Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ?

Cevap: Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ?

Tamam kadro Beşiktaş, Fenerbahçe ya da Avrupa'nın üst düzey takımlarının kadrolarından daha kötü bir kadro olabilir ona birşey dediğimiz yok ama OFK Belgrad, Sivasspor, Karpaty Lviv takımlarının kadrolarından da mı kötü bir kadro ki onlara karşı bile bu kadar zor durumlara düşüyor. Yoksa o takımların hocaları mı çok üst düzey ve o kötü kadrolarına rağmen Galatasaray'dan daha iyi oynayıp 2-2, 2-1 ve 2-2 gibi skorlar alabiliyorlar..

Kadro olarak değil ama orta saha olarak evet onlardan da kötü

Tamam kadro Beşiktaş, Fenerbahçe ya da Avrupa'nın üst düzey takımlarının kadrolarından daha kötü bir kadro olabilir ona birşey dediğimiz yok ama OFK Belgrad, Sivasspor, Karpaty Lviv takımlarının kadrolarından da mı kötü bir kadro ki onlara karşı bile bu kadar zor durumlara düşüyor. Yoksa o takımların hocaları mı çok üst düzey ve o kötü kadrolarına rağmen Galatasaray'dan daha iyi oynayıp 2-2, 2-1 ve 2-2 gibi skorlar alabiliyorlar..

ben anlatamadım renktaş onlara hak veriyorum kadro kötü ama oynadığımız rakipler zaten rezalet takımlar.2 tane 3. sınıf takımla kendi sahanda 2-2 kalıyorsun sivas gibi bir takıma sadece ceyhuna yeniliyorsun ama teknik direktöre hala laf söyletmiyorlar.

Evet kötü kadro.Artık şunu anlayın!Galatasaray'ın kadrosu o saydığın takımlardan kötü.Çünkü:

-Bu takımın oynayabileceği bir sistem yok.Bu adamlarla 8 kişi savunma yapsan da gol yiyorsun, 6 tane hucümcu adam oynatsan da gol atamıyorsun.

-Bu takımın oyuncuları Galatasaray'ın büyüklüğüne aldanıp,"Ben zaten iyi futbolcuyum" modunda dolaşıyor.Hiçbiri kendini geliştirmiyor.

-İnanılmaz laubali bir futbol var sahada.Komik komik pas hataları, savunma hataları ve kaleci hataları oluyor.

-Bu takım disiplinsiz(işte buda Rijkaard'ın hatası)

Bunlar varsa eğer senin takımında.Sivas'tanda,Karpaty'den de, Belgrad'dan da kötü kadron var demektir.Senin futbolcuların o takımlarda futbolcular gibi koşmuyor,çalışmıyor,istemiyor.Zaten son 4 yıldır da bu takım futbol oynamıyor, ki zaten bu takım 4 yaşında olan bir takım.

Evet kötü kadro.Artık şunu anlayın!Galatasaray'ın kadrosu o saydığın takımlardan kötü.Çünkü:

-Bu takımın oynayabileceği bir sistem yok.Bu adamlarla 8 kişi savunma yapsan da gol yiyorsun, 6 tane hucümcu adam oynatsan da gol atamıyorsun.

-Bu takımın oyuncuları Galatasaray'ın büyüklüğüne aldanıp,"Ben zaten iyi futbolcuyum" modunda dolaşıyor.Hiçbiri kendini geliştirmiyor.

-İnanılmaz laubali bir futbol var sahada.Komik komik pas hataları, savunma hataları ve kaleci hataları oluyor.

-Bu takım disiplinsiz(işte buda Rijkaard'ın hatası)

Bunlar varsa eğer senin takımında.Sivas'tanda,Karpaty'den de, Belgrad'dan da kötü kadron var demektir.Senin futbolcuların o takımlarda futbolcular gibi koşmuyor,çalışmıyor,istemiyor.Zaten son 4 yıldır da bu takım futbol oynamıyor, ki zaten bu takım 4 yaşında olan bir takım.

Çok kötü kadro dediğimiz adamların pek çoğunun harika oynadığı maçlar vardı çok eleştirilen Feldkamp, Skibbe ve Bülent Korkmaz dönemlerinde. Üstelik de Karpaty falan değil. Derbiler artı zorlu UEFA maçları Rijkaard döneminde var mı acaba :)

YouTube - Broadcast Yourself.

