Gelsin Hayat Bildiği Gibi l Show Tv - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelsin Hayat Bildiği Gibi l Show Tv

dun yayinlanan 9.bolum bir bakima yeni bir donemin baslangici idi ghbg ekibi adina....

dizi > yaz sezonunda > norrmal sezona gecis yapmaya hak kazandigi ilk bolum oldu dunku * 9.bolum .

haliyle yaz sezonundaki rakiplerini ekarte ederek reytinglerde her daim 1 veya 2.olan dizinin, normal sezona nasil baslayacagi da buyuk merak konusu idi - normal sezonun agir taslari olan cok zorlu rakipleri var idi...

*normal sezon ayni gunun *rakipleri kimler kabaca bir bakarsak <=>

oturmus seyircisi olan ayni gun dizileri :

* camdaki kiz ( kanal d )
*mahkum ( fox )
*masterchef ( tv8 )
*destan ( atv ) >>> final yaparak veda etti. yerine saglam bir dizi geliyor....
yazdan devam eden rakibi ;

*duy beni ( star tv )

geldik merak edilen bu zor yeni yarista aldigimiz reytinge...
sahsen normal sezonda reyting nerede olur mesafeliydim,,,netice de *dizimiz *Yaz Dizisi idi - cok tutunca < *kanal > diziyi *normal sezona kaydirip ara vermeden devam dedi . . . bu, kanalin buyuk memnuniyeti demek bir bakima...

normal sezon ozelinde *her ne kadar az veya cok reyting alirsa alsin, dizi ,kanal icin yazi cok iyi goturdu tasidi...dolayisiyla *normal sezonda kazanacagi her reyting ekstra olarak kanala ve yapimciya katki yapar.

gelelim dun alinan normal sezon reyting sonuclarina :

* Gelsin Hayat Bildiği Gibi *
Total: 4,23 (1)
AB: 4,09 (3)
ABC1: 5,15 (1)

MasterChef Türkiye - tv8
Total: 3,76 (3)
AB 4,57 (1)
ABC1 4,68 (2)

Camdaki Kız - kanal d
Total: 3,58 (5)
AB: 4,16 (2)
ABC1: 4,66 (3)

Mahkum - fox tv
Total: 3,54 (6)
AB: 3,24 (5)
ABC1: 3,45 (7)

Destan - atv
Total: 2,55 (9)
AB: 1,16 (19)
ABC1: 2,00 (14)

Duy Beni - star
Total: 2,49 (12)
AB: 1,32 (17)
ABC1: 1,64 (18)

ab grubunda 1. ve 2.ligi kil payi kacirmisiz...
total ve abc1 grubunda ise
* 1. olmusuz.........

tek kelime ile muthis bir giris normal sezona...
oturmus kitlesi gecen sezonlardan belli olan *ilk basta yazdigim normal sezon dizilerinin yeni sezona girdigi onemli bir gunde, dizimiz sanki yaz sezonu yarisi gibi , agirlikli olarak reytingleri 1 grup haric domine etmesi kanimca buyuk olay. nadir durum yerli dizi ozelinde.

cok mutlu ve memnun oldum normal sezona kaydirilmasina - reytinglere de kaldigi yerden devam etmesine....
kaliteli bir isin *bu sefer hak ettigi degeri gormesi samimi soylemek gerekirse oldukca keyif verici bir durum.

keyfini cikaralim dizimizin izleyicileri olarak.

*maci da kazandik. cifte mutluluk..

hatta bir diger mutlulukta, dizimizin kralicesi *evrim ozkan - dizideki adiyla *songul kralice nin galatasarayli oldugunu asagidaki tvit sayesinde ogrenmem < = > kendisinin *galatasaray versus konyaspor macini stadyumda yerinde izlemesi ve buna dair resmi twitter hesabimizi alinti yapmasi ~haberdar etmesi oldukca surpriz,renkli ve de eglenceli kaliteli bir tweet paylasimi idi - < *bunu da sevgili @Vasfi Vural nin ekledigi twiti -sevgili @Murat Durmaz sayesinde haberdar olmam dolayli gormem sahsim adina mac oncesi cok guzel bir tesaduf ve tebessum yapmama yol acti. :)
burdan da her ikisine tesekkur ederim.

