Galatasaray'ımızın O Kadar da Matah Bir Kadrosu Olmadığı Gerçeği - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ımızın O Kadar da Matah Bir Kadrosu Olmadığı Gerçeği

Sezon öncesi en iyi transfer diye nitelediğimiz Feghouli’den de çeşitli sebeplerle 0 katkı aldık. Bunu da unutuyoruz bazen, adam doğru düzgün top oynayamadı çünkü. 2. devre yeni transfer etkisi yapabilir. Bir oyuncu deyip geçmeyin çünkü takımın hücum gücünü ciddi anlamda yükseltecek bir adam. O olmamasına rağmen bu sonuçları alıyorsak sıkıntı kadro değildir bence. En azından Türkiye için yeterli bir kadro

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tudor'un o maçlarda hatası mutlaka var ama kim ne derse desin Başakşehir maçı bir tarafa derbiler de karşı takımın durumundan bağımsız bir %50-50 durumuna geliyor iş. O maçları kazansak tabiki daha farklı olabilirdi ama Fener ve Trabzon açısından bakarsan da derbi karneleri bu kadar iyiyken niye gerideyiz diye yakınıyorlardır.

Mesela bizim sıkıntı yaşadığımız seri Fener, Trabzon, Gençler ve Başak maçlarından biz 4 puanla çıkarken BJK 2 puanla çıkmış. Fener 3 maçtan 4 puanla çıkmış. Başakşehir de yine 3 maçtan 4 puanla çıkmış.

Beşiktaş'ı yenersek 7 puan almış oluyoruz ki gayet iyi eğer ki beraberlik olursa da 5 puan da fena sayılmaz sonuçta en zorlu deplasmanlar aradan çıkmış olacak :D

GALATASARAY(4 MAÇ 4 PUAN)
Galatasaray - Fener(1)
Galatasaray - Gençlerbirliği(3)
Trabzon - Galatasaray(0)
Başakşehir - Galatasaray(0)
Beşiktaş - Galatasaray(?)
----------------------------------
BAŞAKŞEHİR(5 MAÇ 8 PUAN)
Başakşehir - Trabzon(1)
Başakşehir - Galatasaray(3)
Fenerbahçe - Başakşehir(3)
Beşiktaş - Başakşehir(1)
Gençlerbirliği - Başakşehir(0)
-----------------------------------
BEŞİKTAŞ(4 MAÇ 2 PUAN)
Beşiktaş - Galatasaray(?)
Beşiktaş - Trabzon(1)
Beşiktaş - Başakşehir(1)
Gençlerbirliği - Beşiktaş(0)
Fenerbahçe - Beşiktaş(0)
------------------------------------
TRABZONSPOR(5 MAÇ 9 PUAN)
Trabzonspor - Galatasaray(3)
Trabzonspor - Gençlerbirliği(3)
Fenerbahçe - Trabzonspor(1)
Beşiktaş - Trabzonspor(1)
Başakşehir - Trabzonspor(1)
---------------------------------
FENERBAHÇE(5 MAÇ 8 PUAN)
Fenerbahçe - Başakşehir(0)
Fenerbahçe - Trabzonspor(1)
Fenerbahçe - Beşiktaş(3)
Gençlerbirliği - Fenerbahçe(3)
Galatasaray - Fenerbahçe(1)

Son düzenleme:
BU konuda katılmayacağım. Mevcut piyasa içinde daha iyilerini ve daha ucuzlarını ülkeye getirmek çok zor. Belhanda ve Ndiaye'de toplam 5 milyon kadar kafamızdaki fiyatlardan fazla vardır. Yoksa çok büyük paralar ödenmedi mevcut piyasa içinde. Bu sene boşa da çok kaliteli adam da düşmedi pek.

