Gençlerimiz | Kiradaki Geleceğimiz - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gençlerimiz | Kiradaki Geleceğimiz

Cevap: Gençlerimiz-Kiradaki Geleceğimiz

En çok Oğuzu merak ediyorum ne oldu ona nasıl oynadı bu sene bilen izleyen haberi olan var mı?İzlediğim Monschengladbach maçının yıldızıydı ve bayılmıştım oyununa kaybedersek öyle bir yeteneği yazık olur.

ibb'nnin altyapısında oynayan arkadaşım var. oğuz'u sordum, fiziği zayıf demişti. idmanlarda nasıl oynuyor dedim. "aga beni çıkartsalar onun kadar oynarım" demişti. herhalde orada fazla göze batmıyorki böyle konuştu ya da benim arkadaş fazla havalı :D

Ach Oguz ach insallah yakin zaman'da güclenirsin ve oynamaya baslarsin Abdullah hoca 1,5 sende adam eder onu insallah.

Devre arasında Abdullah Avcı şefkatli kollarına aldı O'nu. 3 hafta önce Avcı'nın bir röportajını dinledim " Fizik açığını kapadı yavaş yavaş süre almaya başlar diyordu" ama ligden düşecekler böyle giderse, ne zaman forma giyecek bilmiyorum.

Bunu buldum insallah dogrudur oynatir onu.

Gökhan defansin önüne oguz oyun kurucu tamam bu is.

Keske paralar harcayip balon gibi oyuncular alacagimiza kendi oyuncularimiza güvensek.

Ferdinin yerine Cafercan, Yaserin yerine Ugur Erdogan, Nondanin yerine Özgürcan, Lincolnun yerine Oguz Sabankay, Linderothun yerine Gökhan Öztürk, Serkan Kurtulusun yerine Ugur Akdemir.

ach ach

Oğuz SABANKAY - Galatasaray-İstanbul BŞB

1987 Akhisar doğumlu. Fenerbahçe’nin Alex’i transfer ettiği günlerde, Galatasaray o sıralar 14 yaşında olan Oğuz’u Akhisar Belediyesi'nden almış, bu transfer gazetelerin spor sayfalarını süslemişti.

Oğuz, PAF takım ve Genç Milli takımlar düzeyinde istenilen gelişmeyi göstermiş, Galatasaray’ın bazı hazırlık maçlarında başarıyla görev yapıp Galatasaraylı taraftarların heyecanla beklediği bir isim haline gelmişti. Oğuz’u U19 maçında canlı izlemiş ve Emre BELÖZOĞLU’nun daha iyisi olduğunu yazmıştım.

Oğuz’dan ikinci bir Arda yaratmak isteyen Galatasaray tarafından Manisa’ya kiralanan Oğuz forma şansı bulamayınca önce Eskişehirspor, akabinde İstanbul İBB’ye eski hocası Abdullah AVCI’nın eline verildi. Herkesin gıptayla baktığı, Galatasaraylılar'ın sevgilisi Oğuz’dan haber alınamıyor. Böylesine yeteneklerle donatılmış 21 yaşındaki bir genç nasıl kendini kaybedebilir.

Titre Oğuz kendine gel, Seni bekleyenler var.

Cafercan AKSU - Galatasaray-Gaziantep BŞB.

1987 Antalya doğumlu. Cafercan bir rekortmen. Milli takım formasını en çok giyen (98) ve bu formayla 50 gol atan Cafercan, Galatasaray taraftarını en çok heyecanlandıran isimdi. Onun için dev pankartlar hazırlanırdı tribünlerde.

Yumuşak bileklerini, harika top tekniğini, inci gibi sol ayağını, müthiş frikiklerini, ince haraketlerle adam eksiltme özelliğini fizik gücüyle tamamlayamadı Cafercan. Kiralık gitiği takımlarda hep idare etti. Kader arkadaşı Özgürcan gibi yırtamadı. Ama Cafercan kesinlikle ümit kesilecek bir adam değil. Bazı futbolcular vardır, 24-25 yaşından sonra olgunluğa erişir. Örneğin Hakan ÜNSAL ve Ergün PEMBE, Galatasaray’a transferlerinden 3-4 yıl sonra forma bulmaya başlamışlardı. Cafercan sonuna kadar sabredilmesi, üzerinde durulması ve kazanılması gereken nadide bir çiçek gibi. Hadi Cafercan, kıpırda biraz. Türk futbolu seni bekliyor..

