Gelsin Hayat Bildiği Gibi l Show Tv - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelsin Hayat Bildiği Gibi l Show Tv

Evet 6. bölümde akti gitti, nezaman basladi nezaman bitti fark etmedim bile. Bazi konular da dogru tahmin yürüttümüze sevindim. Songülün ailesi normal bir trafik kazasi degil, infaz edilmis olmasi beni sasirtmadi. Ve bir tahmin daha vermistim, bu ailesinin katillerin arasinda Sadi de olacak diye, kesin o ölümle bir ilgisi yoktur , cünkü Polise kursun sikmaz bir Emin vardi, onun icin de o Infazla bir ilgisi yoktur ama o zamanlar bu infaz emirini verenlerin yaninda calistigi resimde görünüyor.

Songülüde acaba nasil bir duygu nasil bir tepki verebilir diye düsünürkene Fragmani gördüm, ve burda acaba Sadi den o zamanlar neler oldunu ögrenmek icin Sadiye iyice yakinlasmak mi isteyecek? Soncuta Fragmanda neden bilinmez yanagindan öpüyor. Tabi hepimiz biliyoruz Songülün Sadiyi sevdigini ama Songülün kafasinda ailesinin katili olabilir düsüncesi bende acaba dedirtmeye basladi.

Gerci konudan uzaklasmadan bölümün yorumuna gelince. Baya farkli olaylar yasadik ,her cepede bir savas vardi sanki, evet Melekin Cana gidip yardim istemesi beklenen birseydi ama okadar tepki vermeden bunu yapsa üvey baba hicbir seye dikkat etmeden evin icinde yürür dururdu ama görülen o ki adam seytanin ta kendisi cikti, siz o yollara girerkene ben coktan o yoldan geri dönüyorum hesabi cin olmadan adam carpan bir üvey baba görüyoruz, restine rest deyip onlardan önce evin icine Kamera bile yerlestirmis. Yani Melek Santranc da Sah mat olma yolunda. Birde Melekin annesi nekadar az rol verirlerse dizi de okadar iyi olacak, kadindan resmen nefret etmeye basladim.

Zülfikar arkadasimiz da Melek ile Canin arasinda birsey var kizkancligi bence gereksiz bir yan hikaye olacak. Zülfikar nasil bir arkadaski, Canin Aylinden hosladigini anlamamis? Insallah bu konuyu uzatmazlar. Aylin demiskene sükür ona da cok fazla zaman vermemisler bu bölümde o da Melekin annesinden sonra en sevmedigim karakter oldu bu dizi de.

Mert ile Deryanin arasindaki gerginligin ve bunun yüzünden Mertin Sadi hocasinin yaninda bir günde olsa, yanlarinda kalmasinin sayesinde, cok güzel anlar yasadik. Mert de acaba bunlar birbirini seviyormu yoksa nefret mi ediyor demistir icinden. Bu bölüm yüzünden canim kiymali Kapuzka cekti ama Songülde cok tatli be, kendini iyice kaptirmis Sadiye cok güzel bir ikili olarak izliyoruz kendilerini.

Gizemin sorgulamak icin Polislerin götürmesi Mert ve Azarin kendilerini feda etmek istemesi bana abartili geldi, hele Mert bu konuda iyice sacmaladi, ne kadar sevsende kendinde biliyorsun, bir vukatin icine karisirsan hapishaneye yolu gözüküyor sana ,ondan sonra eline ne gececek? Mantiksiz bir sahneydi benim gözümde. Haydi bir nebze Azari anlarim , yillardir seviyor Gizemi ve kendi sucu yüzünden kiza belki birsey olacak korkusu ile gitmistir ama dedigim gibi Mertin olayi sacmaydi.

Son sahnede biraz ilginc oldu, tatar denilen adam tam Sadiyi öldürmek isterkene arabanin gelip ona carpmasi tabiki tesadüf degil di, Sadinin sag kolu olan , malesef o arkadasin ismini unuttum tatari öldürmüs oldu. Burda aklima gelen, ozaman tatar Sadiyi arayip izlerkenede Sadi ve sag kolu onu izliyordu. Buda ben kolay lokma degilim, gelin ama gelirseniz da göreceginiz var restini cekti Sadi.

Genel anlamda güzel bir bölüm izledik, konular fazlada olsa Sadi ile Songülün bu sefer daha cok sahnesi olmasi beni sevindirdi. Merak edilen konu ise Songülün babasi tam olarak ne buldu ve o infaz emri veren kisiyi kim canlandiracak onu heycanla bekliyorum.
ellerine kalemine saglik - yine leziz bir bolum yorumu olmus .

*sirali yanit vermeye gayret edeyim takibi kolay olur diye :

dedigin gibi~ dizi kaliba oturup su gibi izletiyor her gecis sahnesini...

- songul -aile kazasi konusunda ; tebrikler. teori tuttu hemen hemen.
<->ucunun *sadiye degecegi konusu da keza. bence de bir ilgisi yoktur, bunu da yeni bolumde aciklarlar kanimca.

- songul'un sadiyi * opme sahnesi : tahminim, fragmanda sadi imdada yetisip saldiriyi puskurtuyor,songulu kurtariyor~bunla ilgili oldugunu tahmin ediyor. bu sahne,aksiyondan sonra olmus-tahminim.

fragman dan cikip, bolume dair yazdigin yoruma nacizane mesajima gelirsek ;

-melek / can sahnesi beklenen sahne idi hatirlarsan. fragman da gosterilmisti. hatta ,keske telefon felan once de kullanip kendi de cekebilirdi onerisi yapmistik bir onceki bolumde sandalye bos sahnesi dolayli. . .
yine de, bu bolumde can'dan yardim istemesi anlasilir bir durum. *can'in, bilgisayar vs islerinde cok yetenekli olduguna dair ilk bolumden soylenmisti. *uvey baba nin ,dedigin gibi kurnaz ve zeki cikmasi detayi klise olmamis,iyi yazilmis bir sahne idi/onlardan once davranip *kurulumu cok onceden kurmus olmasi. <>zaten bu bakista biri yani iyi niyeti olmayan biri(meleke karsi) nin > her olasiliklari ,ince nakis gibi islemistir ~eve dair ~her karesine dair -bir sonraki ici kotu adimlarina yonelik.

< uvey baba , melek sahneleri bu hava da devam eder gibi,, satranc misali dedigin gibi.
diger turlu, melek'in dizi de islevi anca zulfikar vs dolayli ask mesk klisesinden olur buyuk olasilik,, ayni sey uver baba icin de gecerli, tren sahnesi gerceklesseydi dizi den tumden ayrilmasi ile es degerdi. evdeki kamera olayini gormeseydi foyasi vs can sayesinde ortaya cikarilip *dizi de islevi kalmayacakti buyuk olasilikla...

senarist , bu yan konunun -melek/uvey baba - gerilim ve adrenalin bazli izlendiginin ~ izleyenin > melek den yana empati vb hislerinden dolayi nasil cozume kavusacagini merak ettiginden - kanimca dizi ilerledikce kisik atestee bu minvalde devam eder gibi,.. satranc.
diger turlu ikisi veya biri tumden dizi den cikmasi ile sonuclanmasi gibi bir durum ortaya cikabilir.nacizane tahminim.

-melek'in annesi konusunda aynen, az sahnesi olursa iyi olur. karakter saglam antipati topladi izleyenler uzerinde.
sanki ,oz anne figuru de hal ve davranislardan cikarim yapilirsa; resmen *uvey anne .
histeri ,ozguvensiz dusunceler / davranirslar vs kendi ozkizina takindigi tavirlar vb...kisaca ; irrite edici.

- * zulfikar konusunda katiliyorum. onceki bolumlerde de belirtmistim ozellikle; yesilcam melodram tandansli islenmis bu ikili arasindaki gelgitler vb . . .
< bu bolumde hal tavirlari da anlamsizdi izleyici gozunden baktigimda... <> *can konusundaki denklemin nokta tespit.
<aylin den hoslandigini zulfikar'in hissedememesi,gormemis olmasi gercekci olamaz, gun boyu okuldalar. daha saglam yazilmali~zemine oturtulmali melek/zulfikar denklemi. dedigin gibi , bence de, uzatilmamasini umuyorum.

-aylin az sahne olayi bu bolum tadinda idi. boylesi iyi bence de.

-zulfikar icin son bir sey ekliyeyim, kardesinin konusuna daha kanalize olsa, aksiyonlu vs sahneler yazilabilir, karakter daha arkasi dou bir zemine oturtulur. bu bolumde bu baglamda sahne sadece sozde oldu-abin senin icin dusunuyor endise ediyor. lafi disinda bir sey goremedik. reaksiyon aksiyon sahneler dolayli yazilmali .
garip gelebilir ; zulfikar'in *kardesinin dunyasi *daha izleniyordur tahminim, yani,aksiyon ve saglksiz zemin oldugundan cocugun akibeti ne olacak daha bi merak edilesi,,, film olsa, mutsuz son olur,,, dizi oldugundan, bu alemden nasil tumden siyrilacak okula gelecege yeni sayfa acacak *konusu, abisinin destegi ile mi ,yoksa bu bolumde sahneleri olan aylinin *kardesi dolayli mi olacak bu da ayri bir soru isareti... ben , sadi payasli dolayli *yeni bi hayata yelken acacagini bekliyordum bu kardes figurunun. aksiyon da hatirlarsan sadi hocanin sucu nun mekani basmasi gibi sahnelerin devaminin olacagini bekliyordum, malesef zengin sekilde islenmedi bu karakterin detaylari. bakalim nasil yazilacak sonraki bolumler ve sahneleri. . .

- mert misafirlik sahnesi cok tatli renkli sahnelerin yasanmasi izletilmesine kapi acti. bence de guzel dusunulmus.bolum hava aldi nefes aldi. sadi songul tatli atismalari lezizdi keza .

