Galatasaray Taraftarları ve Tribünleri Nereye Gidiyor? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Taraftarları ve Tribünleri Nereye Gidiyor?

Cevap: Galatasaray Taraftarları ve Tribünleri Nereye Gidiyor?

Nevizade Geceleri dün gece ki maçta da ipimizi çekiyordu. Dün gece hakkında şunları yazdım.

Arkadaşlar Nevizade Gecelerinden kurtulmamız gerek öncelikle! Resmen ninni, cenaze marşı bu. Emel Sayın'ın 70'li yıllarda söylediği "Mavi Bocuk" adlı şarkının bestesini alıp %90 yavaşlatarak, saçma sapan sulu zırtlak sözler yazıp söyleyince süper taraftar, süper tribün olduk zannediyoruz! Ama işin aslı öyle değil ben her maç bu ninniyi ne zaman sayıklacaklar bekliyorum ve bu rezalet başladığında ister inanın ister inanmayın takıma üstüne ve diğer tribünlere çöken rehaveti ben görüyorum ve hepiniz görüyorsunuzdur. Rakip takım saldırıyor bizim tribünler Nevizade, İstiklal, Çiçek Pasajı, Yüksek Kaldırım'dan bahsediyorlar çıldırmamak elde değil. Takımın paslaşıyorsa oley çek, rakipteyse ıslıkla, uğultu çıkar, yuhala ama yok tutturmuşlar mıymıymıy bir Nevizade! Takımın gol yediği goller öncesi ya da takımın düşüp kalemizde büyük tehlike yaşadığımızda hangi tezahüratlar söyleniyor bir bakın. Sussunlar daha iyi. Bu Ultraslan'ın buluşuysa bu unutsunlar Allah aşkına bir an önce.

"Dakika 87 rakip yükleniyor cenaze marşı başladı yine ıslıklaması gereken sivri akıllılar Nevizade cenaze marşını söylüyor! Duvara sürülecek akıl yok."

"Taraftarımız bu Nevizade Geceleri saçmalığını, cenaze marşını söylüyor. Panathinaikos kopmuş geliyor son 5 dk. ıslıkla, yuhala birşeyler yap ama yok bu cenaze marşını söyleyerek sahadakileri uyuşturuyorlar adeta! Maçı anlatan spiker "Neskeens saha kenarında çıldırıyor pres yapmayan oyuncularına" dedi o sırada meşhur cenaze marşını söylüyor taraftar sanki birinin jübile maçı veda ânı duygulu bir atmosfer sanki gerzek gibi bunu her maç yapıyorlar. İddia ediyorum takımı uyutuyor. Yemin ediyorum 86'dan bu yana duyduğum en berbat en, çirkin tezhürat! Seni sevmeyen ölsün'ü sevmezdim bundan tiskiniyorum."

Gerçekten bu marş söylenirken tüm söyleyenleri ayrı ayrı yumruklamak istiyorum! Sağ, sol direk, aparkat, kroşe Allah ne verdiyse girişmek istiyorum. Adeta yemekten sonra bastıran uyku gibi insanı bayıyor bu kadar kötüsünü görmedi bu tribünler. Eski marşları, tezahüratları arar oldum.

Hücum yaparken "Re re re Ra ra ra Galatasaray Galatasaray Cimbombom", savunma yaparken uğultu ve ıslık yeter.

Şu an yapılan destekten çok daha efektif olur. Ama şöyle ki dünkü maçta hakemin kararlarına büyük uğultular, rakip topu aldığında ıslıklar vardı. Bu bile iyi.

Fakat çok daha efektif olmak lazım.

Tribünlerde bir ilerleyememe söz konusu son maçlarda.Bazı tezahuratlara takılmış gidiyoruz.Hep aynı şeyler söylendiğinden katılım çok fazla sağlanmıyor (Kapalı'da öyle) ve yaratılan baskıda çok kısıtlı oluyor.