@Tuncay Van , @Ömer Karataş , @Barış Savaş , @Turan Himler , @Murat Durmaz , @Vasfi Vural ,@Gökhan Sancak ~

Devrim de bu maçta taraftarların arasındaydı..
Fcy78tVXEAMvdRO

Son bolumu begenmedim acik soylemek gerekirse.

selamlar sevgili mehmet,

bolumu izlemedigim icin bir yorum getiremiyorum simdilik.
musait oldugunda rica etsem - begenmedigin ve begendigin - olmasi , olmamasi gerekenler noktalari belirtir misin -

tesekkur ederim.

genel anlamda,
bolumu izlemeden, reytingler dolayli bilgi tandansli bir mesaj idi onceki mesajim.
normal sezona boyle bir giris yapacaklarini acikcasi beklemiyordum - cok cok zorlu, cetin, oturmus- normal sezonun agir tas rakip dizilerin oldugu *kulvara -adeta deplasman yaparcasina giris yapip ~ ic saha maci gibi bir galibiyet almis tarzda bir netice oldu -gunun *sonucunda.

@Murat Durmaz , @Vasfi Vural , @Tuncay Van , @Ömer Karataş > devrimozkan reytingleri de retvitlemis >

bugun galatasarayimiz - dun ise dizimiz lider oldu - cifte mutluluk... nazar degmesin.

selamlar sevgili mehmet,

bolumu izlemedigim icin bir yorum getiremiyorum simdilik.
musait oldugunda rica etsem - begenmedigin ve begendigin - olmasi , olmamasi gerekenler noktalari belirtir misin -

tesekkur ederim.

genel anlamda,
bolumu izlemeden, reytingler dolayli bilgi tandansli bir mesaj idi onceki mesajim.
normal sezona boyle bir giris yapacaklarini acikcasi beklemiyordum - cok cok zorlu, cetin, oturmus- normal sezonun agir tas rakip dizilerin oldugu *kulvara -adeta deplasman yaparcasina giris yapip ~ ic saha maci gibi bir galibiyet almis tarzda bir netice oldu -gunun *sonucunda.

@Murat Durmaz , @Vasfi Vural , @Tuncay Van , @Ömer Karataş > devrimozkan reytingleri de retvitlemis >

bugun galatasarayimiz - dun ise dizimiz lider oldu - cifte mutluluk... nazar degmesin.
Sen once izle sonra gorusuruz mutlaka begenmediklerimi dile getiririm. Spoiler vermek istemiyorum.

Bende izleyecem yarin

iyi seyirler dilerim.

dizinin isi zor olacaktir genel anlamda - normal sezona giris yaptiklarindan dolayi...
normal sezona gecisin ilk bolumunde govde gosterisi olmus reyting dolayli. izleyiciler sadik kalmis ozellikle 2 grupta. temennim normal sezona bu reyting skalasini istikrarli sekilde yaz sezonunda oldugu gibi yaymasi...

bolumlere dair *arti eksi yonleri ve genel bolum yorumlarini, sevgili @Tuncay Van 'in detayli yorumlari ve buna yonelik yanitlarimla deginiyoruz uc asagi bes yukari.

kendimizce belirttigimiz eksilere vb gibi noktalara ragmen , genel anlamda kaliteli bir is ~ kimyasi tutan basroller ve bunlara yazilan saglam replikler vs dolayli *dizi kendini bayagi izlettiriyor diye dusunuyorrum. ilk bolum yaz sezonundan bugune ; izleme/reyting adina *dizi saglam denkleme tutunmus gibi rakiplerini ekarte ediyor bir sekilde. . .

devami olur temennisiyle...

dun yayinlanan 9.bolum bir bakima yeni bir donemin baslangici idi ghbg ekibi adina....

dizi > yaz sezonunda > norrmal sezona gecis yapmaya hak kazandigi ilk bolum oldu dunku * 9.bolum .

haliyle yaz sezonundaki rakiplerini ekarte ederek reytinglerde her daim 1 veya 2.olan dizinin, normal sezona nasil baslayacagi da buyuk merak konusu idi - normal sezonun agir taslari olan cok zorlu rakipleri var idi...