-gizem konusunda, mert detayi tespitin nokta atis. aynen, gereksizdi bu cikisi . . . saglikli bir zemine oturtulmamis.

gizem~mert yapilmak istendiginden, bu gibi bir sahneye bence gerek yoktu. < - gizem'in, mert konusunda netlesmesine dair.

-son sahne konusu;

sadi nin sag kolu > *yaver.
ben bu sahneyi cok cok basarili buldum,.. zaten sahneyi sevgili @Murat Durmaz 'a da deginmistim nacizane.
sahsen, bu tur bir sahneyi bugune dek izledigim yerli yapimlarda pek denk gelmedim. bundan dolayi, boyle bir sahne nin olmasina sasirmistim ; tam bir hollywood veya avrupa sinemasindan firlamis bir sahne idi,....
nerden ciktigi belli olmayan bir arac/pat diye ezip gecer veya carpip savurur gecer,.. cok basarli bir sahne idi ,zordur islenisi .

ayrica, sahne nin ters kose olmasi durumunu da konusmak gerekir. bu bolumun fragmanlarina yonelik yorumlarimizda hatirlarsan, ya biri gelip kurtaracak(fiziksel veya baska bir cesit etkisiz yapma girisimi) , ya da sadi vurulacak .
nasil kurtulacagina dair teoriler de aracin birinin ezip gececegi sahnesi sahsen benim aklima gelemezdi gelmemisti.
bundan dolayi akla gelmeyeni isledigi icin senariste kocaman bir takdir ve tebrik tarafim adina. saglam ters kose oldu.

< dedigin gibi sayet *sadi nin *yaveri_dolayli _bir planla ~sadi kurtulduysa ,bunun ardi arkasi islenmeli,flash back olarak.

- aynen, guzel bir bolumdu, zenginlik bakimindan. sadi ,songul sahneleri boldu,,,mert de ekstrasi oldu,ev sahnelerinde.
melek,gizem -ve zulfikar'in kardesi dolayli *yan hikayelerle dolu bir bolum izledik.

sezon finalinde bold anlarla dolu sahneler yazilir gibi..
o bolume dek, ustteki konularin degiskenli yazilislariyla bezeli bolumler izleyecegiz gibi...

gizem/mert/azar sahneleri.. araz'in dunyasinin *halen islenmemesi oldukca garip .
melek~uvey baba ev gerilim sahneleri.. melek/zulfikar ..
can / aylin ? ..
zulfikar ve kardesi ..
derya / sadi ~evlat mert ..
sadi / songul imkansiz ask mi ~ yoksa tam tersi mi . . .
sadi versus gecmis karanlik dunya ile aksiyon agirlikli islenisler ..

yeni ara konu simdilik yok gibi.. kendi dunyasi islenmemis karakterlerin hikayelerine girilirse ne ala. . .

@Sami Karakoç gecenlerde bana sormustun izliyor musun diye, burda konusu varmis kanka buraya yazabilirsin
sener-sen.gif

yeni bolum 2.fragman eklenmis.

resmi fragman sayfasi kanalin aciklamasi;

# Gelsin Hayat Bildiği Gibi'nin yedinci bölümü fragman :

# araz'in sahil konusmasi ile karsiliyor fragman bizleri. . .
# gizem ozelinde , merti > aylin ile gorunce kiskanma dolayli sahneler olmasi ihtimal dahilinde,,
#aylin sahneleri gorunuse gore bu bolum bir tik fazla olacak malesef...
# sadi, gazete resminde olan kisinin kendisi oldugunu belirtiyor,,
# melek , zulfikar'i kiskanma sahnesi gibi bir sey olacaga benziyor,,
# songul & sadi sarilmasi yasanacak. gorunuse gore,,
# derya yine gizem'i ezikleyecek ~ kalbini kiracak gibi ~mert dolayli,,
# 0.20 saniye de *uvey baba nin cirkin kotu emelleri sahnesi ~ gizli kamerayi oyuncak ayinin gozune ilistirmis galiba,.
# melek'in annesi yine - gormedim / duymadim cizgisinde,,
# sadi'ye yardimi dedign gibi @Tuncay Van yaver yapmis . olme durumu yok,agir yaralanma,, bunla ilgili hastane sahneleri yasanacak - dolayisiyla *derya ile karsilasma sahnesi bu sefer olacak gibi gorunuse gore. . .
# sadi hastane veya garip bi yerde ameliyat masasinda yarali sekilde - onceki tanitim da yer alan catisma sahnesi ile alakalidir songule yardim amacli gidilen sekans. duygusal sahne olacak gibi ikili arasinda.

fragman da olmayan fakat aciklama kisminda yer alan yazi da,
gizem'n basi yine belaya giriyor -onceki bolumde parti de kendisine terbiyesizlik yapan kisi- dolayli.
< mert den yardim isteyecegi ima edilmis.

aksiyonu bol bir bolum olacak gibi. . .
kiskanma (gencler arasinda) . . .
kotu niyet (uvey baba evdeki gizli kamera konusu dolayli) . . .

dizinin tatlilari songul & sadi atismalari bu bolum olmazsa sasirmam,.. bu bolum ikisi de aksiyon tarafindalar.
<= dedim de, az once son bir on izleme daha eklenmis resmi sayfaya - tatli atisma rituel sahnesi her bolum atmadan olmaz dusunulmus olsa gerek. ters kose olduk.

iyi seyirler hepimize ~
@Murat Durmaz , @Vasfi Vural , @Tuncay Van , @Barış Savaş , @Ömer Karataş ve diger izleyen renkdaslarima .

Son düzenleme:
Evet yedinci Bölümde nefis bir sekilde bitti. Bunlari yazarkene daha Fragman tanitim ne varsa izlemedim.

Senaristler bence olayleri güzel baglamislar tebrik ederim bazi konulari uzatmadan kisa yoldan cözmüsler.

Sadinin kurtaricisi yaver oldu ortaya cikti keske bir Flashback ile bize olayi gösterselerdi önceden nasil plan kurup Tatar ekarde ettiler daha iyi anlardik. Yarim kalan isi de hastanede bitirdi bu ikili. Songülün Sadi olayi resimini görmesini Senaristler güzel ve hizli bir sekilde aydinlatmasi beni sevindirdi. Benim icin biraz ters köse oldu Songülün hemen Sadi yüzlesmek istemesini begendim, olaylar dramatik bir sekilde Silahi kafaya koyma sahnesi bir anda havayi yumsatip bitmesini sagladi, Sadinin de önce resimdeki ben degilim demesi ama sonra dan bunu Songüle itiraf etmesi de güzel bir sahneydi cünkü aralarinda bir yalan olmasini istemedigi icin hemen gitti anlatti.

Sadi Songül Cephesi güzel ilerliyor aynen böyle devam.

Gelelim Sülfikar ve Can meselesine, gecen yorumumda gereksiz bir kizkanclik sahnesinden bahsetmistim, sükür senaristler bunuda uzatmayip hatta herseyi ortaya cikarmalari gayet güzel ve akici oldu, Melekin neden böyle davrandigini herkes ögrenmis oldu ama burda yine de ufak bir gereksiz bir sahne cikti ortaya, sen hapise girersen bende girerim diyerekten Vurala bilerek kamera önünde kafa vurmasi cidden lazim miydi? Hepimiz biliyoruz Zülfikarin Meleki nekadar sevdigini. Neyse bu da bu böylümün ufak nazari olsun.

Üvey babaya gelince cidden adami suya götürüp susuz geri getirir. Heryere yerlestirmis kamerayi ama aynin icine nasil öyle koymayi becermis o ayri bir konu, Ayi demiskene Melek acaba bu ayiyi eline alinca hic mi farkina varmamis bu neden böyle agir diye? Kamera ile devam edersek, Kamerayi Canin sayesin de buldular da ne diye ikisi birden evi terkedip annesini getiriyor? Veya ayiyi neden direkt Annesine götürmediler`? Haydi Melek o an panikte Can ne ise yaradi? Hic mi aklina gelmedi bu Kamerya yerlestiren adam bunu geri cikarir diye? Burda malesef ikisi de cok aptal davrandilar. Melekin Annesini zaten biliyoruz Kizi ne dese inanmiyor veya inansa bile inanmak istemiyor. Cünkü icindeki korku belli, adam dan olacak ve bakim parasindan, ondan sonra biz ne yapariz derdine düseriz korkusu yasiyor. Bu üvey Baba kismi cabuk cözülmese ben daha vahim olaylar olacagini ön görüyorum büyük ihtimal Meleke tecavüz etmek istiyecektir, Melek de karsi koyup Üvey babasini bicakliyacak ve ölürsede Anne anne oldugunu fark edip sucu üstüne alirsa sasirmam ama bunun icin daha zaman var diye düsünüyorum

Gizemin de babasini ziyaret etmesi Telefonunu sattip ev sahibine yüzüne parayi vurup rezil etmesi, geri kalan parayi babasina vermesi ama bu babanin buna degmez oldunu görmemis güzel sahnelerdi. Bir tek Zengin züppenin gicik tavri ve harketleri beni sinir etti, umarim bir daha cikmaz dizide ama sanki o da bunu bir gurur meselesi yapip biraz daha ugrasacak Gizem ve Mert ile.

Yanarim yanarim Araza yanarim, arkadas Zülfikarin kardesi olan Ozanin bile daha derin bir hayat hikayesi var, Arazi hala sirf kötü roldeki karakter oyuncusu olarak göstermeleri biraz sikintili. Artik biraz da Arazin gecmise dönük bir hikayesi anlatilsa fena olmiyacak. Bu sekilde oyunculugunu hic gösteremiyor. Hep kötü rolde olmasi gereksiz, misal Deryanin yanina gidip Gizemin derdi Mertle onu tekrar hapise atirmak istiyor bunun yüzündende Deryanin Gizeme patlamasi disinda Araz herzamanki Arazi oynadi.

