H.Şükür' den Galatasaray' daki Sorunlara Dair Açıklamalar - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

H.Şükür' den Galatasaray' daki Sorunlara Dair Açıklamalar

Cevap: H.Şükür' den Galatasaray' daki Sorunlara Dair Açıklamalar

Hakan Şükür sol açıkta oynasaydı!!! şimdi eleştirenler için en büyük o olacaktı, gözünü sevdiğimin siyaseti sen nelere kadirsin:D

çok doğru konuşmuş. özellikle lider oyuncu olayı.

bir de galatasaray ve beşiktaş'ın toparlanması için fenerbahçe şampiyonluğu gerektiğini 4-5 gün önce arkadaşlara söylemiştim çok çok doğru.

fener başarısız oldukça ense yaptılar.

Hakan Şükür sol açıkta oynasaydı!!! şimdi eleştirenler için en büyük o olacaktı, gözünü sevdiğimin siyaseti sen nelere kadirsin:D

katılıyorum ve itiraf ediyorum sevgim artardı yani :) yanlış şeyler tabii aslında onu düşünmeden katkılarına bakmak lazım ama olmuyor işte.

babam icin GS in metin oktayi metin oktaydir

benim icin Gsin metin oktayi hakandir

GSada arda gibi cok topcu gelmistir hic biri arda olamamistir

ama ardada bir hakan sukur olamayacagini gostermistir

hakan hayatini GSa vermis bir adam hemde sozde degil

taraftar ise onun ne kadar icten oldugu konusunda suphe etmedigi icin senelerce kotu oynadigi zamanlarda bile destek olmustur

arda neden bana taraftar bu kadar destek olmuoyor diye otursun kendi dusunsun

Ben ikisinin yüzüne baktığımda Arda da Hakan' dan kat kat fazla GS sevgisi görüyorum kim ne derse dersin. İkisi benim gözümde hiç bir zaman Metin Oktay olamaz .

1936 yılında Rumeli'den İzmir'e göçmüş bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. 1954 yılında Yün Mensucat takımından İzmirspor'a transfer olan Metin Oktay aynı sezon 45 gole imza atarak İzmir Profesyonel Ligi'nde gol krallığını ilan etti. Böylece Metin Oktay'ın gol krallığı dönemi başlamış oldu. 1955 yılında Gündüz Kılıç, Metin Oktay'ı 5 yıllık sözleşme karşılığında Chevrolet marka bir otomobil vererek sarı kırmızılı renklere bağladı.

Galatasaray'da oynamaya başladığında henüz 19 yaşındaydı. Fakat genç yaşına rağmen Galatasaray camiasına çabuk ısındı ve daha ilk sezonunda 19 gol atarak İstanbul Ligi gol kralı oldu. Bu sezonda Galatasaray İstanbul Ligi'nde şampiyon oldu. Arada 1961-62 sezonunu İtalya'nın Palermo takımında geçiren Metin Oktay, 1969 yılına kadar Galatasaray forması giydi.

Futbol hayatı boyunca Türkiye Ligi'nde 10 kez gol kralı oldu ve 217 gollük bir rekora imza attı. Ayrıca, 1962-63 sezonunda 26 maçta attığı 38 golle bir sezonda en fazla gol rekorunu kırdı. Bu rekor 1987-88'de 39 golle Tanju Çolak tarafından kırıldı. 1996-97 sezonunda da Hakan Şükür 32 lig maçında 38 gol attı.

Metin Oktay derbi maçlarının da büyük golcüsüydü.Fenerbahçe'ye tam 22 gol atan Metin Oktay, Beşiktaş'a da 15 gol attı.

Türk Futbol Tarihine "ağları delen" ilk futbolcu olarak geçti.

Transfer döneminde İzmirspor'un o gün için büyük bir tutar olan 300.000 TL'lik transfer teklifini, İzmir'e geri dönmek isteyen nişanlısının ısrarlarına rağmen, reddederek çok sevdiği kulübünde kaldı ve bu nedenle nişanlısından ayrıldı.