Maicon, Belhanda ve NDiaye daha ucuza gelebilirdi ya da daha ucuza benzerleri alinabilirdi
Gomis, Fernando ve Mariano da 2-3 sene oynayacak adamlar, 5 verildi ortalama. Normal denebilir ama yerlerini doldurmak gerekecek
Feghouli yas ve fiyat olarak en makulu

+ olarak, bruma gittiginden onun kadar etkili bi adam da alinabilirdi 45 kusur milyon harcandigi icin

Maicon, Belhanda ve NDiaye daha ucuza gelebilirdi ya da daha ucuza benzerleri alinabilirdi
Gomis, Fernando ve Mariano da 2-3 sene oynayacak adamlar, 5 verildi ortalama. Normal denebilir ama yerlerini doldurmak gerekecek
Feghouli yas ve fiyat olarak en makulu

+ olarak, bruma gittiginden onun kadar etkili bi adam da alinabilirdi 45 kusur milyon harcandigi icin

Piyasa uygun değildi bence. Bu sene transferde en büyük kazığı Bruma'da yedik. Cengiz fiyatına bile veremedik düşün yani. En azından 15+ bonuslar bile yapsak anlardım da beklediğimden çok düşük oldu. Bruma'yı geri almak istesek 25'ten açabilirler bu piyasada kapıyı.

ndiaye ile ilgilide bir tespitim var.

Ndiaye oyunun 2 yönünü oynayabilen bir oyuncu değil tek yönlü oyuncu. Yani şöyle ya full hücum oynuyor ya da full defansif oynuyor. Bizde full defansif oynuyor şuan. Osmanlı da da full ofansif oynuyordu. Arkasında musa ve mehmed güven gibi adamlar vardı. Özetle ndiaye B2B değil tek yönlü bir oyuncu.

Fernando da aynı şekilde tek yönlü bir adam.

Belhanda ise 2 yönlü bir oyuncu sayılabilir kısmen.

böylece hücum atraksiyonlarında orta alanda çok bir fayda göremiyoruz.

Bence Fernando ve Ndiaye'de box to box oyuncusu ama bunun sebeplerini incelemek gerekiyor. Takım hücuma çıkarken 3'lüye dönüyor ve Fernando 2 stoper arasına kayıyor eğer ki 3'lü sistem yerine normal sistemle oynuyor olsaydık fernando çok daha aktif kullanabilirdik. Ndiaye Antalyaspor maçına kadar box to box oynuyordu fakat Antalya maçından sonra Tudor tarafından özel görev verildi ve Fernando'ya yardımcı olma görevini üstleniyor çünkü fernando'ya rakipler baskı yapmaya başlıyordu ndiaye oraya kaydırınca bu problemden bir nebze kurtulduk. Bu iki oyuncunun da hücum yönünden yetersiz veya eksik gözükmelerinin ana sebebi sistemdir eğer ki fernando ve ndiaye'yi serbest oynasaydı hücumlarda çok daha etkili olabiliriz ama ne yazık ki adamların gücünün %50 sini %100 kullanmaya çalışıyoruz bazı maçlarda %80 oynarsa o maç %40 performansla oynamış oluyor bunun yerine bu iki oyuncuyu tam kapasite kullanmak gerekiyor

Piyasa uygun değildi bence. Bu sene transferde en büyük kazığı Bruma'da yedik. Cengiz fiyatına bile veremedik düşün yani. En azından 15+ bonuslar bile yapsak anlardım da beklediğimden çok düşük oldu. Bruma'yı geri almak istesek 25'ten açabilirler bu piyasada kapıyı.

