hakan hepcan - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
söylediği kelimenin ırkçılık olacağını bilmeyecek kadar büyük derecede cahil bir insanın bu ülkede popüler olabilmesi
enes-batur_1325924.jpg

TR'de ünlü olmak çok kolay. Bak bir örnek. Bu adam gibi 0-10 yaş grubuna hitap edecek içerikler üretirsen 3-4 ayda 200K aboneye ulaşırsın. O zamanlar Vine idi popüler. Hakan H. ve Halil S. gibiler o dönem ünlü oldu. Şimdi ise devir Yutubır olmak. Bunun için gerekenler: Saçma salak şekilde ağzında sanki bir engeli varmış gibi konuşmak, Minecraft ve GTA V videoları çekmek. Bunlar yetiyor.

enes-batur_1325924.jpg

TR'de ünlü olmak çok kolay. Bak bir örnek. Bu adam gibi 0-10 yaş grubuna hitap edecek içerikler üretirsen 3-4 ayda 200K aboneye ulaşırsın. O zamanlar Vine idi popüler. Hakan H. ve Halil S. gibiler o dönem ünlü oldu. Şimdi ise devir Yutubır olmak. Bunun için gerekenler: Saçma salak şekilde ağzında sanki bir engeli varmış gibi konuşmak, Minecraft ve GTA V videoları çekmek. Bunlar yetiyor.
GTA 5 oynarım, girsem mi acaba bu sektöre? Almancı tarafımda var onuda katarız.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Beyaz Futbol'un Hakan Hepcanlı kısmının tamamını şimdi seyrettim.

Hakan Hepcan ne kadar iğrençse Ahmet Çakar daha fazla iğrençtir. Resmen provokasyon yapıyor. Adamı çocuk azarlar gibi azarlıyor. YARGILIYOR! Hakaret ediyor. Resmen adamın konuşmasına müsaade edilmeden kafalarındaki fikirlerle yargıladılar. Bir süre sonra olayın 15 Temmuz gecesine dönmesiyle zaten iş çığırından çıktı.

Hakan Hepcan kör kütük cahil biri. Beyaz Futbol'a katılması onun cehaletini perçinledi.

Ahmet Çakar ise samimi söylüyorum "medya maymunu". Reyting için yapmayacağı bir şey yok. Hayatımda ilk defa bu kadar uzun seyrettim kendisini. Konuştukça tüylerim diken diken oldu ve utandım. Irkçılık konusunda Hakan Hepcan'a yüklenmesini samimi olarak görmüyorum. Siyahi oyuncuların bedenleriyle ilgili akıl almaz benzetmeleri sık sık duyuyoruz. Bu adamlar samimi falan değil. Hatırlatırım her hafta bütün gece cinsiyetçi küfürler ederler Mersin'de katledilen Özgecan Aslan'ın arkasından yine şov yaparak kadın haklarından bahsederler.

Samimiyetsizler.

Türk futbolunda ırkçılık net bir şekilde var. Bakmayın herkesin şov yaptığına. Hakan Hepcan'ı eleştirenler ırkçılığın alasını yapıyorlar ama farkında değiller. Türkiye'de siyahilere yapılan ırkçılık "maymun", "muz" benzetmeleriyle biliniyor.

Tarih 13.08.2016.

Beşiktaş - Galatasaray Süper Kupa Finali.

Yayın ATV. Yorumcu Erman Toroğlu aynen şu cümleyi kuruyor

"Oyuncu siyah olduğu için faulü göremiyoruz. Beyaz olsa yüzü morarı, görürüz"

Maymun benzetmesi kadar iğrenç, aşağılık bir benzetme. Ama sanırım her zamanki gibi hem "adamına göre" muamele yapıyoruz hem de cahiliz sadece belli başlı kalıpları ırkçılık olarak biliyoruz.

Gen tabanlı söylediğin her şey ırkçılık oluyor bu mantıkla. İnsanların genelde doğup büyüdükleri çevreler, aldıkları eğitimler ve aktarılan genler onların fizyolojik gelişimine yön verir. Farklı genler,farklı çevre ve farklı eğitim demek farklı insan grupları ortaya çıkarır dolayısıyla bu insanların farklı yönleri gelişmiş olur.