Taçsız Kral 1968-69 sezonunda futbola veda etti. Metin Oktay, futbolu bıraktıktan sonra yine futbolla ilgili çeşitli işler yaptı. 1969-70 sezonunda teknik direktör Toma Kaleperovic'in yardımcısıydı. Sarı Kırmızılı kulüpte yönetici ve menajer olarak görev yapan Metin Oktay'ın son görevi Milliyet gazetesi spor yazarlığı idi.

Oktay, Galatasaray ve Bursaspor'da teknik adam olarak da görev yapmıştı.

13 Eylül 1991'de bir trafik kazası sonucu vefat eden Metin Oktay, Galatasaray Spor Kulübü' nün efsaneleşmiş golcülerinden biridir. İsmi ölümünden sonra Galatasaray Spor Kulübü' nün Florya'daki tesislerine verilmiştir.

Ömer Madra'ya göre: "Metin Oktay yalnızca Türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük golcüsü, en büyük santrforu, en büyük futbolcusu olmakla kalmayıp bu âlemin gelmiş geçmiş yegâne sahici efsanesidir ... Onun döneminin teknolojisi bugünle kıyaslanamayacak ölçüde geri olduğu için bu tek kişilik senfoni orkestrasının dev konseri bir video kaset olarak günümüze gelemedi ..."

Centilmenlik [değiştir]

Futbol yeteneğinin yanı sıra beyefendiliği ve centilmenliğiyle taraflı tarafsız herkes tarafından sevilen, tüm futbol kariyeri boyunca sadece 1 kez kırmızı kart gören ve 36 kez Türkiye Millî Futbol Takımı'nda oynayan Metin Oktay bu formayla da 19 gol attı.

Gol krallıkları [değiştir]

1956-57 İstanbul Profesyonel Ligi 17 gol

1957-58 İstanbul Profesyonel Ligi 19 gol

1958-59 İstanbul Profesyonel Ligi 22 gol

1959 Türkiye Ligi 11 gol

1959-60 Türkiye Ligi 33 gol

1960-61 Türkiye Ligi 36 gol

1962-63 Türkiye Ligi 38 gol

1962-63 Avrupa Gol Kralı 38 gol

1964-65 Türkiye Ligi 17 gol

1968-69 Türkiye Ligi 17 gol

1971-72 Dünyanın en iyi forveti

Hakan'ın Galatasaray'da içecek bir kap suyu yoktur.

Arkadaş bu kadar nefret olur mu bir insanda Galatasaray'a karşı.

Ayıp yahu, sen de Arda gibi bu işten ekmek yedin, iftiraya bak, aslında Arda sakat değilmiş de oynamıyormuş.

Neden?

Arda bile bile neden kendi değerini düşürsün.

Devre başında takıma bir sürü isim transfer edilmiş, takım bir hava yakalamış, neden kötü gidiş diye sakat numarası yapsın.

ÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ.

Sadece Arda'nın varlığı bile bu takımın kaybettiği maçların yarısını galibiyet yazdırırdı.

Hakan eline geçen her fırsatta Galatasaray'ı satmış bir adamdır ve böyle de devam edecektir.

Sözleşmesi bitmiş yurtdışına kaçmıştır.

Galatasaray 16 milyon mark almıştır ama henüz Bosman kuralı işlemeye başlamadığından iki klüp aralarında anlaşmıştır. O sebeple.

Galatasaray ona sahip çıkmıştır ama artık yaşlandığı için sözleşmesini yenilemediğinde teşekkür edeceğine Galatasaray'ın baş düşmanı kesilmiştir.

Bu adamın ne kadar çirkef bir karaktere sahip olduğu UEFA kupasını kazandığımız sene bir jip meselesi yüzünden Fatih Terim'le arasını bozmasından bellidir.

Fatih Terim Galatasaray'a geldiğinde gol atamadığı için herkes Hakan'ın gönderilmesinden yanaydı. Yamulmuyorsam 6-7 hafta gibi bir süre hiç gol atmamasına rağmen Fatih Terim Hakan'da ısrar etmiş ve kariyerini kurtarmıştır. Sonra onu takımın Hagi ile birlikte lideri yapıp UEFA kupası kazanan kadroda yer almasına sebep olmuştur. Hakan naapmıştır? Hayatı boyunca yaptığı gibi bu defa da Fatih Terim'e ihanet etmiştir. Neymiş Fatih Terim söz verdiği jipi Hakan'a vermemiş. Üstelik onun da son derece mantıklı bir açıklamasını yapmıştı Fatih Terim.

