GSCimbom ve Alexa - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom ve Alexa

Cevap: GSCimbom ve Alexa

"Alexa Toolbar" yüklü olan arkadaşlarımızın farkedeceği üzere, rank değerimiz beklediğimiz kapsamda iyileşmeye başlamıştır.

132.309 olan değer, 6 Ocak verileri itibarıyla 118.480 'e gerilemiştir. 2 ay sonrasına 75-80.000 değerlerini, yıl sonuna kadar da 50.000 değerlerine erişmeyi hedeflemekteyim.

Bilgilerinize sunarım.

İnşAllah ulaşacağız abi.

Arkadaşlar bu Alexa'da tıklanma mı esas alınıyor?

Alexa 2 değere bakıyor.

1-) O siteye Alexa toolbar yüklü kaç farklı IP giriş yapmış. (Reach)

2-) Her bir IP nin o sitde görüntülediği sayfa sayısı (Page view)

Bu 2 değerin kombinasyonundan (net ortalaması değil, reach 'in ağırlığı epey fazla) rank değerleri hesaplanıyor.

Alexa demişken, bir kullanım avantajını daha paylaşmak istedim. Hazırladığım bu makaleyi, ayrı bir topic olarak da açacak ve resmi siteye de göndereceğim.

EN BÜYÜK KİM?

Ezeli rekabette, yıllardır hep kimin daha büyük olduğu, kimin daha çok taraftara sahip olduğu tartışılır durur. Hatta bunun tespiti için nüfus sayımını bile ciddi ciddi önerenler olmuştur.

Ancak bu yöntem bile gerçek sonuçlara bizi ulaştırmaktan uzak görünüyor. Bunu daha somut şekilde ölçebilmek için, bu sebeple internet sitelerinin rank (trafik) değerlerini kaynak olarak kullanmak belki de bu sayılan yöntemlerden saha somut bir tespit yöntemi sağlayacaktır. Aşağıda bu konuda faaliyet gösteren Alexa kuruluşunun (son 3 aylık ortalama) değerlerini bulacaksınız.

Takımlar.......Sıralama (1. en yüksek)

Galatasaray: 6518

Fenerbahçe: 7461

Tamamen bağımsız olan bu kuruluşun, ilgili resmi sitelere erişim adedi ve sitede görüntülediği sayfa adedi baz alınarak hesapladığı bu değerin bazı sorulara yanıt verebildiğini umuyorum. (Hatırlarsınız benzer bir uygulamayla, Google 'da geçtiğimiz ay arama listesini açıkladı ve buna göre Galatasaray ezeli rakibinin yine önünde idi.)

Bilgilendirme amacıyla, tanınmış bazı diğer Futbol Kulüplerinin Alexa Rank değeri ise aşağıdaki gibidir.

Takımlar.......Sıralama

Real Madrid: 71

M.United: 1578

Liverpool: 2198

Bayern Munich: 2447

Barcelona: 6701

PSG: 10982

Olympic Lyon: 14496

Boca Juniors: 34296

Çeşitli duyurularımızdan sonra Alexa 'yı yükleyen üyelerimizin forumun rank değerinin gelişimine nasıl bir katkı sağladığını belirtmiştim.

Çeşitli sebeplerle Alexa yükleyemeyen üyelerimize ise farklı bir yöntem önerebiliyorum.

Sık kullanılanlar (Favorites) 'da GSCimbom kısayolu bulunan ve GSCimbom 'u burayı tıklayarak açan arkadaşlarımız aşağıda gösterildiği şekilde GSCimbom üzerine gelip sağ click ile seçenekleri seçtiğinde site adresini https://redirect.alexa.com/redirect?www.gscimbom.com olarak değiştirebilirler.

Böylelikle ilk giriş IP niz Alexa tarafından kayda alınır ve sayfa görüntüleme olmasa bile, sayfaya erişim yapan farklı kullanıcılar istatistiğini geliştirebilirsiniz. (Alexa yüklü arkadaşlarımızın bu işlemi yapmalarına gerek yoktur.)

Güzel bir sinerji yaratma adına, işlemi gerçekleştiren arkadaşlarımızın buraya mesaj yazarak kendilerini belirtmelerini rica ediyorum.

Uygulamayı başka yapabilen oldu mu acaba?

Sık kullanılanlar (Favorites) 'da GSCimbom kısayolu bulunan ve GSCimbom 'u burayı tıklayarak açan arkadaşlarımız aşağıda gösterildiği şekilde GSCimbom üzerine gelip sağ click ile seçenekleri seçtiğinde site adresini https://redirect.alexa.com/redirect?www.gscimbom.com olarak değiştirebilirler.

Not: Böylelikle ilk giriş IP niz Alexa tarafından kayda alınır ve sayfa görüntüleme olmasa bile, "sayfaya erişim yapan, farklı kullanıcılar" istatistiğini geliştirebilirsiniz. (Alexa Toolbar yüklü arkadaşlarımızın, bu işlemi yapmalarına gerek yoktur.)

Kafanızı şişirip durdum ama çabalarımızın karşılığını alıyoruz, GSCimbom futbolun ölü sezonu olmasına rağmen Alexa 'da haftalık 50.000 ortalamalara erişti. Firefox kullanıcıları sağ alt köşedeki grafiğin sıçrayışını gözlemlemişlerdir.

Acaba diyorum, Alexa'cılar çabalarıma acıyıp tabeladan mı oynadılar? :D:p. Şaka biryana, destek olan herkese teşekkür ederim.

Not: Rakip 2 ilk 100.000 de olduğu için grafikte çıkmamış.

Bize henüz destek olmamış ancak olmak isteyen üyelerimiz, aşağıkaki mesajdaki gibi kısayollarını değiştirebilirler.

Maçlar başlayınca haftalık 100.000 olur.Sezon başlayınca yapsaydık şuan farklı konumda olurduk.

İyileşince değerin düşmesi lazım. Bizim şu an 118.480 'de olup 50.000 ortalamalra gelişimiz gibi.

50.000 'lerde kalıcı olabilirsek, hedef 20.000 'leri zorlamak olur ama bu değer gerçekten iddialı çünkü uA ve Antu gibi siteler ancak bu seviyelerde...

Alexa rating değerimiz (rankmeter) yeniden forum sayfalarımızın alt bölümüne yerleştirilmiştir.

Tıkladığınızda GSCimbom forumunun yada kıyaslamak istediğiniz diğer web sitelerinin son dönemdeki performansını günlük güncellemelerle takip edebileceksiniz.

Bilgilerinize sunarım.

Üst Alt