Son 15 yılda siyahi oyuncuların daha çok orta sahada tercih edilme sebeplerinin başında güçlü, çevik ve dinamik olmaları gelir mesela. Bu fizyolojik gelişimin getirdiği bir artıdır. Stoper mevkisi ise yüksek konsantrasyon gerektirir, bu biraz da alınan altyapı eğitimleriyle de alakalı mesela Türkiyede'de akıllı stoper yetişmiyor ancak siyahi stoperler genelde daha savruk oluyor bu da konsantrasyon sorunu. İtalyan stoperlerde ise bu olmuyor mesela pek, eğer bu ırkçı yaklaşım ise Dünyada herkes bunu yapıyor futbol evrensel çünkü.

Evet farkindayim gen farklilikdan dolayi bazi sporlarda ayrimcilik oluyor. Bisiklet sporunda mesela ben hayatimda siyahi insan gormedim. Ama bu fizikseldir. Ama futbolda sayisiz zenci stoper var ve artik heryerde her ülkede siyahi insan egitim görüyor o yüzdende neden ''konsentrasyon sorunu'' yasasin diye soruyorum kendime suan.
Zenci'den stoper olmaz deyimi yanlisdir ama, bu deyim sadece bu forumda karsima cikti baska yerde ne gordum ne de duydum.

Evet farkindayim gen farklilikdan dolayi bazi sporlarda ayrimcilik oluyor. Bisiklet sporunda mesela ben hayatimda siyahi insan gormedim. Ama bu fizikseldir. Ama futbolda sayisiz zenci stoper var ve artik heryerde her ülkede siyahi insan egitim görüyor o yüzdende neden ''konsentrasyon sorunu'' yasasin diye soruyorum kendime suan.
Zenci'den stoper olmaz deyimi yanlisdir ama, bu deyim sadece bu forumda karsima cikti baska yerde ne gordum ne de duydum.

siyahi stoperler kötüyse de nedeni mentalden ziyade fiziksel üstünlüklerinin farkında olup kendilerine fazla güvenmelerinden kaynaklanıyor.lilian thuram a kimse kötü stoper diyemez kanımca

dün çıkıp adam gibi özür dileseydi, gaflete düştüğünü falan samimi şekilde anlatsaydı iş uzamazdı o kadar.

ahmet çakara kızacak birşey yok, bu vatandaş çıkıp özür dilemek yerine milleti enayi yerine koymaya çalışınca onlarında kayış attı.

Stoper olmazdan ziyade istenmiyor. Eğitim her şeye yeter mi sence? Bana sorarsan genler en çok etkindir bu konuda. Çalışmak ve eğitim sonradan gelir. Konsantrasyon problemi de en başta zihinsel kullanımlarla alakalı insan beyni farklı koşullara bağlı olarak farklı biçimlerde gelişir.

Mesela ne dedik Türk futbolundaki eğitim. Ne yapıyorlar yetenekli herkes hücum oyuncusu oluyor sonra elde kalan kelepirler savunma. Sonra kazma futbolcu kavramı çıkıyor. Mesela Davala gibi bir adam neden santraforken sağ bek olarak bitirdi futbolu? Ülkesel açıklardan dolayı bugün bekte başarılı adamların hemen hepsi başta hücum oyuncularıydı Gökhan ve Caner de böyle. Ee böyle olunca ne oluyor savunması zayıf bek oyuncuları ve kazma, konsantrasyon kaybı olan stoperler. Yeni yeni ufak düzelmeler var ama zaman gerekiyor. Keza en bariz futbolcu örneği yetenekli ama fiziği kötü, sürekliliği olmayan oyuncular. Son 20 yılda sayısız adam var böyle Çolak, Aydın, Cafercan, Serdar Özkan, Serdar Gürler vs vs.

Siyahi oyuncuların çoğu topa vurarak top oynuyorlar buradaki kastım alt yapı tesisleri yeterince yok bir sporcunun beyin zekasını 6 yaşından itibaren geliştirmesi lazım bu adamlar 16 yaşında Fransaya gelse de yetmiyor. Oyun görüşleri, konsantrasyon gibi özellikler yeterince gelişmeyebiliyor ama hepsi fizikli neden çünkü doğa şartlarıyla daha iç içeler.

