# Gökhan İnler - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Gökhan İnler

Cevap: # Gökhan İnler

Torres'i ne yapacaz kadınlar yakan top şubesi mi açtık?

14lngps.jpg

3 ay önce "sneijder ve drogba'yı devre arası alalım" deseler, biraz realistik düşünen insanlar olarak (ben de dahil) "hade len" derdik...

Haklısın ancak buradaki fark beni bu transferde olumsuz düşünmeye itenin Drogba ve Sneijder'dakinin aksine Gökhan'ın kendisinin değil kulübünün bu transfere yanaşmayacağını düşünmem olmasıdır. Napoli istemediği sürece oyuncusunu satmayan bir kulüp. Başkanları o konuda Süleyman Hurma ile yarışır. Ligte lider Juventus'la aralarında sadece 3 puan fark var ve gelecek sezon çok büyük ihtimalle Şampiyonlar Ligin'de yer alacaklar. Gökhan takımın önemli bir oyuncusu konumunda ve Napoli'nin ona 17.5 milyon Euro gibi çok ciddi bir bonservis bedeli ödeyeli daha 2 yıl bile olmadı. Bildiğim kadarıyla performansından da memnunlar. Yani Gökhan'ı almak için Napoli'ye tatmin edici, akıl çelici bir teklif yapmak gerekir ki bizim yönetimin 29 yaşındaki bir oyuncuya 17.5+ milyon Euro vereceğine hiç ihtimal vermiyorum. Drogba ve Sneijder ne kadar çok büyük transferler olsa da biri kulübü ile bağlarını koparmış, öteki ise kulübü tarafından gözden çıkarılmış bir oyuncu konumundaydı. Bundan kesinlikle transferlerini küçümsediğim falan anlaşılmasın, sadece iki durum arasındaki farkı ortaya koymak adına söylüyorum, yoksa ikisi de Türk Futbol tarihinin en önemli transferleridir. Yani kısaca şu: Sneijder ve Drogba'ya "gelmezler" diyorduk, ben Gökhan gelmez demiyorum, "kulübü bırakmaz" ya da "almayız" diyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

Haklısın ancak buradaki fark beni bu transferde olumsuz düşünmeye itenin Drogba ve Sneijder'dakinin aksine Gökhan'ın kendisinin değil kulübünün bu transfere yanaşmayacağını düşünmem olmasıdır. Napoli istemediği sürece oyuncusunu satmayan bir kulüp. Başkanları o konuda Süleyman Hurma ile yarışır. Ligte lider Juventus'la aralarında sadece 3 puan fark var ve gelecek sezon çok büyük ihtimalle Şampiyonlar Ligin'de yer alacaklar. Gökhan takımın önemli bir oyuncusu konumunda ve Napoli'nin ona 17.5 milyon Euro gibi çok ciddi bir bonservis bedeli ödeyeli daha 2 yıl bile olmadı. Bildiğim kadarıyla performansından da memnunlar. Yani Gökhan'ı almak için Napoli'ye tatmin edici, kafa çelici bir teklif yapmak gerekir ki bizim yönetimin 29 yaşındaki bir oyuncuya 17.5+ milyon Euro vereceğine hiç ihtimal vermiyorum. Drogba ve Sneijder ne kadar çok büyük transferler olsa da biri kulübü ile bağlarını koparmış, öteki ise kulübü tarafından gözden çıkarılmış bir oyuncu konumundaydı. Bundan kesinlikle transferlerini küçümsediğim falan anlaşılmasın, sadece iki durum arasındaki farkı ortaya koymak adına söylüyorum, yoksa ikisi de Türk Futbol tarihinin en önemli transferleridir. Yani kısaca şu: Sneijder ve Drogba'ya "gelmezler" diyorduk, ben Gökhan gelmez demiyorum, "kulübü bırakmaz" ya da "almayız" diyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

zor transfer olduğu kısmına kesinlike katılıyorum... napoli bu sene iyi durumda... bu gidişle şampiyonlar liginde mücadele edecekler gibi... bu durum bizim aleyhimize... ancak yeter ki gökhan gelmek istesin... şampiyonluk ve direkt şampiyonlar ligine katılma hakkı sonunda bir şekilde transfer edilir...

17.5 milyon verdiler diye daha ucuza satmazlar demek yanlis olur,bunun bircok örnegi var.mesela adebayor 29 milyona alindi 6.4 milyona satildi.daha bircok futbolcu var böyle

Alacağız bence sene sonu.Serdar Taşçı da gelirse tadından yenmez.En efsane 2.yerli iskeleti olur

Semih Kaya

Serdar Taşçı

Gökhan Inler

Selçuk Inan

Hamit Altıntop

Emre Çolak

Alper Potuk (umarım alabiliriz tabi)

Burak Yılmaz

Umut Bulut

28 yaşında wesley geldiyse bu takıma inler kimmiş italyanın orta sıra takımında oynamaktansa cl çeyrek final yarı final oynamayı tercih etmicek topçunun ben kafasına edeyim gelmesin ozaman inler için 10 milyon euro ver havadan uçak biletini alır yollarlar onların 17 vermesi yanlışmış kazık yemişler bi malı satarken değil alarken kazanırsın akıllarının çalıştırıp 7-8 milyona alsalardı şimdi 12-13 e satarlardı adam 30a geliyor satmazlarsa 2 sene sonra kazanç sıfır olur keyifleri bilir artı on tane melo eder benim gözümde

Alacağız bence sene sonu.Serdar Taşçı da gelirse tadından yenmez.En efsane 2.yerli iskeleti olur

Semih Kaya

Serdar Taşçı

Gökhan Inler

Selçuk Inan

Hamit Altıntop

Emre Çolak

Alper Potuk (umarım alabiliriz tabi)

Burak Yılmaz

Umut Bulut

4-2-3-1 oynayacaksak bunlara ek olarak duruma göre Arda olmazsa Kerim Frei'yi de ekleyebiliriz.

