Gelecek Sezon Planlaması - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelecek Sezon Planlaması

Cevap: Gelecek Sezon Planlaması

uyarı : lambadan çıkan cin hikayelerine inananlar aşağıdaki yorumu okumasın.

FR : gelecek yıl da kalacak. ben 8 ayda sıfır ilerleme yapan adamın gelecek yılda şapkadan tavşan çıkaracağını sanmam. çünkü takımda değişiklikler olacak. o zaman her yeni gelene otur baştan sistem anlat dur. 8 ay da onlarla zaman öldür. ben gelecek yıl rakipler saçmalamazsa ve gs yönetimi fr nin yanına neskens i gönderip doğru bir adam koymazsa gs nin yine bu tip 2-5 arasında bir derece alacağını düşünüyorum.

hakan şükür : takımı şu anda dışardan sabote edici konuşmalar yapıyor ve takım içinde bazı oyuncuların kafasını karıştırıp farklı ilişkiler içinde olabilir. yerli yabancı kavgasının mimarı, hatta yabancılara pas atılmayışların nedeni de olabilir. bu adamı önce ben eleştirdim. bununla beraber eğer yerliye dayalı bir sistem kurulucaksa bu adamı kullanmak lazım, yok yabancıya dayalı ise, o zaman müdahalelerine izin verilmemeli. onunla ilişki içinde olan oyunculara da onu değil hocalarını dinlemeleri tavsiye edilmeli. arda üzerinden yönetime yüklenmesi ni, arda nın görüp kendini kullandırmadan akıllı olması gerekir. gs ye lazım olan şu anda ve gelecek yıl, iç dış kavgalar değil. yapıcı ve barış olması herkesin iyiliğine. beni ne şükür ne polat ne arda ne şu ne bu ilgilendirmiyor. gs ye zarar veren herkes gitsin başka yer bulsun. ben gs nin başarısına, şamp liginde inter yerine gs yi izlemeye bakarım.

elano : bu adamın çapı bu. gelecek yılda max bu olacak. elmaya ananas aşılanmaz. kapasitesi bu adamın. çalışıp da seneye harikalar yaratacak diyorsanız, aynı fr gibi, siz cin ve golf topu fıkrasını okuyun. zarar ettirmeyecek para bulunur bulunmaz satılmalı.

kaptanlık : kim doğru adam ise ona verilir. cinsi milliyeti rengi önemli değil. şu anda doğru adamlar, kewell neil ayhan gibi adamlar. takım % 100 yerli olmayacağına göre yabancıya kaptanlık vermek neden garip olsun ?

yerli konusu : takımın en az 4-5 tane alt yapıdan gelen milli gs li futbolcu iskeletinin olmasını yıllardır savunuyorum. Takım bu adamlar üzerine inşa edilmeliydi. Bunun olması için 3-5 sene sabır ve alt yapıya ona göre önem vermek orayı üst takım için planlamak ve oradan alınacak adamları doğru zaman ve yöntemle a takıma adapte etmek lazım dedik. Yok biz bu kadar beklemeyiz bomba transfer yapar işi bitiririz kombine de satarız diyorsanız, son 10 seneye bakın sonuçlar ne ? kimle nasıl ne olmuş ? Son 2 senede ne kadar para harcadık ve ne kazandık ? bir 5. lik bir 3.lük. peki son iki yılki takımdan gelecek yıla hangi futbol birkimini aktarıyoruz ? yani hangi futbolcularda ve oynanan sistemde ne gelişme sağlıyoruz da, gelecek yıl adına umutlu olalım. trend aşağıdan yukarı mı gidiyor ? yukardan aşağı mı iniyor ? yani sezon sonundaki gs sezon başından daha iyi mi oynuyor ? yani gs 12.likten 3. lüğe mi çıktı ?

sistem oturup güzel futbol oynamaya başlayınca emınım 180 derece donecek bu yorumların...

**Elano, Brezilya milli takımının değişmez oyuncusudur, kalitesini, potansiyelini tartışacak değilim. Ayrıca sözleşmesi devam eden bir oyuncumuzdur.

