Haklısınız Rijkaard Suçlu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haklısınız Rijkaard Suçlu

Cevap: Haklısınız Rijkaard Suçlu

adnan polat neden bu kadar sus-pus?geretsin hocalığında yorumcu gibi her maçın ardından hocayı eleştiriyordu maçlardan sonra..kırmzı kart gördü diye sormadan etmeden iliçi harcadı bir maçta başkan..tamam belki yanlıştı yaptıkları ama başkan rijkaardı miniminnacık bile eleştiremeyip kayıtsız şartsız teslim olmasını içime sindiremiyorum..

bu film terimin 2.gelişinde canaydın başkan zamanında izlenmişti..kariyeri adı şanı ne olursa olsun teknik adamların bu kadar dokunulmaz sorgulanmaz yapılmasını anlamıyorum.

aslında sorunun adı belli:adnan polat

oğuz serdar adında bu sitenin kurucusu ısrarla adnan polatta başarı hikayedir 90 larda kalmıştır onun beyni dediğinde kızıyor ve savunuyordum başkanı ama malesef haklıymış oğuz serdar..

menejer deyince a.sezgin hoca deyince kalli den başka isim bilmiyormuş gerçekten başkan..

üzücü ama gerçek bu.

Şayet Rijkaard'tan ümitli olacaksam Sarptan niye ümitli değilim diye kendime soruyorum. Keza Servetin ayağa pas yapabilme ihtimalini düşünüyor zevkin doruklarına çıkıyorum. Barışın ilerde en çok arayacağımız Xavi tarzında bir oyuncu olabilme durumunu düşünüyor havalara uçuyorum. Sonra bir iniyorum yere bir de bakıyorum ki , meğer Ne Sarp Iniesta ve Servet Puyol, ne de Barışta bir Xavi olma durumu var. O zaman diyorum elindeki malzemeyi böyle kullanan adam mı suçlu yoksa ona bu malzemeyi veren mi? %100 o adam suçlu. Çünkü o bu malzemeyi yöneteceğini biliyordu. Elindeki oyuncuların kapasitesini de sınırlarını da biliyordu. İş ki dostlar alışverişte görsün. Ben sistem taktik diye ona inanmışken o bu işin başında beni bu rüyadan uyandırmadı aylarca. Ta ki sezonun son haftası elindeki kadronun yetersiz -ve kalitesiz- olduğunu söyleyene kadar. Şimdi sen peki hala neden bu sezon başında Aykuttan bir Valdes Sarpı bir Iniesta Ayhanı Xavi yapma derdindeydin sevgili kıvırcık. Olmadı değil mi? Olmaz.Bu saatten sonra senin oynatacağın kontrollü futbolda kimseyi kandırmaz. Sen de itiraf et hadi kovulacağın anı bekliyorsun. Sen de söyle biz de tekrarlayalım elindeki malzemeyi doğru kullanmadın. Değil mi? Bu oyuncuları sen değil 2 , 12 sene düzeltemezsin. Ahh ama işte istifa ile kovulma arasında ince , ipince biz çizgi var dimi?

Bu saatten sonra artık Rijkaard mı haksız , oyuncular mı kötü tartışması umarım bu yazıyla son bulur. Bu kadro geçen sene lig birincisinin 11 puan arkasında sünepe bir üçüncülük alacak kadro değildi. Ama dillerde pelesenk olmuş Total Futbolun da F sini oynayamaz. Artık bi zahmet hem Rijkaardın teknik direktörlüğüne laf etmeyi de bırakalım , futbolcularımızı yerden yere vurmayı da. Çünkü anlamsız kalıyor her seferinde

Çok kolay dimi Rijkaard suçlu Rijkaard defol salla babam salla sanki mahalle takımı antrenörü. Eline nasıl malzeme vermişsin, takımdaki yerlilerin kalitesi ve karakteri nasıl bunlar önemli değil. Herkes futbol prosoferü olmuş ahkam kesiyor...

Çok kolay dimi Rijkaard suçlu Rijkaard defol salla babam salla sanki mahalle takımı antrenörü. Eline nasıl malzeme vermişsin, takımdaki yerlilerin kalitesi ve karakteri nasıl bunlar önemli değil. Herkes futbol prosoferü olmuş ahkam kesiyor...

