Grosicki: "Hayalim Galatasaray" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Grosicki: "Hayalim Galatasaray"

Cevap: Grosicki: "Hayalim Galatasaray"

Grosicki iyidir ya hiç yoktan süper bir rotasyon oyuncusu olur + ligimize de uyum sağlamış biri.

Topu alıp 2 tane adam eksiltebilen, çizgiye inen, içeri katedebilen, hem sağda hem solda oynayabilecek kaç tane oyuncumuz varki Grosickiyi beğenmiyosunuz anlamış değilim.

Grosicki'nin hayalinin Galatasaray olması normal ama Grosicki Galatasaray'ın hedefi bile olmuşsa biz eski büyüklüğümüzü kaybetmişiz demektir. Seneye çok büyük ihtimalle ŞL'deyiz Grosicki ŞL ayarında bir oyuncu değil

Pino ve Culio'yu gönderip Riera'yı aldıran kim? Terim. Pino olsa şimdi sol ya da sağ kanatta rahat oynar mı? Kesin. Culio olsa şimdi orta saha ya da sol kanatta rahatlıkla oynar mı? Kesin.

Bu nasıl bir rezalettir diye soralım o zaman kendisine. Herkes transferde hata yapar, ama Riera'yı izleyip beğenen bir adamın önerdiği tüm futbolcuları iyice irdelerim almadan önce. Riera'yı beğenen biri, Sarp'ı da beğenebilir...

Pino ve Culio'yu gönderip Riera'yı aldıran kim? Terim. Pino olsa şimdi sol ya da sağ kanatta rahat oynar mı? Kesin. Culio olsa şimdi orta saha ya da sol kanatta rahatlıkla oynar mı? Kesin.

Bu nasıl bir rezalettir diye soralım o zaman kendisine. Herkes transferde hata yapar, ama Riera'yı izleyip beğenen bir adamın önerdiği tüm futbolcuları iyice irdelerim almadan önce. Riera'yı beğenen biri, Sarp'ı da beğenebilir...

Genele bak ayrıntılarsa boğulma.

Kamilin hayali güzelmiş. Ben hayallarimi anlatsam forum yıkılır. Onunla ilgili olumlu yada olumsuz hiçbir fikre sahip olmadığımdan başka hiçbir fikrim yok.

Genele bak ayrıntılarsa boğulma.

Doğru, genelde memnunum, Fatih Terim'in bu kadar abes hatalar yapabilmesine inanamıyorum sadece. Takımın iskeletini oturtmayı becermesi inanılmaz bir başarı. Seneye Muslera - Eboue, Semih(inşallah böyle gider), Ujfalusi - Selçuk, Melo 6lısının as kadroda yer almasına kimsenin itirazı olacağını zannetmiyorum. Kalan 5 futbolcunun 2si Yekta-Engin-Sercan-Kazım gibi yerlilerden seçilip, 3 de iyi transfer yapılırsa (Doumbia-Podolski-Hamit), iş biter.

Ama bunu becerebilen bir adamın, nasıl her maç rezalet oynamasına rağmen 8 maç Sabri'yi orta sahada denediğine, 5 maç Eboue'yi kanatlarda denediğine inanamıyorum. Culio ve Pino'yu göndermesi, acemi teknik adamın bile yapmayacağı hatalar. (Ama kendine haddinden fazla güvenen birinin yapabileceği hatalar) Çünkü Culio ve Pino, az paraya oynayan, geçen sene takımın öne çıkan ilk 11 isimleri. Bunları tutsan, sana hiçbir zararları yok, sınırsız yabancı kontenjanı var nasılsa. Göndersen ne karı var? Hiç.

Sivas - Fener maçını arkadasla izliyorduk. Maç esnasında yaptığı hareketler sürekli gol atma çabasıyla oynuyordu. yanımdaki arkadasada söyledim bu adamın maç kazanma düşüncesi yok , kendini gösterip 3 büyüklerden birine gitmek istiyor diye..

Haksız da çıkmamışım.

Beğendiğim Bir futbolcu... yanlız işin içinde SİVAS olunca.. F5'e satarlar.. kesin...

Abdul Kader Keita - Spielerwechsel, Spielertransfers - transfermarkt.de

Keita yı Al Sadd dan Lille yerine 3 m E ya biz almış olsak,''24 yaşına kadar kapağı Avrupa ya atamamış adama bu para verilir mi?...Bu mu bizi Avrupa da sırtlayacak?'' denirdi...

Lille de harikalar yarattığı 2 sezonun sonunda Lyon yerine 17 ye biz almış olsak ''İşte bu!!!...Helal olsun yönetime,büyük düşünüyorlar'' denirdi...

Lyonda tutunamayıp biz aldığımızda işi bilenler ''Bildiğimiz A. Keita yı mı aldılar gerçekten? Bu ligin üstünde bir adam bu'' şeklinde hayretle karşılarken ''Biz Lyon dan küçük kulüp müyüz de ordan dışlanan adamı alıyoruz?'' diyenler de oldu...

Şu anda Keita kadroda olsa takım bir gömlek üst kimlikte olurdu...

Emenike de çarpıcı bir örnek;skor avantajını elde etmiş Fenerbahçe yi ve hele de Yobo yu perişan ettiği maç gibi onlarcasını oynamış,kalabalık defans içinde de topu takımda tutabildiğini,ayakta kaldığını gösterebilmiş olmasına rağmen ''İlle de kontratak futbolcusu,büyük takımda oynayamaz'' yaftasını takmıştı Üstad Mustafa Denizli...Geçenlerde Rusya da bir maçta 3 gol birden atınca nasılda çark ettiğini gördük...

Japon liginden gelip Avrupalıları duman eden Hulk ve daha pek çoklarını sayfalar dolusu sıralayabilirim...

Demek istediğim,futbolcunun CV sinde yazılı kulüpler bir yere kadar önemlidir de sürekli çok büyük paralar ödeyebilecek maddi güç ve çok tercih edilen bir lige sahip olmadığımıza göre sadece bundan yola çıkarak hareket edemeyiz...

Keita yı 8 m a almak iyi tabi de çok büyük bir başarı da değil,o parayı o zaman kim verse alırdı;ortada bir sihirbazlık yoktu yani...

Kamil de bir yerden başlamış,yolu Sivas a düşmüş diye niye kötü futbolcu olsun ki?...Oynadığı takımı değilde meziyetlerini konuşmak daha iyi olur diye düşünüyorum,kim bilir belki 2 yıl sonra La Liga nın yıldızlarından biri olarak izleriz kendisini!...

Riera İspanyol milli takımında inanılmaz oynuyordu zaten bu performansıyla Liverpool'a transfer oldu.Fatih Terim potansiyel taşıyan ancak çeşitli nedenlerle bu özelliğini son dönemde ortaya koyamayan futbolcuları tercih ediyor.Bu da hocanın tercihi, bence kendi içinde mantığı da var.

Şimdi Grosicki için konu açacaktım iyi oldu gördüğüm. Ben beğeniyorum şimdiye kadar 4 gol ve 2 asisti var.

Oynayış tarzını hızını adam eksiltmesini felan oldukça etkileyici. Keşke alsak yaşıda genç geleceği de parlak gibi.

atla gel kamil şu ligteki nadide kaliteli yabancılardan biri gayette ihtiyacımız olan tipteki bir oyuncu 23 yaşında denemekte fayda var

Üst Alt