Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?

agalar başlık belli

11 eylül saldırısını kim yaptı

burada amerikan halkının ahvalini konuşmaya gerek yok

koyduğum videoda bu işin dinamitle de olmayacağı kulelerin altındaki kayaçta nükleer patlayıcı olduğu söyleniyo

ne diyosunuz bu işe

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?

Milliyetçilik yapıcak son adamım ama yaptırıyorlar zorla. Bizim halk cahil değil demedim ama Abd halkı cahil. Orhan Pamuk'a da ben laf atmadım heralde geride biri atmıştır denk gelmedim. Orhan Pamuk okuyacak kadar vaktimiz varsada bilim yönünde bir gram ilerleyemeyiz. Sanatta ilerleyeceksek Tv ler de bir ton soyunan var, demek ki ileriyiz :D

Editsiz edit: Kişisel yazmadım kendi fikrim :D

Sana demedim yahu, genel itibari ile şöyle yorumlara bakarak yazdım. :)

CIA habersiz yapmış olabilir mi? Bunu da tartışalım, buyrun

Sana demedim yahu, genel itibari ile şöyle yorumlara bakarak yazdım. :)

Ya bende tartışma çıksın diye yazmadım Abd halkı cahil lafını. Genel bilinen birşeyi espri olsun diye yazdım ama uzadı konu neyse kim yaptığı belli zaten, konuyu uzatıp kötü örnek olmayayım.

Turk halkı cahil değil diyen mi var forumda$? Ayrıca evet bir ton insan turk halkı cahil de diyor zaten birde ben diyip tuz biber ekmek istemedim. Ben argümanlarımı resmi kanıtlar halinde sunmak zorunda olduğumu da düşünmüyorum.

ben de dusunmuyorum

Binaların yıkılması net olarak metallerin sürünme özelliği yüzünden.Belli bir kullanım sıcaklığının üstüne çıkınca -çarpmadan sonra yangın söndürme sisteminin devre dışı kalması nedeniyle sönmeyen yangınlar yüzünden olan ısı artışı- metaller normalde taşıyabileceği kuvvetin çok daha altında deformasyona uğrarlar.Bu açık şekilde bilinen bir durum.

Binaların yıkılması net olarak metallerin sürünme özelliği yüzünden.Belli bir kullanım sıcaklığının üstüne çıkınca -çarpmadan sonra yangın söndürme sisteminin devre dışı kalması nedeniyle sönmeyen yangınlar yüzünden olan ısı artışı- metaller normalde taşıyabileceği kuvvetin çok daha altında deformasyona uğrarlar.Bu açık şekilde bilinen bir durum.

creep denen hadise

Güzel mesajlar var arada.

Bana göre iki halkın kıyaslamasını yaparsak (genel olarak, istisnalar hariç) yurdum insanı daha pratik zekalı. Fakat tembel. Niye mi pratik zekalı ve tembel.

Zaten pratik zekalı insanlar normalde de genel olarak daha tembel olurlar, hani sınıftaki aptal ama inek olarak yüksek notu getirebilen kız tezatı gibi düşünürsek bunu.

Ve şu da var bu ülkede adaletli şekilde bir yerlere gelebilmek zor, ve insanlar kolaya kaçmaktan da bu duruma gelmiş artık.

E tabi kurnazlık genlerimizde de var o ayrı..

Ama Amerikalılar bizim gibi değiller, olanı da vardır illa ki. Zaten hayatlarında bizim gibi dertleri yok bu kadar.

Gelecek kaygısı yok bizim insanımızdaki gibi en basitiyle. O yüzden belli şeylerden haberdar olmadan da zaten memnunlar hayatlarından.

Ben böyle düşünüyorum tanıdıklarımdan ve gördüklerimden kadarıyla. Ama bu aptal veya mal oldukları anlamına gelmez.

11 Eylül olayına gelince çok şey okudum bununla ilgili ve çok tartıştım bu konularla ilgili bilgi sahibi olan insanlarla. Genel kanı komplo teorisi olduğu yönünde.

Her ne kadar gönlüm böyle bir komplo teorisi olduğuna inanmak istemese de bu olayla alakalı nerdeyse bir çok ipucu onu gösteriyor.

Asıl burda bence dikkat edilmesi gereken husus, kendi insanını bile böyle komplo teorisine kurban edebilen bir devlet politikası siyaset içinde bulunduğu ülkelere neler yapabilir varın siz düşünün.

yani ?

Yani kulelerin kolonlarından temellerine kadar ilerleyen ısı yüzünden sürünme olayı gerçekleşti ve tüm beton blokları , çelik ve cam ağırlığını artık binanın kolonlarının taşıyamayacağı bir hal aldı ve çöktü.Bu binanın neden çöktüğünü açıklıyor.Bu pekçok bina ile ilgili teoriyi ortadan kaldırıyor bana kalırsa.Mantıklı ve testlerle kanıtlanmış bir sonuç.

Emre Topal 'ın dediği gibi olmuş olabilir fikrim değişti benim.

Yani kulelerin kolonlarından temellerine kadar ilerleyen ısı yüzünden sürünme olayı gerçekleşti ve tüm beton blokları , çelik ve cam ağırlığını artık binanın kolonlarının taşıyamayacağı bir hal aldı ve çöktü.Bu binanın neden çöktüğünü açıklıyor.Bu pekçok bina ile ilgili teoriyi ortadan kaldırıyor bana kalırsa.Mantıklı ve testlerle kanıtlanmış bir sonuç.

bu dediğin olay sonucu bir gökdelen 10 saniye gibi bir sürede yani neredeyse serbest düşme hızıyla çöker mi ki

Olduğu yere çökmesini nasıl açıklıyorsun o zaman? Planlanarak yapılan yıkımlar bile olduğu yere çökmüyor,eğer dediğin gibi olsaydı mutlaka yana doğru eğilme payı olurdu,en azından birkaç taş parçası diğer binalara zarar verirdi ama ikiz kuleler santim sapmadan olduğu yere çöküyor.Birde kulenin en üstündeki demirin bina çökerken buharlaşmasını nasıl açıklayacaksın? Isı ile erimiş olsa çoktan erirdi zaten,fiziki olarak çökse buharlaşmaz,olduğu gibi yere düşerdi.

Ayrıca videoda uçağın binayı jilet gibi kesmesinin de mantıklı açıklaması yok,bakın jilet gibi kesiyor resmen.Böyle kabaca bir patlama olmuyor,bildiğin 2 ye bölüyor binayı.

İkiz kuleler de ne binaymış, koca uçak içinde kayboldu anasını satayım.

bu dediğin olay sonucu bir gökdelen 10 saniye gibi bir sürede yani neredeyse serbest düşme hızıyla çöker mi ki

videodaki en önemli delil bu bence

normal bir çöküş değil

hiçbir katta direnç yok

neredeyse serbest düşme hızında çöküş gerçekleşmiş

ucak tamamiyle 8 kati yok ediyor. ust katlari binanin geri kalanina baglayan demirler deforme olunca ust katlar serbest dususe geciyor ki 8 kat nereden baksan 20 metre eder. 20 metre yukseklikten o kadar agirlik serbest dusmeyle binanin kalan kismina dusunce kolayca yikiliyor normal yani. dinamitle de patlatsan ayni. cunku yikilma ust katlarin dususune bagli olarak gerceklesiyor

Üst Alt