*normal sezon ayni gunun *rakipleri kimler kabaca bir bakarsak <=>

oturmus seyircisi olan ayni gun dizileri :

* camdaki kiz ( kanal d )
*mahkum ( fox )
*masterchef ( tv8 )
*destan ( atv ) >>> final yaparak veda etti. yerine saglam bir dizi geliyor....
yazdan devam eden rakibi ;

*duy beni ( star tv )

geldik merak edilen bu zor yeni yarista aldigimiz reytinge...
sahsen normal sezonda reyting nerede olur mesafeliydim,,,netice de *dizimiz *Yaz Dizisi idi - cok tutunca < *kanal > diziyi *normal sezona kaydirip ara vermeden devam dedi . . . bu, kanalin buyuk memnuniyeti demek bir bakima...

normal sezon ozelinde *her ne kadar az veya cok reyting alirsa alsin, dizi ,kanal icin yazi cok iyi goturdu tasidi...dolayisiyla *normal sezonda kazanacagi her reyting ekstra olarak kanala ve yapimciya katki yapar.

gelelim dun alinan normal sezon reyting sonuclarina :

* Gelsin Hayat Bildiği Gibi *
Total: 4,23 (1)
AB: 4,09 (3)
ABC1: 5,15 (1)

MasterChef Türkiye - tv8
Total: 3,76 (3)
AB 4,57 (1)
ABC1 4,68 (2)

Camdaki Kız - kanal d
Total: 3,58 (5)
AB: 4,16 (2)
ABC1: 4,66 (3)

Mahkum - fox tv
Total: 3,54 (6)
AB: 3,24 (5)
ABC1: 3,45 (7)

Destan - atv
Total: 2,55 (9)
AB: 1,16 (19)
ABC1: 2,00 (14)

Duy Beni - star
Total: 2,49 (12)
AB: 1,32 (17)
ABC1: 1,64 (18)

ab grubunda 1. ve 2.ligi kil payi kacirmisiz...
total ve abc1 grubunda ise
* 1. olmusuz.........

tek kelime ile muthis bir giris normal sezona...
oturmus kitlesi gecen sezonlardan belli olan *ilk basta yazdigim normal sezon dizilerinin yeni sezona girdigi onemli bir gunde, dizimiz sanki yaz sezonu yarisi gibi , agirlikli olarak reytingleri 1 grup haric domine etmesi kanimca buyuk olay. nadir durum yerli dizi ozelinde.

cok mutlu ve memnun oldum normal sezona kaydirilmasina - reytinglere de kaldigi yerden devam etmesine....
kaliteli bir isin *bu sefer hak ettigi degeri gormesi samimi soylemek gerekirse oldukca keyif verici bir durum.

keyfini cikaralim dizimizin izleyicileri olarak.

*maci da kazandik. cifte mutluluk..

hatta bir diger mutlulukta, dizimizin kralicesi *evrim ozkan - dizideki adiyla *songul kralice nin galatasarayli oldugunu asagidaki tvit sayesinde ogrenmem < = > kendisinin *galatasaray versus konyaspor macini stadyumda yerinde izlemesi ve buna dair resmi twitter hesabimizi alinti yapmasi ~haberdar etmesi oldukca surpriz,renkli ve de eglenceli kaliteli bir tweet paylasimi idi - < *bunu da sevgili @Vasfi Vural nin ekledigi twiti -sevgili @Murat Durmaz sayesinde haberdar olmam dolayli gormem sahsim adina mac oncesi cok guzel bir tesaduf ve tebessum yapmama yol acti. :)
burdan da her ikisine tesekkur ederim.

@Tuncay Van , @Ömer Karataş , @Barış Savaş , @Turan Himler , @Murat Durmaz , @Vasfi Vural ,@Gökhan Sancak ~
Reytingler bir yaz dizisi icin harika ötesi ama birsey unutmamak gerek, genel de ikinci veya ücüncü sezonunu yasiyan diziler bir önceki sezon yakaladigi orani tekrar yakalamakta zorlaniyor, yeni diziler sayesin de. Onun icin bunu da Gözardi edilmemis gerek.

Evet 9. bölümün yoruma gelelim.

Her zamanki gibi Sadi Songül bölümlerle baslayim. Sadinin Songülüne pesine düsmesi, trenin önünü kesmesi, sonra da icerde eli bos cikinca bir an cöküp tren yanindan gecip Songülün karsisinda görünce hos bir sahne olmus. Sadinin Derya cicek sahnesi bu bölüme de izleyebildik. Yüzlesmeler ve birbirine aciklamalarini izleyip Deryanin da Songülün Sadi ne kadar sevdigini ve bu sevginin da karsiliksiz olmadini aciklmasi güzel bir Enstantaneyi di genel anlamda zaten o yüzlesme güzel duygu dolu bir an di ve tabiki güzel bir arka fon ile harmanlanmis bir sahneydi.

Songülün mektup yazdigini ve onun mantikli bir sekilde kendini kurtarmak icin caresizce aciklamalari ve Sadinin bu durumda Songülü zor durumda birakmakak icin hemen devreye girip. Güzel bir hayat bilgisini verip hayat bildigi gibi gelsin demesi anlamli ve güzel bir sahneydi.