Onun disinda Sadinin Songülü merak etmesinden dolayi arabasina gizli takip etmek icin bir cihaz koymasi, bunun sayesinde Songülü büyük ihtimal ölümden dönmesini ve bundan kaynakli vurulma sahnesi güzeldi, Final olarak da Sadinin Songüle Telefonda ne söylemek istedigini sormasi ama cevabini bilmesi bence gayet hosdu ama tam o ara Derya gelmesi ile sözü hava da kalmasiyla, ask itirafi artik baska bir bahara kaldi.

Bir kac gereksiz sahne disinda tekrar güzel ve akici bir bölüm olmus Senaristler bazi sikintilari erken görüp olayi cabuk bitirmis. Simdi Derya Sadi sahnesi nasil gececek onu merak ediyorum dedigim gibi daha Fragmani izlemedim. Aylin de artik dizinden cikma kivamina gelmis gibi. Bir iki bölüm önce Aylin icin düsündügüm rol gercek olmasa, yani Zenginligini kulanip Merti Gizemden ayirmak istemesi gerceklesmese, pek de dizi de kalmasina gerek kalacak bir yan hikayesi olmiyacaktir.

Evet suan tanitimi izledim , Gizem Deryaya söz verdigi gibi Merti kendinden sogutmaya calisacak, önce Melek Zülfikar simdi Gizem Mert, Senaristler gözünüsü seveyim yapmayin iste böyle, illaki ikinci bir onun iligi icin fedakarlik yapmam gerek hikaye gerek varmi? Olan Araza olacak burda. Melek ne yaptida acaba Annesi busefer bir ekip cagirip kizi timarhaneye göndermis merak ettim bu Anne iflah olmaz.

Sadi özür amacli Deryanin yanina cicek ile gitmis ama yikici laflar yemis ama bence Sadi kendini Derya ya karsi borclu hissettigi icin orda bulunmakta, kendisi de gercek sevgiyi Songülde buldugunu anlamis durumda. Bizim okul tayfa da ne olduysa bir tuzaka yaklanmislar Araz ve arkadaslari sayesinde. Büyük ihtimal Ozan onlari ordan cikaracak diye düsünüyorum. Herzamanki gibi güzel bir bölüm olacak.

uzun bir yanit olacak simdiden kusuruma bakmayin. -tesekkurler.

Evet yedinci Bölümde nefis bir sekilde bitti. Bunlari yazarkene daha Fragman tanitim ne varsa izlemedim.

Senaristler bence olayleri güzel baglamislar tebrik ederim bazi konulari uzatmadan kisa yoldan cözmüsler.
aksiyon ,araba kovalamaca sahnesinde ucus sahnesi ilgincti,,sadi nin catapat kullanimi onceki islerden tecrubeli oldugundan sahneye cok yakisti kendisi ozelinde. songul'e bu anlarda bilee takilmasi yuzde tebessum ettirdi.
Sadinin kurtaricisi yaver oldu ortaya cikti keske bir Flashback ile bize olayi gösterselerdi önceden nasil plan kurup Tatar ekarde ettiler daha iyi anlardik. Yarim kalan isi de hastanede bitirdi bu ikili.
dogru nokta. nedendir,pek flashback yapilmiyor dizi de yeteri kadar...
Songülün Sadi olayi resimini görmesini Senaristler güzel ve hizli bir sekilde aydinlatmasi beni sevindirdi. Benim icin biraz ters köse oldu Songülün hemen Sadi yüzlesmek istemesini begendim, olaylar dramatik bir sekilde Silahi kafaya koyma sahnesi bir anda havayi yumsatip bitmesini sagladi, Sadinin de önce resimdeki ben degilim demesi ama sonra dan bunu Songüle itiraf etmesi de güzel bir sahneydi cünkü aralarinda bir yalan olmasini istemedigi icin hemen gitti anlatti.
kimine hizli ivedi gelmis olabilir bu resim olayi aydinlatilmasi,,hemen resimi buldu,sadi den hesap sordu, aldigi yanitlar sozsel ve fiziksel(rulet sahnesi) etkileyici olmus olabilir. ki, benim adima , rulet sahnesi ters kose oldu, oldukca etkileyici bir sahne id,...
<< rulet dedim de, *forumumuzun sinema kosesinde gecmiste bir kult filmden bahsetmistim bunla ilgili ; the deer hunter(1978) robert de niro , john cazale, christopher walken uclusunun efsane performanslari ile unutulmaz eserler arasina girmis *michael cimino imzali film -de, meshur *rus ruleti sahneleri vardir- filmin onune gecen...film den sonra cesitli ulkelerde rus ruleti dolayli olumler olmustu o donem. suraya geliyorum;
sadi nin bu sahnesini izlerken kafamdan o film bulut seklinde gelip gecti. tabiki adrenalin,olaylar,ciddiyeti dolayli bahsini ettigim film ve aykiri epik sahnesi ile bir tutmuyorum dizideki sahneyi. :) her rulet sahneli film,diziler sahnesine denk gelsem, dedigim filmi hatirlarim istemsizce,anlik.

dedigin gibi sadi nin uzatmamasi iyi oldu. surunceme de kalmadi bu olay. bundan sonrasi beraber cozumleme olayin arkasini arastirma kaliyor.....

Sadi Songül Cephesi güzel ilerliyor aynen böyle devam.
ben yine de daha fazla sahnelerinin olmasini isterim...her nedense, bu bolumde de yine bu ikilinin sahneleri cabuk gecilip okula, ordan tekrar bu ikiliye, burdan bu sefer meleklerin evine,,ordan tekrar bu ikiliye,,, dongu boyle idi fakat asiri hizli ve kisa idi sadi songul sahneleri,,bir anlamda > tadimlik gibi sahneler,parca parca az az.

Gelelim Sülfikar ve Can meselesine, gecen yorumumda gereksiz bir kizkanclik sahnesinden bahsetmistim, sükür senaristler bunuda uzatmayip hatta herseyi ortaya cikarmalari gayet güzel ve akici oldu, Melekin neden böyle davrandigini herkes ögrenmis oldu ama burda yine de ufak bir gereksiz bir sahne cikti ortaya, sen hapise girersen bende girerim diyerekten Vurala bilerek kamera önünde kafa vurmasi cidden lazim miydi? Hepimiz biliyoruz Zülfikarin Meleki nekadar sevdigini. Neyse bu da bu böylümün ufak nazari olsun.
can olayi nin tatliya baglanmasi cok iyi oldu. dizi de en begendigim saglam karakter. oyunculugu cok iyi,,,dizideki karakteri de cok saglam. mert icin ayni seyi soylemem zor. gencler ozelinde basrol kendisi olmasina ragmen, oyunculugunu begenmiyorum, hikaye ici karakteri de fazla duz denklem de. zulfikar konusunda da hayal kirikligim mevcut. ilk bolum yorumumda kendisine ozellikle deginmistim. kogus sahnesinde >> baglama ile soyledigi turku dolayli, ileriki bolumlerde bolca bu performansi dolayli sahne ici etkinlikler olur sandim,,,yanilmisim,,,tek bolumluk bir goruntu gibi bir intiba birakti dedigim nuans dolayli.
sonraki bolumlerde de olayi sadece melek dolayli olmasi malesef okul dizilerinin klisesi,... halbuki kardesini o yoldan cekip cikarma konusudna erken pes etti. oyle abin senin icin endiseleniyor ile gecistirilmesi konu ozelinde,,, fazla basit buldum malesef. kardesi dolayli zulfikar da derinlemesine ara yan konu ile performansinda cesitlilik gorebilirdik halbuki.... simdi tek gordugumuz melek neden benden ayrildi. senarist hatasi.

okul kafa sahnesi gerekli mi konusu yoruma acik. melek den bagimsiz bakarsak bu sekansa ? <=>
bu kafa olayi sayesinde karsi grubun mudure gitmesi ve dolayli olarak sahneler cekilmesine kapi acti,,,sureyi de doldurdular ayrica... diger turlu karsi taraftaki grubu dizinin ana eksenine cekecek konu yok gibi,,,ilk bolumlerde islendi, sinifta ,avlu da acik bulma laf yaristirma gibi gibi.... <> kanimca burdan sonrasi okul disi aksiyonlar olur iki grup arasinda,....

Üvey babaya gelince cidden adami suya götürüp susuz geri getirir. Heryere yerlestirmis kamerayi ama aynin icine nasil öyle koymayi becermis o ayri bir konu,
uvey baba tipleme olarak farkli bir yuz hatti vs si var. avrupai bir oyuncu tiplemesine benziyor. yerli dizilerde denk gelinmeyecek turde. ilk bolumden sahnelerini adrenalin ve gergin sekilde izliyoruz ev ahalisi olarak. bunu hissettirmesi kendi basarisi performans bazli. mimikler vs vb.
kamera yetenegi yerlestirmesi konusu,, malesef senarist/ler, kimi karakterlerin arkasini bos birakiyor,... nedir necidir,nasil gecmisi vardi, hangi yonu ile kalifiye vsvs,, belki adam bilgisayar dolayli bir is veya baska bir neden.
diger turlu evde bol zaman sayesinde elektronik olayina merak salip ogrenmis olsa gerek...
senarist dolayli ,karakterlerin ici pek aydinlatilmiyor malesef.

Ayi demiskene Melek acaba bu ayiyi eline alinca hic mi farkina varmamis bu neden böyle agir diye? Kamera ile devam edersek, Kamerayi Canin sayesin de buldular da * ne diye ikisi birden evi terkedip annesini getiriyor? Veya ayiyi neden direkt Annesine götürmediler`? Haydi Melek o an panikte Can ne ise yaradi? Hic mi aklina gelmedi bu Kamerya yerlestiren adam bunu geri cikarir diye? Burda malesef ikisi de cok aptal davrandilar.
*bu noktayi, > resmi youtube sayfasi genel yorumlarindaki *en tepede olan yorumlar dolayli bold elestiri aldi. senin de belirttigin uzere-mantiksiz idi bu sahneler ~sonuc bazli.