2009-2010 şampiyonu Bursaspor

Volkan--Hüseyin-Ergic(Bekir)--Ozan

Battalla

2009-2010 şampiyonluğu kaçıran Galatasaraya 10 puan fark atan Fenerbahçe

Topuz--Selçuk---Emre---Özer

Alex

2009-2010 iğrenç futbol oynayan Galatasaray takımı

M.topal--Ayhan

Keita----Elano-----Arda

2010-2011 Açık ara farkla lider olan Bursaspor takımı 6 galibiyet 1 beraberlik alan takım

Volkan--Hüseyin--Ergic--Ozan

Battalla

2010-2011 3 zorlu deplasmanı atlatan açık ara gol atan Fenerbahçe takımı

Topuz--Selçuk---Emre---Dia

Alex

2010-2011 iğrenç ötesinin ötesinin ötesi futbol oynayan Galatasaray takımı

Cana---Ayhan

Kewel----Misimovic---Arda

Evet buyrun açıklama senden..Anlat bakalım..Kıyasla bakalım futbolcuları bursayla kıyasla hadi 4 e 1 öndesin ;) Açıklamanı bekliyoruz mantıklı olursa daha güzel olur.Evet hangi takım kaliteli ??

Burda vardır forumun duayenleri forum kaç yıldır bilmiyorum da. Anlatsın Skibbe ya da Luce ya da Hagi ya da Terim döneminde de böyle eleştiriler olmadı mı ? Bir şekilde benzer eleştiriler. Tamam iyi de niye hep böyle? Niye hep td'ler suçlu?

Bu şekilde bir kadro yapılanması mı Galatasaray'ı ve Türk futbolunu yukarıya taşıyacak?

Neden Türk takımlarının son yıllarda Avrupa'da bir başarısı yok ?

Neden takım gençleştirilmiyor da sürekli adı olan oyuncular ülkeye geliyor da bir şeyler yapamıyor?

Neden yabancı sınırı var?

Yabancılar o paraları hak etmiyorda Türk futbolcuları mı hak ediyor?

Yönetimler neden sürekli yalan söylüyor?

Neden sürekli beklenen yeni yapılanmaların bir türlü sonu gelmiyor ya da bunlar sadece sözde taraftarı kandırmak için verilen sözler mi ?

Neden tek çözümünüz en ufak bir buhranda td gitsin oluyor?

Neden bunları da sorgulamıyorsunuz ?

Madem sorun kadroda değil ? Neden bu takımın iskelet kadrosu 4. hocasında ?

Rijkaard gitsin, tüm sorun onda, o gittikten sonra çok iyi bir takım olacağız :) Ekstra ben bu foruma geldim geleli insanlar yerli kalitesininden şikayetçi idiler. Yok hayır Rijkaard gitsin diyorsunuz, ama geniş vadede çözüm sunmuyorsunuz. Taraftar bu şekilde davrandığı sürece zaten çok td'ler gider. Burdaki insanlar Wenger gelse tekme-tokat dövüp gönderilir diyorlardı inanmıyordum, gerçekten tekme-tokat dövülür ve o da gönderilir.. Bataklığı kurutmak yerine halen sineklerle kavga etme. Gerçi genel bir problem bu Türkiye'de sadece futbola özgü değil, futbolda da yansımasını bu şekilde buluyor.

1. Rijkaard herseyi denedi diyosun da ben 70 küsür resmi macta akli basinda bir tane bile oyun düzeni görmedim. Rakibi ezdigimiz maclarda bile sonuca denk düsen bir oyundan cok bireysel yeteneklerin sivrilmesiyle ulastik sonuca.

2. Biz ideal kadromuzla sahaya ciktigimizda yedeklerimiz Elano, Kewell, Emre Colak.

Benim bir konuda eleştirim daha var.Niye 4 te 4 yaparken Rijkaard'ı çok eleştirenler konuşmadı da Karabük maçından sonra hemen çıktılar ortaya?Bende zamanında eleştirdim ama yani bu durumda suçlu niye Rijkaard?Schuster'in eline verilenler ile Rijkaard'a verilenler arasında büyük uçurum var.