Premier lig yuzunden fiyatlar abuk subuk bi seviyeye cikti orasi dogru. Ustune euronun da 15 lira falan olmasi eklenince daha aci oluyor

Bence Fernando ve Ndiaye'de box to box oyuncusu ama bunun sebeplerini incelemek gerekiyor. Takım hücuma çıkarken 3'lüye dönüyor ve Fernando 2 stoper arasına kayıyor eğer ki 3'lü sistem yerine normal sistemle oynuyor olsaydık fernando çok daha aktif kullanabilirdik. Ndiaye Antalyaspor maçına kadar box to box oynuyordu fakat Antalya maçından sonra Tudor tarafından özel görev verildi ve Fernando'ya yardımcı olma görevini üstleniyor çünkü fernando'ya rakipler baskı yapmaya başlıyordu ndiaye oraya kaydırınca bu problemden bir nebze kurtulduk. Bu iki oyuncunun da hücum yönünden yetersiz veya eksik gözükmelerinin ana sebebi sistemdir eğer ki fernando ve ndiaye'yi serbest oynasaydı hücumlarda çok daha etkili olabiliriz ama ne yazık ki adamların gücünün %50 sini %100 kullanmaya çalışıyoruz bazı maçlarda %80 oynarsa o maç %40 performansla oynamış oluyor bunun yerine bu iki oyuncuyu tam kapasite kullanmak gerekiyor

igor fernandonun baskı yediğini görünce 3lüye döndü. ndiayeyi defansifleştirmedi zaten defansif oynuyor sezon başından bu yana. Belki ilk maç aşırı istekle ofansta daha fazla görünmüştür. ki zaten adamın açıklaması var hocam beni 6 no oynatıyor ileri çıkamıyorum diye.

Belhanda:8 M
Maicon:7 M
Ndiaye:7.5 M
Fernando:5.25 M
Feghouli:4.25 M
Mariano:4 M
Gomis:2.5 M
Denayer+Lato:1 M
Total:39.5 M
Açıkçası bu kalitede oyuncu grubu için normal bir harcama 20 M girdi olduğunuda düşünürsek 19.5 M+bonuslara iddialı bir kadro kurduk sayılır.

Bizim problem överken de yererken de bir ayar tutturamamız. Bu problem sadece futbolda değil her şeyde geçerli. Kuzeyden güneye inildikçe daha da artıyor bu durum. Bu başlık da bazı yorumlar da bunun canlı birer örneği.

Rakipler bu sene çok kötü ayrıca burası da premier lig değil Türkiye ligi. Ek olarak sol bek komple yok demişsin güldüm biraz kusura bakma ligde Linnes'ten iyi sol bek olduğunu sanmıyorum. Çok iyi diye algı yaratılan Caner'i cebinde gezdirir Linnes.

igor fernandonun baskı yediğini görünce 3lüye döndü. ndiayeyi defansifleştirmedi zaten defansif oynuyor sezon başından bu yana. Belki ilk maç aşırı istekle ofansta daha fazla görünmüştür. ki zaten adamın açıklaması var hocam beni 6 no oynatıyor ileri çıkamıyorum diye.

Kayserispor, Osmanlı dep, Sivasspor, Antalyaspor dep bu maçlarda Ndiaye'ye serbest oynuyordu ama yine de hücuma çıkarken 3'lü defans yaparken 4'lü sistemle oynuyorduk. İlk kayseri maçında da takım hücuma çıkarken fernando 2 stoper arasına kayıyordu ta ki Antalyaspor maçında bu olay değişti. Rıza çalımbay maç boyu fernando'ya baskı yaparak bize puan kaybı yaşattıktan sonra Ndiaye'ye Fernando'ya iyice yakın oynamaya başladılar ki bu rakiplerin Fernando'ya ya baskı yapmasını engellemek amacıyla çekildi. Ndiaye'nin enerjisi çok başka ama biz bunu kullanmıyoruz ilk maçlarda ceza sahasına içine doğru koşular yaparken şimdi herkes çıkarken o biraz daha geride oynamaya başladı. Ndiaye'ye bu kısıtlamalar geldiğinden beri daha garanti ve yatayda paslar yapılması isteniyor ilk maçlarda topu aldığında direk kaleye doğru gidiyordu işte bu değişimin bir numaralı sorumlusu sistemdir

Şurdan hesaplayalım. Karma yapsak 4 takımdan bu sene şampiyonluğa oynayacak.