Melekin Annesini zaten biliyoruz Kizi ne dese inanmiyor veya inansa bile inanmak istemiyor. Cünkü icindeki korku belli, adam dan olacak ve bakim parasindan, ondan sonra biz ne yapariz derdine düseriz korkusu yasiyor.
anne konusunda yine ustte dedigim sekilde,,,ki ,ben burada bu noktayi cok onceleri belirtmis idim nacizane,,, asiri irrite duruyor sahneleri, izleyene negatif enerji yayiyor karakter yazilimi ozelinde. ya dogru yazilsin karakter,ya dizi den ciksin,sahnesi teke dussun,,o derece bayagi tepki mevcut youtube da senariste......

Bu üvey Baba kismi cabuk cözülmese ben daha vahim olaylar olacagini ön görüyorum büyük ihtimal Meleke tecavüz etmek istiyecektir, Melek de karsi koyup Üvey babasini bicakliyacak ve ölürsede Anne anne oldugunu fark edip sucu üstüne alirsa sasirmam ama bunun icin daha zaman var diye düsünüyorum
bir seyler oldugunu tahmin etmis idim ilk bolumden teoimi de yapmis idim burada... agir bir travma yasamis olmasi ihtimaline deginmistim.melek derinligi olan karakter diger genclere nazaran yazilim dolayli.flashbackler zor olur , yuzeysel anlamda anlatirken bile insan uzuluyor ve geriliyor kendisi adina. gecmiste olmus veeya gelecekte o tur veya benzeri olay dedigin gibi yaralama vs olabilir ileriki bolumlerde.... annesi pasif,kanimca oyle bir sey kabul etmez gibi- simdilik yazilmis karakteri baglamindadir bu tespitim. gece gunduz gibi bir degisim gostermesi egreti durur mu -yoruma acik. fakat, bir an once ornek anne konumuna getirilmeli. ayip gercekten.

Gizemin de babasini ziyaret etmesi Telefonunu sattip ev sahibine yüzüne parayi vurup rezil etmesi, geri kalan parayi babasina vermesi ama bu babanin buna degmez oldunu görmemis güzel sahnelerdi.
ben bu bolumde en gereksiz ve begenmedigim sahnelerde ilk 2ye koymustum ziyaret sahnesini.
tek elde kalir yani anca su olur o sahnenin islenmesine dair; babasi nin orda bir lafi vardi, belki sirf o laf icin cekilmistir bu ziyaret sahnesi- diye de dusunmedim degil. <=>
cikar cikmaz merte ceza kesme istegi * lafi.... hatirlarsan .
<< gizem affedici anac bir bakista gibi bu sahne ozelinde....,
dolayisiyla ileride secim yapma sahneleri cekilirse sasirmam. mert versus .
Bir tek Zengin züppenin gicik tavri ve harketleri beni sinir etti, umarim bir daha cikmaz dizide ama sanki o da bunu bir gurur meselesi yapip biraz daha ugrasacak Gizem ve Mert ile.
zengin zuppe sahnesi,,kanimca, gizem mert yakinlasmasi artsin vs diye cekilmis ekstra sahne. ufakta bir aksiyon oldu, okul,ev disinda bu tur sahne siritmadi bence, cocugun karakterinden bagimsiz . dedigin gibi de uzayabilir, cocugu musallat eden de > aylin'in annesi idi yanilmiyorsam /tam emin degilim.

Yanarim yanarim Araza yanarim, arkadas Zülfikarin kardesi olan Ozanin bile daha derin bir hayat hikayesi var, Arazi hala sirf kötü roldeki karakter oyuncusu olarak göstermeleri biraz sikintili. Artik biraz da Arazin gecmise dönük bir hikayesi anlatilsa fena olmiyacak. Bu sekilde oyunculugunu hic gösteremiyor. Hep kötü rolde olmasi gereksiz,
kesinlikle. keza, daha once den de konusmustuk bunu burada hatirlarsan. su yetenek harcaniyor duz sekilde.
misal Deryanin yanina gidip Gizemin derdi Mertle onu tekrar hapise atirmak istiyor bunun yüzündende Deryanin Gizeme patlamasi disinda Araz herzamanki Arazi oynadi.
bu sahne iyidi bence de.
Onun disinda Sadinin Songülü merak etmesinden dolayi arabasina gizli takip etmek icin bir cihaz koymasi, bunun sayesinde Songülü büyük ihtimal ölümden dönmesini ve bundan kaynakli vurulma sahnesi güzeldi,
bu da iyi kurgulanmis zeki bir sahne.aynen.

Final olarak da Sadinin Songüle Telefonda ne söylemek istedigini sormasi ama cevabini bilmesi bence gayet hosdu ama tam o ara Derya gelmesi ile sözü hava da kalmasiyla, *ask itirafi artik baska bir bahara* kaldi.
:) sezon finaline olur bu dedigin bence.

Bir kac gereksiz sahne disinda tekrar güzel ve akici bir bölüm olmus Senaristler bazi sikintilari erken görüp olayi cabuk bitirmis.
goreceli tabiki sevgili tuncay. misal, nacizane gereksiz veya eksik ,yetersiz buldugum sahneler vb ,ustte yazdiklarim arasinda degindigim gibi. belki, dedigim sahneleri gerekli bulanlar da vardir. saygi duyarim. guzel olan ; farkli fikirlerin ayni havuz da bir arada olmasi ve paylasilmasidir ana resimde. . .
Simdi Derya Sadi sahnesi nasil gececek onu merak ediyorum dedigim gibi daha Fragmani izlemedim. Aylin de artik dizinden cikma kivamina gelmis gibi. Bir iki bölüm önce Aylin icin düsündügüm rol gercek olmasa, yani Zenginligini kulanip Merti Gizemden ayirmak istemesi gerceklesmese, pek de dizi de kalmasina gerek kalacak bir yan hikayesi olmiyacaktir.
derya,sadi,songul konusu devam eder gibi,,,affetme,kusluk,kirginlik,yanlis anlasilma,,,gelgitler,pismanliklar, vs vb dolayli isterlerse islerler,,,ki, islenecektir bence dizinin devami olmasina dair.
aylin konusu ailesi ozelinde aslinda tipik zengin ailesi fakir tabaka catismasini bolca tipleme olarak bir cok dizi de gormus idik,,, bunu mutlaka kullanirlar gibi,,,<<< ilk plase bu baglamda kanimca ;zulfikar'in kardesi uzerinden de islenir bu sinifsal vs vb kargasasi aksiyonlari vb.

zulfikar kardesi dedim de, >>>>> yedikule hikayesi guzel sahne idi ,anlatilan anektod bazli. bence.

sevgili tuncay, degerli ve de emek verip yazdigim bolum yorumuna dair - nacizane yanitimi ve bolume dair yorumumu < = > *alinti yaptigim mesajin icerisinde vermeyi uygun buldum,takibi kolay olur diye.

tekrardan eline kalemine saglik . akici olmus - keyifli bir sekilde okudum.

saygi ve selamlarimla

Evet suan tanitimi izledim , Gizem Deryaya söz verdigi gibi Merti kendinden sogutmaya calisacak, önce Melek Zülfikar simdi Gizem Mert, Senaristler gözünüsü seveyim yapmayin iste böyle, illaki ikinci bir onun iligi icin fedakarlik yapmam gerek hikaye gerek varmi? Olan Araza olacak burda. Melek ne yaptida acaba Annesi busefer bir ekip cagirip kizi timarhaneye göndermis merak ettim bu Anne iflah olmaz.

Sadi özür amacli Deryanin yanina cicek ile gitmis ama yikici laflar yemis ama bence Sadi kendini Derya ya karsi borclu hissettigi icin orda bulunmakta, kendisi de gercek sevgiyi Songülde buldugunu anlamis durumda. Bizim okul tayfa da ne olduysa bir tuzaka yaklanmislar Araz ve arkadaslari sayesinde. Büyük ihtimal Ozan onlari ordan cikaracak diye düsünüyorum. Herzamanki gibi güzel bir bölüm olacak.

gizem-mert denklemini begeniyordum - gizem'in oyunculugunu onceki islerinden begendigim icin, burda da elinden geleni yapacagini bekliyordum. ogrenciler arasinda favori bir kac oyuncum ;
gizem, melek, can, araz, zulfikar ve kardesi.

okul ve yaz isi dolayli bir dizi oldugu icin, bu tur klasikler olacaktir gencler arasinda. kusme,barisma,yanlis anlama,fedakarlik vs vb. bolumu doldurma adina, sezonu cikarma adina ekstra isler vs.....

araz karakteri malesef cok vasat isleniyor. yazik bence de.

melek konusunda, onceki bolumde annesi bir kac kez kendisine *delisin ,delimisin vs gibi laflari senaristler repliksel baglamda bosuna soyletmemistir. daha bolum devam ederken 6.hissim mi soyletti bilmiyorum, net o an dedimki hastanaye yatirilir yakinda. akabinde senin yorumun ve fragmani izledim, sasirdim dersem yanilgi olur. bekledigim bir teori idi...

tum bunlardan bagimsiz ; fakat, yok artik denecek bir adim anne tarafindan. . .

sadi ,songul tespitine katiliyorum.
okul tayfa ,dedigim gibi, okul disi bolgelerde aksiyonda olacaktir,,, normal sezon icin bu doneler onemli sanirim.
yaz isi olayindan siyrilmak adina...

guzel ilerliyor genel hattiyla... daha cok sadi,songul sahneleri, uzun sureli sekanslar esliginde olursa tadindan yenmez-leziz olur.

iyi seyirler hepimize...

2.fragman;

@Murat Durmaz , @Vasfi Vural , @Ömer Karataş , @Barış Savaş , @Ahmet Şimşek ~

saygi ve selamlarimla

Son düzenleme:
dunku son bolum (8.bolum) cok iyi rakamlar almis - reytinglerde tum kategorilerde 1. sirada yer almis.
kocaman tebrikler emek verenlere... ve de- kocaman tesekkurler sadik izleyicilerine...

