GSC Üyelerinin Evcil Hayvanları - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ekli dosyayı görüntüle 180192

Yıllarca hayvanlardan uzak kaldım belki 2 kez köpek ısırdığı içindir.. Ama şimdi gerçekten üzülüyorum o yıllara inanılmaz güzel bir hismis.. Epeydir düşünüyorduk çocuklar çok istiyordu yakınımızda birinin siyam yavruları vardı direk aldık 1 tanesini.. Benim gibi hayvanlara uzak biri için ilk etapta hayvana ısınmak çok önemli o yüzden cins bir kedi aldığım için memnunum .. Bundan sonraki süreçte tüm hayvanlara bakış açım değişmeye başladı ısrarla cins kedi alma sokak kedisi al diyen arkadaşları daha iyi anlamaya başladim ama dediğim gibi benim gibi hayvan sevgisinden uzak olanlar mutlaka içinin sindigi yavru bir hayvanla başlamalı bu işe bu sokak kedisi de olabilir cins kedi de ama bilhassa yavru olmalı .. Şu an çevremde kimse inanamiyor bizim kedi besledigimize tek sıkıntı hala arada sağa sola sçması tuvalete bir türlü tam alistiramadik kumu lavanta aromaliydi yarın daha kokusuz bir kum alacağım genelde ondan oluyor dediler
Çok tatlı maşallah hayırlı olsun. Tam bir gremlin :p

Adam gibi kedi kumu bulmak biraz problem. Kokululardan bir tek bebek pudralılar insanın burnunun direğini kırmıyor diğerleri fena. Hele ki o Marsilya sabunu mudur nedir evlerden ırak. Bir yandan da hayvanlar kazı çalışması yaptığı için tozutmayanını bulmak da önemli diyorlar, hayvanın ciğerlerinin sağlığı için. Her türlü faydalısını buldum diyenlerden ben de tavsiye alabilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 173483

Arkadaşlar merhaba. Mahallede gezerken fark ettik hayvan bacağını yerde sürükleyerek gidiyordu. Aylarca uğraştık yakalamaya yakalayamadık. Belediyeye haber verdik o ona o ona gönderiyor vs. uzun hikaye sonunda mahalleden bir abim yakaladı hayvanı. Biz kırık mı acaba diye düşünürken kırık değilmiş ama bir sebepten kangren olmuş. Sol ön bacağının da resimde de görüldüğü gibi yarısı falan ampüte edildi maalesef.

Yetişkin, erkek kedi. Fotodan anlaşılmıyor ama çok güzel, çok tatlı bir kedi. Açıkçası insana yakınlığını bilemiyorum, ne derece alışkın şu an ama bir şekilde sahiplendirmek istiyoruz. Kısırlaştırılması da yapılmış, haftaya perşembeye kadar veterinerde kalacakmış. Sonrasında bilmiyorum nasıl yaparız ama bu zavallıyı sokağa bırakacak halimiz de yok.

Benim evde hali hazırda 3 tane var, hepsini de sokaktan aldım, her seferinde de biraz zorladı birbirlerine alışma dönemleri. Fena depresyona giriyor benimkilerden bir tanesi, aylarca bağırış, çağırış... Hala tüy dökmesi bitmedi stresten vs. Bir de üstüne haftaya cumartesiden sonra 1 hafta boyunca evde olmayacak kimse yani benim alma ihtimalim yok maalesef. Bizimkiler de haklı bokunu çıkarma diyorlar. Varsa Ankara'da ben bakarım, sahiplenirim diyen gerçekten çok makbule geçer. Çok muhtaç hayvan var, bari bir tanesi eksilsin.
Bu konuyu da güncellemiş olayım bu arada. Bu minnoşa çok şükür ben mesajı attığım hafta veya sonrasında ev bulduk. Sağolsun varlıklık bir abimiz sırf böyle kedileri beslemek için bir villa hazırlamış, ben tanışmadım kendisiyle ama duyunca acayip sevindim. Çok şükür bir tane eksildi en azından.

Kokuyu nasıl hallediyorsunuz ağa kapıyı açar açmaz yüze vuruyor kokusu. Kokmuyor diyene de pek inanmıyorum açıkçası. Ne kadar kumunu orasını burasını temiz tut yine kokuyor bu meretler

en çözümü cam balkon olacak, oraya taşıyacaksın eşyaları da
ben banyonun bir köşesine taşıdım
Emanet bir British var. Herif evde zulm ediyor resmen. Kumuna işiyor eselemiyor. Sonra isedigi için sicmiyor da gidip dibine siciyor kumun. Geçen yapacağın ise sokim bir sal be dedim sabah benim odanın kapısına sicmis bu sefer de çıplak ayakla başlıyordum az kalsin

Emanet bir British var. Herif evde zulm ediyor resmen. Kumuna işiyor eselemiyor. Sonra isedigi için sicmiyor da gidip dibine siciyor kumun. Geçen yapacağın ise sokim bir sal be dedim sabah benim odanın kapısına sicmis bu sefer de çıplak ayakla başlıyordum az kalsin
Cins kediler biraz daha az zeki oluyor bence ya da kolay strese girip benzer şeyler yapabiliyorlar.
Benimki şükür 1 sene oldu dışarıya yaptığı 1-2 filandır.
British kedi var arkadaşta hergün çişini yapıyor oraya buraya kısırlaştırıldı da.

Cins kediler biraz daha az zeki oluyor bence ya da kolay strese girip benzer şeyler yapabiliyorlar.
Benimki şükür 1 sene oldu dışarıya yaptığı 1-2 filandır.
British kedi var arkadaşta hergün çişini yapıyor oraya buraya kısırlaştırıldı da.
Aynen o problem de var gizli gizli işiyor sidik kokuyor ev. Alan da satan da zulm ediyor hayvana acı çekiyorlar ztn garip bir cins. Belli oluyor gözlerinde acı ifadesi

Üst Alt