Buraya kadar tamam,eleştirmek kolay ama 'Sen varya sen...' i söylemeyelimde '...' şunu söyleyelim gibisinden eleştiriler olmalı.Hepimiz bu kulubün taraftarıyız ve sadece o stada gelenlerin tezahurat bestelemek gibi bir zorunluluğu yok.Elde çok fazla seçenek olsa ve diğerleri dururken 'Sen varya sen..' söylense saçma gelebilir ama yok işte.Bir duraklama dönemindeyiz.İllaki birşeyler olacak ve yeni tezahuratlar ya kendiliğinden oluşacak (bir söz,hareket vs. ile) yada o olmamış bu neden söyleniyor diyenlerden birinin (!),bir tezahurat bestelemesiyle bu dönemden çıkacağız.

Beste konusu biraz karışık bu yüzden ve acımasızca eleştirmemek lazım.Şu eleştiriye ise katılıyorum.Manisaspor maçında Nevizade'yi söylerken gol yedik.Panathinaikos maçında da son dakikalarda önemli pozisyonları oldu rakibin.Bu dakikalarda marş söylemek yerine herkesin katılımıyla yuhalama ve ıslıklarla rakibi baskı altına almak gerekir.Bundan sonraki maçlarda umarım daha duyarlı olur herkes.Strum Graz maçındaki o uğultu çıkmalı son dakikalarda rakip pozisyona girmeye çalışıyorsa.O gün nasıl çıktıysa o ses yine çıkar.:)

En kötü tezahurat yapan taraftar grubuna sahibiz ya arabesk şarkılar ya da ilkokul müsameresi tadında tezahuratlar sadece kendini eğlendiren bir grup insan.

Taraftarımız fedakar falanda değil sadece başarıya ortak; ne gs mobile ne de bonus card'a ilgi var fener taraftarı bu konuda takımına daha çok destek oluyor.

Kulübe madii olarak zerre katkısı olmayan tezahuratları uyutan ve alt kültürden yetişmiş bir seyirci grubuna sahibiz maalesef.

Şu genellemeden de vazgeçin lütfen.Bu çok fazla önyargılı bir yorum.Fenerbahçe'nin önce olduğunu medya yazıyor sadece.Store'lardaki satışlar neredeyse yakın birbirine.

Ayrıca başarıya ortak olmayan taraftar mı var? Hangi takımın stadı doluyor orta sıralara oynarken.Sadece Galatasaray için değil bu durum...

O direğin tepesindekini Tv gösterdikçe ben utandım yerin dibine geçtim. Seda Sayan stüdyosundaki el çırptırıcılar gibi.. O nedir öyle? Bukadarmı tribüne gelen insanların insiyatifi ? Yer yapmışlar bide padişaha..

Şu genellemeden de vazgeçin lütfen.Bu çok fazla önyargılı bir yorum.Fenerbahçe'nin önce olduğunu medya yazıyor sadece.Store'lardaki satışlar neredeyse yakın birbirine.

Ayrıca başarıya ortak olmayan taraftar mı var? Hangi takımın stadı doluyor orta sıralara oynarken.Sadece Galatasaray için değil bu durum...

Başkan da medyaya inanıyor herhalde yoksa satış rakamlarına bakıyor olmasın.

''FENERBAHÇE'NİN BİZİ GEÇMESİNİ KABULLENEMİYORUM''-

Adnan Polat, Galatasaray Kulübü'nün GSM hattı GSMobile'in abone sayısının, Fenerbahçe'nin GSM hattı abone sayısının gerisinde kaldığını belirterek, taraftarlardan bu konuda yardımcı olmalarını istedi. Fenerbahçe'nin 30 bini geçtiğine işaret eden Polat, ''Biz 25 binin üzerine yeni çıktık. Fenerbahçe'nin bizi geçmesini kabullenemiyorum. Forma satışlarında da rakibimizi geçmemiz lazım. Stadın dışında bir süre sahte forma satılıyor. Galatasaray taraftarı bunlara rağbet etmemeli'' diye konuştu.