Serdar Burak demiş ki Hakan neden hiç Arda'nın pozisyonuna düşmedi. Fatih Terim'in geldiği senenin başı ve rezalet geçen bir önceki sezonu hatırlarsa kendisi daha beter durumdaydı. Fatih Terim kendisi Galatasaray'dan kovulmak pahasına, yeni teknik direktör arayışlarının olduğu dönemde bile her maç Hakan'ı, gol atamayan Hakan'ı ilk 11 oynatmıştır. Hem de 90 dakka. Hakan her zaman olduğu gibi kendi geçmişini unutmuş, kendi yaşadıklarını unutmuş, Arda'yla top oynadığını unutmuş Arda'ya da ihanet etmiştir.

Hakan Şükür benim gözümde bir ihanet adamıdır.

Hafızamı zorlasam eminim başka şeyler de hatırlarım ama Hakan Şükür için bir gram daha beynimi yormak istemiyorum.

Evet bu adamın Galatasaray'da içecek bir kap suyu yoktur.

Hakan'ı Hakan yapan Galatasaray'ın kapısına defalarca pislemiş bu ismin Galatasaray'la anılmaması lazımdır.

Gördük İnter'de ki Hakan'ı da...

Galatasaray dışında gittiği her takımda yedek kalan Hakan'ı da.

Hakan Galatasaray için çok iyi bir futbolcuydu.

Ama sadece Galatasaray'da çok iyi futbolcuydu.

Bunu da unutmasın sakın.

Ama öğrendik ki asla bir Galatasaraylı değilmiş.

Ve dediğim gibi bu klüpde içecek bir kap suyu kalmamıştır...

Yuhh ya..Adamın vermek istediği mesajı alın arkadaşlar.

Arda ondan büyüktür,Metin oktay hepsinden büyüktür,hakan Arda'dan daha iyidir falan.Mesaj bu değil yani..Buradan da tartışma çıkartmayın.yazıyı lütfen düzgün okuyun.Tekdüze konuşmayın.

Vermek istediği mesaja bakın.Takımın içler acısı halinin durumuna..Koca Galatasaray taraftarı şu konuşmaya bu kadar basit bakmamalı,o ondan küçüktür bu bundan büyüktür diye..

Hakan'ın Galatasaray'da içecek bir kap suyu yoktur.

Arkadaş bu kadar nefret olur mu bir insanda Galatasaray'a karşı.

Ayıp yahu, sen de Arda gibi bu işten ekmek yedin, iftiraya bak, aslında Arda sakat değilmiş de oynamıyormuş.

Neden?

Arda bile bile neden kendi değerini düşürsün.

Devre başında takıma bir sürü isim transfer edilmiş, takım bir hava yakalamış, neden kötü gidiş diye sakat numarası yapsın.

ÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ.

Sadece Arda'nın varlığı bile bu takımın kaybettiği maçların yarısını galibiyet yazdırırdı.

Hakan eline geçen her fırsatta Galatasaray'ı satmış bir adamdır ve böyle de devam edecektir.

Sözleşmesi bitmiş yurtdışına kaçmıştır.

Galatasaray 16 milyon mark almıştır ama henüz Bosman kuralı işlemeye başlamadığından iki klüp aralarında anlaşmıştır. O sebeple.

Galatasaray ona sahip çıkmıştır ama artık yaşlandığı için sözleşmesini yenilemediğinde teşekkür edeceğine Galatasaray'ın baş düşmanı kesilmiştir.

Bu adamın ne kadar çirkef bir karaktere sahip olduğu UEFA kupasını kazandığımız sene bir jip meselesi yüzünden Fatih Terim'le arasını bozmasından bellidir.

Fatih Terim Galatasaray'a geldiğinde gol atamadığı için herkes Hakan'ın gönderilmesinden yanaydı. Yamulmuyorsam 6-7 hafta gibi bir süre hiç gol atmamasına rağmen Fatih Terim Hakan'da ısrar etmiş ve kariyerini kurtarmıştır. Sonra onu takımın Hagi ile birlikte lideri yapıp UEFA kupası kazanan kadroda yer almasına sebep olmuştur. Hakan naapmıştır? Hayatı boyunca yaptığı gibi bu defa da Fatih Terim'e ihanet etmiştir. Neymiş Fatih Terim söz verdiği jipi Hakan'a vermemiş. Üstelik onun da son derece mantıklı bir açıklamasını yapmıştı Fatih Terim.