* bolum bayagi heyecanli bitti...

<=>

Gelsin Hayat Bildiği Gibi :
Total (1) 5,42
AB (1) 5,06
ABC1 (1) 5,82

rakipleri >>>

MasterChef Türkiye :
Total (2) 4,17
AB (2) 4,60
ABC1 (2) 4,85

Duy Beni :
Total (5) 3,23
AB (9) 1,99
ABC1 (7) 2,19

dizianaliz.

@Murat Durmaz , @Vasfi Vural , @Tuncay Van , @Ömer Karataş , @Barış Savaş

Evet biraz gec kaldim ama tabiki her zamanki gibi bölümü yorumlamak isterim.

Öncelikle, 8. Bölüm fragmaninda Sadi Derya sahnesi vardi Cicek verdigi ve yüzlestigi , ben mi kacirdim yoksa o sahneyi silmisler mi bölümden?

Evet gecelim dizimise, bu bölüm güzel olsa da bana biraz yogun gibi geldi, sanki cok farkli konulari daldan dala ziplar gibi bir bölüme koymaya calismislar, ilk defa bazi sahnelerde aman ne gerek var geciniz Sadi Songüle dedigim oldu.

Sadinin kurtarma sahnesi duygusallikla keyifli anlari birlestirmeleri güzel olmus, kursun cikarma sahnesin de caktirmadan bir birine laf sokmalar bakismalar enfes di cok hosuma gitti. Sadi Songül diyip geciyorum her sahneleri cok ama cok güzel oluyor, insanin haydi be hep bu ikiliyi gösterin diyor resmen. Tam bir kari koca gibiler, yaver bile bunu söyledi bu bölümde , yaver demiskene ne diye tekrar iceriye patladin ,birbirilerine yakinlasacaklardi ama yirtik dondan cikar gibi ciktin yine ortaya olmadi bu yaver hic olmadi.

Songülün tekrar kendi basina ailesinin olayin pesine düsüp kendini tekrar tehlikeye sokup Sadinin son anda tekrar bomba teklikesinden kurtarmasinda bile güzel atismalari hic bitmedi, yanliz burda bir hayal kirikligi yasmadim desem yalan olur, bu kirdan lojistik midir nedirin sahibini ben simdiye kadar göstermedikleri icin heralde ünlü biri cikacak sandim ama malesef öyle olmadi. Neyse okadar olsun bombayi yani hediyeyi sahibine iadeli taahhütli bir sekilde geri göndermeli güzel bir hareket olsada bakalim bu hareket nelere gebe olacak.

Nedense Songülün Sadiyi tras etmesi beni benden aldi cok hos romantik bir sahne olmus, arka planda calan Piyano da tam uymus enfes bir sahne daha izledim kendi adima.

Sadinin Songüle bir gül getirmesi ve bu son güldü demesi sahnesi de cok hosuma gitti, ya genel olarak bu bölümde her Sadi Songül sahnesi cok duygusal anlamli olmus. Bu bölümde tam olarak Sadinin gönlü sirf Songülde oldugu belli oldu, yaverin konusmasindan sonra carsi pazar karisti helalik almak lazim demesi bize gösteriyorki evet Deryaya karsi birseyler hissediyor ama Sevgi den cok pismanlik ve yaptigi hatanin altinda ezilmesi ve bundan dolayi helalik istemesi gerektigini söyledi.

Evet bu bölümdeki son Sadi Songül sahnesi de ayrilik sahnesi olmasi tabiki cok aci oldu, Songülün de Sadiye sevdigini mektupda aciklmasi artik herseyi ortaya döktü. Mektubun icerigi okurkene yine arka planda güzel bir sarki ile duygusalik tavan yapti. Bu dizi sirf Ertan Saban icin bile izlenir, oynamiyor resmen yasiyor rolünü, mektubun son gül ile bitmesi de anlamliydi gitme kara mamba demesi de öyle.

Evet gelelim yan karakterlerin hikayelerine.

Mert ile gizem, ya ben bilemedim, bu senarist heralde bayiliyor bir birini sevenlere aci cektirmeye, tekrar ben kendimi digerine sogutmam gerek onun iyiligi icin sahnesini daha kac kere acaba izleyecegiz bu dizi de merak ediyorum?

Yani okadar mi zor acaba Gizemin evet, sana karsi birseyler hissediyorum ama Derya ablan aramiza engeller koyuyor, beni suclayarak senden uzak durmami istiyor dese ne olur? Simdi tam olarak ne izliyecegiz? Eskiden Araz ile Gizemin arasinda birseyler olmus ayrilmis Gizem Araz dan, simdi tekrar Araza sirf Merti kendinden uzaklastirmak icin yönelmesi kendinin de biraz acimasiz biri oldugunu göstermiyor mu bize?

Sonucta Araz bir sahnede Gizeme anlatiyordu sen beni birakinca yikildim diye, peki bu durumda ne yapacak Gizem? Arazla bir yere kadar oyun mu oynuyacak? Sonuc olarak Gizemin tekrar Arazi sevecegini sanmiyorum. Bu da ilerde demek oluyorki Derya konusu hal olunca Gizem Arazi bir cöp gibi kullandiktan sonra yere atacak ve Araz o vakit iyice kötü rolle bürünecek ama biz Arazin hayat hikayesini isterkene ya bu arkadas kötü görünse de aslinda cok iyi bir insanmis sahnesini nezaman görecegiz?

Bu bölümde beni haydi abi ya gecsin su sahne denilen olay Zülfikarin Melek arasindaki deliler Hastanesiydi, Zülfikar birine Kafa atar sen hapise gireceksen bende girerim den sonra da, deliler hastanesinde Meleki göremeyince beni de alin buraya demesi, sonra zor ikna edip disariya cikmasindan sonra artik kendi basina mi planladi, yoksa diger arkadaslari mi akil verdi hic göstermediler Meleki kurtarmaya girmesi beni benden alip ya neredeyse yeter be kardesim, anladik cok seviyorsun ama yolu bumu dedirtti, hastanede ugrasmak yerine annesine gitsene arkadaslarinla onu ikna etmeye calismis olsaydin zaten ögrenirdin ki, üvey babanin istegi ile annesi zaten cikaracakti Meleki. Tuafima da giden arkadaslarin hic biri bu kiz neden buraya düstü neden böyle oldu diyen olmamasi ilgincti.

Melek Anne üvey baba üclüsüne gelirsek, Melek cidden akillanmiyacak, odasina girip heryeri öyle görünce ne diye herseyi toplamaya calisirsin, neden direkt annene gitmesin, karsina alip ben burda degildim, sende bunlari yapmadiysan kim yapti demek okadar mi zordu? Sonraki üvey babanin seni istiyorum not sahnesi ayni sacmalik olamsi da cabasi, notu elinden almak yerine anneni o an cagirmak zor mi geldi? Zaten anne her konuda Meleki sucluyor ama Melekte resmen annesine koz veriyor. Üvey baba zaten seytanin önde gideni hic yanlisi olmuyor olsa bile hemen düzeltiyor. Bir önceki bölümde demistim Melek üvey babasini bicakliyacak diye ama fikrimi degistiriyorum eninde sonunda annesi kocasini bicakliyacak, cünkü oda bir yere kadar herseyi icine atip inkar edebilir, nekadar antipatik bir insan olsada nekadar hep kizini suclasada bir zaman annelik hissi daha üstün basacak ve oda icindeki süpheyi ve herseyi üst üste katinca Melekin yalan söylmedigi anladigi gün kocasini bence tam Meleke saldirmasini görüp bicakliyacaginin kesinlikle inaniyorum.

Aylin de herzamanki gibi sinir olmaya devam ediyorum, Gizemin Arazla takilmasi Aylini tabiki cok mutlu etti. Cikolata endorfin sahnesinde Mert den bekledigi tepkiyi almayinca baya bozuldu. Sanemin cep telefonunda ozani askim olarak hala kayitli birakmasi babasini bunu görüp annesine söyleyip bir yemek daviyetine Aylinin babasinin israrla sende arkdaslarini cagir demesinde aman insallah simdi o yemek sahnesinde bir Zülfikar Ozan rezilligi cikmaz dedim cünkü cekilecek bir durum olmazdi ikinci bir kavga sahnesi, sükür de öyle olmadi bir kac igneli laflarin arkasindan sonra o sahne bitmesi beni mutlu etti de beni sasirtan Sanemin annesinin hic Ozana kimlerden sin bilmem daha detayli sorular sormamasi beni sasirtti.

Annesi demiskene burdada yeni bir senaryo cikti ortaya, demek ki Sanem Aylinin babasinin gercek Kizi degilmis, annesi cocugu baska birinden yapip heralde Aylinin babasina ben senden hamile kaldim rolü ile evlenmeye ikna etmis. Cünkü gercek baba annesinden para koparmak istiyor ve sonundada kizimi istiyorum demesi bu konuda ciddi sikintilara yol acacak gibi duruyor. Aklimda olan Senaryo, baba ortaya cikacak git geller tehtitlerle birseyler yasanacak olay ortaya cikinca Aylinin babasi karsisini bosayacak ve ortada bes parasiz kalacak diye düsünüyorum, Sanemin annesi o hor gördügü insanlardan bir olacak.

Aylinle devam edersek, kiz kardesine öyle sert tepki vermesi hic hosuma gitmedi, ozanla görüsme sahnesini cok daha ilimli bir sekilde anlatmak yerine, konu sen hirsizsin haddini bileceksine kadar uzamasi nekadar kötü bir insan oldugunu bize gösterdiler, sonradan pisman oldumu mimiklerinden tam cikarmadim ama Aylin konusu bence dedigim gibi devam edecek, iyice sert ve kötü karakter olmaya devam edecek. Istedigini almayinca bence iyice zivanadan cikmaya basliyacak, eger Mertle Gizem tekrar beraber olurlarsa bence o zengin züppe cocugu tekrar ön plana cikaracak olan kisi Aylin olacak.