**Aynı şekilde Rijkaard kendini kanıtlamış bir hocadır. O zaman bana bir TD ismi ver, ben de aa evet doğru diyorsun, Galatasaray ımızı muthiş yerlere getirecek diyeyim! Yok öyle bir olay. Kim gelirse gelsin, bu süreç yaşanmak zorundadır. İstikrar için beklememiz gerekiyor. Şu an bir yapılanma içerisindeyiz, ve bir futbol mantelitesi oturtuyor teknik ekip, meyvelerini toplayacaz. İlk 11 in değişmez ismi Servet neden oynamıyor sence ?? Bu bu yapılanmanın işaretleridir...

***Takıma eskiden katkı sağlamış ama şimdi atıp tutan eski oyuncuları, tekrardan bünyeye sokmak , vücuda kanser virüsü almak gibi olur!!

****Son olarak kaptanlık konusuna gelirsek. Önceki yazından GS yerlileriyle başarıya gidecek , yerliler önemlidir diyip, kaptanlıga yabancı bir ismi getiren sendin. Kendinle çelişmeni vurgulamak istedim,kendi düşüncemideğil!! Benim kaptanlık görüşüme gelirsekte, çokta onemli değil yerli,yabancı olması. Sözü dinlenebilecek, lider özellikli olması kafidir...

Galatasaray ruhunu bulmalıyız gibi söylemlerin bize çok şeyler kaybettirdiğini düşünüyorum. Hagi futbolu bıraktıktan sonra yeni Hagi söylemleri ile kaç tane transfer yapıldı, sonuç ortada. Aynı şey Popescu için de geçerli. Fatih Terim döneminde yakalanan başarılardan sonra 2000 ruhu denilen birşey çıktı ve son dönemde sürekli bunun etrafında dönülüyor. "2000 ruhu yakalandı, 2000 ruhunun yakalanması lazım" gibi. Kadroda revizyon yapılacak ve Adnan Polat, biz bunu daha önce yapmıştık. O dönemde etkin rol üstlenen isimlerden biri de Feldkamp'tı. Onu tekrar getirip aynı faaliyetleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz diyor. Kısacası yapılan 'planlar' önceden şöyleydi yine böyle olsun mantığıyla gerçekleştiriliyor ya da uzun süreli planlar kısa sürede belirlenen stratejiler ile uygulanmaya çalışıyor. Bu yüzden sorunlar yaşıyoruz.

Arda kaptanlığı bırakır mı bilmiyorum, ancak kaptanlığın ondan alınacağını düşünmüyorum. %60-70'lik bir kısmını psikolojik etkenlerin oluşturduğu bir görevi, çevreden gelen baskılar ile bir oyuncuya vermek hataydı. Kaptanlığı almak ise başka bir hata olacaktır. Hakan Şükür'ün olduğu ortamda kavgaların olmayacağını söylemek hata bence. Onun olduğu dönemde de sorunlar çıkıyordu çünkü.

Biraz önce bahsettiğim Galatasaraylılık ruhuna paralel olarak birkaç şey daha eklemek istiyorum. Oyuncular yaptıkları açıklamalarda ne kadar çok Galatasaraylı olduklarını söylerlerse, Metin Oktay'dan ne kadar bahsederlerse çoğu kişi bu oyunculara bir o kadar tav oluyor. Mustafa Sarp'ın geçen sene başında yaptığı açıklamalar, Arda'nın durumu, Ali Turan'ın transfer sürecinde yaptıkları ve yaptığı söylenen açıklamalar hep aynı sonuca çıkıyor. Bu gibi durumlar hem oyuncuların hem de taraftarların düşüncelerini manipüle ediyor. Takımda Galatasaray ruhunu en iyi taşıyan oyuncular olarak gösterilenlerin takıma ne kadar zarar verdikleri ortada. Profesyonelliğin yıpratılmış tanımına karşılık, amatörlüğü de profesyonellik çevresinde yaşayan ve takımına zarar verecek hareketlerden kaçınacak oyuncular gerekiyor. Bütün olay Galatasaray'ın büyüklüğü ve bu kıstasta taraftarların oyuncuyu bağrına basması olunca iş çığrından çıkıyor.

