GSCimbom ve Alexa


GSCimbom ve AlexaAlexa.com, web sitelerinin trafiği hakkında bilgi veren bir websitesi, Amazon.com 'un bir alt şubesidir.Alexa Rank ise, Alexa Toolbar kullanıcılarının ziyaret ettiği websitelerinin trafiğini ölçen ve bu trafiğe göre bir sınıflandırma yapan bir puanlama sistemidir.Webmaster ‘lar (webmasters)ve reklam verenler (advertisers) websitesinin Alexa Rank değerini baz alarak siteleri değerlendirmektedir. Yüksek popülerlige sahip bir websiteleri hem daha çok ziyaret edilir, hem de yayınladığı reklamlardan daha yüksek kazanç sağlar.Alexa trafik ölçümünde çok da etkin bir yol olmasa da, birçok kaynak tarafindan hala kullanıldığı için, bizler tarafından da önemsenmekte ve websitemizin altında bu “rank” değeri güncel olarak yansıtılmaktadır.


Alexa Rank değeri bu derece önemliyken, GSCimbom olarak bizim de göz ardı etmemiz pek doğru olmazdı. Ekim aylarında 80.000 ‘lerde olan Alexa Rank değerimiz, hem hitlerin yoğun olduğu yaz döneminin ölçüm sisteminden çıkması hem de sitemizin son dönemde yaşadığı kapalı kalma ve server değişikliği vb. problemlerden dolayı 121.000 seviyelerine düşmüştür.


Yukarıdaki grafik, Kasım ayı ortalarında aldığımız Rank ölçümleme / kıyaslama grafiğinde bize rakip sayılabilecek birkaç site ile kıyaslama verileri (mavi çizgi; GSCimbom.com) içermektedir. GSCimbom olarak, en popüler Galatasaray taraftar forumu olmak, diğer bir deyişle, bu değeri tekrar 80.000 ve altına indirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğimizi bilgilerinize sunuyoruz.Alexa Rank değerini arttırmak için, sitemizin kalitesini daha da artırmamız tartışılmaz şekilde en önemli maddeyi oluşturmaktadır. Bu konuda yapılan çalışmaları, uygulamaya alınan projeleri ve atılım faaliyetlerini gözlemlemektesiniz. Bu konudaki çabalarımız “Galatasaray ‘ımızın internetteki kalesi olmak” idealimiz kapsamında aralıksız sürdürülecektir.Biz tüm GSCimbom yöneticileri olarak Alexa Toolbar kurmuş bulunuyoruz. Bunun dışında, tercih eden üyelerimizin de, Alexa Toolbar (ya da Firefox için SearchStatus Extension) yüklemeleri, Alexa Rank değerimizi iyileştirmemize destek verecektir.Internet Explorer kullanıcıları Alexa - Alexa Toolbar Mozilla Firefox kullanıcıları da SearchStatus | Firefox SEO Toolbar Extension | Download yada https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5362 ile Alexa Toolbar yazılımını yükleyebilir.
Bilgilerinize sunarım.
 
Vista kullanıcılarına maalesef yükleyemedik.Mustafa Gürpınar 'a explorer için, Hakan Yılmaz 'a Firefox için kurulum yaptık. Umut Angın 'a ise vista sebebiyle ve firefox yüklemesine bilgisayarının izin vermemesi sebebiyle yardımcı olamadık.
 
Bu düşüş demek biraz gariplik var ve araştırılıyor...Evet, alexa da forumun yoğun olduğu yaz aylarının değerlendirme dışı kalması ve kapalı kaldığımız günlerin sonuçları yansıyor. Düşüş bir süre daha devam da edecek.Bunun dışında gerçekten bir anormallik var ki, forumumuz için Aralık başından beri neredeyse "0" sayfa görüntüleme kaydedilmiş. Burada gerçekten bir sorun var çünkü forum bu dönemde eskisi kadar hareketliyidi.Bunu inceliyoruz. Gerekirse farklı bir rank ölçüm şirketine geçeceğiz.
 
Evet, alexa da forumun yoğun olduğu yaz aylarının değerlendirme dışı kalması ve kapalı kaldığımız günlerin sonuçları yansıyor. Düşüş bir süre daha devam da edecek.Bunun dışında gerçekten bir anormallik var ki, forumumuz için Aralık başından beri neredeyse "0" sayfa görüntüleme kaydedilmiş. Burada gerçekten bir sorun var çünkü forum bu dönemde eskisi kadar hareketliyidi.Bunu inceliyoruz. Gerekirse farklı bir rank ölçüm şirketine geçeceğiz.Forum yenilendikten sonra dahada hareketlendi bence
 
Alexa son dönemde doğru olmayan ve çok değişken değerler verdiği için Realist kondu. (Rank kuruluşu değil ancak güvenilir sonuçlar veriyor.)Alexa düzene oturduğunda tarafımızca yeniden eklenecektir.Alexa tool bar 'ı ekleyemenler beni msn de yakalarsa yardımcı olurum. Ama kısaca;-Explorer kullanıcıları; https://www.alexa.com/site/download

-Mozilla Firefox kullanıcıları ise; https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5362ile Alexa Toolbar yazılımını yükleyebilirler.
 
Üst Alt