gsc üyeleri bulundukları yerdeki durumu bildiriyor - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

gsc üyeleri bulundukları yerdeki durumu bildiriyor

Melbourne

500 kisiden fazla insanin bir araya gelecegi etkinlikler iptal edildi, bi nevi yasaklandi. Universitelerin cogu online egitime gecti. Evden calisma imkani olan herkes evden calisiyor. Resmi olarak eve kapanma durumu yok ama disardaki insan sayisi baya azaldi.

Okullar hala devam ediyor ve ilginc bi sekilde okullarin devam etmesinin dogru karar oldugu konusunda israrci olan bi hukumet var. Bilincli ve durumu musait olan aileler cocuklarini okula gondermiyor.

Ulke genelinde 596 vaka, 6 ölüm var. Durumu daha ciddiye almak icin bu sayilarin artmasi bekleniyormus gibi bi izlenim var ama o zaman is isten gecmis olacak gibi. Benim kanaatimce yanlis bir strateji izleniyor, zira nisbeten boyle rahat davranildikca meselenin boyutu degisecek ve daha kotu bi durumla karsi karsiya kalacagiz. Sanirim ulke ekonomisinin son donemde pek ic acici olmamasi nedeniyle ev izolasyonu gibi radikal kararlar almaya cekiniyorlar.

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
havalar nasıl oralarda
sıcaklık virüs bağlantısı açısından

İstanbul - Fatih

Kafeler, çay bahçeleri, tiyatrolar v.s. kapalı. Hava biraz iyi olsa parklara çıkıp oturan epey insan olacak.

Sokak arası marketlere bile araba ile 3-4 kişi gelip el de eldivenler, yüzde maskeler ile yüklü alışveriş yapıp, ödemeyi kredi kartı ile yaparak poşetleri alıp çıkarak arabaya yüklüyorlar.

Cancun

Kimsenin seyinde bile degil,aynen devam sahiller full.
Mal Meksika hukumeti sinirlari kapatmadigi icin ipini koparan buraya geliyor,fena patlayacak burasi cok yakinda.

Yer NRW bölgesi Almanya

Şu an Almanya'nın en çok vaka yaşanan bölgesindeyim. İş yerim kapatıldı.
Kuaför dükkanım açık.
Niye kuaförler açık anlam veremiyorum.
Balkonu oyun yerine çevirdim çocuklar için.
Annem ve babamı göremiyorum.
Büyük kız hastalandı. Öksürük ve ateşi var. Dışarı çıkmıyoruz. Evimizde her şey var.
Bugün mecburen bir yarım saat dışarı çıkmam gerekiyor. Arabamı sattım onu teslim edeceğim.
Arabamı satmamın nedeni basit. Çok para lazım olacak.
En az 3 ay herşeyi cepten ödemek mecburiyetinde kalacağım.
Maaşlar dahil aylık 14-15 bin Euro giderim var.
2 aracım var birisine ihtiyaç duymuyorum.
İşler düzelince daha güzelini alırım.
Maske ve eldivenle giderim artık.

Kızın durumunu kontrol ediyoruz her gün.
Bir kaç güne iyileşmezse karantinaya girecez.

Gscimbom mobil

Üst Alt