Ben Ayhan ve Emre Aşık gibi oyuncuların takımda kalmasından yanayım. Bunlar tecrübe bakımından gerçekten iyi durumdalar. Gerek antreman görüntülerinde, gerekse diğer oyuncuların söylemlerinde bu iki oyuncunun takım içindeki faydaları daha iyi anlaşılıyor.

yabancı maçlarda kaptan başka, Tsl maçlarında başka muhabbeti nedir?

o zaman Tsl deki kaptanı da içsaha deplasman diye ayıralım. iç sahada sabri, deplasmanda Hakan Balta olsun. Türkiye Kupasında da Emre Çolak kaptan olabilir.

-Murat Akca, Berkin Arslan, Cetin Gungor ve Cem Sultan A takima alinmali.

-Jo geri gonderilmeli, Elano icin muhtemel gelecek transfer teklifleri mutlak olarak degerlendirilmeli. Dos Santos'un bonservisi derhal alinmali.

-88-02 ruhu degilde, bir asirlik Galatasaray ruhuuna yakisir oyuncular transfer edilmeli. Bu nedir? Yenilgiye toleransi olmayan, gecmiste yaptigi basarilarin arkasina siginmayan, ismi ile degil degil icraatlari ile begeni toplayan karakterli oyuncular ve bu ozellikleri barindiran en az 2 orta saha oyuncu transferi.

-Aykut takimin 1. kalecisi olarak dusunuluyosa, Ufuk derhal takimdan yollanmali. Yazik etmenin bir anlami yok.

-Gokhan Gonul gibi bir oyuncuyu Volkan Yaman'a tercih eden, Ozer Hurmaci'nin 800 bin euro bonservis bedelini kaale alip yatirmayan ve oyunculari kendi eliyle rakibine kaptiran Adnan Sezgin yerine ligimizdeki yetenekleri es gecmeyecek, ic piyasanin kurtu olan, futboldan dahasi futbolcunun iyisinden anlayan ve en onemlisi cok anormal derecede bir yetenek olmadigi surece kurnaz Anadolu kuluplerine prim yaptirmayacak biri getirilmeli.

Mustafa Pekdemek, Aykut Demir - Genclerbiligi

Jacques Momha - Manisaspor

Sezer Ozturk, Koray Arslan - Eskisehirspor

Gokhan Degirmenci - Kayserispor

-Taraftarin yildiz tutkusundan artik vazgecmesi gerekir. Zira Galatasaray basariyi daima;

1) Kalesinde milli takim tecrubesi olan; ellerine, ayaklarina ve beynine hakim, bazen libero olarakta tabir edilen(bir diger anlamda kale cizgisine gomulmeyen) kendini kanitlamis cok kaliteli bir kaleci(Simovic, Taffarel, Mondragon, ?)

2) Defansta Avrupa tecrubesi olan yildiz bir libero(Falco, Popescu, Neill),

3) Orta sahada yildiz bir maestro(Prekazi Hagi, ?)

4) Forvette ise oynadigi ligin tozunu attirmis bir santrafor(Tanju, Hakan, Jardel, Baros)

5) Geriye kalan mevkiilerde ise kaliteli askerler ile yakalamistir, yakalayacaktir(Suat, Okan, Tugay, Ugur, Metin, vs.)

------------Kaleci------------

Sabri-Neill-Emre-Momha(Hakan)

-Transfer-Dos Santos-Transfer-

Keita------Baros---Arda(Caner)

1)

Barış Özbek

Mustafa Sarp

Gibi teknikten yoksun.Ayhan Akman gibi yaş itibari ile eski performansını veremeyecek oyuncular ile yollar ayrılmalı.

2)

SERVET ÇETİN VE MEHMET TOPAL gibi her fırsatta Avrupa'ya gitmek istediğini belirten oyuncular gönderilmeli.Servet Çetin ayrıca teknik kapasitesi kısıtlının da ötesinde olduğu için gönderilmeli.