Okul tayfaya gelirsek, haydi bir yerde bulusup konusacagiz icabinda kavga edecegiz sahnesine pes dedim, Arazgil bizim üc kafadari tekrar hapise atirmak icin, hirsizlik yapar gibi kuyumcuya girip sonra polise yakalanma pahasina kacmaya calisip bizim üc kafadarin oraya cekmesine yuh artik demek zorunda kaldim. Yani okadar da olmaz be kardesim, peki siz kuyumcuya girerkene haydi polis den kacarkene sizi yakalasalar ne olacakti? Hani ben arazi daha akili sanirdim, madem bu üclüyü hapise atirmak istiyorsunuz neden bulusmak istediniz yere calinmis bir sey koyup polise ihbar verip baskin yaptirmadiniz? Kafaniz okadar mi calismadi? Bu sahnede tahmin ettigim gibi kurtaricilari Ozan oldu veya olacak, abisini arayip tuzak kacin ordan demek icin neden bu kadar beklemis oda ayri bir tuaflik, önceden arayip desene Araz ve arkadaslari sizi tuzaga cekecek diye? Bu senaryo biraz ucuz olmus, daha farkli ve daha akili bir senaryo yapilabilirdi.

Bölüm olarak tabiki en cok Sadi Songül sahnelerini sevdim, bu sefer daha uzun olmasi beni cok sevindirdi, bir kac tuaf ve daha cabuk gecse sahneler disinda bölüm basarili buldum.

Fragman ciktimi bilmiyorum izlemedim daha bazen diyorum Fragmani izlememek daha mantikli degilmi ? Cünkü o vakit yeni bölüm hakkinda hic birsey bilmeden bakmak daha heycanli olmuyormu?

Yazmak isteyip de unuttugum bir konu var onu da eklemek istedim.

Melek konusunda artik bütün arkadaslari melekin üvey babasinin durumu yüzünden tekrar hapise girme tehlikesi yasadigini biliyor ve daha önemlisi Melekin üvey baba rol yapiyor olayinida biliyor ama can disinda kimse yardim etmemesi düsünmemesi beni sasirtiyor, hop siz nasil arkadassiniz ya? Kiz belki yakinda aranizdan ayrilacak kimse kilini oynatmiyor. Senin icin hapise yatarim diyen Zülfikar bile birsey yapmiyor bu konuda, hele Aylin ne demisti benim.babamin kolu uzun isterse beni bu okuldan aldirir diyorsun ama arkadasin gördügün melek icin babandan yardim istemiyorsun. Cok tuaf degilmi?

M2011K2G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Evet biraz gec kaldim ama tabiki her zamanki gibi bölümü yorumlamak isterim.
gec olsun - lafimi olur - bastan belirteyim ; kalemine saglik sevgili tuncay .

Öncelikle, 8. Bölüm fragmaninda Sadi Derya sahnesi vardi Cicek verdigi ve yüzlestigi , ben mi kacirdim yoksa o sahneyi *silmisler mi bölümden?
evet silinmis. bende fark ettim. onun yerine *cicegi servis vb gondermeyi secmisler sahne kurgusu olarak.

Evet gecelim dizimize, bu bölüm güzel olsa da bana biraz yogun gibi geldi, sanki cok farkli konulari daldan dala ziplar gibi bir bölüme koymaya calismislar, ilk defa bazi sahnelerde aman ne gerek var geciniz Sadi Songüle dedigim oldu.
bende kimi sahneleri gereksiz buldum. < > asagida daha sonra belirtirim.
Sadinin kurtarma sahnesi duygusallikla keyifli anlari birlestirmeleri güzel olmus, kursun cikarma sahnesin de caktirmadan bir birine laf sokmalar bakismalar enfes di cok hosuma gitti. Sadi Songül diyip geciyorum her sahneleri cok ama cok güzel oluyor, insanin haydi be hep bu ikiliyi gösterin diyor resmen. Tam bir kari koca gibiler, yaver bile bunu söyledi bu bölümde , yaver demiskene ne diye tekrar iceriye patladin ,birbirilerine yakinlasacaklardi ama yirtik dondan cikar gibi ciktin yine ortaya olmadi bu yaver hic olmadi.
sadi songul dolayli gecmis bolumler ozelinde hem burda hem youtube resmi sayfa yorumlarinda en begeni gormus *tepede olan yorumlarda bu ikilinin sahnelerinin bol *olmamasi elestirisi baki idi. . .
bu bolum adeta dizi senaristleri resmen alin size sadgul'unuz der gibi ; bolumun ilk *30 dakikasinda 1,2 dakika haric tamamen bu ikiliye ayrilmasi ~ tek kelime ile *alfa bir hareket idi diziyi yapanlar adina . tskler.

*yaver ekstra nesesi oldu dizinin - dedigin gibi. bayagi pozitif yorumlar mevcut~kendisinin sahnelerine dair...

Songülün tekrar kendi basina ailesinin olayin pesine düsüp kendini tekrar tehlikeye sokup Sadinin son anda tekrar bomba teklikesinden kurtarmasinda bile güzel atismalari hic bitmedi, yanliz burda bir hayal kirikligi yasmadim desem yalan olur, bu kirdan lojistik midir nedirin sahibini ben simdiye kadar göstermedikleri icin heralde ünlü biri cikacak sandim ama malesef öyle olmadi. Neyse okadar olsun bombayi yani hediyeyi sahibine iadeli taahhütli bir sekilde geri göndermeli güzel bir hareket olsada bakalim bu hareket nelere gebe olacak.
produksiyon ile alakali bir durum olsa gerek - taninmis unlu bir yuz /villain kullanmama karari... sayet bu konu bir kac bolumluk islenecekse, bende unlu ,taninmis birinin olmasini isterdim. << * halbuki songul ozelinde-dolayli yoldan sadi nin de alakadar olacagi aksiyon ,dram,trajedi ,versuslar ozelinde villain'in bu onemli aile trajik olay vakasinda ana merkeze konumlandirilip > dizinin yaz sezonu skalasindan siyriilip > normal sezon dizi envanterine gecisine entegresine kolay gecis yapmalarina kopru olabilecek bir kritik donemec idi villain baglaminda islenecek bu gizemli , songul'un ailesi konusu. . .velhasil, *villain unlu biri olmaliydi madem trajedi nin detayina inilecekse...

Nedense Songülün Sadiyi tras etmesi beni benden aldi cok hos romantik bir sahne olmus, arka planda calan Piyano da tam uymus enfes bir sahne daha izledim kendi adima.
aynen bu sahne.yakin cekimler,gozler,mimikler detayi,<sessiz film~fakat alttan muzigin ruh verdigi haz muazzmdi.
Sadinin Songüle bir gül getirmesi ve bu son güldü demesi sahnesi de cok hosuma gitti,
kesinlikle iyi yazilmis sekans.
ya genel olarak bu bölümde her Sadi Songül sahnesi cok duygusal anlamli olmus.
dizinin genel ana imza senarist ; gani mujde olarak geciyor. fakat, jenerikte dikkatini cektiyse, 5,6 kisilik senarist ismi mevcut.youtube dan izlerken jenerigi yavas plan yaparak isimleri gormek mumkun.
kanimca, tum hikayenin tek kafadan cikmasi fazla mesakkatli olur bu tur konseptte ,okul bolumu var, bireylerin her birinin kendi hikayesi var , sadgul var , derya sadi, derya,mert,sadi var, karanlik aksiyonu bol konular var,.. dolayisiyla bir ekip isi olarak yapmalarini anliyorum - senarya senarist denkleminde.

Bu bölümde tam olarak Sadinin gönlü sirf Songülde oldugu belli oldu, yaverin konusmasindan sonra carsi pazar karisti helalik almak lazim demesi bize gösteriyorki evet Deryaya karsi birseyler hissediyor ama Sevgi den cok pismanlik ve yaptigi hatanin altinda ezilmesi ve bundan dolayi helalik istemesi gerektigini söyledi.
sadi nin adimi dedigin gibi gerekli idi, bayagi beklendi bu tur bir sahne. devamli songul dolayli girisim yazilmasi bir yerden sonra sadi nin iki kisiye de sans verecegi gibi bir muallak var idi,,en azindan bu bolum ozelinde anlams olduk. kursun sahnesinde, sari mamba ,kara mamba detayi gerekli mi yoruma acik.
songul'un sadi uyurken gosterdigi hissiyat ve hal ve hareketler,,akabinde muthis yazilmis dokunakli mektup,.. ikili ozelinde bugune dek yazilmis en iyi bolum sahneleri diyebilirim....

derya konusunda son yazdigin sekilde belirtilmesi, olumlu bir durum sadgul ozelinde. hatirlarsan onceki bolumlere yonelik yorumlarimda , fanlardan bagimsiz ilerlerse dizi, bu hikayenin yanan tarafi songul'un aski olacak,vurgusunu bir kac kez tekrarlamistim bolumler ertesi.... dizinin fanlari hardcore sekilde sadgul ikilisini benimseyip istediklerinden dolayi > senaryo da bu minvalde dokunuslar olmasi kacinilmazdi - sayet fanlar dikkate alindigini goz onune alirsak-son yillarda dikkate bayagi aliniyor bu tur fans dolayli dokunuslar.
dizinin matematigi dolayli,uzun surmesi icin(1den fazla sezon) bu iliskiyi gelgitli ,bir iyi bir kotu veya soru isaretli ve veya romkom kafasinda ev arkadasiyiz kafasinda sakasi humoru tatli atismalari bol olarakta devan ettirebilirler askmesk'e ciddi anlamda girilmeden. . .<*simdilik tam emin degilim, hangi yonden ilerleyecekler sadgul ozelinde.