Serdar Burak demiş ki Hakan neden hiç Arda'nın pozisyonuna düşmedi. Fatih Terim'in geldiği senenin başı ve rezalet geçen bir önceki sezonu hatırlarsa kendisi daha beter durumdaydı. Fatih Terim kendisi Galatasaray'dan kovulmak pahasına, yeni teknik direktör arayışlarının olduğu dönemde bile her maç Hakan'ı, gol atamayan Hakan'ı ilk 11 oynatmıştır. Hem de 90 dakka. Hakan her zaman olduğu gibi kendi geçmişini unutmuş, kendi yaşadıklarını unutmuş, Arda'yla top oynadığını unutmuş Arda'ya da ihanet etmiştir.

Hakan Şükür benim gözümde bir ihanet adamıdır.

Hafızamı zorlasam eminim başka şeyler de hatırlarım ama Hakan Şükür için bir gram daha beynimi yormak istemiyorum.

Evet bu adamın Galatasaray'da içecek bir kap suyu yoktur.

Hakan'ı Hakan yapan Galatasaray'ın kapısına defalarca pislemiş bu ismin Galatasaray'la anılmaması lazımdır.

Gördük İnter'de ki Hakan'ı da...

Galatasaray dışında gittiği her takımda yedek kalan Hakan'ı da.

Hakan Galatasaray için çok iyi bir futbolcuydu.

Ama sadece Galatasaray'da çok iyi futbolcuydu.

Bunu da unutmasın sakın.

Ama öğrendik ki asla bir Galatasaraylı değilmiş.

Ve dediğim gibi bu klüpde içecek bir kap suyu kalmamıştır...

nasil yorum bu? Yazikler olsun seni Galatasaraylilina...:mad::mad:

beyler Hakanı seversiniz sevmessiniz, gerçi sevmeyenlerin neden sevmediğini biliyorum, ama şu bi gerçekki Metin Oktay'dan sonra Galatasarayımızın gelmiş geçmiş en büyük oyuncusudur kendisi

hakan şükürü siyasi veya başka sebeplerden eleştirebilirsiniz.. ama futbolculuğunu- takıma kattıklarını- futbol hakkındaki gerçekçi sözlerini gözardı edemezsiniz... ne yapmış maçı mı satmış- teknik adama mı saldırmış???

vallah biz deki bu taraftar zihniyeti yok mu anlamıyorum?? kendi değerlerimize sahip çıkmayan- hatırlamayan unutan bir taraftar yapısıda mevcut......

herkes hakan-hasan laf atıyor eee bunlar şampyion yapmadımı- bunlar bazen kötü oynamadımı- saç baş yoldurmadı.. lütfennn barlarda-kadın peşinde olmayan futbola ve takıma değer veren insanları yerden yere vurmayalımmm.

fatih hoca içinde böylesini yapıyor bazı kesimmm... yalnışları-hataları vardır elbet. hem futbolculuğu- hem teknik adamlığı- hem özverili çalışması fatih hocanın sürekli hata yapan- sürekli doğru yapan biri yapmaz ama emeğine haksızlıkta olmaz.

yokkk galatasarayı borç batağına sokmuşşş diyorlarr.... o dönemde ne düzgün dü???? faruk süren-mehmet cansun-rahmetli başkanımız özhan canaydınn futbol başarısı için muslukları açık tutup şirketler-stad yüzünden borc batağına girmedimi?? adnan başkan kimse taşın altına elini sokmazken malii yönden bir düzene bugun soktuysaaa- sportif olarak başarısız olduysada... lütfen bazı kişileri emeği geçenleri yerden yere vurmayalımm...

bu ülkede yeni hakan şükürler--- fatih terimler- bülent korkmazlar-suat kayalar-hasan şaş çıkmıyorsa suçları onlara değilll, bu sistem içindekilere dert yanalımmm...

bu takım iyi yerlere gelecekse herşeyini verecek ise fatih terimdir....... başkan farketmez--- transfer konusunda şimdeden çalışmalar yapıp futbolcuları bağlamalııı- hazırlık dönemine tam kadro girilmeli .

saygılarr..