Bilek güres sahnesi da ayri bir hos olmus, sanki farkli bir konu konusurlar gibi giris, sonra bilek güresi oldugunu izleyicileri gösterip yaveri oyuna sokup hile ile kazanmasi yine gülümsemeye yol acti. Arkasindan Tango ne gerek var diyip o zaman deniz hanima selam söyleyip aslinda Deniz hanim bir bey oldugunu anlayinca hemen ben götürüyüm demesi ne kadar kizkanc bir insan oldugunu gösteriyor buda tabiki Songülün hosuna gitmistir.

Zaten ders sahneleri de bir ayri güzel olmus, sadinin ilaki hocanin Songül den daha uzak bir sekilde ders vermesini istemesi ordan oraya oturmasi ama ancak Ganchoya kadar dayanmasi ve kendini devreye sokup Songülle Tango etmesi etkileyici ve güzel, romantik bir hava vermis. Sadinin kizlari lafini duyan Songülün de karslikli bir kizkanclik etmesi Barutla atesin artik iyice birbirine yakinlastigini gösteriyor bana, Yaver ile Pizza hakinda konusup sen yoksa bir Kizarkadasi mi yaptin tripleri de Songüle yakismis.

Sadinin Komser ile sözde Derya bulusmasi sahnesi de kendine laf atilmasi sanmasi Hödük olarak ve ordaki Sadinin hareketleri ve tavri gayet eglenciliydi ama bu bana gösteriyor ki ,Derya baska bir ile görüsmüs olsa bile, bu olaydan rahatsiz olmamasi Derya konusu Sadi icin tamamen artik sirf, ben Derya ya yillar önce yanlislik yaptim ve bundan dolayi aci duyuyorum ibaretten oldugunu gösteriyor, yani icinde bir sevgi ask olmadigini anliyoruz.

Sadinin dügünde cocuklar icin neler yaptini gören Songül görünce Sadinin yardim severligi onu derinden etkilidi . Bitis sahnesin de bence sadinin elindeki Mendil yere düstügü an yaver evin üstündeki adami vuracak anlamina gelecegini tahmin ediyorum. Güzel bir Sadi Songül bolümü izledimizi düsünüyorum.

Evet gelelim yine yan karakterlerimizin hikayelerine, keske onlara biraz daha az süre verilse.

Bu bölümde ilginc bir sekilde Araz Gizem ve Ozan Sanem sahnesi digelerine göre daha yogundu ama ondan önce Ozani ispyoncu olmasini ögrenip onu bir meydan dayaki cekmekleri ve bundan önce Zülfikara nerde oldugunu atmasindan sonra Zülfikar ve arkadaslari kosa kosa Ozanin yerine gelip iyimisin ayaklari cektikten sonra Ozanin ordan kacmasina ben acikca hic bir anlam vermedim, tam olark ozan neden ailesinden kaciyor hala anlamis degilim, tama hatalar yapmisin abin bunun yüzünden hapise düsmüs ve sen dersini almayip hala kötü yolarada gezmisin ama bunlar oldu halde abin senin icin endise duyup pesinden kosmasi annen seni zaten affetmesi bildigin halde bu kacis neden? Bu ailesinden kacma bölümleri artik geride biraksak iyi olacak cünkü dedigim gibi hic bir mantikli aciklama göremiyorum artik bu konuda.

Araz ile Gizemin kisa kesmek istersem güzel konusmalar gecti arlardinda bir Gizem sen bana yalan söylemedin demesi ama asilinda onun da sirf Arazi Merti kendinden uzak tutmasini bilemiyordu. Insan gecmiste yasadiklarini ve tekrar tekrar yasmasi ve bundan dolayi araz neden böyle oldu demesi acaba bize ilerde gercekten arazin gecmise dönük hikayesini anlatacaklarmi derdirti. Birde Gizemin annesi cikti, seni bu cöplükten kurtaracagim anlamda konusmalari bana resmen bir sen eksiktin be kadin dedirti.

