Game of Thrones (2011-2019) - Sayfa 254 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bran herkesi çok fena ters köşe yapacak , ben 3 gözlü kuzgunların iyi niyetli olduklarını sanmıyorum.Bran'ın amacı gece kralını yok etmekti ve bunu da başkasına yaptırdı.Son kral , khalisinin babasını da delirten aslında Bran olacak , gelecek bölümlerde bunu göreceğimizi tahmin ediyorum.Bran'ın planı ne henüz çözebilmiş değilim.

Gece kralının soyuna yönelik bir sahne koyarlarsa hoş olurdu , yanmadığına göre Targaryen soyundan geliyor da olabilir.Gece kralının yaradılışında bir trajedi gizli aslında.Dizide bizi iyi ve kötü diye yutturulanlar , yazarın okuyucuyu itelediği güzen bir yanılsamadan ibaret.

imp. arya hanım efendi hazretlerinin gece kralı denen leş herife sapladığı sahnenin bi benzeri daha evvelde yaşandı sanki.
hançer düşerken alttan tutup sokması vs.

imp. arya hanım efendi hazretlerinin gece kralı denen leş herife sapladığı sahnenin bi benzeri daha evvelde yaşandı sanki.
hançer düşerken alttan tutup sokması vs.

far cry 3 de vardı bu mevzu.
Bran herkesi çok fena ters köşe yapacak , ben 3 gözlü kuzgunların iyi niyetli olduklarını sanmıyorum.Bran'ın amacı gece kralını yok etmekti ve bunu da başkasına yaptırdı.Son kral , khalisinin babasını da delirten aslında Bran olacak , gelecek bölümlerde bunu göreceğimizi tahmin ediyorum.Bran'ın planı ne henüz çözebilmiş değilim.

Gece kralının soyuna yönelik bir sahne koyarlarsa hoş olurdu , yanmadığına göre Targaryen soyundan geliyor da olabilir.Gece kralının yaradılışında bir trajedi gizli aslında.Dizide bizi iyi ve kötü diye yutturulanlar , yazarın okuyucuyu itelediği güzen bir yanılsamadan ibaret.

bunu bu sezon açıklayamazlar çünkü gece kralının spin off u çekiliyor

Savaş sahnesi uzun sürdüğü için ekrana baya kilitlendik ama buradaki eleştiriler de genel olarak haklı.

Herşeyden önce ilk 2 bölümdeki hazırlıkların ölüler tarafı eksikti.

Knight king ile ilgili birşey veremediler savaştan önce.

Savaşın başındaki dothraki sahnesi hakikaten saçma sapan birşeydi.

Üstelik blackwater'daki Tyrion reis kadar strateji göremedik bu savaşta.

John bu adamlarla savaşmış biri olarak en azından komutayı daha iyi yapabilirdi, savaşı kimin yönettiği belli değildi.

Zaten sıradan bir orduylas savaşıyorlarmış gibi hücum etmeler filan anlamsızdı.

Ayrıca ben ölüler sorununun en son bölüme akdar çözülmeyeceğini ve açıkçası Cersei'nin de saldırmasıyla birlikte adeta iki cepheli bir savaşa maruz kalacaklarını düşünüyordum.

Arya'nın sahnesinde ben herkesin aksine olumsuz bir şey görmedim.

Arya zaten 8 sezon boyunca böyle olağanüstü birşeyi basitçe yapabileceği bir tedrisattan geçti.

Ayrıca Mormontların her bireyi müthiş fedakarca savaştı.

RIP Asena Lyanna!

Jon stratejiden bi halt anladığı yok.

Ölüleri görmedigin yere asker göndererek neyi amaçlıyordu orada? Yok missandei yenge orada olmasaydı tamamen karanlıkta kavga etmek zorunda kalacaklardı. :D

Ondan önce p.clerin savaşında az kalsın eziliyordu. Ned ştarkin feyk oğlu ve Robert Baratheoni tanıyan adamdan daha fazlasını beklerdim. En azından her şeyi bilen Branla konuşsaydı ama yok illa halasını becerme derdinde.