GALATASARAY S.K

Fernando Muslera
Mariano
Maicon
Serdar
Fernando
Gomis

BEŞİKTAŞ A.Ş

Fabri
Gökhan
Adriano
Pepe
Atiba
Tolgay
Oğuzhan
Talisca
Quaresma
Babel
Cenk

FENERBAHÇE S.K

Ozan
Valbuena

BAŞAKŞEHİR

Clichy ?
Epureanu
Emre Belözoğlu
Edin Visca
Emmanuel Adebayor

24 kişi eder. Bunlara Trabzon'dan çok beğendiğim iki ismi daha dahil etmek isterim.

Yusuf Yazıcı
Abdulkadir

AS KADRO (5 Galatasaray, 5 Beşiktaş, 1 Fenerbahçe)

-----------------------------------------Muslera------------------------------------------------

-Mariano------------Pepe--------------------------Maicon--------------Adriano------------

-----------------------Fernando------------------Tolgay--------------------------------------

-Quaresma--------------------------Talisca-----------------------------Valbuena-----------

---------------------------------------Gomis----------------------------------------------------

YEDEK 11 (6 Beşiktaş, 4 Başakşehir, 1 Galatasaray )

--------------------------------------Fabri--------------------------------------------------

-Gökhan--------------Serdar--------------------Epureanu------------Clichy------------

----------------------Oğuzhan--------------------Emre/Atiba--------------------------------

-Visca-------------------------------------------------------------------------Babel------------

-----------------------Adebayor---------------------Cenk--------------------------------------

Ozan ise rotasyonda dipte olur. Clichy yerine ligden daha performanslı sol bek de bulurum. Caner'i ise zerre beğenmiyorum.

Adebayor tek forvet olarak ilk kadroya girebilir diyenlere saygım var. Keza Cenk'de çok büyük oynuyor bu sene ama Gomis'i daha faydalı buluyorum ben yine de.

sattıklarımızda da sıkıntı var bruma yı satmamalıydık.Adam tek başına maç kazandırabilecek bir adamdı takımda şuan öyle bir adam yok gibi malesef.Mali açıdan da tasvip etmediğim bir satış oldu.

iste 1 sene kalinca elin kolun baglaniyor diye dusunuyorum
bjk lipzig macinda gorduk adamlarda top oynamayi bilen tek adam bruma nerdeyse
gel gor ki kadrolarindaki keita falan diye herifler icin 70 milyon fln deniyor...

Bruma’yı satmasaydık aldığımız oyuncuların yarısını alamazdık çünkü gelirin ciddi kısmı oradan geldi. En azından Dursun öyle diyor

Rakipler bu sene çok kötü ayrıca burası da premier lig değil Türkiye ligi. Ek olarak sol bek komple yok demişsin güldüm biraz kusura bakma ligde Linnes'ten iyi sol bek olduğunu sanmıyorum. Çok iyi diye algı yaratılan Caner'i cebinde gezdirir Linnes.

Bence tam tersi rakipler yabancı kuralının kalkmasının üstünden tam 2 sene geçti ve iyice kadroları oturmaya başladı eskiden anadolu da çöp yerli futbolcular varken Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'da anadolu takımlarına kıyasla 100 kat daha iyi yerli futbolcular vardı. Yabancı kuralından önce büyükler ve anadolu takımları arasındaki fark 100 katıysa yabancı kuralından sonra bu fark 10 kata kadar inmiştir. Şu yönden de bakmak lazım büyük takımlar iyi yabancı oyunculara yatırım yapıp 4-5 kat güçlenirken anadolu takımları elindeki çöp oyuncuları yollayıp iyi yabancılar alarak kendilerine oranla 30-40 kat güçlendiler. Avrupada geçen sene Osmanlıspor bu sene Konya ve Başakşehir'in şansının son maçlara kalması hiç tesadüf değil bunlar tamamen güçlenen bir ligle alakalı ve yabancı kuralının kalkmasıyla alakalı seneye bu seviye daha da yükselecektir ve Avrupa da çok daha başarılı bir lig haline geliriz.