Hakan Şükür Galatasaray'da mükemmel bir kariyer yaşamıştır.

Ona laf yok.

Ama kariyeri bittikten sonrası...

İşte ona laf var.

Galatasaray kariyeri Hakan'a Galatasaray düşmanlığı yapma konusunda kredi kazandırmaz. Kariyeri dolayısıyla yaptıklarını mazur göstermez.

Hatta Galatasaray kariyeri Hakan'ın medyadaki en iyi Galatasaraylı olma yükümlülüğünü doğurur.

Hakan napıyor? Evet eleştirirsin. Hem de en sert şekilde. Ama iyi niyetli olarak.

Hayır Hakan'ın tek amacı, yaptığı yorumlarla Galatasaray'a zarar vermek. Bunu kabul etmem. İyi futbolcu kötü futbolcu tartışmasına da asla girmem. Çünkü mevzu o değil.

Hakan Şükür Galatasaray'da mükemmel bir kariyer yaşamıştır.

Ona laf yok.

Ama kariyeri bittikten sonrası...

İşte ona laf var.

Galatasaray kariyeri Hakan'a Galatasaray düşmanlığı yapma konusunda kredi kazandırmaz. Kariyeri dolayısıyla yaptıklarını mazur göstermez.

Hatta Galatasaray kariyeri Hakan'ın medyadaki en iyi Galatasaraylı olma yükümlülüğünü doğurur.

Hakan napıyor? Evet eleştirirsin. Hem de en sert şekilde. Ama iyi niyetli olarak.

Hayır Hakan'ın tek amacı, yaptığı yorumlarla Galatasaray'a zarar vermek. Bunu kabul etmem. İyi futbolcu kötü futbolcu tartışmasına da asla girmem. Çünkü mevzu o değil.

Sadece hakanmı yapıyor bunu sence. soyunma odasının sırlarına kadar anlatanlada var bi düşün bakalm sence neden yapıyorlar bunları. HAKAN'ı bu kadar kötüleyen galatasaray taraftarlarıda varya yazık diyorum..

Sadece hakanmı yapıyor bunu sence. soyunma odasının sırlarına kadar anlatanlada var bi düşün bakalm sence neden yapıyorlar bunları. HAKAN'ı bu kadar kötüleyen galatasaray taraftarlarıda varya yazık diyorum..

Bende neden bunları açıklıyorlar diyorum. Sadece Hakan değil yorumculuk yapan eski futbolcuların bir çoğu aynı şeyi yapıyorlar. Yönetim olan hınçları ile konuşuyorlar. Öncelikle Galatasarayda oynamak şereftir. Sen bu şerefe nail olup harika paralar kazanmışsın hem takım hem milli takım tarihinde adın altın harflerle yazılmış. taraftarın belli saygısı var bırak geçmişte ki sıkıntılarla hesaplaşmayı. Herkesin olduğu gibi eleştirmek eski futbolcuların da hakkı ama yapıcı olmak kaydıyla. Ekranlara çıkıp da arda sakat değil bilerek oynamıyor deyip taraftarın önüne atmakla değil. Siyasi görüş olayına gelince de benim ve benim gibi düşünenlerin umrunda değil, arif de hakanla aynı siyasi görüşe sahip gelsin başımın üstünde yeri vardır onun.

Bende neden bunları açıklıyorlar diyorum. Sadece Hakan değil yorumculuk yapan eski futbolcuların bir çoğu aynı şeyi yapıyorlar. Yönetim olan hınçları ile konuşuyorlar. Öncelikle Galatasarayda oynamak şereftir. Sen bu şerefe nail olup harika paralar kazanmışsın hem takım hem milli takım tarihinde adın altın harflerle yazılmış. taraftarın belli saygısı var bırak geçmişte ki sıkıntılarla hesaplaşmayı. Herkesin olduğu gibi eleştirmek eski futbolcuların da hakkı ama yapıcı olmak kaydıyla. Ekranlara çıkıp da arda sakat değil bilerek oynamıyor deyip taraftarın önüne atmakla değil. Siyasi görüş olayına gelince de benim ve benim gibi düşünenlerin umrunda değil, arif de hakanla aynı siyasi görüşe sahip gelsin başımın üstünde yeri vardır onun.