Kaynak: Ajansspor

Yazar: Sedat Tahir

31967.jpg

Bu kadroyla keske 1-2 sene önce oynasaydik simdi nerelerde olurduk..

Futbolumuzun hayal kırıklıkları!(ajansspor)

Oğuz SABANKAY - Galatasaray-İstanbul BŞB

1987 Akhisar doğumlu. Fenerbahçe’nin Alex’i transfer ettiği günlerde, Galatasaray o sıralar 14 yaşında olan Oğuz’u Akhisar Belediyesi'nden almış, bu transfer gazetelerin spor sayfalarını süslemişti.

Oğuz, PAF takım ve Genç Milli takımlar düzeyinde istenilen gelişmeyi göstermiş, Galatasaray’ın bazı hazırlık maçlarında başarıyla görev yapıp Galatasaraylı taraftarların heyecanla beklediği bir isim haline gelmişti. Oğuz’u U19 maçında canlı izlemiş ve Emre BELÖZOĞLU’nun daha iyisi olduğunu yazmıştım.

Oğuz’dan ikinci bir Arda yaratmak isteyen Galatasaray tarafından Manisa’ya kiralanan Oğuz forma şansı bulamayınca önce Eskişehirspor, akabinde İstanbul İBB’ye eski hocası Abdullah AVCI’nın eline verildi. Herkesin gıptayla baktığı, Galatasaraylılar'ın sevgilisi Oğuz’dan haber alınamıyor. Böylesine yeteneklerle donatılmış 21 yaşındaki bir genç nasıl kendini kaybedebilir.

Titre Oğuz kendine gel, Seni bekleyenler var.

Cafercan AKSU - Galatasaray-Gaziantep BŞB.

1987 Antalya doğumlu. Cafercan bir rekortmen. Milli takım formasını en çok giyen (98) ve bu formayla 50 gol atan Cafercan, Galatasaray taraftarını en çok heyecanlandıran isimdi. Onun için dev pankartlar hazırlanırdı tribünlerde.

Yumuşak bileklerini, harika top tekniğini, inci gibi sol ayağını, müthiş frikiklerini, ince haraketlerle adam eksiltme özelliğini fizik gücüyle tamamlayamadı Cafercan. Kiralık gitiği takımlarda hep idare etti. Kader arkadaşı Özgürcan gibi yırtamadı. Ama Cafercan kesinlikle ümit kesilecek bir adam değil. Bazı futbolcular vardır, 24-25 yaşından sonra olgunluğa erişir. Örneğin Hakan ÜNSAL ve Ergün PEMBE, Galatasaray’a transferlerinden 3-4 yıl sonra forma bulmaya başlamışlardı. Cafercan sonuna kadar sabredilmesi, üzerinde durulması ve kazanılması gereken nadide bir çiçek gibi. Hadi Cafercan, kıpırda biraz. Türk futbolu seni bekliyor...

https://www.ajansspor.com/yazarlar/sedattahir/h/20090506/futbolumuzun_hayal_kirikliklari.html

Oguz'un kayboldugu falan yok Eskisehirspor'dayken sakatlanmisti sanssiz biraz ama gelecek sene IBB'de onemli rol alicagina eminim...

Insallah kardes.

Abdullah hoca su kalan dört macta onu oynatir insallah ve bizi Lincoln gibilerinden kurtarir.

Arkadaslar biriniz Mönchengladbach macini kayit ettinizmi ya?

ben izlemedim o maci cok merak ediyorum valla :D

Bizim yetenekli(!) gençlerimizin oynadığı, hani şu cogu U-15, U-17 Milli olanların, Beylerbeyi küme dustu...

3.lige dustuler...

Kardes bu cocuklari 2 lig 1 Klasmana göndermekle saten hata yapiyorlar orda bizim cibik'lar oynayamaz süper lig'de adamlar kasap gibi orda nasil oldugunu artik sen düsün.

Erhan Şentürk Diyarbakır'da tüm sezonu muhteşem oynadı... Şans verilsin bu sene artık!

kiradaki gençlerimizden geri dönmeyi hakeden 2 futbolcu var biri özgürcan biriside erhan şentürk...ikiside çok iyi bir sezon geçirdiler...bence ikiside seneye yedek forvet olarak kadroda tutulmalıdır...kesinlikle ümit nonda yaser gibilerden daha fazla katkı sağlayacaklardır!!!

Arkadaslar Erhanin boyu kücük degilmi ya?

Bize hava hakimiyeti olan bir golcü lazim.

Üst Alt