GSCimbom Yönetimi ve Sorumluluk - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom Yönetimi ve Sorumluluk

Keramettin Bey Selçuk ve Ali Koç'a çok net hakaretler edilmişti. Çok uğraştım. Selçuk mesajları silindi ama Ali Koç hakaretleri en son kalmıştı. Sonra konu zaman tünelinde kaybolmuştu. Hangi konu olduğunu hatırlamıyorum. Mizahi küfürleri anlayışla karşılıyorum ki öylesi küfürlü muhabbetlerin içinde çoğumuz oluyoruz ama şeref ve namusa yönelik ağır küfürler vardı.

Kısacası bizden olmayanlara yönelik edilen küfürlere verilecek tepki, yaptırım konusunda pek bir fikir birliği olduğunu düşünmüyorum.
Onu yapan bir kişi vardı.

Ben de rahatsızım o tarz ifadelerden.

Ama çok da kasmaya gerek yok.

sevgili ilker , sovme sucu diye bir tanim var tck da , ve bu dijital mecrada olunca suc olmaktan cikmiyor yahut tribunde toplu olarak yapilinca legal olmuyor

Kufur etmek bir hak degildir , once burada anlasmamiz lazim

yonetim daha sert olursa , editlemek yerine kisa kisa da olsa (mesela gunluk) uzaklastirmalar verirse git gide kufurden kurtuluruz diye dusunuyorum

Sözleşmeyi kapıp yatıyorsa karaktersiz olduğunu söyleyeceğiz, istediği olmuyor veya hocayı istemiyor diye takımı sabote ediyorsa elbette bunun adice bir hareket olduğunu ve hain olduğunu ifade edeceğiz. Bunları yaptığı yetmezmiş gibi derbide takım kaptanı olarak takımı yalnız bırakmaya yelteniyor iş sözleşmeye gelince profesyonel kesiliyor yerler öyle profesyonelliği bu adamlara neler neler denir de işte neyse az bile sonuç itibariyle bence. Başkan ve yönetim ağlamak dışında bir şey yapmıyorsa onların da beceriksiz ve işbilmez olduğunu ifade eder kimi naif bir dille kimi mizacı gereği daha sert ifade eder. Para yoksa çıkıp dersin planımız budur, gençlerle ilerleyeceğiz takviye yapamayacağız gidip sürekli saçma sapan 3 ay Trezege 3 ay Akbaba filan diye ağlayıp, sonrasında da para yok edebiyatı yapamazsınız, yapmamalısınız yapıyorsan da taraftarın ne derse haklıdır yine.

[device_name] cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Belhanda satılsın demek bir görüştür. Belhanda satılsın diye kampanya başlatmak itibarsızlaştırmaktır. Hain konusu tartışılır ama orda da itibarsızlaştırma söz konusu olduğunu düşünüyorum.

Bunun önüne geçilmeli çünkü kulübe zararı oluyor. Tabi Belhanda kampanyası forumla ilgili değil ama ben bazı şeyleri önlemek adına genel bir tavırdan bahsediyorum zaten.

Mesela Gomis konusunda bile onlarca hala satılmadımı bu arap diyerek küçümseme söz konusu olmuyormu? Belirli seviye çizgisini korumak gerekir.
Sınırları çizdim zaten lakin itibarsızlaştırmak fikri pek olası değil.

Futbol bu kadar kibar bir oyun değil, kupamıza mal olan oyuncuya Gomis Bey gitmeli mi denilecek, hain denilmesinde bir sakınca yok. Irkçılık varsa sakınca var.