3)Hakan Balta'ya alternatif olabilecek bir sol bek oyuncusu alınmalı

Benim adayım: Aykut Demir(Gençlerbirliği)

4)Defansın ortasına kaliteli bir yabancı oyuncu alınmalı.O mevkide daha önce sürekli olarak oynamış olan Ali Turan Sabri ile rotasyona sokulmalı.Ve hatta daha çok düşünülmeli.

5)

LEO FRANCO

JO

gibi verim alamadığımız 2 oyuncu gönderilmeli.Daha ısıran ve en az Elano kadar piyasası olan bir isim bulunursa ve Elano'ya 7 MİLYON EURO üzeri bir teklif gelirse satılmalı.

ÖNERİLERİM

a)SENE SONU BONSERVİSİ ELİNDE OLAN KİM KALLSTRÖM(O.LYON)

b)Sene sonu bonservisi yine elinde olan MİCHAEL BALLACK(Chelsea)

c)Real Madrid'te forma şansı bulamayan R.VAN DER VAART(Real MADRİD)

6)Mehmet Topal dan doğan boşluk için

_M.Diarra(Real Madrid)

_Alou Diarra(Bordeaux)*

_M.Sisokko(Juventus)

_C.Poulsen(Juventus)

_Romaric(Sevilla)

_Gökhan İnler(Udinese)*

_Murat Ceylan(Gaziantep)

_Hamit Altıntop(Bayern)*

Yıldızlı isimlerden başlanarak biri alınmalı(ikna edilmeli)

Defansın ortasına Neill'in özelliklerini tamamlayabilecek Türk bir oyuncu bulunmalı,eğer aşağıda verdiğim isimler alınamazsa yine vereceğim şu isimlere yönelilebilir.

a)Eren Güngör(Kayseri):Sakatlık sonrası durumu incelenmeli.Ama klup bazında transferi sorun olabilir.

b)Serdar Taşçı(Stuttgart);Futbolcunun kariyer planlaması kapsamında zor gözüküyor,ama denenmeli.*

c)Ömer Toprak(Freiburg):Sakatlık sonrası takip edilmeli ve düşünülmeli.

2.DURUM YABANCI ADAYLAR(DEFANS)

_V.KOMPANY:Zor ama en azından nabız yoklanmalı. *

_ALEX(Chelsea):Bu da zor ama sürekli yedek olması değerlendirebilir.

_Heitinga(Everton):Yine zor bir transfer,Premier League de oynuyor olması itibari ile ama teklif götürülmeli. *

_N.BURDİSSO(Roma):Sene sonu bonservisi elinde çok iyi bir oyuncudur.Neill ile iyi bir uyum yakalayabilir.

_R.MARQUEZ:(Barca):Bu oyuncu da düşünülmesi gerekir.

Forvet

_Volkan Şen(Bursaspor):Kanada Türk rotasyonu için.Kewell giderse alınmalı.

_Mustafa Pektemek(Gençlerbirliği):Bu adamı kesin almalıyız.Türk forvet hiç yok,ve geleceği parlak.

_Mehmet Yıldız:Yedek forvet olarak düşünülebilir.

_Adem Sarı(Eskişehir)

_Sercan Yıldırım(Bursas) *

Yıldızlı işarediklerim bana göre bize en yararlı olacak ama transferi itibariyle en imkansız gibi görünenler,onlardan 1-2 tane oyuncuyu bile ikna edebilirsek veya kulubü ile anlaşabilirsek bizim için başarıdır.

Tamam, bu söyledikleriniz olabilir, ama futbolcuları(insanları) biraz robot gibi görmüşsünüz, söylediklerinizin uygulanmasından sonra kesin başarılı olurmuşuz gibi bir hava var gidecekler zaten gider, ama gelecek olanlar la da kesin başarılı olacaz diye bir şey yok, bir kadro istikrarının olması gerekir bence.

Tamam, bu söyledikleriniz olabilir, ama futbolcuları(insanları) biraz robot gibi görmüşsünüz, söylediklerinizin uygulanmasından sonra kesin başarılı olurmuşuz gibi bir hava var gidecekler zaten gider, ama gelecek olanlar la da kesin başarılı olacaz diye bir şey yok, bir kadro istikrarının olması gerekir bence.

