hakan hepcan - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ahmet Çakar denen primci daha geçenlerde Dursun Özbeke kamyoncu diyip küçümseyen kendince aşağılayan hadsizin birisidir,Onun gibilerinin bu tip bir çıkar sağlamaları sinir edici bir durum.Hakan Hepcan denen gereksizin durumuna zaten bakılacaktır cezasını çekecektir umarım.

Bunu bende belirtmeye calistim dün... -.-

Herkesin hem özelinde, hemde medya önünde 10 katini yaptigi hareketlerden dolayi, ayni o insanlar show amacli linc etti bu hobiti. Hak etti, ama insanlar biraz daha toplumu, ve kendisini sorgulamasi gerekiyor.

REAL TALK... herkesin hakana yüklenmesi, toplumun duyarli oldugunu göstermiyor. Bizde zaman zaman yapiyoruz bunlari. Ve gülüyoruz. Ama Türkiye´de senji bir dernegin, genel baskani olsam, bir gün kalkardim ayaga, ve su baslik ile bir deklarasyon yapardim. "Ey yüce Türk Milleti, nerenizde gezdirdiniz de, boyutundan bukadar emin olabiliyorsunuz?" Yada "Malafatimiz agziniza sakiz olmus, cikarin artik agzinizdan da, konustugunuzu anlayabilelim, YETER!"

Evet sert... Ama sanki bu tip cikislari, toplum olarak hak ediyoruz aslinda. Kendimi de katarak söylüyorum bunu. Senjiler enerjisi tükünemez, animalistic bir zevk ve sex canavari olarak kategorize ediliyor toplumda... Senji dedigin an, insanlarda pis bir siritima meydana geliyor zaten.

Kesinlikle. Zenci kelimesi geçince yüzde gülümseme oluşuyor milletimizde.

Yine dünkü programda sorulan

"Zenci sever misin?" sorusu. Nereden baksan cinsiyetçi bir hakaret, nereden baksan ırkçılık. Adamı eleştirir yargılarken bile ırkçılık yapıyorlar.

Yapacak bir şey yok. Bu toplum böyle ve normalleşme için siyasiler bugün bir adım atsalar toplum en az 100 sene sonra biraz yüzüne bakılan bir toplum oluruz. Şu an yerin dibindeyiz.

Hak ettiğini buldu. Salak herif beyaz tv ye çıkıp iyice meşhur olacağını sanıyordu. Programa çıkmadan önce attığı twit dalga geçer gibiydi, zaten program içinde bulunduğu tavırla iyice köşeye sıkıştı. Ee bu fırsatı beyaz tv ekibi kaçırır mı adamlar yamyam gibiler itin şeyine sokup çıkardılar. Adamlar programlarında Fatih Terim hariç herkesi alaya aldılar, rezil ettiler. Bu heralde en kolayıydı.

G7-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ilk olarak gen konusunda zaten arastirmalar yapildi, siyahi insanlarin vucud yapisi beyaz insanlardan farkli oluyor, bu bilimdir yani.

Fransa ve Afrika'da futbol egitimi farklidir mesela, yine dogru soyluyorsun. Fransada dogan buyuyen bir insan tabiikide daha egitimli olur, ama siz direk siyahidan stoper olmaz. Yok olur arkadasim ya, egitimi almissa eger neden olmasin.
Ben bunlari inkar etmiyorum ama sonuc olarak artik Avrupadan cikan cok siyahi futbolcularda var ve bunlarin arasindada gayet iyi siyahi stoperlerde cikiyor, kalecilerde cikiyor. Mandanda kac senelik kalecilik yapti Fransa icin mesela, ya da ne bileyim daha bi kac yil evvel Sakho, Mbemba felan cok buyuk yetenek olundugunu soyleniyordu.
Ya bir beyaz insan Afrika'da egitim gorurse senin dedigin gibi yine ayni konsentrasyon ve egitimli olmaz.

