Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri... - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri...

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri...

Bana bilen türbanı da açıklayabilir mi ? Neden yani.Allah neden yarattığı canlıyı nedenini anlamadığım bir olay yüzünden sınasın ?

o kadarını allah bilir artık renk taş

ama evet huriler var işte o mübarek ayet i celile i cemile

Nebe Suresinde: 31-34. Şüphesiz Allaha karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır diyor.

Hmm hurilerle ilgili ayet varmış bilmiyordum hiç. İlginçmiş.

inanmam yok ole bisey

Allah kendine inanani yolladigi bir update e inanmadi diye omur boyu cehenneme atmaz

kendine inanmayanla bir tutmaz

mantiktan uzaklasmayin Allaha inaniyorsan onun hasha senden benden daha mantikli adaletli oldugunada inaniyorsun demektir

BENCE:)

O zaman bana tek bir noktadan ucu bucağı bulunmayan Evren'in nasıl var edildiğini Mantıkla izah edermisin...?

inanmam yok ole bisey

Allah kendine inanani yolladigi bir update e inanmadi diye omur boyu cehenneme atmaz

kendine inanmayanla bir tutmaz

mantiktan uzaklasmayin Allaha inaniyorsan onun hasha senden benden daha mantikli adaletli oldugunada inaniyorsun demektir

BENCE:)

islam diğer dinlerin bir güncellemesi değil

hiçbir islam bilgininden böyle bir yorum duymadım

Durduk durduk yere insanlari yaratmak ve hepsinden bir tapinma beklemek egosantrikligin dorugu olsa gerek. Insana ait bir øzellik bence Tanri'nin insanlardan farki olmasi gerekir. Affedeci ve bagislayici falan deniliyor. Varsa ( ki inanmiyorum da olsa da insanlarin kafasinda kurdugu bir Tanri degildir bence ) ve beni inanmadigimdan dolayi cezalandiracaksa nasil bir psikoloji ise artik sen beni yok saydin yallah cehenneme. Bir dakika bir dakika ben kimseyi øldurmedim, genelde insanlara køtuluk yapmam, yardim da ederim herkes mutlu olsun isterim falan falan yani bunlar yeterli degil mi ? Yeterli degil kafir yuru cehenneme. Bana cok ama cok mantiksiz geliyor. Tabi biz gerizekaliyiz Tanri'nin amacini anlamayiz oluyor genelde cevaplar. Bir kral egemenliginden farki yok tek farki orda sonsuz bir mutluluk veriyor ki vaad ettikleri hersey dunyada var. Sadece daha lezzetli vs. vs. deniliyor. Kurallar bastan koyulmus. Tap, ibadet et vs. vs. Yani mantigini anlamiyorum Tanri'nin niye insanlari yaratip onlardan kulluk etmelerini beklemis. Buyuklugunu bana ispat etmeye mi calismis ? Ve tum savaslar katliamlar bir iddaa ugruna. Seytan mi Tanri mi ? Oooooo bakalim kim kazanacak iddaayi.

Sonra kiyamet kopacak falan filan. Huriler falan. Kizlara da varmi cok guzel ve yakisikli erkekler cennette? Bu huriler biz olmayacagiz degil mi orda ? Sonra yasa yasa orda. Anti depresan ilaclari da lazim. 100 degil 200 yil degil 1000 yil degil. Hopppppp istiyorsun hersey eline geciyor. Sonsuza kadar. Depresyona girebilir bazi insanlar.

cocugun olacak

sana inanmayip kufur ederse naparsin? ne dusunursun

TAnricilik oyna bakalim

cennette hangi formda olacak insanlar? oldukleri hallerinde mi yoksa baska bir sey mi?

bir de kac yasinda olacaklar? yani diyelim a kisisiyle b kisisi dost, a kisisi bugun 25 yasindayken oluyor b kisisi 30 yil sonra 62 yasinda oluyor, b cennete gittiginde a hala 25 yasinda ama b 62 yasinda mi olacak?

nasil oluyor tam olarak

[--?--]

Bana bilen türbanı da açıklayabilir mi ? Neden yani.Allah neden yarattığı canlıyı nedenini anlamadığım bir olay yüzünden sınasın ?

evet, her kuralın sebebini herkes anlayamıyor

zaten herkes her kuralın nedenini anlayabilseydi herkes müslüman olurdu

islam diğer dinlerin bir güncellemesi değil

hiçbir islam bilgininden böyle bir yorum duymadım

bende islam bilgini degilim

Hepsini Allah yollamis

sadece en son update

yeni surum yok bundan sonrasi mavi ekran

eskisine inanmak azcik geri kafalilik ama cokta bisey diyemezsin onda rahat hissedene yenilige acik olmayana

hic inanmayanla bir tutamazsin

Efendimiz bir başka hadisi şerifinde "Kıyamet saati çok yakındır...Güneş batıdan doğmadıkça kıyamet kopmaz buyurmuştur..."