Aydın , Engin , Amrabat'ın gönderilmesi gerek sezon sonu.

Yabancı bir kanat oyuncusu da şart İnşallah H.Ben Arfa olmazsa R.Boudebouz olur bu isim.

gökhan inler fena futbolcu değil ama bize ilaç olabilecek biride değil. tek avantajı yabancı kontejyanından yememesi. bence o bölgeye yabancı transferi yapacağız.

fatih hoca savunma hattındaki yabancı sayısını 2'ye düşürecektir.

Gözen çıkarıldı derken? Açıklama yaptılar mı ? Behrami ve ya Dzemalli'nin yerine de almış olabilir. Radja - İnler yaparlar.

Oyun stili olarak en çok yakın olduğu isim bence İnler , hem Behrami ve Dzemalli'ye göre daha yaşlı İnler sonuçta , ayrıca Behrami ve Dzemalli biraz daha ofansif oynuyor İnler'e göre bildiğim kadarıyla.

gökhan inler fena futbolcu değil ama bize ilaç olabilecek biride değil. tek avantajı yabancı kontejyanından yememesi. bence o bölgeye yabancı transferi yapacağız.

Inler'in bir macini 90 dakka izle. söylediklerini geri alirsin. Inler Schweinsteiger kalitesinde bir adam. Fizik güc, teknik, sut, oyun zekasi...ne ararsan var. Arsenal istiyordu bu adami, ama Udinese'nin istedigi rakami veremediler. Napoli basti 17 milyonu aldi.

Tam aradığımz ölçüde bir adam.Şov adamı değil ama karakterlidir, işini yapar.Defansif açıdan Melo'dan daha disiplinli,onun kadar coşkulu ve sert değil ama tekniği daha iyi.Fizik açıdan çoğu Türk futbolcudan çok daha üst düzey.

Ama Serdar+Gökhan transferi tabi çok maliyetli olur bizim için.

Serdar Taşçı= 7.5 Milyon Euro bonservis (azami) + 2.5 Milyon Euro senelik

Gökhan Inler = 12 Milyon Euro bonservis (azami) + 2.7 Milyon Euro senelik

gibi rakamlara ikna olur.Takımda bu seviyede ve yukarıda0 alan adamlar

Hamit,Selçuk,Burak,Drogba,Sneijder gibi oyuncular ama dengeyi kurmak için Eboue ve Muslera gibi oyunculara da zam yapmak lazım o zaman.

Riera kesin gider 31 yaşında adama senede 3 Milyon Euro net + maç başı+ prim verilmez,verilmemeli.

Çok iyi bir yabancı sol bek bulmalıyız.

Bu takımda kim ne derse desin

Muslera

Eboue

Sneijder

Drogba

net olarak 11'dir.Bunları yedek oturtamazsın ve rotate edemezsin sürekli.Bu 4'lünün yanıan onlar kadar kaliteli ama takımın hem fiziki durumuna hem de teknik kapasitesine zarar vermeyecek ve katkıda bulunacak SOL BEK + ORTA SAHA/SOL AÇIK olarak yabancı takviye yapılmalı.

Eğer Serdar Taşçı gelmezse yerine lider bir tecrübeli STOPER BAKILMALI (YABANCI) : MEXES, CHEDJOU, ADİL RAMİ gibi isimler idealdir.

Ama bu durumda

İlk 11 için

Muslera

Stoper (Mexes, Chedjou,Rami ve türevleri)

Eboue

Carlinhos,Ansaldi ve türevleri (sol bek)

Sneijder

Drogba

gibi 6 banko olacağından.Orta saha ve kanatları Türk seçmek zorundayız ki sıkıntı burada.Bu yüzden GÖKHAN VEYA ALPER POTUK GEREKLİ BU TAKIMA.SERDAR TAŞÇI İKNA EDİLEBİLİRSE DURUMA GÖRE DAHA ESNEK BİR POLİTİKA İZLENEBİLİR TABİ.

MESELA

---------------------Muslera------------------------------

-Eboue-----Serdar Taşçı-------Semih-------Carlinhos-------

-----------Hamit---------Selçuk-------C.Tiote-------------

------------------------Sneijder---------------------------

------------Burak-----------------Drogba------------------

şeklinde bir takım da kurulabilir.Ama Hamit bu oyunun çok üstüne koymak zorunda bu tarz bir dizilişte.Hamit ve Tiote süpürmeli kanat ve orta sahayı.

inleri sadece ve sadece napoli bu yılda şl ye kalamazsa alabiliriz

diğer türlü istenilecek bonservis 20 civarı olur onuda asla vermezler

Üst Alt