Data vs. biseyim yok ama heralde (en azindan avrupada) daha fazla beyaz insan vardir o yuzdende Thuram gibileri cok cikmiyor demek yanlis olur, 100 tane siyahi oyuncu varsa 1000 beyaz oyuncu vardir ki karsilastirmak yanlis olur, ordan tabi bi tane Thuram cikar 5 tane Maldini cikar anlatabildigisem.

Ben sirf su renk yuzunden ayrimcilik yapilmasin diye diyorum.
Şu an evrenselleşti ama futbol iyice. Dediğin ne zaman geçerli olur Afrikada futbol okulları artar vs biz de bunun etkileirini görürüz ama belli süreler lazım. Yani 20 yıl sonra belki de çok kaliteli siyahi stoperler olacak ama şu an çok tercih edilebilir değil. Bak olmaz demiyorum ben tercih etmem diyorum. Son dönemde iki örnek var elimizde Dany ve Chedjou her ikisi de çabuk ve teknik adamlardı, ayakları da iyidi havadan da iyilerdi ama bunca iyi özellik konsantrasyon eksik olunca manasız oluyor. Bugün wonderkid olarak gösterilen Umtiti bile yapıyor bunları Bailly de yapıyor. Beyaz stoperler de yapıyor ama bu ikisi belki de şu an en iyi siyahi stoperler durumunda.

Bir de işin ülkese boyutu var bizim ülkemizde başarısız olup Fransa gibi kapanılan liglerde başarılı olabiliyorlar. Mesela hiç düşündün mü ülkemize neden bu kadar çok adı sanı bilinmeyen siyahi oyuncu geliyor, başlıca sebep ucuz olmaları hani çok iyi olduklarından değil. İyi maaş görünce genel olarak geçmişte yaşadıkları sıkıntılardan dolayı tercih ediyorlar. Mesela son dönemde de siyahi forvet sayısı iyice arttı bunun da mantıklı bir sebebi var yavaş yavaş alt yapı eğitimleri daha iyi oldukça bu konudaki eksikler de azalıyor.

Bilimsel etkileri çalışmak ve eğitim azaltır ama şu an yeterli seviyede değil demekki bu eğitimler.

Şu an evrenselleşti ama futbol iyice. Dediğin ne zaman geçerli olur Afrikada futbol okulları artar vs biz de bunun etkileirini görürüz ama belli süreler lazım. Yani 20 yıl sonra belki de çok kaliteli siyahi stoperler olacak ama şu an çok tercih edilebilir değil. Bak olmaz demiyorum ben tercih etmem diyorum. Son dönemde iki örnek var elimizde Dany ve Chedjou her ikisi de çabuk ve teknik adamlardı, ayakları da iyidi havadan da iyilerdi ama bunca iyi özellik konsantrasyon eksik olunca manasız oluyor. Bugün wonderkid olarak gösterilen Umtiti bile yapıyor bunları Bailly de yapıyor. Beyaz stoperler de yapıyor ama bu ikisi belki de şu an en iyi siyahi stoperler durumunda.

Bir de işin ülkese boyutu var bizim ülkemizde başarısız olup Fransa gibi kapanılan liglerde başarılı olabiliyorlar. Mesela hiç düşündün mü ülkemize neden bu kadar çok adı sanı bilinmeyen siyahi oyuncu geliyor, başlıca sebep ucuz olmaları hani çok iyi olduklarından değil. İyi maaş görünce genel olarak geçmişte yaşadıkları sıkıntılardan dolayı tercih ediyorlar. Mesela son dönemde de siyahi forvet sayısı iyice arttı bunun da mantıklı bir sebebi var yavaş yavaş alt yapı eğitimleri daha iyi oldukça bu konudaki eksikler de azalıyor.

Bilimsel etkileri çalışmak ve eğitim azaltır ama şu an yeterli seviyede değil demekki bu eğitimler.

Ama sonunda ''Zenci stoper olmaz'' demiyorsun, egitim ve bilimsel olan seylere dayaniyorsun bu zaten irkcilik degil yani ama bu forumda ya da bu ülkede herkes senin gibi mi yapiyor? Sanmiyorum öyleyse eger ben haksizim tabiikide.

