Üye Görüşü - Galatasaray'ın Teknik Heyet ve Sistemsel Problemleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Galatasaray'ın Teknik Heyet ve Sistemsel Problemleri

tanrı aşkına 3lü oynatın şu takımı

mus
alp neli marc
boey berk cica barış
mor
halil mo

bakın bu sistemde nelssonu kazanacağız
halili daha çok beğeneceğiz
moyu kazanacağız
barışı kazanacağız
cica ve mır uçacak

durun tepki çekecek bir mesaj yazayım

daha önce taktiksel bilgisi yüksek yabancı hocayı ilk getiren orta vadede avantajlı olacak demiştim

beklentim bizim bunu yapacağımızdı ve koçun saçma döngüden çıkmayacağı idi

malesef onlar yaptılar ve şampiyon da olurlarsa farkı 1 2 sezon korurlar

hala şansımız varken bugünden tezi yok fonseca ayarında hocayı getirip galatasarayı devrimin öncüsü yapmalıyız

unutmayalım her geçen gün hem maddi hem sportif olarak aleyhimize

daha önce taktiksel bilgisi yüksek yabancı hocayı ilk getiren orta vadede avantajlı olacak demiştim

hala şansımız varken bugünden tezi yok fonseca ayarında hocayı getirip galatasarayı devrimin öncüsü yapmalıyız

Vitor defansı çözemezse şampiyon falan olamaz. 3 stoper diye taktik bilgisi yüksek olunmuyor. Vitor'un taktik bilgisinin yüksek olduğunu falan düşünmüyorum. Onlarda da gram ilerleme yok hakem orada penaltıyı verse ki net penaltı puan kaybı. Onun dışında taktik bilgisi yüksek bir hoca ve ekibi bence de gerekli, bir hocanın ekibi de çok önemli Fatih hoca en büyük yanlışı ekibini üst seviye ye çıkarmaması, bile bile lades diyor resmen.

Eksiklerimiz çok belli Mohamed, Babel, Soso, Yedlin, Luyindama gönderilmeli-satılmalı. Kanat, forvet, Gedson vari orta saha, nasıl bulurar bilemem Türk sağ- sol bek. Bunlar dışında ya Terim'e yanlışları gösterilip ekibi geliştirilmeli duran top hocası+ yardımcı hoca ile yada Fatih hoca 1 Ocak'a kadar hala düzeltemeyip aynı gitmek istiyorsa kaliteli bir hoca ve yardımcıları gelmeli. Onun dışında bireysel oyuncu gelişimiyle ilgilenecek bir departmanı olmalı kulübün.

Bu Fonseca talebini ısrarla vurguluyorsun ara ara görüyorum da, Tottenham'a 4 milyon euro net maaşla gitmek üzereydi o adam eğer Nuno Santo başarısız olursa gidecektir de.

Kısacası bizim onun isteyeceği maddi olanakları karşılayabilme ihtimalimiz yok, boşa hayal kurmamanı tavsiye ederim.

Bu Fonseca talebini ısrarla vurguluyorsun ara ara görüyorum da, Tottenham'a 4 milyon euro net maaşla gitmek üzereydi o adam eğer Nuno Santo başarısız olursa gidecektir de.

Kısacası bizim onun isteyeceği maddi olanakları karşılayabilme ihtimalimiz yok, boşa hayal kurmamanı tavsiye ederim.

şöyle ki galatasaray önce fonseca ile başlasın bu arayışa gelir gelmez

olmazsa profili benzer bir altta kim varsa o

eskisi kadar takip etmediğim için çok isim bilemiyorum

ama mesela farioli değil, favre değil aranan isim bence

şöyle ki galatasaray önce fonseca ile başlasın bu arayışa gelir gelmez

olmazsa profili benzer bir altta kim varsa o

eskisi kadar takip etmediğim için çok isim bilemiyorum

ama mesela farioli değil, favre değil aranan isim bence

Favre gibi rahat bir adam zaten olmaz.

Fonseca ile başlasın bir alt benzer profil de teknik direktör arayışında uygulanamayacak bir yaklaşım. Fonseca Portekizli olmasa muhtemelen yüzüne bakılmayacak bir adam olacaktı zaten.

Bu ülkeye anca Farioli gibi isimler gelir, Kuntz gibi hayatında A takım hocalığı yapmamış adamlar gelir.

Favre gibi rahat bir adam zaten olmaz.

Fonseca ile başlasın bir alt benzer profil de teknik direktör arayışında uygulanamayacak bir yaklaşım. Fonseca Portekizli olmasa muhtemelen yüzüne bakılmayacak bir adam olacaktı zaten.

Bu ülkeye anca Farioli gibi isimler gelir, Kuntz gibi hayatında A takım hocalığı yapmamış adamlar gelir.

aynı fikirde değilim bu hoca getirememe konusunda

trde hocalar da az buz kazanmıyor zaten

ads bile kendi çapında montella getiriyorsa ki bu adamın mutlaka bir yerde talibi çıkardı italyada sezon içinde

galatasaray iyi hocalar getirebilir

aynı fikirde değilim bu hoca getirememe konusunda

trde hocalar da az buz kazanmıyor zaten

ads bile kendi çapında montella getiriyorsa ki bu adamın mutlaka bir yerde talibi çıkardı italyada sezon içinde

galatasaray iyi hocalar getirebilir

Montella Fiorentina'yı küme düşürüyordu yahu, 2 senedir kimsenin istediği yok, ADS de kendi arayıp bulmadı menajerler önerdi.