O kadar iyi madem oynatsın hocası. Beni değil igoru yeriyorsun burada sen.

Belhanda:8 M
Maicon:7 M
Ndiaye:7.5 M
Fernando:5.25 M
Feghouli:4.25 M
Mariano:4 M
Gomis:2.5 M
Denayer+Lato:1 M
Total:39.5 M
Açıkçası bu kalitede oyuncu grubu için normal bir harcama 20 M girdi olduğunuda düşünürsek 19.5 M+bonuslara iddialı bir kadro kurduk sayılır.

Bu liste guzel . Acikcasi 40 milyon euro harcamanin cok mu az mi oldugu baska bir konu , bonservis gelirimizi bilmiyorum ama 20 milyon filandir , demek ki 20 milyon euro harcanmis diye dusunulebilir . Cok mu ? Degil , avrupa piyasasina gore hic bir sey.

Ayrica 1 senesi kalan bir adami 15 e satmak da basaridir

20 milyon bonservis cok degil ama belhanda ve ndiaye ye verilen para cok fazla , sanirim bunlarda bir de ek bonuslar vardi .

Ayrica resmen tam isabet atilmasi gereken zarlar bunlar cunku sozlesme sureleri cok fazla ve senelik ucretleri de cok yuksek . Yani bonservis bir yana, kendilerine garanti edilen ucretler dusunulunce ciddi maliyetli transferler

Hep soyledik , sampiyon olundugu surece , sampiyonlar liginde basarisiz olunsa bile ,finanse edilebilir . Seyirci ilgisi de fena degil bu sene. Fakat sampiyonlar ligine girilemiyorsa sorun yaratir bu paralar

Şurdan hesaplayalım. Karma yapsak 4 takımdan bu sene şampiyonluğa oynayacak.

GALATASARAY S.K

Fernando Muslera
Mariano
Maicon
Serdar
Fernando
Gomis

BEŞİKTAŞ A.Ş

Fabri
Gökhan
Adriano
Pepe
Atiba
Tolgay
Oğuzhan
Talisca
Quaresma
Babel
Cenk

FENERBAHÇE S.K

Ozan
Valbuena

BAŞAKŞEHİR

Clichy ?
Epureanu
Emre Belözoğlu
Edin Visca
Emmanuel Adebayor

24 kişi eder. Bunlara Trabzon'dan çok beğendiğim iki ismi daha dahil etmek isterim.

Yusuf Yazıcı
Abdulkadir

AS KADRO (5 Galatasaray, 5 Beşiktaş, 1 Fenerbahçe)

-----------------------------------------Muslera------------------------------------------------

-Mariano------------Pepe--------------------------Maicon--------------Adriano------------

-----------------------Fernando------------------Tolgay--------------------------------------

-Quaresma--------------------------Talisca-----------------------------Valbuena-----------

---------------------------------------Gomis----------------------------------------------------

YEDEK 11 (6 Beşiktaş, 4 Başakşehir, 1 Galatasaray )

--------------------------------------Fabri--------------------------------------------------

-Gökhan--------------Serdar--------------------Epureanu------------Clichy------------

----------------------Oğuzhan--------------------Emre/Atiba--------------------------------

-Visca-------------------------------------------------------------------------Babel------------

-----------------------Adebayor---------------------Cenk--------------------------------------

Ozan ise rotasyonda dipte olur. Clichy yerine ligden daha performanslı sol bek de bulurum. Caner'i ise zerre beğenmiyorum.

Adebayor tek forvet olarak ilk kadroya girebilir diyenlere saygım var. Keza Cenk'de çok büyük oynuyor bu sene ama Gomis'i daha faydalı buluyorum ben yine de.

Belhanda ve Feghoulinin hatta Rodriguesin güle oynaya yer bulabilecekleri kadrolar

Üst Alt