Benim yaptığım yorumdan oyuncuları robot gibi gördüğümü anladıysanız ya da mutlak başarının bilinmeyen sırlarını ifşa ettiğimi düşündüyseniz; üzgünüm, yanlış anlamışsınız.

Genel cevap :

Frank konusu : FR, bir yıl daha kalacak. Söylediğim şuydu : Fr nin oynatmak istediği futbolu oynayacak futbolcu sayısı GS de 1-2 kişiyi geçmez. İlla FR nin istediğini yapacaksak bu adamın 5-10 yıl kalması ve işi alt yapıdan üst yapıya kadar total ele alması gerekir. Ama adam kendini Tr ye veremedi. Ailesi yanında değil. Tr ye alışana kadar kafasını toplayamadığını düşünüyorum. Yani iyi teklif alırsa parasını alıp gidecek bir göçmen kuş gibi. O bir Arsen Wenger gibi kalıcı ve GS için hedefleri olan biri değil bence. Zaten 2 yıllık sözleşme yapan insanlarda bu normaldir. Kendi için hedefleri var. Bunu da eleştirmiyorum. Doğaldır. TR ligi avrupada klasman ligi, play off ligi değil.

Neyseki yönetim de bunu gördü ve yanına kalıcı takımı ileride teslim edeceği yerli birini verecek. Bu konu kapandı. FR konusu bitmiştir.

Kaptanlık konusu : Takımda birliği ve dirliği sağlayacak biri olmalı. Yabancı maçlar yani avrupadaki maçlar için ingilizce bilen hakemle doğru iletişim kuracak deneyimli bir adamı kaptan çıkarmak mantıksızlık mı ? Birileri hala iç saha dış saha anlamış. Okumasını mı anlamasını bilmiyorlar yada yaşları kaç emin değilim.

Biz üstünel fr ve yönetimden daha mı çok biliyoruz da planlama yapıcaz konusu : Bu başlığı ben değil forum yönetimi koymuş, iyi de yapmış. Biz fikir söyleriz isteyen çöpe atar isteyen değerlendirir. Burada birçok arkadaş benden daha güzel ve detaylı analiz ve öneriler getirmiş. Bunlar çöp değil fikirdir. GS demokratik ve katılımcı bir kulüptür. Yönetim de mantıksız burnunun dikine giden bir yapıda değil. Yönetimde beğendiğim taraf özeleştiri yapmaktan çekinmemesi, hatalardan ders aldıklarını söylemeleri. Yabancı ülkelerde bu normal ama Tr de sanki garip birşey gibi karşılanıyor. Doğrusu ve olması gereken budur. Taraftarın da tabiki görüşlerine bir bakacaktır. Bu forumda kimin hangi mesleği ve deneyimi olduğunun falcısı olmayın ve forumdakileri kendi çapınızla ölçmeyin. Bu yazılar kahvehaneden yazılmıyor.

Bence sağ bek mevkine de transfer yapmamız şart yokluktan Sabriyi oynatıyoruzda adam pas veremiyor orta açamıyor bazen o kadar çaresiz kalıyorki takımımız valla ağlayasım geliyor,adamın bütün ortaları pasları top ayağımdan çıksında ne olursa olsun şeklinde harcaması kahrediyor beni ama torpili var Sabrinin daha futbolu bırakana kadar oynar bizde

Bence sağ bek mevkine de transfer yapmamız şart yokluktan Sabriyi oynatıyoruzda adam pas veremiyor orta açamıyor bazen o kadar çaresiz kalıyorki takımımız valla ağlayasım geliyor,adamın bütün ortaları pasları top ayağımdan çıksında ne olursa olsun şeklinde harcaması kahrediyor beni ama torpili var Sabrinin daha futbolu bırakana kadar oynar bizde

O kadar ayrıntıya inersen, Neill-Baros-Arda-Keita dısında topcu yok takımda, 6+2'yi de hesaba katarsan...

ya takımda ruh bazı oyuncular dışında gayet iyi bakın buraya da yazıyorum elano'nun aklı dünya kupasında olmasa her maçta bjk maçında olduğu gibi savaşçı,sorumluluk alarak oynar ama 10-15€ arası veren olursa verelim gitsin :D gs cidden aşmış takım ama gs nin o teknik dengesini 3-4 oyuncu bozuyo...sol bekte hakan balta(sol dam allahına sığınarak her topa vurması) ortada, katılmayan yoktur zaten ,mustafa sarp,barış,ayhan..