Teknik direktörlük konusu eskisi gibi değil, hocalar gidecekleri takımı seçerken temkinli davranıyorlar, eskiden en kralını getirirdin artık öyle değil.

Fonseca'nın falan 1.5 milyon euro maaşla gelip Türkiye'de çalışacağını düşünüyorsan büyük yanılgı. Kariyeri düşüşe geçerse belki ki bence geçti ama Portekizli olması sayesinde Tottenham'a gitmesi olası.

Sumudica'nın korona öncesi döneminden beri söylüyorum ben üçlüyü. Doğru oynanırsa Türkiye'de ciddi fark yaratabilecek bir formasyon ama doğru sistem ve yapıda oynamak lazım.

benim için bazı artı ve eksiklerimiz 3lüyü bize uygun hale getiriyor özellikle 3 4 1 2

1 öncelikle oyun kurulumunda eksik kalmamız geride +1 adamla aşılabilir

2 rakip karşılamada eksiklerimiz +1 adamla karşılama fırsatı

3 beklerin arkası otoban oraları kapatma

4 merkezden hücum edemiyoruz burayı aktifleştirir

5 morutan kenarda yeterince etkili olamıyor bence serbest dolaşması sağlanmalı

6 halil ön alan presinde çok önemli ama gol yollarında etkinliği az iki santraforla o da açılır bence

7. barışı bu sistemde çok etkili kullanırız gibi geliyor

8 mohammedi kazanmamız şart çift forvet onu hayata döndürür ümidindeyim

benim için bazı artı ve eksiklerimiz 3lüyü bize uygun hale getiriyor özellikle 3 4 1 2

1 öncelikle oyun kurulumunda eksik kalmamız geride +1 adamla aşılabilir

2 rakip karşılamada eksiklerimiz +1 adamla karşılama fırsatı

3 beklerin arkası otoban oraları kapatma

4 merkezden hücum edemiyoruz burayı aktifleştirir

5 morutan kenarda yeterince etkili olamıyor bence serbest dolaşması sağlanmalı

6 halil ön alan presinde çok önemli ama gol yollarında etkinliği az iki santraforla o da açılır bence

7. barışı bu sistemde çok etkili kullanırız gibi geliyor

8 mohammedi kazanmamız şart çift forvet onu hayata döndürür ümidindeyim

1. Oyun kurulumundaki eksiğin 3lü ile alakası yok. Bekleri 30 metre ileri çıkarmayıp orta saha çizgisinde konumlandırsan o problem ortadan kalkar ya da half spacelere koşu denersin uzun topla, dün Luyindama Feg'e şahane top attı, Feg az çabuk olsa karşı karşıya kalacaktı. Kısacası bence 3lü ile alakası yok onun.

2. Buna kısmen katılırım, rakip karşılamaktan kasıt sete oturmadan yapılan top kayıplarıysa bunlar her türlü sorun yaratacaktır çünkü. Geçiş hücumunu sette başarısız olup yemek lazım biz sete oturmadan yiyoruz yani anitez yaratmalıyız buna, dolayısıyla sorun olmaması gereken soruna çözüm aramak oluyor bu.

3. Beklerin arkası otoban değil, sen tam set hücumuna otururken top kaybettiğin için oluyor bunlar ya da Kerem çalım denedi, Aaanholt pas hatası yaptı diye oluyor, top kaybedilmeyecek yerde kaybetmeye son versek bu sorun da çözülür. Zamanında Burak Yılmaz yapardı bunları, bkz. schalke ile istanbul'da oynanan maçta yediğimiz gol.

4. Bence merkez hücumlarının 3lü stoperle ilgisi yok. sen 3lüye döndüğünde orta üçlüden birini geri çekeceksen aksine zarar bile verir. Berkan'I holding midfielder yapmaya çalışıyoruz, Gedson da ona eklense bu problem çözülecek zaten. Şu anki esas problem Berkan dışında takımı öne itecek, tutacak adam yok, Cicaldau çok az oynuyor topla, Morutan'da da henüz o olgunluk yok. Bunu Arda çok iyi yapardı.

5. Etkili olamıyor dediğimiz maçta 1 golü 2 net asisti var, doğru yapıda bal gibi etkili olur ama bence de sağ iç olarak ulaşabileceği kariyer daha ötede.

6. Halil'in sıkıntısı ilk kez büyük bir camiada as santrafor oluyor olması, tavanı çok yüksek ki bence şu ana kadarki problem tek, çift forvet değil. Diagne ile beraber oynasalar iyi iş yapabilirler ama yani bu göreceli biraz. Geçen sene Keremle çok iyilerdi mesela.