Yönetim Rijkaard'ın işine çok karıştı. Her seferinde yapıyorlar bunu. Kalli de 7-8 hafta kala bu yüzden bırakmıştı zaten.

biz sonuna kadar rijkaard desede bana kendi sözleşme yenilemeyecek gibi geliyor..

siz isteklerinizin yapılmadığı biyerde çalışmak istermiydiniz?

malesef böyle düşünüyorum

2009-2010 şampiyonu Bursaspor

Volkan--Hüseyin-Ergic(Bekir)--Ozan

Battalla

2009-2010 şampiyonluğu kaçıran Galatasaraya 10 puan fark atan Fenerbahçe

Topuz--Selçuk---Emre---Özer

Alex

2009-2010 iğrenç futbol oynayan Galatasaray takımı

M.topal--Ayhan

Keita----Elano-----Arda

2010-2011 Açık ara farkla lider olan Bursaspor takımı 6 galibiyet 1 beraberlik alan takım

Volkan--Hüseyin--Ergic--Ozan

Battalla

2010-2011 3 zorlu deplasmanı atlatan açık ara gol atan Fenerbahçe takımı

Topuz--Selçuk---Emre---Dia

Alex

2010-2011 iğrenç ötesinin ötesinin ötesi futbol oynayan Galatasaray takımı

Cana---Ayhan

Kewel----Misimovic---Arda

Evet buyrun açıklama senden..Anlat bakalım..Kıyasla bakalım futbolcuları bursayla kıyasla hadi 4 e 1 öndesin ;) Açıklamanı bekliyoruz mantıklı olursa daha güzel olur.Evet hangi takım kaliteli ??

Yok hayır kadroları karşılaştırıp, Elano'nun buraya dinlenme amaçlı geldiğinden, Cana'nın yabancı sınırına takıldığından, Beşiktaş'da Guti, Ernst, Necip gibi daha kaliteli futbolcuların olduğundan falan bahsetmeye hiç gerek yok.

Cevabım: Rijkaard'ın kafasında planladığı oyun sistemine uygun oyuncular değil.

Rijkaard gitsin, tüm sorun onda, o gittikten sonra çok iyi bir takım olacağız :) Ekstra ben bu foruma geldim geleli insanlar yerli kalitesininden şikayetçi idiler. Yok hayır Rijkaard gitsin diyorsunuz, ama geniş vadede çözüm sunmuyorsunuz. Taraftar bu şekilde davrandığı sürece zaten çok td'ler gider. Burdaki insanlar Wenger gelse tekme-tokat dövüp gönderilir diyorlardı inanmıyordum, gerçekten tekme-tokat dövülür ve o da gönderilir..

Belki mükemmel olmayacağız ama kötü de olmacağız.Elimizdeki oyuncuların formda halleriyle Şampiyonluğa oynayabileceğimizi düşünüyorum.Rijkaardın ilk senesi filan olsa herkes sabreder ama 2. senesi olmuş takım sürekli dibe gidiyorsa bi dur denir.Misimovici,Canayı,Pinoyu,Elanoyu,Serveti,Kewelı,Hakanı daha iyi kullanabilen bir teknik adam lazım.Abdullah Avcı veya Ersun Yanal ile yetenekli Türk oyuncuları takıma katabiliriz takımın iskeletini oluşturabilirz.Ben Abdullah Avcının gelmesini isterm.Rijkaarda sabredeceğime Abdullah Hocaya sabretmeyi tercih ederim.Ki cidden Rijkaardın sabredilecek birşeyi kalmadı..

Benim bir konuda eleştirim daha var.Niye 4 te 4 yaparken Rijkaard'ı çok eleştirenler konuşmadı da Karabük maçından sonra hemen çıktılar ortaya?Bende zamanında eleştirdim ama yani bu durumda suçlu niye Rijkaard?Schuster'in eline verilenler ile Rijkaard'a verilenler arasında büyük uçurum var.

