Galatasaray'ımızın O Kadar da Matah Bir Kadrosu Olmadığı Gerçeği - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ımızın O Kadar da Matah Bir Kadrosu Olmadığı Gerçeği

Alamayiz kardeşim.piyasa uçuk
Lakin bu paraya daha iyisi alınabilirdi özelikle ndiaye yerine
Avrupa 10 dan acıyor kapıyı

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Valla ne bileyim. Banega vardı belhandayla aynı paraya gitti sevillaya. Bruno fernandes vardı aynı paralara gitti hemen hemen yine. Ndiayenin şu anki yaptığı görevi yapacak adamı max 3-4 milyona alırdık diye düşünüyorum. Onun yerine bir de sol açık alabilirdik diye düşünüyorum.

F8331 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Valla ne bileyim. Banega vardı belhandayla aynı paraya gitti sevillaya. Bruno fernandes vardı aynı paralara gitti hemen hemen yine. Ndiayenin şu anki yaptığı görevi yapacak adamı max 3-4 milyona alırdık diye düşünüyorum. Onun yerine bir de sol açık alabilirdik diye düşünüyorum.

F8331 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Türkiye olunca iş değişiyor işte
Benaga bize gelmezdi
Ornek imbula toulouse gitti bize 15 çektiler
Turkiyeden 26 27 yaşına gelmiş hele oyuncu almaya karşıyım

Genel olarak katılıyorum ama bu cümleye şöyle de bakılabilir "Yeni kurulmuş ve daha 13 maçtır berabere oynayan bir takım 4-5 senedir kurulan, 2 sezonun şampiyonu, kadro kalitesi ve genişliği olarak ligin en iyisi ve CL'de grubunu lider tamamlamış takımın 6 puan önünde."
Bu bakış açısı bardağın dolu tarafı gibi görülebilir belki ama burda bütün övgüyü biz değil bjk almış gibi oluyor o zaman. Bu kadar gözde büyütmeye gerek yok onları. Sonuçta yerlerde sürünen fb de onların önünde şu an (averajla bile olsa). Hatta Kayseri ile de aynı puandalar. Bu takımlar puanları saçarken alıp başımızı gidebilirdik, yarın bizi yenseler 3 puana indiriyorlar gene. Bizde 2 sene şampiyon olmuş, CL çeyrek finalisti, Juve ve Madrid'in grubundan çıkmış bir takımdık ama 3.sezon fener arkasına bakmadan geçip gitmişti Nisan ayının başında ligi bitirdiler. Böyle fırsatı bulunca değerlendirmek ve kredini artırmak lazım, biz ise sadece cepten yedik durduk. O yüzden ben pek olumlu bakamıyorum şu an. Ha olur da derbiyi kazanırsak işte o zaman farklı konuşabiliriz elbette.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bruma ve ek satislar sayesinde , ve bu seneki performans gelirlerinin artmasi sebebiyle ilk kez bu asiri harcamalar bir kerelik tolere edilebilir

Ama adamlari yok pahasina gondermemek , odeme yaptigin surece faydalanmak ve basarili olmak kaydiyla.

ligin en iyi kadrosu bizde bjkden bir tık öndeyiz bence.
ligin en kurt ve en iyi hocası da maalesef kargalarda.

Yedek oyuncu kalibremiz Rodrigues olmalı. Bunu başarabilirsek ve 11’i 4 sene aynı seviye de tutabilecek yaş skalasında 1 kadro kurarsak başarılıyız.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Lig de lider beşiktaş mı bizim haberimiz yok şu oyuncu kıyaslamasına göre beşiktaş 6 puan üzerimiz de olur :D

Adriano-Linnes
Talisca-Belhanda
Q7-Feghouli
Babel-Rodriguez
Pepe-Maicon
Tolgay-Ndiaye

Şu kıyaslamalardan biri için bizim oyuncumuz daha iyi diyebiliyor musun? Biraz tarafsız bakın. Bunun lider olmakla ne ilgisi var ?

Adriano-Linnes
Talisca-Belhanda
Q7-Feghouli
Babel-Rodriguez
Pepe-Maicon
Tolgay-Ndiaye

Şu kıyaslamalardan biri için bizim oyuncumuz daha iyi diyebiliyor musun? Biraz tarafsız bakın. Bunun lider olmakla ne ilgisi var ?

13 maçta Galatasaray 29 gol atmış 14 gol yemiş(5 gol başakşehir maçında yendi o maç hariç 12 maçta 8 gol yemiştik)
13 maçta Beşiktaş 19 gol atmış 12 gol yemiş

Beşiktaşa karşı takipler defans yapıyor beşiktaş %70-75 topla oynuyor ama işte bizim oyuncularımız daha iyi nedeni de çok basit beşiktaş hücum opsiyonları açısından sınırlı bir takım 15-16 sezonunda harika hücum opsiyonları varken 16-17 sezonunda daha da azaldı ve bu sezon tamamen tek bir opsiyona kaldılar. Merkezden gelip gol atamıyorlar sadece sağdan Queresma ortalarına bakıyorlar ya da Babel'in soldan giderken sağa çekip vurmasını bekliyorlar bunlardan başka hücum opsiyonları yok. Beşiktaşın bu sezon CL de dahil bütün organizasyonlarda attığı gollere bakın hepsi birbirinin kopyası o yüzden anadolu da aşırı derece puan bırakıyorlar rakipler 2-3 oyuncuyla Babel ve Queresmanın alanlarını kapatınca sadece sağdan sola soldan sağa pas yapıyorlar ki bu bizim geçen sene ki sneijder, bruma, podolski kadrosuna çok benziyor aynı bizim geçen sene ki halimiz gibi tek bir oyun planları var.

