumuz olacak tarzı bir açıklama yapacağım. Biraz merak ve gündem oluşsun.

Benim yazdığımız yazıp eklermisin yine? Senin görsel daha güzel oldu haliyle...

Bir de forumları alfabetik sırayla yazalım ltf. (Gsbasket de .net değil, .org ;)

Birçok soru gelecek, her dakika online olamam (benim de düşünmediğim noktalar olabilir), üyelerden yada diğer forumlardan birçok soru gelebilir, onlara hazırlıklı olalım ve bu sebeple beyin jimlastiği yapalım. Bu doğrultuda herkes sorulara gecikmeden yanıt versin ve görüşümüzün arkasında ekip olarak duralım.

Bu işten ne çıkarınız var?

- Hiçbir çıkarımız yok. Amacımız deklarasyonun içierisinde belirtildiği gibi birlik bütünlük ve kazan kazan felsefesine uygun sinerjiler yaratmak. Galatasaray forumlarını değer olarak tanımak ve marka değerlerini yükseltmek.

A forumu, "ben sadece senin linkini eklerim diğerlerini eklemem"

- Keyfiniz bilir, birlik bütünlüğü pekiştirmek adına biz hepinizi, ön koşulsuz ekledik, siz de yaparsanız memnun oluruz, yapmazsanız size bu yönde baskı yapamayız.

Link eklemek de bir bok mu amk?

- 2006 dan beri bu sektördeyiz. Bu yönde daha önce hiç adım atılmadı, en azından buna saygı duyun.

X forumu; "Biz niye yokuz"

- Kimseye karşı bir önyargımız yok. Bu forumları belli kriterlerle seçtik, alexa ilk 500k, Üye sayısı > 2.000 vb. Sizi de değerlendirir, sonucu bildiririz.

Diğer forumlarla birleşmek gibi bir düşünceniz var mı?

- Teknik olarak bu mümkün görünmüyor. Ancak tarz talepler olursa, GSC olarak buna asla sırt çevirmez ve mutlaka değerlendiririz.

Ya kimseden yanıt gelmezse?

- Biz bir adım attık, bunun arkasında durabileceğimiz kadar dururuz. Galatasaray camiasının bu tür adımlara ihtiyacı olduğundan, geri adım atmayı şimdilik düşünmüyoruz.

GSCimbom olarak diğer forum taraftarlarına mesajlarınız neler?

- Bu forumu en aktif Galatasaray forumu olmak için kurduk. Dönem dönem hitlerimiz düşse de bu hedefi çoğu zaman elde ettik. Sözlük vb ortamlarda bazı rakip taraftar yada eski üyelerimiz tarafından acımasızca eleştirildiğimiz için yanlış tanınıyor olabiliriz. İlk hedefimiz bunun doğru olmadığını, aksine üyelerimizin bizden çok mutlu olduğunu (ortalama forumda geçen zaman 55dk 'dır, bu alanda çok iddialıyız) herkese ispatlamak.

Geliştirebilirsiniz.

Tamer ile görüştüm dün gece. "Görüşmeleri yapıp açıklasanız daha iyi olmaz mı?" dedi. Aksi halde "transfer görüşmelerine başlıyoruz" der gibi bir açıklama olur dedi. "Benim de benzer bir projem vardı, ama uA, GSbasket ve AliSamiYen forumlarından pozitif yanıt gelmez" falan dedi.

Aklımda 2 konu var, görüşlerinizi almam lazım;

- Pozitif yanıt vermeyeni, diğerleriyle aynı kefeye koyacak mıyız? Bunu düşünüyorum ben de...

- Diğer konu da, acaba forumlara şimdiden duyuruları yapsak mı?

Şimdiden iletişime geçmekte de bir sakınca olmaz. Süreci 1 gün hızlandırır sadece. Eğer olumlu yanıt veren sayısı 3-4 olursa diğerlerini de ekleyelim derim.

Pozitif yanıt vermeyenler ile verenleri bir tutmayalım bence.

Ayrıca bu işi ne kadar çabuk bitirirsek o kadar iyi, bana da dün bir kaç kişi sordu, insanların aklına yanlış imaj bırakabilir.

Şimdi hepsine iletelim peki, bunda anlaştık. Bana bu iletiyi forum yöneticilerine göndermekte yardımcı olacak olan var mı? Yazıyı 1-2 düzenlemeyle buraya koyayım.

Linkleri ise tümünün ekleyeceğim, duyuruya "proje boyunca" dedim, bu da eklemeyeni ileride çıkartma hakkını bize verecektir. Örneğin:

Galatasaray Forumları

XX YY ZZ AA BB CC

yerine

Destekleyen Galatasaray Forumları

XX ZZ AA BB

Üst Alt