GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı!

Cevap: GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı!

Filmlerin konularını da paylaşmayı düşünüyorum, izlemedim diyen arkadaşlara yol gösterir biraz.

İlk 25'te benim oy verdiğim 1 veya 2 film olsa gerek tam emin olmamakla birlikte.

Umudunu Kaybetme ve Truva'nın ilk 25'te olmaması oldukça şaşırttı beni.

Yazdigim 10 filmden 4'u listeye girmis. Bence liste fena degil. Ben bu kadar kendime gore iyi bir liste cikacagini bile dusunmemistim. Hatta filmlerden bazilarini yazmayi unuttugum bile aklima geldi listeye bakinca.

fight club nedir ya....sıradan bir film

okadar film izledim beynimden hic cikmayan tek filmdir. tam bir erkek filmidir bizi anlatir aslinda icimizdeki agresionu, sistemle savasimizi, hayatimizi anlatabilen tek filmdir bana göre.

binlerce özgürlük,ask,polisiye,savas,dövüs,sanat filmi vardir ayni türden ama fight club bence türünün tek örnegidir.

tabi zevkler ve renkler tartisilmaz..

Kardeşim sen benim yedek listeyi yayınlamışsın ya :) Eklemedim unuttuğum filmler var burada :D aralarında 2si hariç diğerleri hep kafamı kurcaladı :) ama ilk 25 te yerleri var benim gözümde.

Kardeşim önereceğiniz film var mı? Sizin zevkler uyuyor heralde bizimkine :)

Bu arada şimdi kendime kızıyorum eklemediğim filmler var diye, gerçi çoğu listede yerini bulmuş ama nasıl unuttum bilemedim :D

Tür belirtirsen öneririm, arşive bakıp izlediklerim arasından kardeş.

İlk 25'te benim oy verdiğim 1 veya 2 film olsa gerek tam emin olmamakla birlikte.

Umudunu Kaybetme ve Truva'nın ilk 25'te olmaması oldukça şaşırttı beni.

Umudunu Kaybetme iyi film ama ilk 25'e girmez bence. Seven Pounds ve belki I Am Legend olabilir Will Smith'in filmlerinden bu listede.

Tüm filmlerinin konuları yazmak açıkçası yemedi :D Detay vereyim derken spoiler oluyor, vermezsen zaten isteyen gidip wiki'den bakar.

Özellikle şu nasıl film diye soran olursa ona cevap verelim bari :D

Black 88.

Akıl Oyunları 37.

Son Samuray 40.

diğer 3ü listede yok açıkçası American History x ve Goodfellas'a oy gelmemesine şaşırdım. Bir de Taxi Driver var öyle acayip hiç oy gelmeyen.

Hani az da değil ki 175 tane film oldu bunlar yok :D

American History X'e oy gelmemesi inanılmaz. Goodfellas'ı herkes orta şeker sever ben çok seviyorum sadece galiba.

Black mükemmel bir film, ben çoğu filmden sıkılırım falan ama Black nasıl bir filmmiş inanamadım gerçekten çok etkiledi beni.

Rain Man'i daha yukarlarda beklerdim, izledigim en güzel 10 filmden bir tanesidir. :yenieek:

Çok film var yazılacak. Örneğin Wall-e'yi eklemek isterim türünde bir numara bana göre. Mükemmel bir iş yapmış adamlar. Ama American History X ya da Donnie Brasco yerine yazmaya da gönlüm elvermez. Ya da Truman Show örneğin. Ben en iyisi sadece listelere bakayım:D

Hakkaten yahu ne kadar güzel filmler var. Zaten ben hep derim en güzel film gibi laflardan kaçınmak lazım, insanın ruh haline göre değişiyor o biraz.

Amelie'yi izlediğim dönem bunalımdaydım mesela böyle bir karış sakal uzatmış kendi kendime triplere giriyordum mal mal. O vakit aşırı etkilenmiştim.

Tim Burton'u pek sevmem ama mesela Big Fish on numara filmdir.

Tim Burton = kral

Edward Scissorhands, kar neden yağar..geçen digitürk'te vardı o film kayıtlı oluyor böyle istediğin gibi izliyorsun, son sahnesini 10 kere falan izledim bir de winona ryder'ın dans ettiği sahneyi.

Corpse Bride falan hepsi #10

Beetlejuice sonra çocukken tırsa tırsa izlerdim :D

Amelie filminin en kral üç sanhesini yazıyorum bakalım onay gelecek mi izleyenlerden: (spoil yok)

1) Yaşlı adamın kutuyu telefon kulübesinde bulduğu sahne

2) Amelie'nin çocuğun eve gelişini hayal ettiği sahne, finalde kedi kapıya sürtünce bir an hayal olduğunu bile bile umutla dönmesi

3) Millete iyilik yapıp duruken gece ölünce nasıl anılacağını hayal etmesi, dünya yas tutuyor falan, sonra kimsenin umrunda olmadığını idrak etmesi

bonus: çocukla buluşmak için sözleştikten sonra cesaret edememesi, çocuğu izlerken bir anda dönüce, bir anda günün spesiyali gibi bir şeyi cama tersten yazıvermesi (tersten nasıl yazıyor o hızla yahu :D)

Üst Alt