Galatasaray Tribünlerinde Latovlevici Olayı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Tribünlerinde Latovlevici Olayı

kongre üyeleri sever kelle koparmayı

kelle_2709.jpg

hqdefault.jpg

ertugrul-hain-kocabasin-kellesini-ucurdu-h1450960061.jpg

Yok kusura bakma ama cidden siz anlamiyorsunuz mevzuyu. Bende futbol maclarina gittim futbolculara yakin oldum. Onlarda insan olduklarini cok cabuk unutuyorsunuz ve istersen yuzlerce milyon kazansinlar bazi seyler asla degismez insanda.
Tudor'u gördük bile adam nasil stresslenmis nasil baski altinda yasiyor.
Cok gereksiz o adami isliklamak (Latoyu). Bir konuda Tudor'a cok hak verdim o da kendi oyuncunu mac esnasinda isiklamak - ha Sinani isiklarsin o serefsizin onde gideni fakat Latoloveci kotu futbolcu olmasina ragmen elinden geleni yapiyor daha fazlasini bekleyemezsin ki Basaksehir macin ikinci yarisinda gayet iyi oynamisdi hatta en iyi futbolcumuzdu o 2. yari.
Hayir o adami son günde aldik demiyorsunuz siz hic, insan demiyorsunuz, biz Asamoah veya alternatifleri alamadik diye gittik Lato'yu aldik son dk'da demiyorsunuz hic. Gelip gladiatorlermis gibi yuhluyorsunuz begenmediginiz ama sözde taraftari oldugunuz takiminiz futbolcularini. Ilk 11'de kim olursa olsun desteklersin en iyi sonuca varmak icin - bittikden sonra yuhlarsin.

Biraz context beyler, unutmayalim lütfen.
Sen de şunu anlamıyorsun. Duyguya yer yok bu işte. O adam milyon euroları bu yüzden kazanıyor bunun farkında değilsin.

Bu adam 32 yaşında piyango yakaladı ama iyi kullanamadı. Geldiğinde kötü dedik mi demedik aksine iç sahalarda katkı verir dedik ama belliki adam yeterince çalışmadı. Linnes ondan daha iyiken kesildi ee bu durumda bir tepki koymak gerek.

Takımın başındaki hoca tartışılmasa bu tepki gelmez mesela ama bazen o tepkiyi yerinde yapmak lazım. Lato oynamaya devam etse iyi olmayacaktı yüksek ihtimal, bu yüzden bir yerde tepki şarttı. Ha 1-0 iken olması hata.

Bir de sen vicdani açıdan bakıyorsun bu adamın karakterine yönelik bir tepki değil farkında olmadığın nokta bu. Adam baktı nasıl olsa rakip yok ee Linnes'te de hocanın beğenmediği yönler var deyip formayı garanti gördü ve yeterince çalışmadı ee bu şartlarda ne olmasını bekliyorsun?

ben uyariyi senin icin yaptim , sana karsi degil , biraz daha bu herkese ders verme alayci yaklasim tarzini surdurursen bizim gibi normal uye olarak yola devam edersin (ayrica daha iyidir sorumluluksuz olmak tavsiye ederim)

sabahtan beridir alintilarla yonetici , normal uye ayirt etmeksizin kesip biciyorsun , ne oluyor yani ? yazmayalim yorum o halde rahmiden firca yemeyelim diye

demin belhanda penalti konusunda da bana satastin devam ettirmedim

Haha moderatorluk bagdeni gordugun icin hemen oraya atliyorsun demi. Yok moderatorsun yok bilmem nesi herkes gibi yorum yapamazsin felan filan - nedeni sorabilirmiyim ? Bende sizin gibi serbest uyeligim var, bende istedigim subjektif bakislarimi yazabilirim yani ne bu?
Biraz özelestiri yapsan iyi edersin ayrica.

ben ona insta time diyorum bizim whatsapp GS grubunda , dogaclama gelisiyor bir de , yani plaka vs gibi yapmiyoruz belirli bir zamani yok

onde olalim yeter , mutlaka yapiliyor , ceken cekiyor fotosunu sonra yola devam
2 fark olsa tamam da tek fark olunca sıkıntı. Eski stat döneminden beri sen varya sen olayı mantıksız geliyor bana arada fark olmadıkça.

Bu kez kısa kestik ama bu tarz olsa sıkıntı olmaz.

Sen de şunu anlamıyorsun. Duyguya yer yok bu işte. O adam milyon euroları bu yüzden kazanıyor bunun farkında değilsin.

Bu adam 32 yaşında piyango yakaladı ama iyi kullanamadı. Geldiğinde kötü dedik mi demedik aksine iç sahalarda katkı verir dedik ama belliki adam yeterince çalışmadı. Linnes ondan daha iyiken kesildi ee bu durumda bir tepki koymak gerek.

Takımın başındaki hoca tartışılmasa bu tepki gelmez mesela ama bazen o tepkiyi yerinde yapmak lazım. Lato oynamaya devam etse iyi olmayacaktı yüksek ihtimal, bu yüzden bir yerde tepki şarttı. Ha 1-0 iken olması hata.