Night kingi öldüren arya olduğuna göre de kendisi boşuna hayata dönmüş oldu. Üzücü..

tek kelimeyle yazacağınız diziye soxayım ayıptır be.yıllardır night king,azor ahai ve bran bukadar hypelandı sonunda arya saçma sapan şekilde 5 sn de öldürdü herifi. e ozaman bran ne boka yaradı azor ahai kehaneti ne oldu. koskoca night king ortaya çıktığı anda böyle basit şekilde öldürülür mü.yazık ettiler diziye resmen

Aryada tam orman cocugu. Stealth Mode Assassinlik Night Kingi öldürmeye yetiyorsa, insan Daenerys ve Jona Jaqen Hghar yada Aryaya ögretmenlik yapan herifi önerseydi.

Adam tek basina gidip orda isi bitirirdi... Hele Arya bir kac ay antrenman sonra ölülerin yanindan gecebiliyorsa, o anasini aglatirmis.

Night King tanrı korusuna girdikten sonra Bran'ın önünde diz çöküp "What now, master?" deseydi ve bitmeyen geceyi başlatsaydı bundan daha kral bir son olurdu muhakkak.

1-2 şey daha okudum diziyi bitirdikten sonra. Bran'ın ejderhayı wargladığı söylenmiş ben öyle bir part hatırlamıyorum?

Night's King'in targeryan olduğu için ejdera alevinden etkilenmediği tezi bana çok mantıklı gelmiyor. Targeryanların westerosa gelişleri 300-400 yıllık. Night's King ve akgezenler ise bu hanelerin vs hepsinden önce varlar. En azından dizide anlatıldığına göre. Havayı kontrol edebildiğini defalarca gösterdiler, muhtemelen yine manipüle ederek alevlerin kendisine ulaşmamasını sağladı diyorum ben.

Bence serinin sonunda Night's King'in hikayesinin böyle patatese dönmüş olmasının sebebi kitaplardaki gece kralıyla dizidekinin alakası olmaması. Kitaplarda sadece başlangıcı veriliyor. Kendisi bir Stark, duvarın lord kumandanlarından ilkiydi sanırım. Duvarı geçiyor, orada mavi gözlü beyaz tenli bir cadıya aşık oluyor. Onu da alıp duvara getiriyor, sonra bunlar kurban murban veriyorlar bir şeylere. Kral ilan ediyor kendini, 13-15 sene hüküm sürüyor sonra o zamanki king beyond the wall ve stark lordu ittifak yapıp bunu deviriyorlar. The end. Akgezen değil kendisi, yani olduğuna dair bir emare yok. Night's King bu.

Ama dizideki Night's King resmen tanrı gibi birşey, tek mızrak darbesiyle ejderha avlayan, ateşlerinden etkilenmeyen, ölüleri dirilten, havayı yönetebilen vs vs bir şey olunca, saçma sapan bir şekilde öldürmek zorunda kaldılar. Tabii şişirmek güzel karakteri de altını doldurmayınca böyle kalıyor işte. Spinoffa kadar bir hikaye uydururlar herhalde.

Bölümle alakalı senarist ve yönetmenin konuşmalarını dinledim, 3-4 senedir Arya'nın öldüreceğinin belli olduğunu söylediler Night's King için. Dikkatleri diğer karakterlere çekip aradan Arya'yı çıkarmışlar.

Edit: Dizideki Night King, kitaplarda Night's King diye geçiyormuş dikkat etmemiştim.

Ejderhalar güzel görüntü verseler de savaşa namına pek bir şey katmadı bence bu bölümde. Dragon sağ olsun Jorah öldükten sonra geldi. Rheagar meydanda yok zaten. Viserion da Jon tarafından ana karakterleri sıkıştırdığı bir anda öldürülse daha bir hoş olurdu.

Ulu kurtlar da artık ortaya çıksa iyi olur

Üst Alt