Efendimiz Mir'ac'a yükseldiğinde bazı bilgiler kendisine gösterilmiştir...

Zaman ve Mekan'dan münezzeh bir şekilde Cennet ve Cehennem ehlini görmüştür...

Ayrıca ALLAH peygamberine sadece saat vermemiştir...

Zaten ondan başkasıda bilemez...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ölümden sonraki hayat,yani sonsuz bir cennet veya cehennem hayatı düşündükçe insanı değişik hallere sokuyor arkadaş.Psikoloji bozuyor birazcık hayal etmesi bile.

cennette hangi formda olacak insanlar? oldukleri hallerinde mi yoksa baska bir sey mi?

bir de kac yasinda olacaklar? yani diyelim a kisisiyle b kisisi dost, a kisisi bugun 25 yasindayken oluyor b kisisi 30 yil sonra 62 yasinda oluyor, b cennete gittiginde a hala 25 yasinda ama b 62 yasinda mi olacak?

nasil oluyor tam olarak

[--?--]

33 yaş . zaman diliminide 1 dakika 60 saniye olarak düşünme.

nasil oluyor tam olarak

[--?--]

matrix dedim reis matrix

hersey kafada beden yok huri dedigin zevk almak zaten olay beyinde oldugu icin aciklamayada gerek yok

karpuzmu istiyorsun dusunmen yeter

ucmakmi dusun yeter

siz matrixin felsefesini cozememissiniz tamamen sufi bir felsefe ile yazilmis senaryo

nasil oluyor tam olarak

[--?--]

Cennet ehli 33 yaşında olacak'tır diye bir hadis-i şerifte okumuştum...

Doğrusunu ALLAH bilir...

türban dan ziyade örtünmek setri avret bölgeleri kastedilmiştir ama başörtüsüde bir gelenek halini almıştır işte zamanla ötesi faso fiso üstü minare alt kerhane oluursa ne alaka başörtüsü yani

Hepsini Allah yollamis

sadece en son update

eskisine inanmak azcik geri kafalilik ama cokta bisey diyemezsin onda rahat hissedene yenilige acik olmayana

bu senin yorumun

ve ben bu yoruma katılmıyorum

bozulmuş semavi dinlerin saf hallerini görmüş olsaydık buna dair bir yorum yapabilirdik

Efendimiz bir başka hadisi şerifinde "Kıyamet saati çok yakındır...Güneş batıdan doğmadıkça kıyamet kopmaz buyurmuştur..."

Efendimiz Mir'ac'a yükseldiğinde bazı bilgiler kendisine gösterilmiştir...

Zaman ve Mekan'dan münezzeh bir şekilde Cennet ve Cehennem ehlini görmüştür...

Ayrıca ALLAH peygamberine sadece saat vermemiştir...

Zaten ondan başkasıda bilemez...

hadisleri değerlendirirken çok dikkatli olmalıyız

her hadis sahih değil

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hepsini Allah yollamis

sadece en son update

Bir olmaz tabiki,İnanmayanla,inanan arasında çok büyük fark var.Müslüman değil diye cennete asla gidemez diye birşey yok,Allah bağışlayıcıdır.

Yalnız,müslüman doğup başka bir dine geçen ya da ateist olanlar için aynı durum söz konusu değil.Bu kişilere karşı çok büyük cezalar olduğu yazar kuran da.

türban dan ziyade örtünmek setri avret bölgeleri kastedilmiştir ama başörtüsüde bir gelenek halini almıştır işte zamanla ötesi faso fiso üstü minare alt kerhane oluursa ne alaka başörtüsü yani

Yok be hacı,kadınlar saçlarının bir telini bile göstermeyecek diye bir ayet var diye biliyorum.

bu senin yorumun

ve ben bu yoruma katılmıyorum

bozulmuş semavi dinlerin saf hallerini görmüş olsaydık buna dair bir yorum yapabilirdik

ne yorumu yapacaksin

bozulmasi inanan kiliseye giden adamin sucumu?

senin dinin o dinleri kabul edip bahsediyor

senin orjinalini gorim falan deme hakkin yok

sadece bu haline inanmama hakkin var

Üst Alt