gsc üyeleri bulundukları yerdeki durumu bildiriyor - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

gsc üyeleri bulundukları yerdeki durumu bildiriyor

Yer: Reykjavik/İzlanda
Durum stabil, erzak falan aldık. İşe gidip geliyoruz. Lakin uçuşlar sınırlandırıldığı için her hangi bir sıkıntı bulunmuyor. 180 vakıa var. Zaten sokaklarda pek insan görülmüyordu. Değişken bir durum yok. Onun haricinde publar ve cafeler kapalı tutuluyor. Sadece marketler ve eczaneler açık tutuluyor. Onun haricinde kontrol altında bulunuyor.

Yer: Boğaziçi Üniversitesi/ Bebek

Okul karantinaya alınmış kadar ıssız ve sessiz. Bölüm sekreterleri bile geç geldi. Hocaların %90'ı yok. Makine Mühendisliği dışında gelen asistan da pek yok. Az evvel öksürük başlayınca, geçen yıldan devredenler ile birlikte 40 günü bulan yıllık izin hakkımın 10'unu kullanmaya karar verdim.

Evden çıkmayacağım pek, hastalık vs olmazsa.

(TA'siniz baktığım kadarıyla, yani gençsiniz), ben yüksek lisanstayım, endüstrideki hocalarımızın yaşı ileri(1950 doğumlu çok var), bence gelmemeleri isabetli karar.

Kulak misafiri olduğum kadarıyla da hocalara, bu durumun uzamasını bekliyorlardı, Allah korusun bir sıkıntı yaşayacaklarına dönemin gerekirse yaza ertelenmesi lazım bence.

Size de başarılar dilerim

yer : istanbul
klinikteyim , işler kesat hastalar randevuları iptal ediyorlar.
yat tekne mevzusunu gelecek seneye erteleyeceğiz gibi görünüyor.

(TA'siniz baktığım kadarıyla, yani gençsiniz), ben yüksek lisanstayım, endüstrideki hocalarımızın yaşı ileri(1950 doğumlu çok var), bence gelmemeleri isabetli karar.

Kulak misafiri olduğum kadarıyla da hocalara, bu durumun uzamasını bekliyorlardı, Allah korusun bir sıkıntı yaşayacaklarına dönemin gerekirse yaza ertelenmesi lazım bence.

Size de başarılar dilerim

Teşekkür ederim 🙏

bence de bu dönemi kapatıp yazın olacak şekilde olması lazım kimsenin madur olmaması ve salgının yayılmaması adına.

Yer : Viyana

Burda Eczane,banka ve marketler dışında heryer kapalı. Kısmi sokağa çıkma yasağı var diyebiliriz. İhtiyaçlar dışında sokakta sebepsiz başı boş dolaşmak yasak. Çalışanlar için özel izin belgeleri verildi onlar işlerine gitmeye devam edecekler. Kamusal alanlarda 5 ve daha fazla kişinin bir araya geldiği görülürse 2100 Eurodan başlayan cezalara çarptırılacak. Sosyal medya içinde önlemler alıyorlar resmi sayılar dışında atıp tutan yada hükümet gizliyor daha fazla vaka var diyenler için ağır cezalar uygulanacağı açıklandı cezaevine kadar yolu var bunun.

Yer: Arnhem/Hollanda

az once patron geldi ve yarindan itibaren evden calismak zorundayiz (zaten suan bir kac kisi var gerisi evdeydi zaten). Herkes evde calissin kapilari kapatiyoruz, bu uzun sure boyle devam edebilir (haftalar) dedi :/ (DHL ofisi)

Eczaneler bundan sonra musteri basi en fazla 3 parasetamol satacagiz diye aciklama girdiler bu sabah. Supermarketler ve diger dukkanlar acik. Okullar, barlar, spor salonlari, buyuk etkinlikler, berberler, restoranlar vs. zaten pazartesi gununden itibaren kapandi. Gumrukler suan acik, o konuda bir gelisme yok.

Yer ;ispanya /Palma de Mallorca

Evden pc ile calisiyoruz
Sokaga cikma yasahi kismen uygulaniyor
Ezcane market gibi
Ana yollar polis ve asker targindan tutulmus durumda
Marketlere sirayla girip tek tek kasaya aliniyoruz

Gereksiz disari cikanlara 1 yildan 600 bin euroya kadar ceza kesilecek diye yazi gecmeye basladi tv lerde.
Palma ucusa kapatti
Burda ikametgahi olmayanlar cikis yapabilir sadece
Simdilik durum bu

Yer : Bursa
Şirket dün itibariyle evden çalışma uygulayacağımızı söyledi. İşlerinin çoğunu evden yapabilecek herkes evden çalışacak, kalanlar da bence önümüzdeki hafta tamamen eve geçer. Ancak burası çok büyük bir üretim tesisi, üretimi durdurmadan tam olarak önlem alınmış olmayacak. Sokakta ise ben değişen pek bir şey göremiyorum

Yer : Bursa
Şirket dün itibariyle evden çalışma uygulayacağımızı söyledi. İşlerinin çoğunu evden yapabilecek herkes evden çalışacak, kalanlar da bence önümüzdeki hafta tamamen eve geçer. Ancak burası çok büyük bir üretim tesisi, üretimi durdurmadan tam olarak önlem alınmış olmayacak. Sokakta ise ben değişen pek bir şey göremiyorum
Görükle bomboş yav

Yer: Oslo-Norvec.

Okullar, spor salonlari, hoteller, havaalanlari, limanlar, ve isyerleri kapatildi. Imkani olan evinden calisiyor. Restaurant ve barlar saat 21den sonra kapali. Bana sorsan tüm gün kapali tutulmali ya neyse.

Hasta sayisi 1423, ölü sayisi 3.
Bürokrasinin neredeyse yarisi karantinaya alindi. Bakalim isin sonu nereye varacak.

Üst Alt