Bunlar yerine düzgün oyunu az daha okuyabilen 3 kişi bulabilsek kadro tamam..çağlar da gelmiş zaten..

Hakan Balta'ya dan dun oynuyor diyen çarpılır.

Hakan

Arda

Baros

Kewell

Elano

Keita

Giovani

Neill

bunlar sisteme uygun ama sıkıntı hepsi aynı 11'De oynayamaz.Bir kısmı yedek kalmak zorunda.Bu yüzden seneye bunların üstüne TOTAL FUTBOLU bilen en az 2yabancı 1 türk almamız gerekiyor.

Leo, Jo, Elano, Mustafa Sarp, Ayhan, Barış, Servet Çetin, gönderilip yerlerine Türkiyeden takviyeler yapılmalı.

Caner ve Mehmet Topal(yedek olabilir)

Canerin yerine Aydın Karabulut tercih edilebilir.

Yekta, Şahin Aygüneş, Murat Ceylan,Mustafa Pektemek,Selçuk İnan,Sezer Öztürk

3 kaliteli savaşan gelecek vaadeden yabancı alınabilir.

Leo, Jo, Elano, Mustafa Sarp, Ayhan, Barış, Servet Çetin, gönderilip yerlerine Türkiyeden takviyeler yapılmalı.

Caner ve Mehmet Topal(yedek olabilir)

Canerin yerine Aydın Karabulut tercih edilebilir.

Yekta, Şahin Aygüneş, Murat Ceylan,Mustafa Pektemek,Selçuk İnan,Sezer Öztürk

3 kaliteli savaşan gelecek vaadeden yabancı alınabilir.

topal yedek falan olamaz

Göze hoş gelsin tabiki ama ben sonuç alan takım istiyorum.Göze hoş gelmekten daha önemli sonuç.

Kaç sezon oldu gelecek yılların takımını kurmaya başlayalı unuttum , ne gelecek sezonmuş bir türlü gelmedi arkadaş :(

boşverin bunları geçen sene planlıuyoduktyaa noludu.

emana coloccini dyie diye kendimizden bezdik adnan polat gitti yine forvet aldı.

adnan polatın futbol bilgisinden şüpheliyim.

Leo,Zan,Servet,Sarp,Emre Aşık,Barış iyi para verilirse Topal ve Sabri gönderilmeli

Gio,Caner bonservisleri alınmalı

Yerlerine Türkiyeden takviyeler yapılmalı(Defans-Forvet hattı için)

Orta saha zencilerle doldurulmalı :)

Bursaspor'un Ankaraspor maçını da dusunursek, Ş.Ligi sansımız KALMADI.

Umarım kalan 3 maçı, oyuncu ve taktik varyasyon denemek için kullanırız. Neill'in kırmızısı bu yolda hayırlı oldu belki de.

Emre Colak'ı ust uste 2-3 hafta 90 dk oynatalım. Emre Gungor'u hazırsa G.Zan'ı bir gorelim. Ufuk kaleye bir gecsin.

Leo,Zan,Servet,Sarp,Emre Aşık,Barış iyi para verilirse Topal ve Sabri gönderilmeli

Gio,Caner bonservisleri alınmalı

Yerlerine Türkiyeden takviyeler yapılmalı(Defans-Forvet hattı için)

Orta saha zencilerle doldurulmalı :)

Sabri neden gitsin yav.Yerine Dani Alves mi gelcek?

Gidecekler zaten belli.Jo,leo,sarp,barış,servet kesin gider.Gitmezlerse zaten seneye bu sefer aslantepe de s.çarız.

Üst Alt