Adnan Polat, taraftarların bu sene tribünleri tıklım tıklım doldurmasından memnun olduğunu ifade ederken, eleştirilen mor formanın forma satışlarında önde gittiğini, satılanların yüzde 60'dan fazlasının mor formalar olduğunu kaydetti.

O direğin tepesindekini Tv gösterdikçe ben utandım yerin dibine geçtim. Seda Sayan stüdyosundaki el çırptırıcılar gibi.. O nedir öyle? Bukadarmı tribüne gelen insanların insiyatifi ? Yer yapmışlar bide padişaha..

Heryerde nemalanacak adam çok türkiyede "sen ne iş yaparsın?" diye sor o adama "ne ile geçinirsin?" diye cevabı nedir merak ediyorum.

Bir değil, iki değil artık bu kaçıncı maç hala durum aynı. Senkronizasyonsuzluk ve etki sorunu aynen devam ediyor. Senelerce dört bir yana korku salan tescilli gururumuz "The Hell" atmosferinin bir sezonda köküne kibrit suyunu sıkanlar, artık bir silkinip kendilerine gelsinler. Aralarındaki çekişme midir, her ne ise bu yaşananların nedeni, bilinsin ki bu Galatasaray'ı perişan ediyor.

Her kurum ve oluşumun bir sorumlu başkanı olur ve bu bir olmazsa olmazdır. Çok başlılıkla ve çekişmeyleyse hiçbiryere varılamıyacağı gibi o kurum ya parçalanır, ya da yıpranır ve etkinsizleşir.

Herkes geçmişimize bir baksın ve futbolcuların o tünelden çıkarken dizlerini titreten atmosferimizin artık başkalarının silahı haline geldiğini görsün ve durup bir düşünsün. Artık maçı takip etmeyen, tepki koyarak etki kurmayı başaramayan, bunun yerine şarkı türkü söyleme telaşında bir taraftar profili oluşmakta. Eğer şarkı türküyle bir etki olacağı düşünülüyorsa o vakit bir tezahurat CD'si kaydı yapalım ve her maç hoparlörlerden dayayalım sesi sona, böylece hem bizim sesimiz kısılmamış olur hem de desibel daha yüksek çıkar. Aynı sırayla ve yüksek sesle çalar durur skora, duruma bakmaksızın, hem de demoralize olmaz bocalayıpta susmaz. Eğer buysa taraftar etkisi, 1 TL maliyetle al sana daha iyisi.

Lütfen herkes bir durup Alparslan Dikmen den sonra nereye gitmekte olduğumuzu bir görsün. Bu sene Ali Sami Yen'in son senesi ve gelecek sezonlarda yeni stada geçiş yapılacak. Şayet bu sezon bitmeden birliktelik ve etkinlik sağlanamazsa, 50.000 kişilik stadda çoluk çocuğun maskarası oluruz. Rakipler için "Hell" i "Paradise" a çevirmekteyiz, uA lütfen buna artık bir son verin, biraraya gelin ve bir çözüm üretin...

Her maç Ali Sami Yen'de yada deplasmanda zaten.Merakınızı,stada gidip kendisine sorarak giderebilirsiniz.:)

Oralar çıkıp tırmanıp ancak bu saçma tezahuratları o kalablığa çok kötü bir şekilde söyletmek gibi bir işe nail olmuş adama ne sorayım ben.

Tribünlre artık gerçekten taraftarlıktan anlayan takım yenilse de alkışlayacak ve maçı takip edecek ona göre tepki verecek seyirci gelsin.

Ulan pana burnumuza kadar girmiş ceza alanı önünde bizimkiler nevizade gecelerini söylüyor saha umurlarında mı? işleri güçleri kendi eğlenceleri.

İstemez böyle taraftar gelmesinler ki aslantepeye gelemeyeceklerini umuyorum kombineler ateş pahası stadın %80'i kombine.