Bir de sen vicdani açıdan bakıyorsun bu adamın karakterine yönelik bir tepki değil farkında olmadığın nokta bu. Adam baktı nasıl olsa rakip yok ee Linnes'te de hocanın beğenmediği yönler var deyip formayı garanti gördü ve yeterince çalışmadı ee bu şartlarda ne olmasını bekliyorsun?

Haksiz oldugunu kabul ediyon yani

Bu tamamiyle senin varsayımın yalnız. Bana kalırsa da başından beri Lato'nun kapasitesi bu, seviyesi bizim takıma yeterli gelmedi hiçbir zaman. Zaten adamın özgeçmişi ortada. Tudor'un alma sebebi tamamiyle bildiği bir adam olmasından dolayı. Ben Lato'yu fazla izlemedim, nasıl bir oyuncu olduğunu bilmiyorum. Karabükspor'da dikkatimi çeken bir oyuncu da olmadı zaten geçen sene izlediğimde.

karabukte bizden cok daha iyiydi ama iyi olmasi o takimin genel dusuk seviyesi ile alakaliydi da bizde mi tutunamadi bilemiyorum

hatta tudor basliginda lato yu da al kop gel filan yaziyordu millet

Bu tamamiyle senin varsayımın yalnız. Bana kalırsa da başından beri Lato'nun kapasitesi bu, seviyesi bizim takıma yeterli gelmedi hiçbir zaman. Zaten adamın özgeçmişi ortada. Tudor'un alma sebebi tamamiyle bildiği bir adam olmasından dolayı. Ben Lato'yu fazla izlemedim, nasıl bir oyuncu olduğunu bilmiyorum. Karabükspor'da dikkatimi çeken bir oyuncu da olmadı zaten geçen sene izlediğimde.
Alıcı gözle ben de izlemedim ama herkes ayağı çok iyi vs vs diyordu. Adam geldiğinden beri Sabri'den beter ortalar açtı.

Şunu sormalıyım, bu adam başka türlü nasıl kesilir bu takımdan? Mesela ortada ciddi hatası yokken kesilen Linnes'in suçu neydi?

Gerçekten tam bir gerzeklik, bu adamın ne suçu var ne diye adamı demoralize ediyorsunuz. Adamın çapı belli, yeteneği belli, aldığı para belli. Tudoru Özbeki eleştir anlarım da adam ne yapsın zorla oyundan mi çıkarsın kendini.

Ya Keramettin, duygulara yer yok diyorsun ama ilk basta duygulara yer veren sizsiniz taraftardir. Islik yapmasaniz zaten ortada duygusal bir konu olmiyacak. Milyon euro kazandigi icin adam professionel adam onuda anladik fakat professionel ve milyon euro kazandigi icin bu adami robot yapmiyor iste oyle bir dunya yok.
Valla yeterince kadar calisiyor mu calismiyormu kapazitesi bu mu degil mi tam olarak bilmiyorum bu adam Galatasaraya gelmeden once isimini bile daha once duymamisdim o yuzden kariyerine bakip Steau, Genclerbirligi ve sonrasinda Karabük ha bu adam supersonik bir adam degil fazla bekleyemeyiz demisdim. Bence hala o isliklarin adressi hala yanlis birisi islik yiyecekse eger o da Tudor ama Tudor'unda henuz - ne bileyim islik yemesi yanlis olur cunku bazi dedikleri dogru o basin toplantisinda.

Linnesin oynamasini bende istiyorum herkes gibi fakat bu hocanin secimi iste Tudor'a elestiri yapmak zorundayiz ama onuda elestirince gazetecileri dovuyor. Valla bitane gazetecide sormuyor neden Lato neden Linnes degil diye.

Ben hala ayni seyi dusunuyorum, Lato yanlis adress, adressi baska olmali bi isliklarin.

Ya Keramettin, duygulara yer yok diyorsun ama ilk basta duygulara yer veren sizsiniz taraftardir. Islik yapmasaniz zaten ortada duygusal bir konu olmiyacak. Milyon euro kazandigi icin adam professionel adam onuda anladik fakat professionel ve milyon euro kazandigi icin bu adami robot yapmiyor iste oyle bir dunya yok.
Valla yeterince kadar calisiyor mu calismiyormu kapazitesi bu mu degil mi tam olarak bilmiyorum bu adam Galatasaraya gelmeden once isimini bile daha once duymamisdim o yuzden kariyerine bakip Steau, Genclerbirligi ve sonrasinda Karabük ha bu adam supersonik bir adam degil fazla bekleyemeyiz demisdim. Bence hala o isliklarin adressi hala yanlis birisi islik yiyecekse eger o da Tudor ama Tudor'unda henuz - ne bileyim islik yemesi yanlis olur cunku bazi dedikleri dogru o basin toplantisinda.

Linnesin oynamasini bende istiyorum herkes gibi fakat bu hocanin secimi iste Tudor'a elestiri yapmak zorundayiz ama onuda elestirince gazetecileri dovuyor. Valla bitane gazetecide sormuyor neden Lato neden Linnes degil diye.

