gsc üyeleri bulundukları yerdeki durumu bildiriyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

gsc üyeleri bulundukları yerdeki durumu bildiriyor

Yer: Ankara/Pursaklar

Bugün BİM'e gittim gıda stoklamak için. Ekmeği ve sirkeyi komple bitirmişler başka marketten almak zorunda kaldım. Kasiyerlerde eldiven ve maske vardı. Birkaç müşterinin de maskeli olduğunu gördüm. Pek fazla insan yok dışarıda.

Heyya heyya heyya heyya Pursaklar, Pursaklar!

1584480865066.png

Ev Tennessee'de ama iki haftadir is icin 8 saat otede DC'ye 45 dk mesafedeyim. Uzunca bir sure kalacaktim ama bu lanet sey panik yaratti. Hic bir yerde Temel tuketim ve hijyen malzemesi yok. Tamamen karaborsa. Amazon, Ebay, Walmart gibi marketplace sitelerinde fiyat artiriminda bulunulmamasi icin bazi seyler satilamiyor.

Okullarda bahar tatilini uzattilar. Aktiviteler iptal. Kamu alanlarinda 10 kisiden fazlasi bir araya gelemiyor. Yakinda eyaletler arasi giris cikislar yasaklanacak. Ama ozel yerler mevcut kanunlari delmeden Mumkun oldugunca evden calistiriyorlar. Devlet restoranlarin, barlarin falan kapali tutulmasi icin uyarida bulunuyor. Biz chip fabrikasinda insaat halindeyiz. Santiyeye girerken thermal kameralarla ısınızı olcuyorlar. 38 derecenin ustundeyse doktora gidip muayene olmaniz gerekiyor. Virussuzdur kagidi alirsaniz ise donebiliyorsunuz. Yoksa 14 gun iceri almiyorlar. Dezenfektanlari ve tuvalet kagitlarini caliyorlar. Yakalanirlarsa polise verecekler.

Bugun St.Patrick's day yani irlandilarla beraber icelim gunu. Alkolikler zor durumda.

Ben isten odama, odamdan ise gidiyorum. Mumkun oldugunca hazir yeyip, kendimi izole etmeye calisiyorum.

yer: Viyana

Epimerkezi olduğumuz icin tüm önlemler erkenden alındı ve kriz yönetimi gayet başarılı duruyor. Kendimi şanşlı görüyorum her ne kadar sosyal bölüm çalışanı olarak s.. tutmuş olsamda; Başka ülkelerin sağlık kurumlarının durumunu göz önünde bulundurarak (bkn. İtalya)
Lütfen devletiniz (henüz) gerekli önlemleri uygulamıyorsa bile etrafınızdakileri bilgilendirin ve kendinizi olabildiğince koruyun. Bu salgın Türkiye’ye bulaştıysa er yada geç ayni aşamalardan geçeceksiniz, goy goy modu biz de geçen hafta bitti

sağlıcalıkta

Yer:Adana

Hani her yerde olur , burada olmaz diyordum ama oldu..Şehrin en kalabalık caddesindeki esnaf bir abinin sözleri;
“30 yıldır burda esnafım amg , Saddam bomba atacak dendiğinde de bu caddedeydim amg .. Bu caddeyi ilk defa bu kadar sakin görüyorum amg “

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yer : Kocaeli

Çalıştığım mağaza şehir dışında karşısı deniz yanı boş arazi bir yer. Genel anlam da işte bir düşüş yok hatta son dönem de yapılan en iyi ciroları çıkarıyoruz. Giren sayımız da artma var.

Ancak şehrin üç avmsi outlet, 41 burada ve Sembol sinek avlıyor haftasonu bomboş dediler.

Yer Eskişehir.

Gözlemlediğim kadarıyla hayat gayet normal seyir ediyor. Bize söylenmeyen bir şeyler yoksa.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Adana ,​
İş yerindeyim. Ortalık geçtiğimiz hafta ve pazartesine göre daha sakin. İşlek bi' cadde arkasındayım, toplu taşımalar hınca hınç dolu değil, arabalar seyrek, insanlar daha seyrek. Buna tatillerin ve yağmurlu havanın da etkisi var tabii ki.​
Tüpgaz & Hazır su işi yapıyoruz, insanlar depozito ödeyerek fazladan tüp ve su alıyorlar, damacana, pet vs.​

Beşiktaş, Resmi bir kurum.
Hiç bir iş yükü olmadığı halde temizlikçiler hariç hepimiz oturuyoruz. işçi ve hizmet sektöründeki tüm emekçilere saygılar.

İzmir

Halk kısmen bilinçli kısmen İtalyanlar gibi gevşek düne kadar Alaçatı Çeşme cafe barları tıklım tiklimdi cafelere yasak geldi bu seferde merkezi yerlerde çay kahve içecek yer arıyor millet

İlginç bir not etrafta gençlerden çok yaşlıları görüyorum

İzmir halkını nispeten bilinçli sanırdım.
Kısmen bilinçliler ama maalesef garip sekilde disarida olanların çoğu yaşlı kesim keza toplu taşımada öyle
Sahilde yürüyüş yapanlari vs ayrı tutuyorum
Ama çay kahve ikramı olan yerler hala dolu
Geçen hafta sonu çeşme otobanı kilit durumdaydi bu haftada hava ısınınca aynı olur eminim yani cahil dediğimiz insanlar sadece umreciler değil

Melbourne

500 kisiden fazla insanin bir araya gelecegi etkinlikler iptal edildi, bi nevi yasaklandi. Universitelerin cogu online egitime gecti. Evden calisma imkani olan herkes evden calisiyor. Resmi olarak eve kapanma durumu yok ama disardaki insan sayisi baya azaldi.

Okullar hala devam ediyor ve ilginc bi sekilde okullarin devam etmesinin dogru karar oldugu konusunda israrci olan bi hukumet var. Bilincli ve durumu musait olan aileler cocuklarini okula gondermiyor.

Ulke genelinde 596 vaka, 6 ölüm var. Durumu daha ciddiye almak icin bu sayilarin artmasi bekleniyormus gibi bi izlenim var ama o zaman is isten gecmis olacak gibi. Benim kanaatimce yanlis bir strateji izleniyor, zira nisbeten boyle rahat davranildikca meselenin boyutu degisecek ve daha kotu bi durumla karsi karsiya kalacagiz. Sanirim ulke ekonomisinin son donemde pek ic acici olmamasi nedeniyle ev izolasyonu gibi radikal kararlar almaya cekiniyorlar.

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yer: Aarhus
Bi kac gun once sokaga cikma korkusu yoktu insanlarda. Bugun sokaga cikmiyor kimse, sehirin universitesi, okullari ve belediyesi kapali. Dun dukkanlarda kapandi bi marketler acik. bilidiginiz ghost town.

Üst Alt