Hocam eğitimle giderilebilecek şeyler var, giderilmeyecek şeyler var malum. Ama bu dediğiniz eğitimle giderilir mi baya şüpheciyim bu konuda.

Ama sonunda ''Zenci stoper olmaz'' demiyorsun, egitim ve bilimsel olan seylere dayaniyorsun bu zaten irkcilik degil yani ama bu forumda ya da bu ülkede herkes senin gibi mi yapiyor? Sanmiyorum öyleyse eger ben haksizim tabiikide.
Ülkemizde de eğitim sıkıntısı var. Türkçe bilmiyoruz çoğumuz. Bu çok kırılgan bir konu değil bir de ülkemizde. Malum Emre,Zokora mevzusu başka yerde olsa Emre şu an hapiste olurdu.

Yine de buradaki insanların kötü niyetli yazdığını sanmıyorum. Mesela Volkan ile ilgili yapılan esprilerde ırkçılık varsa Volkana yapılıyordur o ırkçılık aslında. Hani bizde çok kırılgan olmadığı için makaraya alabiliyoruz ama 750 bin takipçili bir hesap Fb taraftarı olup bunu yazdıysa iyi niyetle yazmamıştır. Üstüne bu adam bu süreci bence kendi reklamı için kullandı.

Dün de dedim kim o programa özür dilemek için çıkar ki adam programı geçmişte izleyen birisi.

Hocam eğitimle giderilebilecek şeyler var, giderilmeyecek şeyler var malum. Ama bu dediğiniz eğitimle giderilir mi baya şüpheciyim bu konuda.
Yukarıda da dedim aslında genetik durumlar eğitim ve çalışmayla tolere edilebilir. Konsantrasyon kavramı da geliştirilebilir ama işte zihinsel eğitimler aldırmak lazım.

Geçen Doğuyla da konuştuk saha içi değil saha dışı konsantrasyon eğitimleri lazım. Biz çok saha içine odaklanıyoruz.

Zihinsel yönden gelişmiş adam 25 sene aktif futbol oynar fiziksel yönden gelişmiş adam ise maks 15 mesela ama buna eğilmiyoruz. Pirlo ve Xavi gibi örnekler var Dünyada çok özel örnekler olsalar da, ikisi de çok çelimsiz adamlardı mesela.

Irkçı birinin sırf 15 Temmuz'da yazdığı saçma salak mesajlardan dolayı savunulur hale gelmesini kabul edemiyorum. Ahmet Çakar'ı falan savunmuyorum ama içimizdekileri yüzüne bildiğin haykırması iyi oldu. Irkçılık insanlık suçudur, savunulması bile abestir.

SON DAKİKA!Gomis'e ırkçı ifadeler kullanan sosyal medya fenomeni Hepcan, tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi

emsal bir karar olmuş.inşallah bundan sonra böyle ırkçı yorum yapanlara da aynı muamele uygulanır da kimse bir daha böyle bir şey yapmaz.nefret söylemine karşı ülkemizde maalesef yeterince yaptırım uygulayacak kanunlar yok emsal bir karar oldu bence.

kendisini hiç sevmem ama tutuklanma falan çok ağır bence. Düşmanımın bile adil yargılanmasını isterim. Buna bakılacaksa ülkenin en az 5'te 1 falan hapise girmeli.

Bundan çok daha ağır ırkçılıklar yapıldı. Haa kendisi de kaşındı tabi. BeyazTv'ye çıkmasa ertesi gün unutulacak olayı büyüttü.

kendisini hiç sevmem ama tutuklanma falan çok ağır bence. Düşmanımın bile adil yargılanmasını isterim. Buna bakılacaksa ülkenin en az 5'te 1 falan hapise girmeli.

Bundan çok daha ağır ırkçılıklar yapıldı. Haa kendisi de kaşındı tabi. BeyazTv'ye çıkmasa ertesi gün unutulacak olayı büyüttü.

Beyaz tv yorumcuları müebbetle yargılanmalı. Programları cinsiyetçi, ırkçı küfürlerle dolu.

Üst Alt