Game of Thrones (2011-2019) - Sayfa 253 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
8. sezon benim icin hayal kirikligi, hoc begebmedim son üc bölümü

Daha degisik, süper bir sey beklerdim, cok hafif kalmis

Hele night king‘in ölüsü tam bit fiyasko

Yine kopuk kopuk bir bölümd, Arya nasil olara sessiz sedasiz yetisti, nasil o bicagi öyle kolayca sapladi, 8 sezondukr korkulan night king bir sacma hamle ile ökdü haha tam bir komedi

2 sene bekledigimize yazik ya

Bence Arya agactan atladi. Yani baska mantikli aciklamasi yok gibi.
Gelelim bolumun geneline. Bir kere tum cekimin karanlikta islenmesi olmamis. Yine de dizinin duygusunu gecirdiler. Tum olumler anlamliydi. Eksidr filan Night King'in boyle kolayca olmesini elestiriyorlar ve haklilik paylari var. Bence normal olumdu fakat esas sorun dizinin ilk 2 bolumuydu. Ilk 2 bolumde hic oluler veya Night King'i gormedik. Bence ilk 2 bolumde en azindan 10'ar dakikalik sahnelerle olulerin ilerleyisini gosterip izleyici hazir hale getirebilirlerdi. Tam sezonunu unuttum ama 4. veya 5. sezonda Jon yine Night King ve olulerle savasmisti ve sonunda Night King oluleri uyandiriyordu. 1. ve 2. bolumlerde bunun gibi kisa savas sahneleri koyabilirlerdi. Yani adami 2 bolum hic gostermeyip 3. bolumde oldurmeleri aceleye getirilmis izlenimi verdi.
Bundan sonra nasil olacak gorecegiz. Daha Bronn ortada yok. Lekesizlerden adam kaldi mi hic?
Jamie ve Cersei ne olacak?
Haftaya gorecegiz. Jamie talk showda " sadisfied demis. Sanirim kendi ve Cersei arasinda olacak veya ejderhalar olecek.

game of thrones

Şu yoruma katılıyorum. 8 sezondur ilmek ilmek işlenen bir karakter Arya. Azor Ahai kehanetindense bu benim daha çok hoşuma gitti. Her ne kadar Night King'in ölümü basit gibi gözükse de öldüren kişi de "faceless assassin". Boru değil yani :D

Ekleme: Şimdi aklıma geldi. 8. sezon 1. bölümde, aynı yerde Jon'un yanına çıt çıkarmadan gelmişti yine Arya. Jon da oldukça şaşırmıştı nasıl ben fark etmeden yanıma kadar gelebildin diye. Bir tutarsızlık yok yani bana göre.

Büyük hayal kırıklığı. 3-5 sorum var mantıklı cevabı olursa alıntılayabilirsiniz.

1-Savaşın başında dothraklar neden mal gibi karanlığa doğru körlemesine at sürdüler? Beklenti neydi yani hadi diyelim bir süre ilerlediler ve hatları yardılar, sonra? Belki de Night King'e biraz dothtrak biraz da at verelim iyi niyet göstergesi olarak demiş olabilirler. Aklıma gelen "mantıklı" tek açıklama bu.

2-Bu whitewalkerların olayı neydi abi? Kasıntı kasıntı yürüdüler bütün seri boyunca, dehşet saçtı isimleri falan ama sam kadar bile leşleri yoktur bu vasıfsızların. Wightlar çok çok daha etkililerdi en azından kol bacak gördüler mi yapışıyorlar. Bunlar bütün savaş boyunca bekledi, sonra tanrı korusuna girip yok oldular. Arya'yı da göremedi bile hiçbirisi. Hayır bunların özelliği neydi, niye bebekleri alıp da ak gezen yapıyordu night king? Crasterla yapılan anlaşmanın amacı ne? Dizideki hallerine göre bakarsak dediğim gibi bu akgezenler vasıfsız zombi statüsünde bile değiller gözümde.

3-Bu Brann ne işe yaradı aga? Bölümün başında ben gidiyorum dedi kuzgunun içine girdi. Sonra night kingi falan gördü tamam da kimseye de söylemiyor ki sadece kendisi görüyor. Night King'in dibinde bitmesiyle beraber de gözlerini açtı lavuk. Umarım bir sonraki bölümde aslında bir şeyler yaptığını anlatırlar yoksa bütün savaşı kuşbakışı, güzel bir manzarayla izlemekten başka bir halt etmediğini yememiz gerekecek.

4-Azor Ahai aşağı azor ahai yukarı 1. sezondan beri kafa açtı bu kırmızılı kadın. Seçilmiş prens yeri geldi stannis oldu yeri de jon snow. Ama son bölümde bağlamdan tamamen kopuk olarak, winterfell'e gelip arya'yı görüp onla 2-3 cümle konuşmasının akabinde birden kendisinin azor ahai için melissandre'nin son seçimi olduğunu anlayabiliyoruz. Lakin efsaneyle hiçbir alakası yok Arya'nın ya da yaşadıklarının. Demek ki azor ahai, vaadedilen prens falan kolpaymış, laf olsun diye 8 sezondur bunun muhabbeti dönüyormuş, benim anladığım bu.