O stada gerçek taraftar gelecektir takımı için o kombinenin bedelini ödeyecek ve sadece iyi futbol görmek isteyen taraftar.

Ucuz bilet olsun diye yönetimi protesto eden deplasmana giderken benzinliklerden çalan çırpan ve zerre taraftarlıktan anlamayan magandalara taraftar diyoruz ya biz yazık.

Oralar çıkıp tırmanıp ancak bu saçma tezahuratları o kalablığa çok kötü bir şekilde söyletmek gibi bir işe nail olmuş adama ne sorayım ben.

O bahsettiğiniz kişi ya başlayan bir tezahurata herkesin katılımını sağlar yada tezahurat başlatır.Sadece o başlatmaz yani bütün tezahuratları.Yapılan tezahuratlar genelde taraftarlardan çıkar ve yayılır.

Yanlış biliyorsunuz olayı...

(Merak ediyorum dediğiniz için kendisine sorun dedim ben.İmkan varken sormuyorsanız,sorunuz havada kalır... :))

Daha iki hafta oncesine kadar Nevizade bilmeyen stada gelmesin di durum.Simdi ise bu ne bicim is takimi uyutmayalim'a donmus.

Dun gece stadda organizasyon yoktu.Bir taraf tezahurata israrla erken girdi.Hangi taraf bilemiyorum.Koordinasyon sorununuz var ise zaten tezahurat yaparken,en basitinden bir sarki mirildanirken bile bagirdiginizi duymaniz gerekir.

Eger bu is bir sanatsa,zaten oyle herkez de yapamaz.Kolay degil ahengi yerinde bir dortluk yazmak.Bunu bildigim icin zaten kolayca elestiremem yapilan marslari.

Yok eger duzen olmayacaksa,bagirmasin taraftar.Yada uyuttuguna inaniliyorsa oyunculari marslar,onu da gectim eger begenilmiyorsa tezahuratlar,bagirmasin taraftar.Sesine yazik en basitinden.

Ayrica ;Galatasaray taraftarinin profili bana gore Aslantepe bitince dolduramayacak seviyededir.Israrla hem klup hem taraftar "yeni stad dolacak dertler bitecek" diyerek dolassa da ben inanmiyorum bu taraftarin orayi dolduracagina.

Nevizade Geceleri hoş bir tezahürat olabilir. Zamanında da demiştim. Ama maç 2-0'ken, 3-0'ken güzel olur. Maç 1-0, üstüne bir de rakip atak yaparken olmaz.

Manisaspor maçında yediğimiz gol biraz engellemiş ama bu durumu. Dün hiç değilse bir bölüm rakibi ıslıklayıp, yuhluyordu. O da iyi. Allah korusun bir gol daha yersek tamamen düzelir belki.

Nevizade gecelerinin orijinali Mavi boncuk Değil Fusun Onal'ın "senden başka " şarkısıdır...

Pardon Fisun Önal'ın şarkısı ama Emel Sayın'ın yorumuyla senden başka var onunla karıştırdım gerçekten şarkı normalde çok hareketli bir şarkı ama tribünler %90 yavaşlatıyor slow motion'da söylüyor sulu zırtlak sözler eşliğinde.

3-0'da galip olsak 4-0 galip olsak bunun garantisi yok rakip 3-0'dan sonra saldırmayacağım demeyecektir. Yiyeceğin 2 ani gol 1 serbest vuruş ya da penaltı golü işleri terse döndürür. Hiçbirşey bilmiyorlarsa bu taraftarlar biraz fifa oynasınlar nasıl tezahürat yapılır görsünler.

YouTube - Senden Başka - Emel Sayın, Tarık Akan

Pardon Fisun Önal'ın şarkısı ama Emel Sayın'ın yorumuyla senden başka var onunla karıştırdım gerçekten şarkı normalde çok hareketli bir şarkı ama tribünler %90 yavaşlatıyor slow motion'da söylüyor sulu zırtlak sözler eşliğinde.