Arazin bicak sahnesi Gizemin hangi mantikla araya girmek istemesi ve ondan dolayi eli kesilmeli sahnesine, be güzel kardesim ne bekliyordun elin kesilmesin de ne olsun dedirtirdi bana ama sonradan amac neydi belli oldu, cünkü bunun sayesinde Deryanin Arazla yüzlesmesi ve Gizemin bu esnada Arazin gizlice Deryanin yanina gidip kendi hakinda yalan dolan anlatip Mert ile aralarini acmasini anlayinca Senaristler kendilerine göre iyi bir cözüm bulmus ve Gizemi Arazdan tekrar ayrilmasi icin bir sebep vermis, bu sekilde yine suclu olan Araz olacakti, cünkü diger sekilde eger Gizemin Arazi sirf kendini Mert den uzaklastirmak icin onla takilmasi ve ilerde Derya ile aralari düzelip Arazi terk etmesi Gizem karakteri üzeri olumsuz bir hava olusur diye böyle bir cözüm bulunmus. Derya da bunun sayesinde aslinda Gizem cok da kötü bir insan olmadini anliyacak Mertle Gizemin arasinda girmiyerek bu ikilinin Ask hikayelerini baslatacaktir.

Ozan Sanem sahneler icin bence biraz fazla zaman ayirlimis. Sanemin de biraz sorunlari var, ablasinin arkadaslarina hapis de yatmis diye bazen yargilar, bazen hör görür, senin bunlarla takilman sana yakismaz tarzi vardi, sonra gitti Ozanla tanisip ona asik olup onun aslinda yargiladi bütün düsünceleri icinde oldugunu bile bile onla zaman gecirmek istemesi biraz tutarsiz olmus. Ozanla disarda takilip onun yaninda olmak istemesi, ozanin mecburen bir arabayi acip onun icinde yatmak istemesine eslik etmesini mantiken kabullenemiyorum, tamam bunun sayesinde bir birilerine daha yakin oldular ama böyle bir önyargili kizin neden böyle risklere girip polise dahi yakalanma tehlikesini yasamak istemesini acikliyamiyorum, sonuct orda polisler ikisni yakalasa ne olacakti? Babasi veya annesi karakola gelip ozanin da nasil biri oldugu ortaya cikmiyacakmiydi? Birde ozan ne rahat arabalarda öyle yatip kalkiyormus hic mi araba sahibi bunu bu sekilde yakalamis onu da absürd buluyorum. Sonra Sanemin kendi evlerine getirip Garajda arabada kalmasini saglamak da ayri bir komedi olmus, oda sirf cicekleri arabaya saklasin romantik bir hava olussun diye yazilmis diye tahmin ediyorum.

Mert ve tayfasi bu bölümde cok da fazla rol almadi, olan seyler de ciddi anlamda diziye cok birsey de katmadi diye onlari bu bölüm yorumlamiyacagim.

Meleke gelince her zaman ki gibi bu kizin kafasi calismiyor diyorum, üvey baba sana bir teklif etmis sende bunu durusma var diye mecburen kabul ediyorsun ama ondan sonra üvey baba evde oldugu halde ve onun yerinde durmadini bildigin halde Telefonda bu konu neden konusulur? durusmada ayaga kalkacak ve ben kurtulucagim diye konusmadan önce insan bir kapisini acar ve bakar üvey baba orda mi degil mi diye. Durusmada bir Doktor raporu istenmesi Melek adina olumlu bir hava oldu, üvey babanin yüzünde bir panik olustu ama bakalim burdan kendisi nasil kurtulacak ya hersey ortaya cikacak yada üvey baba tekrar bir cinlik edip bir yolunu bulup raporu da halledecek. Cünkü adamin yürümede sorunu olmadi anlasilirsa bence bu üclünün ( anne üvey baba Melek) konusu kapanmis olacak ,bunada senaristler simdilik izin vermez.

Can ve aylin sahnesi ne biliyim beni hic etkilemedi, bu da daha cok aylinden oluyor, cünkü kiz ruhsuz gibi oynuyor, nerden bulmuslar bu yeteneksizi bilmiyorum. Keske ilerliyen bölümlerde bir yol bulup Aylinin hikayesini sonlandirip baska bir yere gönderip diziden cikarirlar, suan dek hic bir derinlik yaratmiyor dizi de. Cana gelince onunda ask dan gözü kör olmus, kizin sana karsi bu zaman karsi hic bir ilgisi varmiyi da bir sekilde kendi kendine ümitlendin? Ap acik ortada degilmiydi Aylinin Mertden baska birine bakmadigi? Herseye kafasi calisan Cani burda senaristler biraz fazla saf yapmislar.