Gerçekten uçurum mu var ? Schusterin elinde Ernst varsa Rijkaardın elinde Cana var,Guti ise Misimovic,Q7 ise Arda,Hilbertse Pino,Ferrariyse Servet,Zapoysa Neill,İsmailse İnsua,Ekremse Sabri/Serkan, Boboysa Baros.Bir daha bak bakim

Belki mükemmel olmayacağız ama kötü de olmacağız.Elimizdeki oyuncuların formda halleriyle Şampiyonluğa oynayabileceğimizi düşünüyorum.Rijkaardın ilk senesi filan olsa herkes sabreder ama 2. senesi olmuş takım sürekli dibe gidiyorsa bi dur denir.Misimovici,Canayı,Pinoyu,Elanoyu,Serveti,Kewelı,Hakanı daha iyi kullanabilen bir teknik adam lazım.Abdullah Avcı veya Ersun Yanal ile yetenekli Türk oyuncuları takıma katabiliriz takımın iskeletini oluşturabilirz.Ben Abdullah Avcının gelmesini isterm.Rijkaarda sabredeceğime Abdullah Hocaya sabretmeyi tercih ederim.Ki cidden Rijkaardın sabredilecek birşeyi kalmadı..

Ya arkadaşım daha şu isim, bu isimde kalmışsınız. Neye göre kaliteli isimler? Yani sistemine ne kadar uygunlar Rijkaard'ın. Artı yeni gelen td nerden biliyorsunuz bu kadroyu daha iyi kullanacak? Abdullah Avcı kim, büyük camiada var olan baskıyı göğüsleyebilecek mi, sen dahil 3 maç sonra insanlar gitsin demeyecek mi vs. vs. Problem isim değil, halen Abdullah Avcı gelsin yok Ersun Yenal gelsin ne olacak Wenger gelse ne olacak Ferguson gelse ne olacak.

Rijkaard'da ne verdin, ne istiyorsun, gelen oyunculara göre sistem kuran td ile mi istikrar yakalayacaksın. Madem öyle idi neden hiç bir zaman olmadı bu, hatta şampiyon yaptıktan sonra td'lerden bazıları kovuldu.

Ya şu bataklığı görün artık. Sinek öldürmek bize bir şey kazandırmaz..

Yalnız bu şampiyon yapma işi fazla küçümsenmeye başladı. Tamam herşey değil ama çok şey.

"Eee ne olmuş günü kurtardı şampiyon yaptı" denilebilcek bir durum değil. Uzun zamandır olmadığımızdan unuttuk sanırım:) Gerets, Kalli küçümseniyor, Rijkaard'ı savunmak uğruna hatta Fatih Terim. Üzücü bir durum...

Şimdi sistemden taviz vermemek güzel birşey olabilir ama Mustafa Sarp'a yapamayacağı %100 kesin olan bir işi vermek marifet değil. Mustafa'nın yapabileceği bir iş bulmak marifettir bana göre. Yoksa 1,5 senedir her maçımızda futbolcular kafası kesik tavuk gibi dolanıyor ortalıkta. Hmm sistem mi? Tamam...

İnsanlar gene kızacak da ben Emre Çolak'ın iyi bir futbolcu olacağına inanmıyorum. Umarım beni yanıltır bu konuda. İlk önce bence örnek aldığı oyuncu yanlış. Arda bence örnek alınmamalı. Arda'yı kötülediğimden dolayı demiyorum, Xavi örnek alınabilir, Gerard alınabilir. Sonuçta orta sahada oynayacak, iki yönlü oynaması gerekir. Alexvari oyuncular artık zor günümüz futbolunda. Benim izlediğim Emre'de Alexvari oynuyordu biraz. Yok zaten altyapıdan 2000'lerden beri tek iyi oyuncu Arda çıktı.. Gerçi o konuda bile Rijkaard eleştiriliyor bazen altyapıdan oyuncu çıkarmıyor, onlara şans vermiyor şeklinde. Baştan bir yapılanma onlarla gitse olabilir de öyle bir yapılanmamız da yok zaten. Ki oyuncular iyi olsa altyapıdan çıkan neden oynatmasın Rijkaard.

Denemeden bulamazsın. İlla ki yıldız çıkartmana gerek yok. Yedek oyuncu çıkart. Gerets Ferhat-Uğur-Mehmet Güven-Arda'yı çıkarttı. Hepsi de işe yaradı, uzun süreler forma şansı buldular, yedekte beklediler. Şimdi yedeği gidip satın alıyorsun hem de Ali Turan'ı, Çağlar'ı... Aydın'ın yerine Serdar'ı alıyorsun. Demek istediğim alt yapıdan illa ki Arda çıkmaz. Belli zamanlarda kullanabileceğin bir iki oyuncu yetiştirebilirsin "en azından". O kadarcık bile yoksa adam alt yapıda, yazıklar olsun bize... Ali Turan kadar sağ bek oynayabilecek gencimiz yoksa yazıklar olsun bize...