3-0'da galip olsak 4-0 galip olsak bunun garantisi yok rakip 3-0'dan sonra saldırmayacağım demeyecektir. Yiyeceğin 2 ani gol 1 serbest vuruş ya da penaltı golü işleri terse döndürür. Hiçbirşey bilmiyorlarsa bu taraftarlar biraz fifa oynasınlar nasıl tezahürat yapılır görsünler.

YouTube - Senden Başka - Emel Sayın, Tarık Akan

Mehmet Bey ne kadar sıklıkla Ali Sami Yen'e gittiğinizi bilmiyorum ama nevizade geceleri hiç de öyle bir etki göstermiyor stadda.Söylendiği zaman gerçekten insan etkileniyor ve KOP tribünün efsanesi you 'll never alone olma yolunda ilerliyor nevizade. Genelde 80 . dakikadan sonra başlanıyor ama son maçlarda istediğimiz fark olmadığı için tadı cıkmıyor. Nevizade gecelerinden bence asla vazgeçilmemeli . Rijkaard bile eşlik ediyor bu tezahürata.Videonun ilk saniyelerinde kafa hareketine dikkat ederseniz görüceksiniz.

YouTube - Galatasaray 3-0 besikTASAK geçiyoruz |tribün özeti |PART 2

Mehmet Bey ne kadar sıklıkla Ali Sami Yen'e gittiğinizi bilmiyorum ama nevizade geceleri hiç de öyle bir etki göstermiyor stadda.Söylendiği zaman gerçekten insan etkileniyor ve KOP tribünün efsanesi you 'll never alone olma yolunda ilerliyor nevizade. Genelde 80 . dakikadan sonra başlanıyor ama son maçlarda istediğimiz fark olmadığı için tadı cıkmıyor. Nevizade gecelerinden bence asla vazgeçilmemeli . Rijkaard bile eşlik ediyor bu tezahürata.Videonun ilk saniyelerinde kafa hareketine dikkat ederseniz görüceksiniz.

YouTube - Galatasaray 3-0 besikTASAK geçiyoruz |tribün özeti |PART 2

Valla televizyon başındakileri bile uyutacak kadar etkili bence. Ya bu tezahürat uğursuz ya da gol yediğimiz anlara denk geliyor. Beşiktaş maçı ölçü olamaz o zaman Manisa'dan yediğimiz golü koyayım bende. Yeni sırf birilerine benzeyeceğiz diye takımın itici gücü olan taraftar desteğini heba etmemeliyiz. Uefa kupasını aldığımız dönemlerde nasıl rakip baskı altına alınıyordu videolarını izleyin. Boşuna cehennem demediler Sami Yen'e.

Milanlı Paolo Maldini: "Beni kimse bu statta sadece 25.000 kişi olduğuna inandıramaz.."

Edgar Davids: "Bizde böyle taraftar olsa hiçbir takım karşımızda duramaz.."

P.Luigi Collina: "Bu Cehennemi çok seviyorum.."

Bir İngiliz gazeteci: "Bir İngiliz’in isteyebileceği en son şey Ali Sami Yen’de maç yapmaktır."

TF1 Fransız TV: "Paris, Ali Sami Yen cehenneminden nasıl çıkacak.."

Corriera Della Sport: "Milan, dikkat et orası hala cehennem.."

Berliner Morgenpost : "Futbolun sadece futbol olmadığını Ali Sami Yen Stadı’nda anladık.."

buyurmuşlar Sami Yeni ve taraftarını gördükten sonra. Önceden onlar bize imrenirken biz şimdi niye onlara imrenelim? Ben şahsen baskıdan yanayım. Fenerliler nasıl biz Kadıköy'e gidince ıslık, yuhalama, iğrenç olsada küfürle futbolcularımızı oynayamaz, takımımızı pas yapamaz hale getiriyorlar bir bakın bu yıl ki maçta iyice profesyonelleşmişler bu konuda. Böyle şuna benzeyelim, buna öykünelim derken kaybımız büyük olacak.

Üst Alt