Mesela ben de savunmada siyahi stoper tercih etmem Bailly gibi, Thuram gibi adamlar çok çıkmıyor. Ha orta sahaya da siyahi oyuncu isterim bu da tam olarak anlattığım şeylerle alakalı.

Hacı siyah ve beyaz genlerin birbirlerine karşı avantajları ve dezavantajları var. (Keramettin T. anlatmış zaten uzun uzun)
Genel konuşmak gerekirse, zenci stoper olmaz anlayışına katılıyorum. Çünkü fiziksel üstünlüklerini doğru kullanmıyorlar. Kendilerine aşırı güveniyorlar ve olur olmadık yerlerde saçma sapan hatalar yapıyorlar. Bu da takımlara pahalıya patlıyor. Öte yandan, mental açıdan da zayıflar. Stoper mevkisi bunları kaldıracak bir mevki değil. Bu önyargıdan ziyade, genlerinden kaynaklanan bir gerçek. Ha yok mudur çok iyi zenci stoperler, vardır elbette. Ancak bir elin parmaklarını geçmez onlar da. Yani istisnai bir konu oluyor bunlar da.

Son düzenleme:
Beyaz Futbol'un Hakan Hepcanlı kısmının tamamını şimdi seyrettim.

Hakan Hepcan ne kadar iğrençse Ahmet Çakar daha fazla iğrençtir. Resmen provokasyon yapıyor. Adamı çocuk azarlar gibi azarlıyor. YARGILIYOR! Hakaret ediyor. Resmen adamın konuşmasına müsaade edilmeden kafalarındaki fikirlerle yargıladılar. Bir süre sonra olayın 15 Temmuz gecesine dönmesiyle zaten iş çığırından çıktı.

Hakan Hepcan kör kütük cahil biri. Beyaz Futbol'a katılması onun cehaletini perçinledi.

Ahmet Çakar ise samimi söylüyorum "medya maymunu". Reyting için yapmayacağı bir şey yok. Hayatımda ilk defa bu kadar uzun seyrettim kendisini. Konuştukça tüylerim diken diken oldu ve utandım. Irkçılık konusunda Hakan Hepcan'a yüklenmesini samimi olarak görmüyorum. Siyahi oyuncuların bedenleriyle ilgili akıl almaz benzetmeleri sık sık duyuyoruz. Bu adamlar samimi falan değil. Hatırlatırım her hafta bütün gece cinsiyetçi küfürler ederler Mersin'de katledilen Özgecan Aslan'ın arkasından yine şov yaparak kadın haklarından bahsederler.

Samimiyetsizler.

Türk futbolunda ırkçılık net bir şekilde var. Bakmayın herkesin şov yaptığına. Hakan Hepcan'ı eleştirenler ırkçılığın alasını yapıyorlar ama farkında değiller. Türkiye'de siyahilere yapılan ırkçılık "maymun", "muz" benzetmeleriyle biliniyor.

Tarih 13.08.2016.

Beşiktaş - Galatasaray Süper Kupa Finali.

Yayın ATV. Yorumcu Erman Toroğlu aynen şu cümleyi kuruyor

"Oyuncu siyah olduğu için faulü göremiyoruz. Beyaz olsa yüzü morarı, görürüz"

Maymun benzetmesi kadar iğrenç, aşağılık bir benzetme. Ama sanırım her zamanki gibi hem "adamına göre" muamele yapıyoruz hem de cahiliz sadece belli başlı kalıpları ırkçılık olarak biliyoruz.

Bunu bende belirtmeye calistim dün... -.-

Herkesin hem özelinde, hemde medya önünde 10 katini yaptigi hareketlerden dolayi, ayni o insanlar show amacli linc etti bu hobiti. Hak etti, ama insanlar biraz daha toplumu, ve kendisini sorgulamasi gerekiyor.

REAL TALK... herkesin hakana yüklenmesi, toplumun duyarli oldugunu göstermiyor. Bizde zaman zaman yapiyoruz bunlari. Ve gülüyoruz. Ama Türkiye´de senji bir dernegin, genel baskani olsam, bir gün kalkardim ayaga, ve su baslik ile bir deklarasyon yapardim. "Ey yüce Türk Milleti, nerenizde gezdirdiniz de, boyutundan bukadar emin olabiliyorsunuz?" Yada "Malafatimiz agziniza sakiz olmus, cikarin artik agzinizdan da, konustugunuzu anlayabilelim, YETER!"