Emre Çolak'ın iyi bir futbolcu olmama ihtimali yok. Sakatlık falan geçirmezse tabii. Bu konuda seninle iddiaya girebilirim. Aynı şeyler Berkin için de geçerli. Ama Emre Çolak daha farklı bir adam.

Ayrıca Alexvari adamlar büyük takımlarda da var. Ronaldinho Milan'da, Mesut real Madrid'de, Totti Roma'da, Kaka yine Madrid'de... Tabii iki yönünü oynaması daha iyi olur. Ama bunu ona öğretecek olan da yine Rijkaard'dır.

asdfsdfb.jpg

Yalnız bu şampiyon yapma işi fazla küçümsenmeye başladı. Tamam herşey değil ama çok şey.

"Eee ne olmuş günü kurtardı şampiyon yaptı" denilebilcek bir durum değil. Uzun zamandır olmadığımızdan unuttuk sanırım:) Gerets, Kalli küçümseniyor, Rijkaard'ı savunmak uğruna hatta Fatih Terim. Üzücü bir durum...

Şimdi sistemden taviz vermemek güzel birşey olabilir ama Mustafa Sarp'a yapamayacağı %100 kesin olan bir işi vermek marifet değil. Mustafa'nın yapabileceği bir iş bulmak marifettir bana göre. Yoksa 1,5 senedir her maçımızda futbolcular kafası kesik tavuk gibi dolanıyor ortalıkta. Hmm sistem mi? Tamam...

Denemeden bulamazsın. İlla ki yıldız çıkartmana gerek yok. Yedek oyuncu çıkart. Gerets Ferhat-Uğur-Mehmet Güven-Arda'yı çıkarttı. Hepsi de işe yaradı, uzun süreler forma şansı buldular, yedekte beklediler. Şimdi yedeği gidip satın alıyorsun hem de Ali Turan'ı, Çağlar'ı... Aydın'ın yerine Serdar'ı alıyorsun. Demek istediğim alt yapıdan illa ki Arda çıkmaz. Belli zamanlarda kullanabileceğin bir iki oyuncu yetiştirebilirsin "en azından". O kadarcık bile yoksa adam alt yapıda, yazıklar olsun bize... Ali Turan kadar sağ bek oynayabilecek gencimiz yoksa yazıklar olsun bize...

Emre Çolak'ın iyi bir futbolcu olmama ihtimali yok. Sakatlık falan geçirmezse tabii. Bu konuda seninle iddiaya girebilirim. Aynı şeyler Berkin için de geçerli. Ama Emre Çolak daha farklı bir adam.

Ayrıca Alexvari adamlar büyük takımlarda da var. Ronaldinho Milan'da, Mesut real Madrid'de, Totti Roma'da, Kaka yine Madrid'de... Tabii iki yönünü oynaması daha iyi olur. Ama bunu ona öğretecek olan da yine Rijkaard'dır.

Hayır sorun küçümseme değil şampiyonluğu. Şampiyonlar liğine gitmek için elbetteki şampiyon olman gerekir. Fakat herşeyin bu kriter üzerinden dönmesi sonucu bir td şampiyon yapmış, ertesi yıl yapamamış diye gönderildiler. Bir td her sene bir takımı şampiyon yapamazki. Yani olaya sadece bu mandalite ile bakmak yanlış

Emre Çolak zaman gösterecek bize. Bakalım iyi futbolcu olacak mı yoksa olmayacak mı ?

Sistem çok küçümsenmemeli. Bir kez sistemini oturttuktan sonra bu süreç uzun yıllar alabilir, önündeki çok uzun yılları da kurtarırsın. Sonuçta ben Rijkaard'ın gitmesini istemiyorum, gerekçeleri yazdı insanlar gitsin diyenler ya da gitmesin diyenler. Rijkaard giderse ben yeni gelen td'ye de kızamam başarısızlıkta ama burdaki çoğu insan gene kızacak. Problem farklı yerlerde, sırf td ile bizim problemimiz çözülmez.