Bize gelirsek her çeşit gol atabiliyoruz. Duran top, Çizgiye inip geriye çevirme, Merkezden gidip işi bitirme, Kontra atak, Geniş alan ve tüm hücum opsiyonlarına sahibiz. Anadolu da puan bırakmıyoruz çünkü hücum opsiyon sayımız çok fazla geriye düştüğümüz maçlarda da kazanabiliriz diyoruz çünkü takım olarak tek bir plana bağlı değiliz ama büyük maçlarda ne yazık ki daha takımı tam kadro görmedik. Serdar, Garry, Feghouli, Linnes Fenerbahçe, Trabzon ve Başakşehir maçlarında ortalama 270 dakika üzerinden 90 dakika süre almışlar bu oyunculardan 1 tanesi varken 3 tanesi oynanamamış.

Ben oyuncu kıyaslamasını sevmiyorum takım oyununa ve takımın bulunduğu noktaya bakıyorum mesela beşiktaş bize göre bariz kötü oynuyor bunu kendileri bile söylüyor çünkü oyun planları yok bir de rakibimizin 6 puan üzerindeyiz demek ki Galatasaray 11 oyuncusu > Beşiktaş 11 oyuncusu tek tek kıyaslamaya da gerek yok. Puan tablosu her şeyi özetliyor

Son düzenleme:
13 maçta Galatasaray 29 gol atmış 14 gol yemiş(5 gol başakşehir maçında yendi o maç hariç 12 maçta 8 gol yemiştik)
13 maçta Beşiktaş 19 gol atmış 12 gol yemiş...

"Linnes hariç hangi oyuncumuz besiktastan ve fenerden kötü ilk 11 olarak ?" demiş arkadaş. Ben de o yoruma istinaden kıyaslama yaptım. Bireysel olarak baktığımızda bir yerde Babel, Talisca diğer yerde Rodri, Belhanda varsa objektif olarak Babel ve Talisca demek zorundayım. Aynı kıyası Mariano-Gökhan, Gomis-Cenk için yapsak bu sefer de Mariano ve Gomis öne çıkacak. Bireysel olarak kıyaslamanın mantığı yok, evet buna da katılıyorum. Genel olarak bakarsak da iyi bir kadromuz var. Tudor saçma sapan işler yapmazsa, doğru bir kadro ve dizilişle sahaya çıkarsak Beşiktaş'ı yeneceğimizi düşünüyorum.

Talisca topcumu Türkiyede tapilir
Benfica adam olmaz diye salar
Adamın meziyeti var lakin takım oyuncusu değil 3 maçta bir şut çıkaracak diye oyuncu oynatilmaz

kadronun eski hali orta sıralara oynayan bir çöpler topluluğu idi. Gene hiç yoktan iyidir. Ama Ne fenerden ne beşiktaştan üstün değiliz.

Solbekimiz yok, maiconun yanında güven veren bir stoper yok, önliberoda tek seçeneğimiz var yedeği yok, sol kanatta as oyuncu yok, gomis olmasa 2nci güvenebileceğimiz forvetimiz de yok.

Transferde öncelikle defans ve sol bek bakmamız lazım. sonra önlibero sol kanat ve forvet düşünülebilir.

Beşiktaşı anlıyorumda ulan Fenerden nasıl iyi değiliz ya,bende kadromuz için arşa çıkarıldığı kadar iyi değil diyorum ama Fenerden bariz iyi kadromuz var,Giuliano-Janssen-Valbuena-Isla hadi birazda Josef diyelim daha kim var.

Bravo Ozan Puki. Son zamanlarda oldukça tutarlı bir çizgi sergiliyorsun. Birkaç hafta önce böyle bir başlık açmış olsan fena halde linç edilirdin; benim gibi birkaç kişinin desteklemesi de pek bir anlam ifade edemezdi, malum. Altına girilen ciddi mali külfetle de olsa, geçtiğimiz 3-4 sezona göre çok daha yarışmacı bir kadroya sahip olmamız, oyuncu grubunun genelde kaliteli ve iyi karakterli oluşları, rakiplerin muhtelif problemleri gibi sebeplerle puantajda iyi duruma gelmemiz gereğinden fazla iyimser bir ortam oluşturdu, taraftar nezdinde...

Ancak kadro planlamasında her şeyin çok da doğru yapılamadığı apaçık ortada. Hadi solbek konusunu mazur görelim, Juve son anda yan çizmese, muhtemelen o mevkide sorun yaşamayacaktık, kaliteli adam bulmanın en zor olduğu mevkilerden biridir solbek. Ancak Belhanda-Ndiaye ikilisinin aynı takımda oynamak üzere transfer edilmesini bana kimse izah edemez. Hele Ndiaye' nin 6 numara oynatılacağını bilsem, bedavaya bile transfer edilmesini istemezdim mesela; oynatacaksan 9.5 numara gibi oynatırsın, ona göre format oluşturursun; başkası olmaz. Belhanda' da karakter ve oyun yapısı itibariyle takıma liderlik yapabilecek meziyetlere sahip biri değil; kendini idare etmeyi bu yaşa kadar öğrenememiş, defolarını Dünya Alemin bildiği birinden bahsediyoruz...

Üst Alt