Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri... - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri...

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri...

Jesus kabul edilen ve gecerli biriyse

o zaman arada celiski yok mu reis¿

yani islam diyor ki islami kabul etmeyenler cehennemde yanacak

isa diyor ki hristiyanligi kabul etmeyenler will burn in eternity

muslumanlar diyor hz isa dunyaya inip 40 yil yonetecek (yanlis anlamadiysam)

sonra da diyorlar ki musluman olmayanlar cehennemde yanacak

o zaman

1. jesus cehennemde yaniyor

2. ya da jesus muslumanlara gore valid bir adam degil. dedikleri de ters

nedir bu durum

reis:ka21:

Bozulmamış Hristiyanlıktan bahsediyorum...

İznik Konsilinden sonrakilerden veya dini bozanlardan değil...

Esasında Müslüman herzaman Müslümandır...

Sadece isim farklıdır...

Ama kıyamet için nefes kadar yakın diyen hocalar da var. Mesela akşam namazından sonra kıyamet kopacak diye ezanı hızlı okunup, namazı çabuk kılınır diye derler. Eğer öyleyse şu an hayatta olan birinin Hz. İsa olma ihtimali yok mu? Mesela atıyorum İran'da müslüman bi ülke onun lideri Hz İsa olamaz mı?

Hz.İsa'yı yeryüzünde tanıyan hiç kimse olmayacaktır...

Ama ilk bakışta onunda bir peygamber olduğu anlaşılacaktır...

Elbetteki mucizeleride olacaktır...

söylenene göre cennetinde snıfları var

mesala o zatı muhterem economide olursa sen business olursun cennette bilmem anlatabildimmi renk taş?

O zaman o adamın suçu ne denktaş bu da adaletsizlik. Ayrıca huriler gerçekten var mı bilmediğim için soruyorum yani ciddi.

İki cihan serverimiz Efendimiz S.A.V bir hadisi şeriflerinde...

"Ümmetimin ömrü 15 asırdan fazla olmayacaktır " buyurmuşlardır...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Burdan girip bende bişey sorcam:eek: Bu dünya gerçekten adaletli mi? Biri diyelim çok zengin hem de dininin gerekliliklerini yerine getiriyo başkası çok fakir o da dininin gerekliliklerini yerine getiriyo. 2'si de cennete gitti o zaman zengin olan yaşadığıyla kaldı. Ben de inançlı biriyim de adaletsizlik değil mi bu?

Sen zenginsen önünde şeytana uymak adına çok daha fazla imkan olur. Fakir olan ekmek derdi dışında fazla şeytana uyma imkanına sahip olmaz. Belki fakir olupta cennete gidecek olan insan zengin yaratılmış olsa cehenneme gidecekti. O yüzden sorgulamanın manası yok, Allah dünyada kimseye adalet vaadetmiyor ki asıl sınav zaten budur. Adaleti kıyametten sonra göreceğiz.

Peki bu Hristiyan alimler dinlerinin bozulduğunu idrak edemiyorlar mı ki, İslam'a geçmiyorlar.

Durduk durduk yere insanlari yaratmak ve hepsinden bir tapinma beklemek egosantrikligin dorugu olsa gerek. Insana ait bir øzellik bence Tanri'nin insanlardan farki olmasi gerekir. Affedeci ve bagislayici falan deniliyor. Varsa ( ki inanmiyorum da olsa da insanlarin kafasinda kurdugu bir Tanri degildir bence ) ve beni inanmadigimdan dolayi cezalandiracaksa nasil bir psikoloji ise artik sen beni yok saydin yallah cehenneme. Bir dakika bir dakika ben kimseyi øldurmedim, genelde insanlara køtuluk yapmam, yardim da ederim herkes mutlu olsun isterim falan falan yani bunlar yeterli degil mi ? Yeterli degil kafir yuru cehenneme. Bana cok ama cok mantiksiz geliyor. Tabi biz gerizekaliyiz Tanri'nin amacini anlamayiz oluyor genelde cevaplar. Bir kral egemenliginden farki yok tek farki orda sonsuz bir mutluluk veriyor ki vaad ettikleri hersey dunyada var. Sadece daha lezzetli vs. vs. deniliyor. Kurallar bastan koyulmus. Tap, ibadet et vs. vs. Yani mantigini anlamiyorum Tanri'nin niye insanlari yaratip onlardan kulluk etmelerini beklemis. Buyuklugunu bana ispat etmeye mi calismis ? Ve tum savaslar katliamlar bir iddaa ugruna. Seytan mi Tanri mi ? Oooooo bakalim kim kazanacak iddaayi.

Sonra kiyamet kopacak falan filan. Huriler falan. Kizlara da varmi cok guzel ve yakisikli erkekler cennette? Bu huriler biz olmayacagiz degil mi orda ? Sonra yasa yasa orda. Anti depresan ilaclari da lazim. 100 degil 200 yil degil 1000 yil degil. Hopppppp istiyorsun hersey eline geciyor. Sonsuza kadar. Depresyona girebilir bazi insanlar.

bozulmamis hristiyanliga inananlar aslinda musluman mi

[--:90:--]

biri ustume explanation atsin

Peki bu Hristiyan alimler dinlerinin bozulduğunu idrak edemiyorlar mı ki, İslam'a geçmiyorlar.

Kimi bir anda kimi otuz sene sonra kimide hiç iman etmez...

İman'ın kime nasıl nasip olacağını Hak Teala'dan başkası bilemez...

İslam'ın kuralları bazılarına ters geliyor...

Bazıları da Dünya hayatının güzelliklerine aldanıyor diyebilirim...

Cevap veriyorum...

Cehennem azabı müslümanlar için geçicidir...

