Gerekçeli Karar Açıklandı! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gerekçeli Karar Açıklandı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Gerekçeli Karar Açıklandı!

mahkeme başkanı pis koymuş suratlarına ayrıca Federasyon Tahkim ve Disiplin Kurulu kararlarına örgüt lehine olacak şekilde müdahale edildiği deniyor bu daha önemli ueafaya hemen gönderilmeli güzel çeviri yapılarak

Az8Op4cCIAE8DVD.jpg

:asd:

iyide bu adamlar düşmesi ve kupanın ts ye gitmesi lazım bu durumda tff durumu kötüye kullandı kimsede birşey demiyor bu olay almanya veya ingiltere de olsa adamı öttürürler

neyse olacak olan olsun artık.çok sıktı valla.men etsinler,önce tffyi sonrada feneri düşürsünler : ) çok güzel olur.:D

iyide bu adamlar düşmesi ve kupanın ts ye gitmesi lazım bu durumda tff durumu kötüye kullandı kimsede birşey demiyor bu olay almanya veya ingiltere de olsa adamı öttürürler

tff görevini tabiki kötüye kullandı.en başta 58.maddeyi değiştirdiler,sonra da şikeyi ört bas etmeye çalıştılar..daha ne olsun ? uefa istediği an görevden alır tffyi.o yüzden önce tff düşer ,sonra fener.

Uzun zamandır böyle kapak görmemiştim.Dosyayı indirdim,arşive attım.Yarın biri bir şey sorduğunda veya Fener'i korumaya çalıştığında mahkeme kararıyla birlikte cevap verebilirim.:q

AVUKAT METİN ÜNLÜ'NÜN GEREKÇELİ KARAR İLE İLGİLİ GENEL YORUMU

Mahkeme 6222 yasanın 11 maddesindeki şike suçunu çok net belirtmiş. Yani şikenin sahaya yansımasına gerek yok. İki kişi tarafından anlaşmış olmak yeterlidir demiş.

Bu doğru bir yorum ve yoruma açık değil. Yanlış olan TFF'nin yaptığı yorumdu.UEFA ve FIFA şikeyi çok iğrenç bir teşebbüs olarak görüyor. Biz de ise böyle değildi. Spor ahlakı açısından sahaya yansıyan bir şey yok mümkün değil. Eğer mahkemenin verdiği bu karar kesinleşirse ve yargıtay da bunu onaylanırsa TFF kendi kararını gözden geçirir. Ve Fenerbahçe'nin şampiyonluğu elinden alınır, Trabzonspor şampiyon ilan edilir. Mahkemenin bu konudaki yorumunu doğru buluyorum. Ceza hukukunun temel prensipleri açısından doğru karar. Biz mahkemece verilen kararı şiar sporun temizlenmesi açısından gözden geçirmemiz gerekir.

Bence bu dava 6 ayda veya 1 sene içerisinde karara bağlanır. Şayet yargıtay "önemli bir dosyadır öne alalım " derse dava öne alır o zaman da dava yılbaşına kadar uzar. Muhtemelen dava 2012-2013 sezonu sonuna kadar biter.

------------------------

Uefa kararini SIMDI vermeli!

6 ay 1 sene sonra is isten geçmis olur... !

Şike davasının gerekçeli kararından 7;

Fenerbahçe, şike ve teşvik eylemlerinden haberdar dahi olmayan teknik adamının ve çoğu futbolcusunun emek ve çabaları yanında, sanıkların üstün (!) gayretleri sonucu Trabzonspor ile aynı puanda olmasına rağmen ikili averaj üstünlüğü ile ligi şampiyon olarak tamamlamıştır.

Ciddi olarak böyle birşey yok değil mi? Böyle gerekçeli karar, hukuki bir metinden ziyade, forum yazışmalarına benziyor.

Adamlar şikenin nasıl yapıldığını öküze anlatır gibi anlatmış ama bu fenerliler anlalamamakta ısrar ediyor;)

Korkudan ne iddanameyi ne de gerekçeli kararı okuyabiliyorlar önlerine aziz bişeyler atıyor onlar da yiyyor.

ziz: “ne yapıyorsun bülent”, bülent: “iyiyim aziz abicim sen nasılsın”, aziz: “yarın öğleden sonra tamam mı bizim ahmet’i al bana gel”, bülent: “tamam abi…çelebi’yi değil mi abi”, aziz: “evet evet al bana gelin”

bu görüşmenin hemen akabinde saat:14.09’da ahmet çelebi’yi, bülent ibrahim işçen’in aradığı görüşme (tape:1561);

bülent: “yarın öğleden sonra abimin yanına gideceğiz bir abinin yanına gideceğiz...”, ahmet:“benim abimin yanına”, bülent: “hayır be oğlum be aziz abinin yanına,...salak söyleme kimseye bir şey”.

ahmet çelebi, bülent’in sözünü başta anlamayıp “benim abimin yanına mı” dediğinde bülent kendisine kızarak görüşmeden kimseye söz etmemesini “salak söyleme kimseye bir şey” sözüyle istemiştir. kendi beyanı ile fenerbahçe kongre üyesi olan bir kişinin (ahmet çelebi), kulüp başkanı ile olan görüşmesinden kimseye bahsetmemesini istemek, esasen icraya başlanacak olan şike faaliyetinin gizliliğini sağlamaya yöneliktir.

bülent ibrahim işçen’in “salak söyleme kimseye bir şey” şeklindeki tavsiyesini tutmayan sanık ahmet çelebi, aşağıdaki telefon görüşmesinden anlaşılacağı üzere kimle görüşeceğini bir başkasına bildirmektedir.

Bakın öküze anlatır gibi anlatmışlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt