Hagi mi, Zidane mi? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi mi, Zidane mi?

Cevap: Hagi mi, Zidane mi?

Bizim millette birini överken diğerine b.k atma hastalığı neden var hiç anlamam. Bir arkadaşta Zidane dememek cahillik demiş. Neye göre kime göre ?

Benim sebeplerim kriterlerim farklıdır, seninkiler farklıdır. Bu kadar basit.

Bizim millette birini överken diğerine b.k atma hastalığı neden var hiç anlamam. Bir arkadaşta Zidane dememek cahillik demiş. Neye göre kime göre ?

Benim sebeplerim kriterlerim farklıdır, seninkiler farklıdır. Bu kadar basit.

Eğer beni kasdetiyorsan neye göre demişsin bana göre, benim düşünceme göre. Bu kadar basit.. :yenieek:

2 sezonda 64 lig maçına çıkmış Real ile = sıradan ???

Real de ki istatistik ortalaması Hagi ile Zidane aynı hemen hemen ( gol ve asist anlamında )

Hagi'nin Real ve Barca'da uzun süre kalmamasının sebebi performans falan değildi.

ezbere yazmayın yahu

Bugün Santiago Bernabeu stadı Real Müzesinde Hagi'nin 10 numaralı forması ve posteri asılı :eek:

Git sor Reallilere ..

Hagi mi ?

Zidane mi ?

100 Kişiden 100'ü Zidane der.

Aga ona bakarsan Alex'in istatistikleri Hagi'yi 4'e falan katlıyor ama Hagi çok daha büyük futbolcu.

Öyle rakamla olmuyor bu işler.

Hayır çok net anladım demek istediğini. Haklısın destek de veriyorum sana bu görüşünde ama ben Hagi'yi yok saymıyorum zaten. Ya da kötülemiyorum.

Sadece Zidane gerçeğini görmemezlikten gelmek olmaz diyorum.

Hah tamam dostum şöyle söylesen ya keşke en başta :D

Zidane dememek cahilliktir gibi bir anlam çıkıyor oradan, ben oraya değinmiştim.

Bir kere popülerite tartışması çok saçma. Zidane ne kadar tanınıyorsa, Hagi'de en az o kadar tanınıyor. Maradona'nın "Hagi'nin futbolunu özlüyorum", veya Ronaldinho'nun en formda döneminde "Hagi benden iyiydi." dediği bir oyuncuydu Hagi.

Müthiş bir yetenekti, hırsı harikaydı, adam gibi bir adamdı. Mesela şu an onun gibi şut çekebilen kimse yok.

Ancak Zidane, öyle bir tekniğe sahipti ki. Yani gerçekten yok böyle bir şey. Kimsede yok, iddiaa ediyorum gelmiş geçmiş en teknik oyuncudur Zidane. Elimizle yapamayacağımız şeyleri ayağı ile yapan bir adamdı. Hagi'nin de mesela oyun zekâsını Xavi ile eş tutabiliriz. Ancak Zidane'daki oyunu okuma, hız, yaptığı hamleler, paslar, cidden çok öte bir adamdı.

Gel gelelim, Hagi ve Zidane, birbirlerine göre kimi artıları ve eksileri vardır.

İkiside dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından ikisidir. Popülerlikleri eşit seviyededir. Biri Romanya'nın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olup, Galatasaray efsanesi olmuş, şampiyonluklar, avrupa kupaları kazanmıştır. Diğeri Fransa'nın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olup, Real Madrid efsanesi olmuş, şampiyonluklar, avrupa kupaları kazanmıştır.

Karşılaştırmak yersiz, bir arkadaşın dediği gibi "Mozart mı yoksa Beethoven mı?" gibi bir şey bu.

İkiside futbolcudan öte, sanatçıydı, sanatlarını halk için icraa ettiler ve emekli oldular.

Ve gerçek şu ki, futbol anlayışı ne olursa olsun, kim çıkarsa çıksın, bu diyeceğim tamamen benim görüşümdür, Zidane, R9, Hagi, Maradona, Pele, Cruyff, Puskas vs. gibi oyuncular birbirleriyle karşılaştırılamayacakları gibi, bunlardan ötesi gelmeyecektir.

Benim icin Hagi nin yeri baska Hagi diyorum

:) [video=youtube;9FuNh4cZg7k]https://www.youtube.com/watch?v=9FuNh4cZg7k[/video]

Bir kere popülerite tartışması çok saçma. Zidane ne kadar tanınıyorsa, Hagi'de en az o kadar tanınıyor. Maradona'nın "Hagi'nin futbolunu özlüyorum", veya Ronaldinho'nun en formda döneminde "Hagi benden iyiydi." dediği bir oyuncuydu Hagi.

İkiside dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından ikisidir. Popülerlikleri eşit seviyededir.

Bu yorum banaydı galiba.

Zidane, Hagi'den çok fazlaca bilinen bir isimdir. Popüleriteleri eşittir diyerek ne sen kendini kandır ne de bu isimleri izleme şansına erişememiş gençleri.

Zidane'ı çok çok severim lakin Hagiyi kimseyle kıyaslamam. Pele, Maradona, Zidane, Ronaldo, Messi falan. Koyarım onlara. Kesinlikle Hagi.

Taraflı olsamda Hagi diyemiyorum.Zidane bu ya inanılmaz bir adamdı.Belki Hagide gelmiş gecmiş en iyi 20 futbolcu arasındadır ama Zidane ilk 3 tedir bence.

Teknikleri, oyun zekalari arasinda cok fazla fark yok. Hagi'yi daha iyi yapan hirsiydi bence. Rakip kendi takimindan ne kadar kuvvetliyse Hagi'nin motivasyonu ve performansi da o kadar artiyordu. En guzel gollerini, calimlarini en kritik maclarda atmistir Hagi.

Bu yorum banaydı galiba.

Zidane, Hagi'den çok fazlaca bilinen bir isimdir. Popüleriteleri eşittir diyerek ne sen kendini kandır ne de bu isimleri izleme şansına erişememiş gençleri.

Zidane daha çok tanınıyor dersen, ben şu konuda sana katılır ve yorum yaparım. Herhangi bir ülkenin herhangi bir futbol sitesinde dahi kalkar "sizce gelmiş geçmiş en iyi hücum orta saha oyuncusu kimdir?" diye sorarsan, çoğunluk Zidane'yi söyler. Ancak, Zidane diye cevap verenlerin hepsi aynı zamanda Hagi'yide biliyorlar. Ama cevap olarak Zidane söyleniyor çünkü genel kanı, Zidane'nın gelmiş geçmiş en iyi 3-5 futbolcudan birisi olduğu yönünde.

Tabii sen, "İşte tanımıyorlar Hagi'yi... Tanısalar, Zidane değil Hagi diye cevap verirler." diyerek olaya başka bir açıdan bakarsan birşey diyemem. :)

Ekleme: Real Madrid taraftarı mesela hiç unutur mu Hagi'yi? Hayır. Biz nasıl Prekazi'yi unutmuyorsak, her taraftar adını biliyor ve attığı golleri canlı veya internetten seyretmişse, Hagi içinde aynısı geçerli. Ama nasıl ki, bizim için Prekazi ne kadar büyük bir futbolcu olsada, Hagi'yi ondan bir seviye üstte tutarız. Onlar içinde Hagi bir efsane, bir büyük futbolcu, ancak Zidane bir seviye üstte.

Üst Alt