Ronoldinho, Totti vs. vs. Alex'den çok farklı oyuncular.

Eğer insanlar mutlu ise sürekli td değiştirmekten ve başarısızlıkta hemen suçlu olarak td'yi görüyorlarsa bir şey de diyemem, sorun gerçekten çok farklı yerlerde. Keşke sorun Rijkaard olsa, o gidince herşey düzelecek olsa, ilk ben isterdim gitmesini.

Hayır sorun küçümseme değil şampiyonluğu. Şampiyonlar liğine gitmek için elbetteki şampiyon olman gerekir. Fakat herşeyin bu kriter üzerinden dönmesi sonucu bir td şampiyon yapmış, ertesi yıl yapamamış diye gönderildiler. Bir td her sene bir takımı şampiyon yapamazki. Yani olaya sadece bu mandalite ile bakmak yanlış

O konuda hemfikiriz zaten. İtiraz etmiyorum. Sadece şampiyonluk basit birşeymiş gibi anlatılıyor ona itiraz ettim. Ama herşey kesinlikle onun üzerine dönmemeli.

Emre Çolak zaman gösterecek bize. Bakalım iyi futbolcu olacak mı yoksa olmayacak mı ?

Oynamatmadan görmemiz zor. Tabii bir de sağ açıkta falan oynatmayacağız Sivas maçındaki gibi... Oynatmasa daha iyiydi hatta.

Emre yaşıtları arasında çok rahat farkedilen bir cevher. Onu işlemek teknik direktörün işi.

Sistem çok küçümsenmemeli. Bir kez sistemini oturttuktan sonra bu süreç uzun yıllar alabilir, önündeki çok uzun yılları da kurtarırsın. Sonuçta ben Rijkaard'ın gitmesini istemiyorum, gerekçeleri yazdı insanlar gitsin diyenler ya da gitmesin diyenler. Rijkaard giderse ben yeni gelen td'ye de kızamam başarısızlıkta ama burdaki çoğu insan gene kızacak. Problem farklı yerlerde, sırf td ile bizim problemimiz çözülmez.

Sistem oturtma işini kesinlikle küçümsemiyorum. Ama şimdiye kadar birşeylerin ufak ufak değişmesi lazımdı. Barca gibi oynayalım demiyorum ama birşeyleri daha iyi yapabiliyor olmamı lazımdı. Maalesef iyi yaptığımız işler de gün geçtikçe azalıyor. (Arka direk-kanat ortaları, duran toplar vb...)

Ronoldinho, Totti vs. vs. Alex'den çok farklı oyuncular.

Emre'de Alex'ten faklı zaten:) Alex gibi bir adama Avrupa'dan örnek bulamazsın.

Biraz benzer tipte adamlar. Yoksa Emre Alex'ten çok daha fazla koşar. Alex 2 yılda bir adam geçer Emre her maç... Yani onlar da farklı...

1- Futbolcularla iletişimi iyimi?

2-Takım iyi çalışıyormu oyuncular güçlümü?

3-Kadro seçimleri adaletlimi?

4-Takıma Genç oyuncu kazandırıyormu?

5-Maçın gidişatına göre gerekli taktiksel sistem ve oyuncu değişikliklerini yapıyormu?

6-Maç esnasında saha kenarından takıma ve tribünlere gerekli enerjiyi verebiliyormu?

7-Takıda disiplini sağlıyabiliyormu?

8-Maç sonrası demeçleri samimi ve tutarlımı?

9-Takımda oturan bir takım olumlu sistem ve futbol anlayışı varmı?

Bu soruların çok değil üçüne evet diyebiliyorsanız ne ala.Yetmez ama EVET diyenlere gitse daha iyisimi gelecek diyenlere saygı duyarım ama yazık kariyeri zedeleniyor yorumları beni üzüyor ,kusura bakmayın onun kariyeri beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor.Sonuna kadar destek inadına rijkaard diyen arkadaşlar neyin sonuna kadar destek pek anlamadım,bu sezon gelmiş olsa eyvallah son olarak bu yorumlarımın sonuçlarla ilgisi yok ışık göremiyorum hocanın şahsıyla problemim yok.Kısmet olursa kombinede alıcam ışık görmememe rahmen 15 yıl şampiyonluk beklemiş taraftarlardanım nede olsa.

Üst Alt