Ben hala ayni seyi dusunuyorum, Lato yanlis adress, adressi baska olmali bi isliklarin.
Bu adamın duyguları var diyorsun diğerlerinin yok mu? Ortada sabırsızlıkta yok mesela, ilk hatasında olmadı bu ki adam hata bile yapmadı yani. Eksik olan nokta hırs, hırs yapsa böyle olmazdı eminim.

Bu adamın duyguları var diyorsun diğerlerinin yok mu? Ortada sabırsızlıkta yok mesela, ilk hatasında olmadı bu ki adam hata bile yapmadı yani. Eksik olan nokta hırs, hırs yapsa böyle olmazdı eminim.
Abicim herkesde duygulari var zaten en iyi oynadigimiz donem duygularimiz yuksek oldugu donemdi.
Lato'da hirs eksikligi olabilir mi valla bilemiyorum ama becereksiz bir futbolcu ama napacan yetineceksin.

Abicim herkesde duygulari var zaten en iyi oynadigimiz donem duygularimiz yuksek oldugu donemdi.
Lato'da hirs eksikligi olabilir mi valla bilemiyorum ama becereksiz bir futbolcu ama napacan yetineceksin.
Bence değil işte. Şu haliyle ligde hiç bir takımda oynayamaz bu adam.

Yeteneği sınırlı demek doğru değil.

Ha diyorsanki Belhanda ile Badou da bir şey oynamıyor, haklısın. Belhanda topun ağzında zaten, sadece kendisi bunun farkında değil. Esas suçlu hoca ama bu tip durumlarda oyuncuyu taraftar önüne atmak vardır, korumak vardır.

Bence değil işte. Şu haliyle ligde hiç bir takımda oynayamaz bu adam.

Yeteneği sınırlı demek doğru değil.

Ha diyorsanki Belhanda ile Badou da bir şey oynamıyor, haklısın. Belhanda topun ağzında zaten, sadece kendisi bunun farkında değil. Esas suçlu hoca ama bu tip durumlarda oyuncuyu taraftar önüne atmak vardır, korumak vardır.
Korumak icin taraftarda vardir ama bizde koruyoramiyoruz Tudor gibi. Tudor sonradan aldi Latoyu, Lato haftaya ''sakat''mis tabi simdi geldi adamin aklina korumak ama bunu mactan once anlamasi lazimdi bence taraftar kizgin oldugunu ve en basit target Lato oldugunu, evet.
Yine soyluyorum taraftari hakli bulmuyorum, normatif dusunursem hatta bunu yapmamasi gerekti ama gercek bir dunyada yasiyoruz ve bu tepkilerin gelmesi pek fazla sasirtici degil dedigin gibi - Tudor goremedi o ayri bir konu.

Ve dedigin gibi Belhanda ve Badou bu yolda devam ederse sira onlarada gelecek, taraftar ne kadar hizli Badou sarkisini yaptigisa o kadar hizli Badou'yuda isliklar - Tudorun bunuda gormesi lazim cok duygusal bir yapi var turkiye stadyumlarinda.

Kisa ve oz: Normatif dusunursek eger - hayir taraftarin boyle yapmamasi lazim. Gercek dusunursek zaten boyle olacagani biliyorduk, bunuda Tudor bilmesi lazim o kadarda aptal degil sonucta o da hirvat onlarinda biraz duygusal yapisi var bizim gibi.

Yerde ki adamdan alamadığı top ceza sahasında kurallara göre penaltıya sebebiyet verdi, Hakem atlamayıp çalsa idi yorumlar nasıl olacaktı acaba merak ediyorum doğrusu.

Lato'yu ıslıklayarak Lato üzeriden Tudor'a mesaj vermekti amaç sanırım, yerini de buldu. Futbolcuyu maç esnasında ıslıklamak doğru olmayabilir de, Lato da çok kötü oynuyor gerçekten bütün maçlarda. Biraz hızlı, kuvvetli adam çok rahat geçiyor. Hücumda ise orta sahadan ceza sahasına gelişigüzel top atıyor, adam geçemiyor, hiç bir numarası yok.

Bizim taraftarın diğer taraftarlardan aldığı en büyük övgü başarısızlığa tahammülü olmaması ve başarısızlık durumunda başkan, hoca, topçu kimsenin gözünün yaşına bakılmadan protesto edilmesi ki bence bu olması gereken. Fener taraftarı gibi Aziz'e, Aykut'a, Hasan Ali'ye mi sabredelim? Linnes de süper adam değil ama bir tık daha iyi, daha çevik, rastgele orta kesmiyor vs vs.

Bence gayet yerinde ve doğru bir hareket çok detaya gerek yok. Geldiğinde sevindim özellikle istemek mümkün değil tabii Aso gibi başka bir isim var iken ancak şu halinde ısrar edilmesi, onun hiç değişmemesi bu tepkiyi doğurdu ki doğurmalıydı da artık baydı yıllarca yeteneksiz futbolculara gösterilen müsamaha, sanki babalarının hayrına oynuyorlarmış gibi.

Üst Alt