Ben bu kulübe sayısız başarılar kazandırmış şu günde bile bizim Hakan'ımız var gelmiş geçmiş en çok gol atan oyuncu diye söylediğimiz adamın bu kulüpten kovularak gitmesini hala hazmedemiyorum.. Hakan şuan kulüp,yönetici,futbolcu vs vs. hakkında en az yorum yapan adamdır, çıkıpta fener maçından önce mum yakıyoduk soyunma odasında diyen karaktersizlerde var. Yeri gelmiş oyuncu maaşlarını t.direktörüyle beraber(fatih terim) cebinden ödemiş adamı kovupta ondan sonra hiç bişey olmamış gibi yapmasını beklemem, Hatta bu yalancı ve taraftarını satan yönetime çokta iyi yapıyor emin ol.

Mert'le Gert - TRT 1 - Yildiz.tv / Nar.tv - Tv izle, dizi izle, film izle, Canli izle

Lütfen bi daha izleyin, hakana herkez yabancı düşmanı der ama adam diyorki ben yabancı düşmanı değilim parasının hakkını vermeyen yabancılara karşıyım diyor. Yalanmı ? bu kulüpten hala dünya kupasına gidicem diye topa ayağını uzatmayan adam var. 15 sene bi kulüpte oynasam ve böyle hakaret görsem heralde daha beterini yaparım.

Hakan Şükür'e nefret duyanların %95'i siyasi görüşünden dolayı duyuyor.H.Şükür'ün Galatasaray'ı Avrupa Şampiyonu yapacağını bilseler gelmesini istemezler.Türkiye'de siyasi parti taraftarlığı,futbol takımı taraftarlığından daha fanatiktir.O yüzden H.Şükür ağzıyla kuş bile tutsa bunlara yaranamayacak.H.Şükür'den daha çok bu takımı sevdiklerini söyleyemezler.

Hakan' ın takımdan ayrılmasının zamanı gelmişti artık yaşı 37 olmuştu. Bence o kadroda ki tüm futbolcular gibi güzel uğurlanmalıydı. Ama kendileri de ille biz daha oynayacağız diye tutturdular sonra olmadı. Yönetim de kesin hatalar yapmıştır hiç bir zaman ak kaşık değil onlar. Peki bu sürekli Galatasaray' a sallamayı gerektirir mi? Demin H. Ünsalı okudum benzer şeyler. Yapmayın artık susun ya Lincoln'u falan konuşmanın ne gereği var. Arda' nın kariyeri yok kaptan olamaz diye niye b. atıyorsun. bu takımda Bülent ile kaptan olduğunuz 95-96 yıllarında ne kariyeriniz vardı. Arda' nın 22 yaşında Avrupa kupası yarı finali yazıyor kariyerinde. Eski futbolcular 22 yaşlarında ki kariyerlerine bir baksınlar bence hepsinin kariyerleri 2000' den sonra oldu. Ben bunlara kızıyorum işte. Hakan veya Bülent ilk kaptan olduğumuzda biz de gençtik deseler sen de yaparsın deselerdi arda' ya ne olurdu sanki.

Siyasi görüşe gelince ben hiç bakmam ama bu kadar dillendirince aklıma şu olay geldi. beşiktaşta bir tane yönetici vardı armatör olan cemaat bağlantılı adı aklıma gelmedi, bir programda ben istesem hakan beşiktaşda oynar bana asla hayır diyemez dedi. Hakanda o isteyince olur tarzı bir cevap vermişti sorulunca. Bağlantı malum o yüzden siyaseti kimse dillendirmesin benim tepkimin siyaset ile hiç alakası yok.

Benim gözümde efsaneler ali samiyen metin oktay bülent korkmazdır ondan sonra gelir digerleri burada BÜLENT KORKMAZI harcıyan bazı arkadaşları gördüm üzüldüm 20 yıl takımımızda oynamıs emektar fedakar her türlü ortamda Galatasarayı düşünmüş büyük kaptanımızıda unutmayalım....

Üst Alt