Belhanda konusu da öyle, napalım zorladık, sabrettik ama olmayacağı belli. Sonu Elano gibi olacak muhtemelen.

sevgili ilker , sovme sucu diye bir tanim var tck da , ve bu dijital mecrada olunca suc olmaktan cikmiyor yahut tribunde toplu olarak yapilinca legal olmuyor

Kufur etmek bir hak degildir , once burada anlasmamiz lazim
Abim orası öylede , Bütün platformlarda olan birşey bence bu konuda biz yine iyiyiz. Tabi ki çıkmıyor ama bizim takımımızda cidden öyle karaktersizler var ki şu konuda bana haksız yere sövmüş diyip gidip dava edebilecek kadar yüzü yoktur o oyuncuların onları sizde biliyorsunuz. Ben zaten şahısın ailesine değerlerine küfür edilmesine karşıyım ayağın kırılsın , o olsun bu olsun bu tarz şeyler yıllardır yazılıp çiziliyor bi anlık sinirlerle maç takip formunda allah belanı versinler havada uçuşuyor bu taraftar bunu musleraya'da yaptı. Bence bu konudan önce şu forumda gereksiz yere fanboyluk yapıp tartışma çıkaranlara bi çözüm gelsin belhanda'yı ülke başbakanı gibi savunup küfürleşen kişilerde var.

Demin de soyledim , sert elestiri ile hakaret arasinda bir ayrim var

Hain , kupayi satti vb ifadeler aslinda hakarettir yine de ama tolere edilebilir belki

Ama ar namus seref bilmem ne isin icine sokulursa sonu gelmez

Sözleşmeyi kapıp yatıyorsa karaktersiz olduğunu söyleyeceğiz, istediği olmuyor veya hocayı istemiyor diye takımı sabote ediyorsa elbette bunun adice bir hareket olduğunu ve hain olduğunu ifade edeceğiz. Bunları yaptığı yetmezmiş gibi derbide takım kaptanı olarak takımı yalnız bırakmaya yelteniyor iş sözleşmeye gelince profesyonel kesiliyor yerler öyle profesyonelliği bu adamlara neler neler denir de işte neyse az bile sonuç itibariyle bence. Başkan ve yönetim ağlamak dışında bir şey yapmıyorsa onların da beceriksiz ve işbilmez olduğunu ifade eder kimi naif bir dille kimi mizacı gereği daha sert ifade eder. Para yoksa çıkıp dersin planımız budur, gençlerle ilerleyeceğiz takviye yapamayacağız gidip sürekli saçma sapan 3 ay Trezege 3 ay Akbaba filan diye ağlayıp, sonrasında da para yok edebiyatı yapamazsınız, yapmamalısınız yapıyorsan da taraftarın ne derse haklıdır yine.

Hakedene söylemek doğru ama neye göre, bunun içini doldurmadan hakaret etmek yakışmıyor iste. Kim neyi sabote etmiş, neye göre ölçülüyor bunlar?
Bende bundan bahsediyorum, tutarsız hakaretler ediliyor.

Son zamanlarda yönetimin biraz pasif kaldığını kabul ediyorum bir özeleştiri yapacak olursak.Bu konu bizimde gündemimizde üstüne düşeceğiz. Ama üyelerimizde de ciddi anlayışsızlık sorunu oluşmaya başladı. Peki bu sorunlar neler?

- Biz kimseye gerekmedikçe ceza vermeyelim, forumda bir diyalog ortamı olsun dedikçe suistimal edildi. Bazı üyeler iyi niyetimizi suistimal ettiği için konulara girilemez, muhabbet edilemez hale geldi.

- Raporlanan bir mesaj için atıyorum edit ve özel mesaj yoluyla uyarı yapılıyor veya ilgili kişi konudan atılıyor. Ama raporlayanlar konu ile ilgili işlem yapılmadığını zannedip bize bir daha pm atıp veya raporlayıp bizi “tehdit edercesine” ona ceza vermediniz ben de küfür edicem veya hakaret edicem diye beylik lafları ediyorlar ve bunu yapıyorlarda.

- Açık açık küfür veya hakaret ediliyor ceza alınca yine yönetim suçlu oluyor.Sonra mail atıp ihraç etmezsen adam değilsin diyor.

Böyle adamlarla uğraştıkça yönetimde de aksama olabiliyor kusura bakmayın. Unutmamak lazım iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır demişler.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kimsenin kimseye hiç bir şekilde küfür ve hakaret etmeye hakkı yok.