7. Barış'ın kanat bek olma fikri bana gerçekçi gelmiyor, Ferdi gibi beli kolay dönebilen bir adam değil, sağda belki yapar ama Boey var zaten.

8. MM ile ilgili benim beklentim yok, kendine oynayan, her yerden şut atan birini de bu dakikadan sonra destekleyecek değilim.

Btw bence bahsettiğin sorunlar formasyon sorunları değil sistem sorunları.

1. Oyun kurulumundaki eksiğin 3lü ile alakası yok. Bekleri 30 metre ileri çıkarmayıp orta saha çizgisinde konumlandırsan o problem ortadan kalkar ya da half spacelere koşu denersin uzun topla, dün Luyindama Feg'e şahane top attı, Feg az çabuk olsa karşı karşıya kalacaktı. Kısacası bence 3lü ile alakası yok onun.

2. Buna kısmen katılırım, rakip karşılamaktan kasıt sete oturmadan yapılan top kayıplarıysa bunlar her türlü sorun yaratacaktır çünkü. Geçiş hücumunu sette başarısız olup yemek lazım biz sete oturmadan yiyoruz yani anitez yaratmalıyız buna, dolayısıyla sorun olmaması gereken soruna çözüm aramak oluyor bu.

3. Beklerin arkası otoban değil, sen tam set hücumuna otururken top kaybettiğin için oluyor bunlar ya da Kerem çalım denedi, Aaanholt pas hatası yaptı diye oluyor, top kaybedilmeyecek yerde kaybetmeye son versek bu sorun da çözülür. Zamanında Burak Yılmaz yapardı bunları, bkz. schalke ile istanbul'da oynanan maçta yediğimiz gol.

4. Bence merkez hücumlarının 3lü stoperle ilgisi yok. sen 3lüye döndüğünde orta üçlüden birini geri çekeceksen aksine zarar bile verir. Berkan'I holding midfielder yapmaya çalışıyoruz, Gedson da ona eklense bu problem çözülecek zaten. Şu anki esas problem Berkan dışında takımı öne itecek, tutacak adam yok, Cicaldau çok az oynuyor topla, Morutan'da da henüz o olgunluk yok. Bunu Arda çok iyi yapardı.

5. Etkili olamıyor dediğimiz maçta 1 golü 2 net asisti var, doğru yapıda bal gibi etkili olur ama bence de sağ iç olarak ulaşabileceği kariyer daha ötede.

6. Halil'in sıkıntısı ilk kez büyük bir camiada as santrafor oluyor olması, tavanı çok yüksek ki bence şu ana kadarki problem tek, çift forvet değil. Diagne ile beraber oynasalar iyi iş yapabilirler ama yani bu göreceli biraz. Geçen sene Keremle çok iyilerdi mesela.

7. Barış'ın kanat bek olma fikri bana gerçekçi gelmiyor, Ferdi gibi beli kolay dönebilen bir adam değil, sağda belki yapar ama Boey var zaten.

8. MM ile ilgili benim beklentim yok, kendine oynayan, her yerden şut atan birini de bu dakikadan sonra destekleyecek değilim.

Btw bence bahsettiğin sorunlar formasyon sorunları değil sistem sorunları.

Üstat geçen Tedesco konusu açmışsın orada soracaktım soramadım. Getirilebilecek pek yabancı hoca olmadığını göstermek için açmışsın gerçi biraz da ama Fatih Terim konusunda ne diyorsun? Gitmeli mi kalmalı mı? Kalırsa oyunumuz düzelir mi? Umudun var mı? Bu kadar az pozisyona giren, savunmada inanılmaz hatalar yapan(takım halinde veya bireysel) bir takım olmamız ciddi endişeye sürüklüyor. Daha eylül bitmeden ocak denmesi falan, enteresan.

Üstat geçen Tedesco konusu açmışsın orada soracaktım soramadım. Getirilebilecek pek yabancı hoca olmadığını göstermek için açmışsın gerçi biraz da ama Fatih Terim konusunda ne diyorsun? Gitmeli mi kalmalı mı? Kalırsa oyunumuz düzelir mi? Umudun var mı? Bu kadar az pozisyona giren, savunmada inanılmaz hatalar yapan(takım halinde veya bireysel) bir takım olmamız ciddi endişeye sürüklüyor. Daha eylül bitmeden ocak denmesi falan, enteresan.

Fatih Terim'e defol git falan diyecek değilim, kendisi artık onarılamayan noktaya geldiğimizi düşünürse gidecektir diye düşünüyorum. Buradaki genel kanının aksine derdinin para olduğunu falan düşünmüyorum. Takımın durumunun da farkında ancak oyunculara güven vermek istiyor. Açıkçası takım olamamışız gibi duruyor, son 3 maçtaki net pasların verilmemesi herkesin kendisinin gol atma çabası bana bunu düşündürdü.

Dolayısıyla sayın hocamız ya sürekli süregelen hataları artık en aza indirgemeli ya da alternatifleri düşünmeli. En azından Marcao döndükten sonra biraz daha bekleme taraftarıyım ben ama takım ileriye değil geriye gidiyor bu da bir gerçek.

Üst Alt