GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı!

Cevap: GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı!

Aynen.Genelde popüler filmler daha çok izlendiği için üst sıralarda oluyor.Tabii herkesin sevdiği film tarzıda farklı olunca,bazı filmler geride kalıyor.Mesela Fight Club benim listemde son 10'da yer alır. :D

Alternatif listeler geliştirme fikrim biraz da buna dayanıyor zaten. Güzel ama çok kişi izlemediği için altlarda kalan filmleri gündeme taşımak.

Yine de liste benim hoşuma gitti. Amores Perros, Clockwork Orange, Amelie, La Vita e Bella gibi filmlerin orada olmasını beklemiyordum sevindim :D

Listede ki filmlerin çoğunu izlemedim.Terminatör serisi,Yeşil Yol,Cesur Yürek,Fight Club(Beğenmiyorum) izlediğim filmler.Özgür eleştirim olacak,filmlerin Türkçe isimleri neden yok? Hepimiz İngilizce bilmiyoruz ki?

eline saglık reyis bide kendi listeni yaparsan oda guzel olabilir yada tavsiye ettigin filmlerin tanıtım yazısı fln olabilir bence

Listeme girecek filmleri yorumlayayım buradakilerden:

Oy versem birinciye Fight Club'ı yazardım ben de. Yönetmen-oyuncuların harika olması dışında senaryosu da:tiphat:. Liseliler anlamadan orada burada alıntı yapıp popüler yapıyor diye filmin değerini düşürmeyin gözünüzde...

Shining'i ve Yeşil Yol'u tam olarak yorumlayabilmek için Kara Kule'yi okumak lazım aslında. Siyahinin çocukla yaptığı shine muhabbeti cinnette. Ya da zencinin olayı green mileda. Yine de çok iyidir tabii. Yeşil yol listemde yer bulamazdı sanırım.

Amelie, Memento, Şeytanın avukatı, Braveheart :tiphat:

Matrix ve Nolan'ın Batman üçlemesi daha yukarılarda olurdu.

Yorumladığım filmlere ben de listemde yer verirdim.

Eline sağlık Özgür:tiphat:

Özgür Abi Mavi'yi izleyeceğim beğenirsem senden tavsiye alabilirim değil mi?

Özgür Abi Maviyi izleyeceğim beğenirsem senden tavsiye alabilirim değil mi?

3 Renk mi? Kieslowski? Ben şüphesiz tavsiye ederim ama nasıl diyim, ukalalık olacak ama herkese göre de bir seri de değil. Gerçekten sinema hayranı ve Avrupa sinemasına aşina değilsen gelip bana sövme sonra bu ne diye :D

Ayrıca Mavi ilk film olmakla beraber bana göre en kötüsüdür. Aşırı ağır ve karmaşık. Beyaz ve Kırmızı çok iyidir. Kırmızı zaten NY: Times tarafından en iyi filmler arasında gösterilir.

Esaretin Bedeli nasıl birinci olmamış anlamak mümkün değil...

Birinci filmi hiç duymadım ve izlemedim malesef :S

3 Renk mi? Kieslowski? Ben şüphesiz tavsiye ederim ama nasıl diyim, ukalalık olacak ama herkese göre de bir seri de değil. Gerçekten sinema hayranı ve Avrupa sinemasına aşina değilsen gelip bana sövme sonra bu ne diye :D

Ayrıca Mavi ilk film olmakla beraber bana göre en kötüsüdür. Aşırı ağır ve karmaşık. Beyaz ve Kırmızı çok iyidir. Kırmızı zaten NY: Times tarafından en iyi filmler arasında gösterilir.

Bakalım izleyelim şu sınav dönemi geçsin, kesin izleyeceğim. Sinema hayranıyım, Avrupa sinemasından epey film izledim ama sürekli takip eden biri değilim.

flm31.jpg

Biraz önce Cenevreye bağlandım, sonuçları birde oradan aldım.

Listede ki filmlerin çoğunu izlemedim.Terminatör serisi,Yeşil Yol,Cesur Yürek,Fight Club(Beğenmiyorum) izlediğim filmler.Özgür eleştirim olacak,filmlerin Türkçe isimleri neden yok? Hepimiz İngilizce bilmiyoruz ki?

Tüm filmlerin Türkçe isimlerini de ekledim.

3 tanesininki yok sadece onların Türkçe'si de aynı İngilizcesi ile :) (Forrest Gump gibi)

Zevkler ve renklerin tartışılmayacağını ispatlayan bir sıralama olmuş. Oy verirken aklıma gelmeyen bazı filmler listede yer almış.

Ancak Troy, Pirates of Caribbean serileri ve Sweet November' ın listeye girememiş olmasına şaşırdım açıkcası.

Zevkler ve renklerin tartışılmayacağını ispatlayan bir sıralama olmuş. Oy verirken aklıma gelmeyen bazı filmler listede yer almış.

Ancak Troy, Pirates of Caribbean serileri ve Sweet November' ın listeye girememiş olmasına şaşırdım açıkcası.

Troy 28.

Pirates.. 31. sırada tamamlamış.

Sweet November ise 45. sırada.

Üst Alt