Günahkar müslümanlar için Cehennem'in birinci tabakasında belli bir müddet cezalarını çekip temizlendikten sonra Cennet'e gireceklerdir...

Ama İslam'ı kabul etmeyenler Cehennem'de sonsuza dek azap içinde kalacaklardır...

ALLAH'ü teala bu şekilde bize Kur'an-ı Kerim'de bildirmiştir...

cevap veriyorum

yanlis

meryem 71 72 73

inanmayanlar cehennemde azap cekecekler

inananlar eninde sonunda cennete gidecekler

kafirle hristiyani yahudiyi bir tutmayiniz

Ey insanlar!) Sizden cehenneme varmayacak hiç kimse yoktur. Rabbin için bu, kesin olarak hükme bağlanmış bir iştir.

72. Sonra Allah'a karşı gelmekten sakınanları kurtarırız da zalimleri orada diz üstü çökmüş halde bırakırız.

73. Âyetlerimiz kendilerine apaçık bir şekilde okunduğu zaman, inkar edenler, inananlara, "İki topluluktan hangisinin bulunduğu yer daha hayırlı meclis ve mahfili daha güzeldir?" dediler.

Allaha karsi gelmeyen onu kabul edenle etmeyene bir bakmayiniz

ayrica benim mantigima gore 3 tane falan din de yok

3 tane 5 tane din var diyen olayi cozememis demektir

ie8 le ie9 ayri programmi?

O zaman o adamın suçu ne denktaş bu da adaletsizlik. Ayrıca huriler gerçekten var mı bilmediğim için soruyorum yani ciddi.
o kadarını allah bilir artık renk taş

ama evet huriler var işte o mübarek ayet i celile i cemile

Nebe Suresinde: 31-34. Şüphesiz Allaha karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır diyor.

Durduk durduk yere insanlari yaratmak ve hepsinden bir tapinma beklemek egosantrikligin dorugu olsa gerek. Insana ait bir øzellik bence Tanri'nin insanlardan farki olmasi gerekir. Affedeci ve bagislayici falan deniliyor. Varsa ( ki inanmiyorum da olsa da insanlarin kafasinda kurdugu bir Tanri degildir bence ) ve beni inanmadigimdan dolayi cezalandiracaksa nasil bir psikoloji ise artik sen beni yok saydin yallah cehenneme. Bir dakika bir dakika ben kimseyi øldurmedim, genelde insanlara køtuluk yapmam, yardim da ederim herkes mutlu olsun isterim falan falan yani bunlar yeterli degil mi ? Yeterli degil kafir yuru cehenneme. Bana cok ama cok mantiksiz geliyor. Tabi biz gerizekaliyiz Tanri'nin amacini anlamayiz oluyor genelde cevaplar. Bir kral egemenliginden farki yok tek farki orda sonsuz bir mutluluk veriyor ki vaad ettikleri hersey dunyada var. Sadece daha lezzetli vs. vs. deniliyor. Kurallar bastan koyulmus. Tap, ibadet et vs. vs. Yani mantigini anlamiyorum Tanri'nin niye insanlari yaratip onlardan kulluk etmelerini beklemis. Buyuklugunu bana ispat etmeye mi calismis ? Ve tum savaslar katliamlar bir iddaa ugruna. Seytan mi Tanri mi ? Oooooo bakalim kim kazanacak iddaayi.

Sonra kiyamet kopacak falan filan. Huriler falan. Kizlara da varmi cok guzel ve yakisikli erkekler cennette? Bu huriler biz olmayacagiz degil mi orda ? Sonra yasa yasa orda. Anti depresan ilaclari da lazim. 100 degil 200 yil degil 1000 yil degil. Hopppppp istiyorsun hersey eline geciyor. Sonsuza kadar. Depresyona girebilir bazi insanlar.

yanlış başlığa geldin sanırım

ahir zaman ve kıyamet alametleri ile ilgili bu başlık

cevap veriyorum

yanlis

meryem 71 72 73

inanmayanlar cehennemde azap cekecekler

inananlar eninde sonunda cennete gidecekler

kafirle hristiyani yahudiyi bir tutmayiniz

Ey insanlar!) Sizden cehenneme varmayacak hiç kimse yoktur. Rabbin için bu, kesin olarak hükme bağlanmış bir iştir.

72. Sonra Allah'a karşı gelmekten sakınanları kurtarırız da zalimleri orada diz üstü çökmüş halde bırakırız.

73. Âyetlerimiz kendilerine apaçık bir şekilde okunduğu zaman, inkar edenler, inananlara, "İki topluluktan hangisinin bulunduğu yer daha hayırlı meclis ve mahfili daha güzeldir?" dediler.

Allaha karsi gelmeyen onu kabul edenle etmeyene bir bakmayiniz

ayrica benim mantigima gore 3 tane falan din de yok

3 tane 5 tane din var diyen olayi cozememis demektir

ie8 le ie9 ayri programmi?

Serdar Reis...

ALLAH'ın varlığını ve birliğini...

Hz.Muhammed'in Onun kulu ve resulü olduğunu kabul etmeden ağzınla kuş tutsan Cennet'e giremezsin...

Zira Rabbim bunu Kur'an'da bildirmiştir...

Serdar Reis...

ALLAH'ın varlığını ve birliğini...

Hz.Muhammed'in Onun kulu ve resulü olduğunu kabul etmeden ağzınla kuş tutsan Cennet'e giremezsin...

Zira Rabbim bunu Kur'an'da bildirmiştir...

inanmam yok ole bisey

Allah kendine inanani yolladigi bir update e inanmadi diye omur boyu cehenneme atmaz

kendine inanmayanla bir tutmaz

mantiktan uzaklasmayin Allaha inaniyorsan onun hasha senden benden daha mantikli adaletli oldugunada inaniyorsun demektir

BENCE:)

Üst Alt