Hagi mi, Zidane mi? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi mi, Zidane mi?

Cevap: Hagi mi, Zidane mi?

Hagi kariyerinin başında ve sonunda efsane oynadı resmen ama Zidane her zaman istikrarlı bir şekilde efsaneydi, Hagi(S.bukres, Galatasaray, Romanya) = Zidane --- tüm kariyerinde Zidane > Hagi

Hagi ve Zidane karşılaştırması biraz yanlış geliyor bana.

Zidane iki ayağınıda kullanıyordu,her şekilde (pas,şut,çalım vs.vs.)

Ama Hagi o sol ayakla her işi bitiriyordu.

Hagi 10 numara mevkiinde iyiydi,Zidane ortasahanın göbeğinde.

zidane, zinedine zidane'dır.hagi ise karpatlar'in maradonasi.

Bilmem ki kariyer olarak Zidane önde olabilir ama Hagi'nin yaşadığı zorluklar,oynadığı takımlardaki yabancı bariyerleri,aralarındaki 7 yaşlık fark da aralarında bir futbolcu nesli var demek oluyor. İsteseniz de istemeseniz de bire bir kıyaslayamazsınız. Ben seyirci olarak bakabilirim anca,kıyaslamak haksızlık olur.Seyir zevki açısından her zaman Hagi benim için önde gelir,sahanın her an her yerinde bir şeyler yapabilen bir oyuncuydu,bir anda ağzımız açık kalırdı,Zidane ise biraz daha kalıplara bağlı bir oyuncuydu.

keşke zidane dı bir alt seviye takımda izleseydik..Hagi benim için bambaşka biriydi gerçekten..ama bir gerçek vardi ne ronaldo nede messi , hagi nin zidane nın rivaldonun ronaldo nun klinsman in hatta ronaldinho nun verdiği futbol zevkini veremiyor bana..

ayir ayir Messiyi onlardan ayirşDunya Futbolu Messi gibi adam goprmedi simdiye kadarşPeledende Maradonadanda Zidandanda en buyuk oyuncu Messidirş

Genel olarak bakarsak Zidane daha öndedir.Hatta o hayran hayran seyrettiğimiz adamların Zidane'la ilgili bir röportajı vardı.Biz topu ona veririz gerisine karışmayız diyordu adamlar.Zidane ayrı bir adam.

ayir ayir Messiyi onlardan ayirşDunya Futbolu Messi gibi adam goprmedi simdiye kadarşPeledende Maradonadanda Zidandanda en buyuk oyuncu Messidirş

Gördü de senin yaşın yetmez Şahincim ben de ucundan yakaladım. Messi bir numaralı oyuncu değildir. Maradona Messi'den büyüktür ,Messi Milli takımla başarı kazanamadıkça bu böyle devam edecektir. Sana o zamanın Arjantin kadrosunun analizini yapayım bir de şu andaki Arjantin kadrosuna bak, şu anki Arjantin kadrosu iki oyuncuyu saha dışına alıp aynı şartlarda oynatırsan 2 ya da 3 atar,hep ITÜ mü araştırma yapacak :D

Bana göre Socrates şanssızlığı olmasaydı en iyisi olabilirdi teknik oyun okuma futbol zekası vb... özelliklerinden dolayı ama neticede bir noktada kaldı hep, Brezilya'nın tutulamadığı vakitlerde rakipleri bir kere gelerek eledi :D

Hagi gibi olamazdı ab mumkun digil, Hagi topu ayagına alınca o derece rahat aha simdi gol olur dedigim baska bir futbolcu olmadı dunyada.. Zidane'ı izlerken oyle olmadım hic, Messi'de de olmadım kimsede olmadım.

gozunu seveyim reis etmeyesing eylemeyesing:ka21:

Messimi, yapma emir allah askina adam deliyi bulunca sokuyor.

Sadece şutlarda Hagi'nin açık ara üstünlüğü vardır, geri kalan herşeyde (teknik, oyun okuma, pas, çalım, top saklama, kafa vuruşu, profesyonellik vs ne gelirse aklınıza) Zidane bir gıdım önde.

Hagi'nin şutlardaki üstünlüğü bunu kapamaya yetermi herkesin kendi takdiri ama Zidane bir kıt önde bence.

ne diyon Haginin teknik anlamda neyi eksik Zidaneden?oyun okuma anlaminda?hatta çalim?top saklama? bunlarin hic birinde eksik yani yok.

he sadece kafa vuruslarinda ola bilir.profosyonelik? profosyonellik disi ne yapti? kirmizi kartlarmi Zidande hep alirdi zaten.

Üst Alt