gsc üyeleri bulundukları yerdeki durumu bildiriyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

gsc üyeleri bulundukları yerdeki durumu bildiriyor

Oldukça aktif üyelerimiz var ve kozmopolit bi' forumuz. TR ve EU bölgelerinde, üyelerin bulundukları konumdaki günlük durumları buraya yazabilir.​
* * *​
Yer: Adana​
Dün sadece okullar tatildi doğal olarak fakat sokaklar aynı yoğunluğa sahipti. 3 tane maske takan kişi gördüm sadece. Millet yeme-içme derdindeydi sokakta, gençler dışarıda, yazı getirmişler kısa kollular filan, akıllar 5 karış havada gibi. Kimse daha ciddiye almamış duruyor. Bugün daha sokağa çıkmadım. 16:00'da hastaneye gitmem gerek, giderken ve dönerken çevreyi ve şehir hastanesini gözlemleme şansım olacak, tekrar yazarım.​

Yer : Almanya Stuttgart

Ölen 13 kişi var vaka sayısı 7 bin kapılar daha yeni kapatıldı 2 hafta önce Amsterdam'a kontrolsüz geçtim burada ilaçlama falan yok çalışan kesim hariç herkes evlerde

Yer: Boğaziçi Üniversitesi/ Bebek

Okul karantinaya alınmış kadar ıssız ve sessiz. Bölüm sekreterleri bile geç geldi. Hocaların %90'ı yok. Makine Mühendisliği dışında gelen asistan da pek yok. Az evvel öksürük başlayınca, geçen yıldan devredenler ile birlikte 40 günü bulan yıllık izin hakkımın 10'unu kullanmaya karar verdim.

Evden çıkmayacağım pek, hastalık vs olmazsa.

Oldukça aktif üyelerimiz var ve kozmopolit bi' forumuz. TR ve EU bölgelerinde, üyelerin bulundukları konumdaki günlük durumları buraya yazabilir.​
* * *​
Yer: Adana​
Dün sadece okullar tatildi doğal olarak fakat sokaklar aynı yoğunluğa sahipti. 3 tane maske takan kişi gördüm sadece. Millet yeme-içme derdindeydi sokakta, gençler dışarıda, yazı getirmişler kısa kollular filan, akıllar 5 karış havada gibi. Kimse daha ciddiye almamış duruyor. Bugün daha sokağa çıkmadım. 16:00'da hastaneye gitmem gerek, giderken ve dönerken çevreyi ve şehir hastanesini gözlemleme şansım olacak, tekrar yazarım.​
arkadaşın telefonuna başkasının korona testinin pozitif çıktığının mesajı geldi şehir hastanesine gelmesi falan yazıyordu .850 li numara çukurovada yaşıyor o kişi dikkat edelim hocam

bakırköy sadikonukta bir yakınım doktordur. kendisi durumun çok kötü olduğunu hastanelerde hiç bir imkanın olmadığını halkın telaş içinde ordan oraya koştuğunu söyledi.

bırakın hastaları, doktorların bile maskeleri yokmuş.

_________

Yaşadığım yer olan Tekirdağ'da ise durum nispeten daha iyi. avmler, marketlerde çok az kişi var. millet evlerinden çıkmıyor çevremizde henüz bu virüse kapılmış kimse yok. kafe ve kahvehane gibi yerlerin halka kapatılması çok yerinde oldu.

Yer: Mönchengladbach - Düsseldorf / Almanya

Pazartesi gününden itibaren hemen hemen her türlü sosyal aktive imkani kisitlandi. Is yerlerine saglik bakanligi tarafindan uygulanacak hijyen protokolleri yollanmis ama bunlar hepimizin uygulamasi gereken normal prosedürden öteye giden birsey degil.

Homeoffice yapilabilen is yerleri calisanlarinin cogunu evine yollamaya calisiyor (kendim ve cevremden bildigim kadariyla) ama tahminimce buna uyan is yerleri düsük sayidadir diye düsünüyorum. Alisveris manyakligi devam ediyor, bu tuvalet kagidi depolama olayini hala cözmek güc.

Is ve alisveristen ziyade acil durumlar disinda disari cikilmamasinin gerektigi bildirilmesine ragmen disarida hala cok insan var. Tahminimce bir kac haftaya burada da tamamen disari cikma yasagi aciklanacaktir.

Başakşehir.

İşteyim Müşteri sayımızda ciddi bir şekilde azalma var. Yurt dışından gelen yok. Çok durgun piyasa olarak herkes tedirgin Sosyal medya bildiğimiz gibi herkes işin goy goyunda Allah akıl fikir versin.

Yer: Almanya
Şu an ortam sakin millet deli gibi alışveriş yapmıyo sadece tuvalet kagıdı az millet sadece sıcacak heralde onun dışında sakin ben kırsaldayım ztn büyük şehirlere 50 km oda paderborn ve Bielefeld en yakın yer

Yer : Kocaeli
Şu an teknoparkta çalışan neredeyse hiçbir firma kalmadı. En sonunda biz de home office tarzına geçtik. Yarından itibaren evden çalışacağız. Yöneticimiz Mart sonuna kadar dedi lakin Mart sonunda tekrardan bir duruma bakar ona göre değerlendiririz dedi. Tahminen Nisan sonuna kadar evden çalışırız. Teknoparklara yazı geldi çünkü vergi muafiyeti konusunda o yüzden home office tarzına geçmek mantıklı ve güvenliydi. Eve makul ölçüde erzak da depolamıştım zaten. Bundan sonra bir süre evdeyiz kısmetse. Ülke olarak bu musibetten minimum zayiatla çıkarız inşallah. Allah yardımcımız olsun, sağlık çalışanlarına güç kuvvet versin.

Üst Alt