Sosyal çevremde bu girişimde olanlara verdiğim karşılık bir derdin varsa ve hani bir de delikanlısın o aman resmi yollarla halledelim meseleyi ve aynı tavırları savcı ve mahkeme de de yapabilecek misin dedikten sonra arkasına bak baka gidenleri çok gördüm.

Sınırları çizdim zaten lakin itibarsızlaştırmak fikri pek olası değil.

Futbol bu kadar kibar bir oyun değil, kupamıza mal olan oyuncuya Gomis Bey gitmeli mi denilecek, hain denilmesinde bir sakınca yok. Irkçılık varsa sakınca var.

Belhanda konusu da öyle, napalım zorladık, sabrettik ama olmayacağı belli. Sonu Elano gibi olacak muhtemelen.
Futbolda kazanmak ve kaybetmek doğaldır. Cidden penaltı kaçırdı diye hain kelimesini yakıştırıyormusun veya haklı buluyormusun? Yani çok basite kaçmıyormu bu?

Arkadaşlar Erdem Bey aslında özetle şunu demek istiyor.

"Oyuncular bizim oyuncularımız, bizim malımız. Biz kamuya açık yerlerde bu adamları eleştirirsek, itibarsızlaştırırsak değer düşer, elimizde kalır, zararını biz çekeriz"

Bu çok ütopik bir fikir. İmkansız. Ne Galatasaray ne de diğer takımlar. Kötü oyuncuları sırf piyasa değer düşmesin diye pohpohlamaz.

Yanlış anladıysam kusura bakmayın Erdem Bey. :hat:

Arkadaşlar Erdem Bey aslında özetle şunu demek istiyor.

"Oyuncular bizim oyuncularımız, bizim malımız. Biz kamuya açık yerlerde bu adamları eleştirirsek, itibarsızlaştırırsak değer düşer, elimizde kalır, zararını biz çekeriz"

Bu çok ütopik bir fikir. İmkansız. Ne Galatasaray ne de diğer takımlar. Kötü oyuncuları sırf piyasa değer düşmesin diye pohpohlamaz.

Yanlış anladıysam kusura bakmayın Erdem Bey. :hat:
Çok güzel özetlemişin. Üyelerin biraz daha normalleşmesini, sağduyulu olmasını istiyorumki belirli seviye standartları yerleşsin.

Hakedene söylemek doğru ama neye göre, bunun içini doldurmadan hakaret etmek yakışmıyor iste. Kim neyi sabote etmiş, neye göre ölçülüyor bunlar?
Bende bundan bahsediyorum, tutarsız hakaretler ediliyor.
Ee gayet mücadele etmeyip, penaltı kaçırdıktan ve kupa alırken rakibin gülücükler saçmasını mesela bunu sevgi pıtırcıklığına mı yormalıyız yoksa şike sahaya yansımamış avuntusu mu bana göre gayette delil var bu tabloda. Koşsa yetişebileceği bir adamı yürüyerek takip eden futbolcu hakkında ne düşünmeliyiz bunu 1 değil de birden çok kez yapıyorsa? Ayrıca taraftar ve genel olarak futbol sanki bir elitler kulübü işi Türkiye'de duygu odaklı bir oluşumda, insanlardan rasyonel ve objektif bir yaklaşım beklemek daha hastalıklı bir durum açıkça.

Emrah in aciklamalarindan sonra ben de son donemde yapmadigim ama bir aralar "madem cezasi yok eyvallah biz de zorlamasini biliriz" tavrimin hatali oldugu konusunda ozelestirimi halkin onunde de tekrarliyorum

Acikcasi son 2 kisinin aldigi 1 haftalik ceza beni ciddi olcude umutlandirdi ve kendi davranislarimi da sorgulamaya itti , hem de kimseden bir baski olmadan

Demek ki bu uygulamalar , aslinda ceza alanlardan ziyade digerlerini de etkiliyor , hatta hizaya sokuyor

Emrah da biraz daha topa girmeye basladi sanirim , admin power is back diyorum kero admin ile birlikte 2 si ortaligi estirecek gibi hissediyorum

Winter is coming

Üst Alt