Sanemin gercek babasi ortaya cikti ve heralde düsügündüm gibi oldu, Sanemin annesi Babasina senden hamile kaldim ayaklari ile evlilige zorlamis duruyor, cünkü Sanemin gercek babasi ne dedi? Ben babalik testi yaptirsam Kocan seni geri geldigin cöplüke atar dedi zaten öyle de olacak ilerliyen bölümlerde. Bu arada gercekleri ögrenen Sanem de büyük ihtimal bir kac bölümlük evden kacip Ozana gidecek, ve bundan dolayi da ozan heralde ailesi ile barisacak.

Sadi Songül sahneleri olmsaydi 9. Bölüm dizinin en kötüsü bölümü olablir diye düsündüm. Tam olarak keyif alamadim, hatta iki gün de ancak bitirdim. Insallah bazi gereksiz yan karakterlerine ya daha iyi bir senaryo yazarlar, yada daha az süre veriler, veya komple bir bahane uydurup diziden cikarirlar, en basta Aylin cikmasi gerek diye düsünüyorum.

Reytingler bir yaz dizisi icin harika ötesi ama birsey *unutmamak gerek, genel de ikinci veya ücüncü sezonunu yasiyan diziler bir önceki sezon yakaladigi orani tekrar yakalamakta zorlaniyor, yeni diziler sayesin de. Onun icin bunu da Gözardi edilmemis gerek.
*orasi dogru.

nacizane gorusum su yonde sevgili tuncay ,

dizi ilk planda *yaz isi olarak basladi, ve reytingler iyi olursa devam edilecegi olasiligi muhakka var idi,.. isin matematigini uc asagi bes yukari elle tutulur bir seviye de tuttuklarindan - basrol karakterlerinde muthis beklenmedik kimyasi uyumu ve tatli yazilan replik sahnaler dolayli *ayri bir izleyici kitlesi ortaya cikti.

donemsel olarak, klasik yaz islerinde lise konseptli diziler birden fazla bu sezon da yapildigindan,
*dizi de lise konusu da ikinci ana konu konsepti idi diziye dair.

*sadi payasli gecmis hayati ,derya ve ondan bagimsiz yeralti gecmis hayati dolayli konsept.

<> bu islemlerin matematigini vs mantikli ve kivrak yapmalari sayesinde , bir kac gereksiz sahnaler disinda genelde basarili bolumler ortaya cikarildi.

bu saatten sonra, dizinin 2.sezon diger bir deyisle; normal sezona gecis hakki kazanmasi onemli bir done ve kazanim. bundan sonrasi kazanacaklari reyting ve cekebilecekleri / gidebilecekleri dizi bolumu sayisi kadar *kredileri mevcut. belki bir kac bolume dizi tumden bitse, yaz isi olarak baslamisti gorevini yapti veda etti ekranlara.tsk edilir.

daha uzun sureli dedigin gibi gitmesi icin, ana konularin daha mesakkatli islenmesi gerekir bence.
mevcut normal sezon dizileri arasinda kendisinin hikayesine benzeyen yok gibi - bir tek farkli gunde olan ; *kardeslerim dizisi lise dolayli benziyor,,, normal sezonlar dram,ask,aksiyon soslu isler uzerinden ilerledigi icin, bence dizinin sansi bayagi mevcut. kendi icinde olan bir kac konu konseptleri sayesinde. sadece daha ozenli islenmeli.

yaz baslayip *normal sezona gecip *basarili sekilde bir muddet giden bir dizi aklima geliyor, yine *devrim ozkan'in oynadigi ; *ramo - dizisi.

dizinin avantaji , tek senaristle ilerlemiyor. diger turlu , baskiyi kaldiramazdi gani mujde -kanimca.
sadgul kesim bayagi aktif ,,, salt bu yonden bile dizi de kayma yasanmis olabilir seenaryo tandansli.
derya rolundeki oyuncu oyle yabana atilacak bir isim degil. yetenegi ile bilinen ve iyi islerde iz birakmis begendigim de bir oyuncudur. geri planda kalmasi uzucu, fakat cidden kimse beklemiyordu sadgul un bu denli kimya uyumunu...

lise tayfasi konusunda hikayeler yeterli iyi islenmiyor yazilmiyor - son bolum yorumlasmamiz da *bu noktaya deginmistik hatirlarsan. . . lise bolumu, sadgul, sadder, saddergul , yaver'in islevi , yeralti dunyasinin ve songul'un pesine dusenlerin ekseninde yazilmasi gereken saglam aksiyon sahneleri,,,gibi gibi... noktalar iyi calisilmali normal sezon ayakta kalma adina...

senaristler matematigi basit islemle mi yapacaklar - yoksa zor yoldan mi - bekleyip gormeli.

Üst Alt