Evet sert... Ama sanki bu tip cikislari, toplum olarak hak ediyoruz aslinda. Kendimi de katarak söylüyorum bunu. Senjiler enerjisi tükünemez, animalistic bir zevk ve sex canavari olarak kategorize ediliyor toplumda... Senji dedigin an, insanlarda pis bir siritima meydana geliyor zaten.

Stoper olmazdan ziyade istenmiyor. Eğitim her şeye yeter mi sence? Bana sorarsan genler en çok etkindir bu konuda. Çalışmak ve eğitim sonradan gelir. Konsantrasyon problemi de en başta zihinsel kullanımlarla alakalı insan beyni farklı koşullara bağlı olarak farklı biçimlerde gelişir.

Mesela ne dedik Türk futbolundaki eğitim. Ne yapıyorlar yetenekli herkes hücum oyuncusu oluyor sonra elde kalan kelepirler savunma. Sonra kazma futbolcu kavramı çıkıyor. Mesela Davala gibi bir adam neden santraforken sağ bek olarak bitirdi futbolu? Ülkesel açıklardan dolayı bugün bekte başarılı adamların hemen hepsi başta hücum oyuncularıydı Gökhan ve Caner de böyle. Ee böyle olunca ne oluyor savunması zayıf bek oyuncuları ve kazma, konsantrasyon kaybı olan stoperler. Yeni yeni ufak düzelmeler var ama zaman gerekiyor. Keza en bariz futbolcu örneği yetenekli ama fiziği kötü, sürekliliği olmayan oyuncular. Son 20 yılda sayısız adam var böyle Çolak, Aydın, Cafercan, Serdar Özkan, Serdar Gürler vs vs.

Siyahi oyuncuların çoğu topa vurarak top oynuyorlar buradaki kastım alt yapı tesisleri yeterince yok bir sporcunun beyin zekasını 6 yaşından itibaren geliştirmesi lazım bu adamlar 16 yaşında Fransaya gelse de yetmiyor. Oyun görüşleri, konsantrasyon gibi özellikler yeterince gelişmeyebiliyor ama hepsi fizikli neden çünkü doğa şartlarıyla daha iç içeler.

Mesela ben de savunmada siyahi stoper tercih etmem Bailly gibi, Thuram gibi adamlar çok çıkmıyor. Ha orta sahaya da siyahi oyuncu isterim bu da tam olarak anlattığım şeylerle alakalı.
Ilk olarak gen konusunda zaten arastirmalar yapildi, siyahi insanlarin vucud yapisi beyaz insanlardan farkli oluyor, bu bilimdir yani.

Fransa ve Afrika'da futbol egitimi farklidir mesela, yine dogru soyluyorsun. Fransada dogan buyuyen bir insan tabiikide daha egitimli olur, ama siz direk siyahidan stoper olmaz. Yok olur arkadasim ya, egitimi almissa eger neden olmasin.
Ben bunlari inkar etmiyorum ama sonuc olarak artik Avrupadan cikan cok siyahi futbolcularda var ve bunlarin arasindada gayet iyi siyahi stoperlerde cikiyor, kalecilerde cikiyor. Mandanda kac senelik kalecilik yapti Fransa icin mesela, ya da ne bileyim daha bi kac yil evvel Sakho, Mbemba felan cok buyuk yetenek olundugunu soyleniyordu.
Ya bir beyaz insan Afrika'da egitim gorurse senin dedigin gibi yine ayni konsentrasyon ve egitimli olmaz.

Data vs. biseyim yok ama heralde (en azindan avrupada) daha fazla beyaz insan vardir o yuzdende Thuram gibileri cok cikmiyor demek yanlis olur, 100 tane siyahi oyuncu varsa 1000 beyaz oyuncu vardir ki karsilastirmak yanlis olur, ordan tabi bi tane Thuram cikar 5 tane Maldini cikar anlatabildigisem.

Ben sirf su renk yuzunden ayrimcilik yapilmasin diye diyorum.

Üst Alt