Evet bu bölümdeki son Sadi Songül sahnesi de ayrilik sahnesi olmasi tabiki cok aci oldu, Songülün de Sadiye sevdigini mektupda aciklmasi artik herseyi ortaya döktü. Mektubun icerigi okurkene yine arka planda güzel bir sarki ile duygusalik tavan yapti. Bu dizi sirf Ertan Saban icin bile izlenir, oynamiyor resmen yasiyor rolünü, mektubun son gül ile bitmesi de anlamliydi gitme kara mamba demesi de öyle.
kesinlikle. benzeri yorumu ustteki alintiya yorum yazarken belirttim. cok guzel yazilmis bu sahneler.
ertan saban 'in tum islerini basarili bulurum. eskiden bir dizisi vardi, benzer bir guzel eslesme orada da vardi,dizi kisa surdu, bi ara konusuruz. izlediysen yorumunu okumak isterim.

Evet gelelim yan karakterlerin hikayelerine.

Mert ile gizem, ya ben bilemedim, bu senarist heralde bayiliyor bir birini sevenlere aci cektirmeye, tekrar ben kendimi digerine sogutmam gerek onun iyiligi icin sahnesini daha kac kere acaba izleyecegiz bu dizi de merak ediyorum?
gizem rolundeki genc kardesimizin yetenekli bulurum hem bu hem onceki isinden. buyuk potansiyeli mevcut. ekrana yakismasi -zaten onemli artisi olan yetenegine de - ekstra avantaj katiyor. kendisininin bu tur gelgitli ,kararsiz islenmesi, dizinin bu uclu ozelinde dolayli yoldan aksiyonlarin olusmasina /cekilmesine kapi aciyor gibi~ ileriki bolumlerde birbirine yaklasan ikiliyi *ayiran araz karakterinin_hinlikleri vb gibi hikaye yolundan ilerler sokak aksiyonlari sinif okul aksiyonli elde edilmis olur gibi...
Yani okadar mi zor acaba Gizemin evet, sana karsi birseyler hissediyorum ama Derya ablan aramiza engeller koyuyor, beni suclayarak senden uzak durmami istiyor dese ne olur? Simdi tam olarak ne izliyecegiz? Eskiden Araz ile Gizemin arasinda birseyler olmus ayrilmis Gizem Araz dan, simdi tekrar Araza sirf Merti kendinden uzaklastirmak icin yönelmesi kendinin de biraz acimasiz biri oldugunu göstermiyor mu bize?
gizem ,karakter olarak fazla keskin *hemen *acele karar veren bir durumda ozellikle bu ucgen denkleminde.
Sonucta Araz bir sahnede Gizeme anlatiyordu sen beni birakinca yikildim diye, peki bu durumda ne yapacak Gizem? Arazla bir yere kadar oyun mu oynuyacak? Sonuc olarak Gizemin tekrar Arazi sevecegini sanmiyorum. Bu da ilerde demek oluyorki Derya konusu hal olunca Gizem Arazi bir cöp gibi kullandiktan sonra yere atacak ve Araz o vakit iyice kötü rolle bürünecek
ustte bir onceki alintina verdigim yanit - simdi alintiladigim mesajina da benzer yanit olarak gorebilirsin.
ama biz Arazin hayat hikayesini isterkene ya bu arkadas kötü görünse de aslinda cok iyi bir insanmis sahnesini nezaman görecegiz?
cok dogru nokta. kac bolumdur yaziyoruz hatirlarsan, araz'in hatta ekurilerinin de arka planlarina ne zaman girilecek senaryo baglaminda,,diye diye, bi turlu olusmuyor bu durum... kliseden ask ucgeninden ve dolayli aksiyonlardan ilerlemeyi seciyorlar gibi senaristler.simdilik. potansiyele yazik oluyor malesef.

Bu bölümde beni haydi abi ya gecsin su sahne denilen olay Zülfikarin Melek arasindaki deliler Hastanesiydi, Zülfikar birine Kafa atar sen hapise gireceksen bende girerim den sonra da, deliler hastanesinde Meleki göremeyince beni de alin buraya demesi, sonra zor ikna edip disariya cikmasindan sonra artik kendi basina mi planladi, yoksa diger arkadaslari mi akil verdi hic göstermediler Meleki kurtarmaya girmesi beni benden alip ya neredeyse yeter be kardesim, anladik cok seviyorsun ama yolu bumu dedirtti,
malesef dizinin en zayif durum tespiti : flash backlerin neredeyse olmamasi,tek tuk,o da sadderya dolayli yapildi.
hastanede ugrasmak yerine annesine gitsene arkadaslarinla onu *ikna etmeye calismis olsaydin zaten ögrenirdin ki, üvey babanin istegi ile annesi zaten cikaracakti Meleki.
bence yapmamalari daha saglikli idi. annesi malesef laf dinleyecek sagduyu sunacak bakista veya yapi da degil.
bosa kurek sallamak olurdu bir anlamda. keskin donus yapacak bir sekilde cizilmemis anne figuru.. trajik bir donus olur - ya kiz evi terk eder - ya bir sey olur - is isten gecer anne figuru dank eder.

Tuafima da giden arkadaslarin hic biri bu kiz neden buraya düstü neden böyle oldu diyen olmamasi ilgincti.
*can haric,biraz da zulfikar disinda gerisi hic alakadar degil. bu denklem zayif cizilmis yazilmis,yaziliyor malesef. . .
Melek Anne üvey baba üclüsüne gelirsek, Melek cidden akillanmiyacak, odasina girip heryeri öyle görünce ne diye herseyi toplamaya calisirsin, neden direkt annene gitmesin, karsina alip ben burda degildim, sende bunlari yapmadiysan kim yapti demek okadar mi zordu? Sonraki üvey babanin seni istiyorum not sahnesi ayni sacmalik olamsi da cabasi, notu elinden almak yerine anneni o an cagirmak zor mi geldi? Zaten anne her konuda Meleki sucluyor ama Melekte resmen annesine koz veriyor.
bu noktalari youtube en begenilen tepe yorumlarda dikkate alinmis, dizi den birileri kesin gorur elbet. asiri irrite ve yok artik denecek kivamda anne figuru,, diziyi birakanlar bile olacak boyle gidilirse. . .
Üvey baba zaten seytanin önde gideni hic yanlisi olmuyor olsa bile hemen düzeltiyor.
bu noktaya ilk bolum yorumumdan beri deginiyorum nacizane. ilginc bir figur secmisler bu role, gecmiste benzer yuz hatti olan bu tur bir rol karakter yok idi yanlisim yoksa - yazilim olarak konu cokca islenmistir uvey baba,uvey anne vs vb kliseleri . . . *oyuncu secimi avrupai olmus *yuz_hatti,goz,hat sekil vs ozelinde. ters kose bir durum.
davranislari ise tipleme olarak gizemli,soguk, sinir edici rahatlik ve de her detayi hesaplayan ici kotu bir karakter olarak cizilmis.
malesef bu konu daha dogrusu uvey baba figuru ozelinde de *arkasi nedir necidir bilemiyoruz, hikaye olarak derinine inilmesi gerekir, nasil boyle olmus,niye kizi rahat birakmiyor, urkutucu bir hava oluyor ev ici sekanslar... anne desen -anneelik olarak sifir emare malesef. kanimca anne figuru bir sekilde yumusatilmali,sevkat,duygu ,empati vs yuklemesi yapilmali. diger turlu yanitim ; diziden ciksin veya sahneleri cok az olsun.onceden de dedigim gibi....- genel olarak anne ,uvey baba ve melek ucgenine *yogun tepki var ,yazilan senaryoya yonelik - .
bir seyler yapmali senaristler,izleyicinin kacmamasina yonelik.

Bir önceki bölümde demistim Melek üvey babasini bicakliyacak diye ama fikrimi degistiriyorum eninde sonunda annesi kocasini bicakliyacak, cünkü oda bir yere kadar herseyi icine atip inkar edebilir, nekadar antipatik bir insan olsada nekadar hep kizini suclasada bir zaman annelik hissi daha üstün basacak ve oda icindeki süpheyi ve herseyi üst üste katinca Melekin yalan söylmedigi anladigi gün kocasini bence tam Meleke saldirmasini görüp bicakliyacaginin kesinlikle inaniyorum.
:) keskin bir donus olur mu ,anne figuru ozelinde yumusama tandansli, yoruma acik. bir ustte detaylica degindim nacizane tespitimi... *cinnet gecirip dalabilir dedigin gibi - *veya benim dedigim gibi > kizi evi terk eder veya kizinin basina bir sey gelir- anca oyle dank eder. vs vb. bakalim hangisi olacak,veya baska ihtimal . . .

Aylin de herzamanki gibi sinir olmaya devam ediyorum, Gizemin Arazla takilmasi Aylini tabiki cok mutlu etti. Cikolata endorfin sahnesinde Mert den bekledigi tepkiyi almayinca baya bozuldu.
aylin'in onceden de dedigim gibi, dizi de devam etmesi icin bu *platonik durumundan baska bir b plani yapmamis senaristler malesef... cok bos sahneler oluyor haliyle,,,, ki, oyunculugunu vasat ve alti buldugumdan sahnelerinin az olmasi olumlu olur demistim onceki yorumlarimda.

Sanemin cep telefonunda ozani askim olarak hala kayitli birakmasi babasini bunu görüp annesine söyleyip bir yemek daviyetine Aylinin *babasinin israrla sende arkdaslarini cagir demesinde aman insallah simdi o yemek sahnesinde bir Zülfikar Ozan rezilligi cikmaz dedim cünkü cekilecek bir durum olmazdi ikinci bir kavga sahnesi, sükür de öyle olmadi bir kac igneli laflarin arkasindan sonra o sahne bitmesi beni mutlu etti de beni sasirtan Sanemin annesinin hic Ozana kimlerden sin bilmem daha detayli sorular sormamasi beni sasirtti.
sanem'in yetenek baglaminda > ablasindan daha iyi oyunculuk yaptigini nacizane belirtebilirim.
baba figuru cok yetenekli bir oyuncudur. onceki islerine denk gelmistim. bu dizi de olmasina cok memnun olmustum. kanicma bolumler ilerledikce sahneleri artacaktir/artmali da. elinde bu denli yetenekli,skalasi genis bir oyuncu varken, tek kare ile gecistirmek amatorluk olur senaristler adina.... neyseki bu boludme sahnesi cogalmisti,,,daha da artmari gerekir. ses tonu,tiplemesi, karaktere hayat vermeyi transitions olarak akici sekidle yansitmasi degerli nuanslar oyunculuk sanatinda. umarim daha cok yazilir sahneleri.

yemek sahmesi gerginlik ha oldu olacak derken, neyseki melek >zulfikar'i az da ols dizginledi,... anne tarafini da baba dizginledi bir bakima... araya mert,can vs nin dokunakli mesajsal misafir vs kavrami yanitlari da iyi di.

