GSCimbom ve Alexa - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom ve Alexa

arkadasın pc ye yukledım benim laptop evde... vista isletim sistemi yükledim acaba dogrumu.Sayfanın en alt en sag kısmında PageRank ve Aleca yazıyot. Alexa suan *132.309* yazıyor..

arkadasın pc ye yukledım benim laptop evde... vista isletim sistemi yükledim acaba dogrumu.Sayfanın en alt en sag kısmında PageRank ve Aleca yazıyot. Alexa suan *132.309* yazıyor..

Alexa Vista ile çalışmıyor. Diğer bilgisayarında ise aşağıda o bilgileri görüyorsan; evet yüklenmiş. Eline sağlık.

ekledim ama avasta bi kac virüs verdi:rolleyes:

Virüs uyarısı sistemsel, Birkan EROL 'un da daha önce açıkladığı ve aşağıya alıntıladığım gibi program tamamen güvenli. Yine de yüklememeyi tercih edebilirsiniz. Ona saygı duyarız.

Bazı virüs programları Alexa Toolbar için uyarı vermektedir. Anca Alexa Toolbar virüs içermemektedir. Bunun nedeni Toolbarın karşı tarafa bilgi göndermesidir. ( Adware ) Toolbarı içiniz rahat bir şekilde yükleyerek kullanabilirsiniz.

Cevap: GSCimbom ve Alexa

Son dönemde forumun populerliği, UEFA kura çekimi, BJK derbisi gibi konularla birleşerek (yüklediğimiz toolbarların da etkisiyle;)) Alexa 'daki "sayfa görüntüleme" istatistiğimizi oldukça olumlu yöne çekmekte olduğunu sizlerle paylaşabilirim.

Alexa daki sayfa görüntüleme istatistiğimiz iyiye gidişini sürdürüyor, bu konuda artık açık ara öndeyiz. Ancak değerlendirmede baz alınan Rank 'tir ve Rank değeri kullanıcı sayısı (o sayfaya giriş yapan farklı IP numaraları) ve sayfa görüntülemenin belli katsayılar ile ortalamasından oluşur.

GSCimbom olarak, kullanıcı sayısı istatistiğinde oldukça gerideyiz. Bundan dolayı "Rank" değerimiz şu an rakiplerimizden düşük.

Özetle durumumuz, "az sayıda kişi forumumuzda fazla sayıda sayfa görüntülüyor" olarak algılanır pozisyondadır.

Eğer daha fazla sayıda kullanıcımız Alexa toolbar yüklerse, açık ara üstün duruma geçeceğimizi ve Alexa Rank değeri olarak 80.000 'lerin altında stabil bir yere kavuşacağımızı söyleyebilirim.

Yükleyen, yüklemeyen herkese; peşinen teşekkür ederim.

Alexa toobar deyince aklıma geldi gscimbom adına da bir toolbar var mı?

Birde siteye eklenmiş alexa kodu göremedim.

Kod:
<SCRIPT type='text/javascript' language='JavaScript' src='https://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=www.gscimbom.com'></SCRIPT>

Alexa toobar deyince aklıma geldi gscimbom adına da bir toolbar var mı?

Birde siteye eklenmiş alexa kodu göremedim.

Kod:
<SCRIPT type='text/javascript' language='JavaScript' src='https://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=www.gscimbom.com'></SCRIPT>

GSCimbom toolbarımız yok. Teknik ekibimiz bunu bir öneri olarak değerlendirebilir.

Alexa kodunu, forum aktif ve rekor üstüne rekor kırarken bizi "0" gösterme abukluğu yaptığı bir dönemde kaldırdık. O dönemde bir gün iyi, bir gün kötü gösteriyordu. Son 2 haftadır düzene oturdu gibi. Yakında yine ekleyeceğiz.

GSCimbom toolbarımız yok. Teknik ekibimiz bunu bir öneri olarak değerlendirebilir.

Alexa kodunu, forum aktif ve rekor üstüne rekor kırarken bizi "0" gösterme abukluğu yaptığı bir dönemde kaldırdık. O dönemde bir gün iyi, bir gün kötü gösteriyordu. Son 2 haftadır düzene oturdu gibi. Yakında yine ekleyeceğiz.

Alexa örneğin bildirgec.org'u ilk 500'e almamıştı.Kriterlerini değiştirdiler eskiden alexa'da yükselmek sadece alexa toolbardan gelen ziyaretçilere bağlıydı.Zamanla Alexa çok kullanılmaya başlayınca Alexa'da değişiklikler oldu.Güncellemelerde bazen hızlı iniş ve çıkışlar olabiliyor.Gscimbom'a gelince zaten şu anda alexa türkiye'de 3,262 sırada,dmoz'da da listeli,hiti de mutlaka artacaktır,backlinki de iyi bunlara bağlı olarak prsi'de mutlaka artar alexa'da sağlam yerini bulur.

Bu topic ile yada özel mesaj atarak Alexa Toolbar yüklemelerini istediğim arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sizlerle gelinen noktayı da paylaşmak isterim.

Grafikte görüleceği gibi, GSCimbom 'un son 3 aylık rank değeri 132.309 'dur. Rank değerinin hesaplamasında kullanılan sayfa erişimi (Reach) ve sayfa görüntüleme (Page View) değerleri de sırasıyla %0.00058 ve 20,7 'dir.

Bu değerlerin tamamı forumun kapalı kaldığı ve server değişikliği olduğu dönemden dolayı, 3 ay önceki ortalama değerlerimize göre düşüş göstermiştir.

Ancak, futbolun gündemde olmadığı son 1 haftalık değerlere bile bakılırsa, her 3 kategoride 1 haftalık ortalama değerlerimizin 3 aylık ortalama değerlerimize ve 3 ay önceki değerlerimize göre çok daha iyi durumda olduğu anlaşılabilir.

Reach %0.00058 -> %0.00089

Rank 132.309 -> 63.515

Page View 20.7 -> 60

Bu sebeple de Alexa rating değerimizin yakın bir gelecekte artış göstereceği söylemek, pek de yanlış olmaz.

Bu sebeple destek veren herkese teşekkür ederim.

Galatasaray ile ilgili sitelerle iletişim halindeyiz. En yakın zamanda büyük Galatasaray'ın büyük taraftarının büyük forumu olacağız...

Kulakların çınlasın...

Alexa toolbar yükleyen üyelerimizin GSCimbom 'a kattığı fark (sayfa görüntüleme istatistiğiyle) aşağıya çıkarılmıştır.

GSCimbom 'u buralara taşıyan yönetim ekibi ve üyelerine teşekkür ederim.

"Alexa Toolbar" yüklü olan arkadaşlarımızın farkedeceği üzere, rank değerimiz beklediğimiz kapsamda iyileşmeye başlamıştır.

132.309 olan değer, 6 Ocak verileri itibarıyla 118.480 'e gerilemiştir. 2 ay sonrasına 75-80.000 değerlerini, yıl sonuna kadar da 50.000 değerlerine erişmeyi hedeflemekteyim.

Bilgilerinize sunarım.

"Alexa Toolbar" yüklü olan arkadaşlarımızın farkedeceği üzere, rank değerimiz beklediğimiz kapsamda iyileşmeye başlamıştır.

132.309 olan değer, 6 Ocak verileri itibarıyla 118.480 'e gerilemiştir. 2 ay sonrasına 75-80.000 değerlerini, yıl sonuna kadar da 50.000 değerlerine erişmeyi hedeflemekteyim.

Bilgilerinize sunarım.

İnşallah istediğimiz seviyelere ulaşırız.

Üst Alt