5-Night King... Bu adamın amacı neydi? İntikam mı? İntikamsa insanlar ona bir şey yapmadı eğer ormanın çocuklarının emirleri doğrultusunda bunları yapıyorsa diyeceğim ama öyle olmadığını biliyoruz zira ormanın çocuklarını öldürdü + onların her yere kış gelsin, en uzun gece başlasın gibi bir amaçları yoktu. Demek ki bu vatandaş kendi amacı uğrunda hareket ediyor. Daha önce sorduğum gibi crasterın bebelerini neden akgezen yaptı, onların özelliği neydi? kalbine ejderhacamı sokulan büvet ağacı ne durumda, neden diğerlerinden farklı ve her yere işaretini bırakıyor? night king'in amacı nedir en basit aksiyon filminde bile bir motive vardır villain için. ya da joker gibi bir şey mi kaos yaratayım falan? 7000 yıl boyunca bekleyip ordu kurup ,ejderha falan avlayıp bir velet tarafından bıçaklanmak nasıl bir duygu?(xd)

6-Geri kalan da ana karakterlerin duvar dibinde 50 dakika boyunca debelenmesini izlemekle geçti. Savaşta bir hype yoktu çünkü bir şekilde night king alt edilene kadar olumlu bir şey olmayacağı malumdu. Yine de jonun ejderhanın karşısına geçip böğürmesini izlerken bir süre "wtf" moduna girdiğim söyleyebilirim.

7000 yıl sonra ortaya çıkan Night King ve bitmeyecek kış tehdidi savuşturulduktan sonra Demir Tahta kim oturmuş, kim ejderhaya binmiş falan bir anlamı kalmıyor açıkçası. Kafa yorulacak, hypelanacak bir şey kalmadı benim açımdan. Zaten sürpriz yok yeni sezonlarda. Cercei en sonunda kaybedecek jamie ya da arya öldürür kendisini. Dany ya da Jon tahta geçer işte. O arada cleganeler de kozlarını paylaşır büyük ihtimalle. At fava bekle. Seçenek var gibi duruyor lakin bir şey farketmiyor aslında. İzleyeceğiz tabii ama büyük hayal kırıklığı oldu. Acaba Martin ne düşünüyor bu bölümle ilgili merak ettim.

:eek:Azor Ahai.

Bölüm iyiydi de final sahneler biraz zayıf kaldı.
night king ağabey tahmin ettiğim kadar entelektüel biri değilmiş..yok adamın binbir gücü varken böyle bir şekilde ölmesi baya zayıftı. melisandre de birden araya gelip savaşın kaderini değiştirmesini biraz tuhaf buldum. yine güzel bölümdü ellerinize sağlık hbo ama keşke mantık hataları biraz daha az olsaydı

Ha bu ara carice van houten güzel rol oynadı. kendisi yetenekli aktris

Son düzenleme:
Bronn kimi sececek merak ediyorum. Jamie ve Tyrion'i oldurmeye mi calisacak yoksa Cersei'nin teklifini onlara soyleyip Jamie ve Tyrion'in saflarina mi katilacak? Aklimdan gecen Bronn tam Jamie'yi oldurecekken Tyrion onu arkadan hancerleyecek veya babasini oldurdugu aletle oldurecek. Bronn da son nefesinde Cersei'nin istedigini aciklayacak. Tyrion ile baslayan seruveni Tyrion ile son bulur. Veyahut para ve makam yerine dostlugu sececek.
Bu arada Sansa ve Tyrion yenide evlenirler mi? Sonucta iclerinde en iyisi oydu :)

Beyler bu Jon yavşağının bindiği ejderha (Rheagar'dı galiba) ölmedi dimi? Jon üstünden düştükten sonra görünmedi sanırım.

Jon bu bölüm resmen eziklendi. Vasıfsız eleman.

dünyanin parasini harcayip, insanlari 2 yil bekletip, bir sürü PR yapip alele acele bitirmeye calsiiyorlar son sezonu

O dothrakileri rastgele karanlikta düsmanin üzerine salmak mi diyeyim,

Savas baslarken ne night king ne de white walker‘larin gözükmemesi mi diyeyim

Bütün bölümün karanlik cekimle gecmesine mi diyeyim,

Night king‘in sacma sapan bir hamle ile ölmesine mi diyeyim,

Arya‘nin birden dibinde bitmesine mi diyeyim

Night king‘in 8 sezon boyunca tek kelam etmeyip, nerden geldi niye geldi amaci ne hicbirsey aciklanmamasina mi diyeyim,

Melisandre‘nin kendini öldürmesine mi diyeyim,

Nerden tutsam elimde kaliyor.

Bir spartacus veya vikings asla degil suana kadar

Hele son sezon büyük hayal kirikligi benim icin

Savas sahnesi de rezaletti, hic begenmedim, o kadar ordu, lider, komitan vs var, savas plani düzeni vs hicbir sey yoktu

Yaw sen 8 sezon boyunca adamı arşa çıkar sonunda olana bak
Senaristler diğer bölümler için hiç masraf yapmasaydınız kardeşim yollayın Arya'yı KL'ye sessizce Cersei'yi kesip yüzünü alsın ordusuna dağılın bırakıyoruz desin bitsin hiç savaş falan yaşanmasın

Üst Alt