Annesi demiskene burdada yeni bir senaryo cikti ortaya, demek ki Sanem Aylinin babasinin gercek Kizi degilmis, annesi cocugu baska birinden yapip heralde Aylinin babasina ben senden hamile kaldim rolü ile evlenmeye ikna etmis. Cünkü gercek baba annesinden para koparmak istiyor ve sonundada kizimi istiyorum demesi bu konuda ciddi sikintilara yol acacak gibi duruyor. Aklimda olan Senaryo, baba ortaya cikacak git geller tehtitlerle birseyler yasanacak olay ortaya cikinca Aylinin babasi karsisini bosayacak ve ortada bes parasiz kalacak diye düsünüyorum, Sanemin annesi o hor gördügü insanlardan bir olacak.
ilginc bir senaryo yaptin- izlenir bu sayet *yayina cikarsa :)

annesinin diger hayati konusu bu bolumde yeni yan konu diye ortaya atildi,,bence de alti islenir,, kalemin becerisine bagli nasil islenecegi .
Aylinle devam edersek, kiz kardesine öyle sert tepki vermesi hic hosuma gitmedi, ozanla görüsme sahnesini cok daha ilimli bir sekilde anlatmak yerine, konu sen hirsizsin haddini bileceksine kadar uzamasi nekadar kötü bir insan oldugunu bize gösterdiler, sonradan pisman oldumu mimiklerinden tam cikarmadim ama Aylin konusu bence dedigim gibi devam edecek, iyice sert ve kötü karakter olmaya devam edecek. Istedigini almayinca bence iyice zivanadan cikmaya basliyacak, eger Mertle Gizem tekrar beraber olurlarsa bence o zengin züppe cocugu tekrar ön plana cikaracak olan kisi Aylin olacak.
babasi klas bir figur, iyi de yazilmis karakter. aylin icin ayni seyi demek mumkun degil. zaten yetenegi cok kisitli buldugumdan , ne kadar dogru bir aile figurleri birlesimi olmus yoruma acik. aylin fazla irrite edici duruyor...anne figuru ise bir o kadar uvey gibi mesafeli - bir kizina sevgi digerine soguk bakma isini oyunculuk olarak iyi yansttigini dusunuyorum *anne rolundeki oyuncunun... ozetle, evdeki dortluden performans ve hikaye olarak en zayif halka *aylin'i goruyorum ilk donemden beri.

dedigin sahne kiskanclik vs dolayli aksiyonlarin olmasi icin aylin *x denklem teskil ediyor,. yani bir nevi kendini dusundugunden sonraki olacaklarin fitilini atesleyen -fakat bundan da rahatsiz olmayan bir sekilde yaziliyor.
< bi nevi ,karakter yazilimi ;istedigim olmali, olmazsa digeri de mutlu olmasin olamasin...gibi gibi...
Okul tayfaya gelirsek, haydi bir yerde bulusup konusacagiz icabinda kavga edecegiz sahnesine pes dedim, Arazgil bizim üc kafadari tekrar hapise atirmak icin, hirsizlik yapar gibi kuyumcuya girip sonra polise yakalanma pahasina kacmaya calisip bizim üc kafadarin oraya cekmesine yuh artik demek zorunda kaldim. Yani okadar da olmaz be kardesim, peki siz kuyumcuya girerkene haydi polis den kacarkene sizi yakalasalar ne olacakti? Hani ben arazi daha akili sanirdim, madem bu üclüyü hapise atirmak istiyorsunuz neden bulusmak istediniz yere calinmis bir sey koyup polise ihbar verip baskin yaptirmadiniz? Kafaniz okadar mi calismadi?
bu sahneye bastan sona vasatlik elestirisi bayagi bayagi yapilmis youtube da. inanilmaz tepki olusmus. gerek varmiydi boyle vasat bir sahneye,,kim bu sahneyi yazdi gibi gibi sert elestiriler getirilmis tepe yorumlarda.
hak veriyorum, cok kotu yazilmis ve gereksiz bir sahne idi,.. < bu sekilde -hic cekilmese daha iyi olurdu.

Bu sahnede tahmin ettigim gibi kurtaricilari Ozan oldu veya olacak, abisini arayip tuzak kacin ordan demek icin neden bu kadar beklemis oda ayri bir tuaflik, önceden arayip desene Araz ve arkadaslari sizi tuzaga cekecek diye? Bu senaryo biraz ucuz olmus, daha farkli ve daha akili bir senaryo yapilabilirdi.
noktasi virgulune katiliyorum. bir ustteki mesajimla beraber. halbuki daha guzel yazilabilirdi bu sahne. ozan abisine haber verme sahnesi ~hatta duygusal abi kardes barismasi da yasabilirdi cekilebilirdi, bunlari en azindan flash back olarak da verebilirlerdi. dedigin gibi gec haber verme durumu da sacma idi... yazik oldu potansiyel olasi saglam sahnelerin cekilemiyor olusu... ozan ve zulfikar dolayli cevredekilerden yakinlarindan bagimsiz,abi kardes sahneleri ic dis mekan muthis islenebilirdi. bu da senarist dili ile olur genelde, ornk diziler mevcut,bu turu durumlari dogru ve doyurucu zengin ceken ve karsiligini alan....

Bölüm olarak tabiki en cok Sadi Songül sahnelerini sevdim, bu sefer daha uzun olmasi beni cok sevindirdi, bir kac tuaf ve daha cabuk gecse sahneler disinda bölüm basarili buldum.
mesajimin en basinda da dedigim ; harika oldu 30 dakikalik giris sekansinin nerdeyse tamaminin bu ikiliye ayrilmasi. tek kelime ile ; leziz di .
Fragman ciktimi bilmiyorum izlemedim daha bazen diyorum Fragmani izlememek daha mantikli degilmi ? Cünkü o vakit yeni bölüm hakkinda hic birsey bilmeden bakmak daha heycanli olmuyormu?
goreceli. bende bazen oyle dusunuyorum. cunku , matematigi iyi islenip yapilan bir bakis acisi bulunmuyor yerli tv dizilerindeki - fragmana bakis olgusu.

<=> dolayisiyla, cogu yerli dizi,kimi istisnalar disinda - bir sonraki bolumde ne olacagini resmen fragmanda yansitiyor- ve veya bolumun sonunu fragmanda gosteriyor. bu kabul edilemez bir durum.
bu bakisi begenen de vardir saygi duyarim. fakat, sonraki bolumun gizemi,heyecani ve aurasini bitiren adimlar oluyor fragmanda bolumu -bold spoiler tandansli vermeleri .

sahsen, fragmanin icerigini izlemesekte olur,*dedigin gibi....
forumumuzda ,diziyi en azindan *diger takip edenlere yonelik <-> *fragmanin vidyosunu yine de ekleyelim basliga mumkun oldugunca.

tekrardan ellerine saglik. sozun ozu; genel anlamda leziz ve de guzel bir bolumdu.

saygi ve selamlarimla

@Tuncay Van ,

onceki *uzun mesaj da bahsini ettigim *ertan saban'in oynadigi eski dizisi *karakol(kisa surdu bu dizi) nin *jenerigini paylasayim dedim ; ( kadrosu gorece iyi bir ekipti ) , 2011 yapimi olmasi lazim.
artiparantez ; ilk bolumun ilk sahnesi giriste *ertan'in soyledigi laf epiktir.

*burasi istanbul -repligi -dizi den daha fazla ses getirmesi konusu da epik absurd bir durum dersem yanilgi olmaz. . .
dizinin kaldirilmasinda argo veya kimi sahneler dolayimi yoksa, donemin reytinglerindeki rakipleri dolayli mi - suan hatirlamiyorum malesef. fakat, bildigim ve hatirladigim leziz noktasi ; iyi bir isti,farkliydi. ertan saban(in dokturdugu solo resital sundugu bir dizi olarak hatirlarim.... <=> kimine gore behzat c nin farkli versiyonu...
dizinin kaliteli muzikleri de ayrica konusulmasi gerekir. cok basarili.

ps;
izlemek istersen, veya isteyenler olursa forumumuzdan ;
bu da resmi youtube sayfasi ilk bolum vidyosu;

selam ve saygilarimla

Sadi'yi oynayan aktör müthiş gerisi caciki. Özellikle liseliler inanilmaz cringe.

SM-G998B cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
sadi - ertan saban tartismasiz denklem performans dolayli - bence de.
kadin oyunculardan derya(ozge ozberk) karakteri nin gecmis iyi isleri dolayli bu dizideki performansi da sasirtmadi.
songul(devrim ozkan, kendi jenersinde parlak yeteneklerden kanimca) ... - lise tayfasindan ise -bir iki genc kardesimiz var oyunculugu one cikan.*tarafim adina.

cogu kisi , lise sahnelerini istemiyor. ayni gorusteyim. salt sadi,songul,derya,yaver dolayli ilerlese yine izletir kendisini -suan aldigi reytingleri her turlu alir. kac haftadir 1.sirada tum kulvarlarda. <>
lise vs sahneleri egreti dursa da - acik kanalda elle tutulur islerden biri hic yoktan...

velhasil. ertan saban oyunculugu icin basli basina izlenme nedeni tarafim adina...

saygi ve selamlarimla

Üst Alt