hakan hepcan - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Rahmi Aslan afro-amerikan mı diyelim hacım?

siyahi insanlar kendileri birbirlerine "zenci" diyorlar :asd:
zenciyi aşağılamak için Türkiye'de kullanan pek yok belki saat satan elemanlar için kullanırlar. Avrupa&Amerika için geçerli aşağılama veya ırkçılık dediğin söylem.

Mesela ''Zenci'den stoper olmaz'' Zenciye takilmiyorum ben, ama siyahi bir insandan neden stoper olmaz? Siyahi oldugu icin mi? Bu irkcilik.
Hümanist degilim zaten. Irkci degilim sadece.

Yok yav ben bu tip adamlar için hümanist olma dedim.
Bize gelen , genel olarak Türkiye'ye gelen siyahi stoperler kötü performans gösteriyor.Bundan mütevellit söyleniyor olabilir.Çok eşelersen altını dediğin doğru işin ırkçılık kısmı var ama bilinçli yapılan birşey olduğunu düşünmüyorum.Kimse kimseyi kendisinin elinde olmayan nedenlerden ötürü sahip olduğu özelliklerden dolayı aşağılayamaz.Düşüncesi bile iğrenç,insanlık suçudur en nihayetinde.

Bugün bunların başına gelmesinin sebebi az biraz da olsa ünlü olmasıdır.

Ee yıllardır tanınır olmak için bi yerlerini yırtarken, artan sorumluluğun farkına varmaz, ağzına geleni söylersen sonuçlarına katlanırsın.

Alnitak Alnilam Mintaka

Türkiye'de de homoseksüellere ve ya homoseksüel gibi görünenlere karşı enteresan bir ilgi var sanırsam. Hep bu tür adamlar sosyal medyada ünlü oluyor, takipçi kazanıyor vs. Bu kişilere karşı değilim ama bilindiği gibi homofobinin tavan yaptığı bir ülkede bu tür insanlara bu kadar rağbet duyulması oldukça acayip.

şimdi tamamını izledim de adamın ağzına yüzüne vurup akabinde bide vatan haini ilan etmişler.
müstehak mı bence müstehak. beter olsun yavşak herif.

Mesela ''Zenci'den stoper olmaz'' Zenciye takilmiyorum ben, ama siyahi bir insandan neden stoper olmaz? Siyahi oldugu icin mi? Bu irkcilik.
Hümanist degilim zaten. Irkci degilim sadece.
Gen tabanlı söylediğin her şey ırkçılık oluyor bu mantıkla. İnsanların genelde doğup büyüdükleri çevreler, aldıkları eğitimler ve aktarılan genler onların fizyolojik gelişimine yön verir. Farklı genler,farklı çevre ve farklı eğitim demek farklı insan grupları ortaya çıkarır dolayısıyla bu insanların farklı yönleri gelişmiş olur.

Son 15 yılda siyahi oyuncuların daha çok orta sahada tercih edilme sebeplerinin başında güçlü, çevik ve dinamik olmaları gelir mesela. Bu fizyolojik gelişimin getirdiği bir artıdır. Stoper mevkisi ise yüksek konsantrasyon gerektirir, bu biraz da alınan altyapı eğitimleriyle de alakalı mesela Türkiyede'de akıllı stoper yetişmiyor ancak siyahi stoperler genelde daha savruk oluyor bu da konsantrasyon sorunu. İtalyan stoperlerde ise bu olmuyor mesela pek, eğer bu ırkçı yaklaşım ise Dünyada herkes bunu yapıyor futbol evrensel çünkü.

Gen tabanlı söylediğin her şey ırkçılık oluyor bu mantıkla. İnsanların genelde doğup büyüdükleri çevreler, aldıkları eğitimler ve aktarılan genler onların fizyolojik gelişimine yön verir. Farklı genler,farklı çevre ve farklı eğitim demek farklı insan grupları ortaya çıkarır dolayısıyla bu insanların farklı yönleri gelişmiş olur.

Son 15 yılda siyahi oyuncuların daha çok orta sahada tercih edilme sebeplerinin başında güçlü, çevik ve dinamik olmaları gelir mesela. Bu fizyolojik gelişimin getirdiği bir artıdır. Stoper mevkisi ise yüksek konsantrasyon gerektirir, bu biraz da alınan altyapı eğitimleriyle de alakalı mesela Türkiyede'de akıllı stoper yetişmiyor ancak siyahi stoperler genelde daha savruk oluyor bu da konsantrasyon sorunu. İtalyan stoperlerde ise bu olmuyor mesela pek, eğer bu ırkçı yaklaşım ise Dünyada herkes bunu yapıyor futbol evrensel çünkü.

Ağzına sağlık admirim. :clap:

Şimdi sprint yarışlarında(100 metrede) hep siyahi atletler şampiyon oluyor. Beyazdan sprinter çıkmıyor yani gen olarak siyahiler önde.(Ramil gibi çıksa da çok ender, Song gibi sağlam stoperlerin ender çıkması gibi) Şimdi beyazdan sprinter olmaz deyince ırkçı olmuyorsun ama dediğin gibi 90 dakika oyun konsantrasyonu gereken hata affetmeyen stoper ve kalecilik mevkisinde siyahilerin iyi olmadığını söyleyince ırkçı oluyorsun.

Şunu desek ırkçılık olur: Bu siyahilerden bir halt olmaz bunlardan sporcu falan olmaz.

Bunu çok yazdım mesela evet stoper olmaz dedim kaleci olmaz dedim, umursamazlıkları, konsantrasyon kayıpları, gereksiz özgüvenleri nedeniyle ama çok iyi ön libero olur dedim, atletik özellikleri nedeniyle çok iyi basketbolcu olur dedim, çok iyi atlet olur dedim.

Irkların birbirlerine göre üstünlükler vardır. Siyahilerin de beyazlara göre güç ve atletizm gerektiren işlerde doğal üstünlükleri vardır. Beyazların da işlerin teknik, mantık, akli yönleri, iş disiplini gibi konularda.

Kuzey insanının soğukkanlı, sakin; Akdeniz insanının daha heyecanlı, sıcakkanlı, atarlı olması gibi bir şey bu. Genlere, coğrafyaya göre her şey değişiyor.

[FONT=&quot]@hakanhepcan adlı kullanıcıya yanıt olarak[/FONT]
[FONT=&quot]karaktersiz bir geri zekalıyım yazsan daha inandırıcı olurdu
[/FONT]

[FONT=&quot]15:37 - 21 Ağu 2017

[/FONT]

[FONT=&quot]158 retweet395 beğenme
Yanıtla
1
Retweetle
158

Beğen
395