YouTube - Galatasaray 1-0 Fenerbahçe

YouTube - Part 3 // FULL! Sivasspor 3 - 5 Galatasaray (Şampiyonluk maçı)

YouTube - GALATASARAY 4 - BEŞİKTAŞ 2 - MAÇIN GOLLERİ [21.12.2008]www.forumadrenalin.com

YouTube - Galatasaray:3 Trabzonspor:0

YouTube - Galatasaray : 1-0 : Olympiakos

YouTube - Galatasaray 2 0 Benfica 11 06 2008

Geçen yılki ilk 9 haftayı unuttuk sanırsam hemen.Yanlış mıyım?

Geçen yılki ilk 9 haftayı unuttuk sanırsam hemen.Yanlış mıyım?

İlk 9 hafta değil ilk 6 hafta demek daha doğru olur. Yedinci haftada Eskişehir maçında iyi futbol yoktu. Sekizinci hafta zaten Ankaragücü'ne 3-0 yenildik. Bana kalırsa ilk 6 hafta da çok keyifli değildi ama bugünle kıyaslandığında elbetteki güzeldi. Geçen sezon bugün oynadığımız turda Levadia Tallin'i 5-0 yenmiştik. Bugün ise 2-0'dan 2-2'yi son 5 dakikada kurtarabildik. Tamam rakip biraz daha eli düzgün bir takım olabilir ama aradaki fark da bu kadar olmamalıydı. Rijkaard ile gidişat iyiden kötüye doğru oldu ve daha da kötüye doğru ilerliyor. Bizim itirazımız buna. Takım iyi oynasa ve gelecek için umut verse manyak değiliz eleştirelim. Çıkar alkışlarız, bizi yanılttın rijkaard deriz ama görüntü öyle değil ne yazık ki

İlk 9 hafta değil ilk 6 hafta demek daha doğru olur. Yedinci haftada Eskişehir maçında iyi futbol yoktu. Sekizinci hafta zaten Ankaragücü'ne 3-0 yenildik. Bana kalırsa ilk 6 hafta da çok keyifli değildi ama bugünle kıyaslandığında elbetteki güzeldi. Geçen sezon bugün oynadığımız turda Levadia Tallin'i 5-0 yenmiştik. Bugün ise 2-0'dan 2-2'yi son 5 dakikada kurtarabildik. Tamam rakip biraz daha eli düzgün bir takım olabilir ama aradaki fark da bu kadar olmamalıydı. Rijkaard ile gidişat iyiden kötüye doğru oldu ve daha da kötüye doğru ilerliyor. Bizim itirazımız buna. Takım iyi oynasa ve gelecek için umut verse manyak değiliz eleştirelim. Çıkar alkışlarız, bizi yanılttın rijkaard deriz ama görüntü öyle değil ne yazık ki

Bu takım seni şaşırtıysa bilemicem.Ben bu takımı 4 yıldır tanıyorum ve ezberledim artık ne yapıcaklarını.2 yıl önce Skibbe döneminde Lincoln bişiler yapıyordu.Sonra Lincoln'ün düşüşüyle,şu anki futboldan farklı olmayan bir futbol oynamaya başladık.3-1'den 3-3'e gelmedi mi Bordeux maçı?2-0'dan 2-2 olmadı mı Hamburg maçı?Kocaeli'nden 5 yemedi mi bu takım?

Kendimizi kandırmayalım bu takım böyleydi hep.Bu takımın 4 yıl içersinde "takım" olarak oynadığı en güzel futbol Benfica maçıydı o kadar.Ondan önce de sonra da takım olarak birşey yaptığımızı hatırlamıyorum.Kalli dönemi,Skibbe dönemi,Bülent Kormaz dönemi ve son olarak Rijkaard dönemi.Futbolumuz hiç değişmedi.Bunu değiştiren olaylarda:

1.Hakan Şükür'ün gazıyla oynanan son 6 hafta

2.Rijkaard ile oynanan ilk 6 hafta

Başka yok.

Ki bunlara Gerets'i eklemedim.O dönemde futbol olarak bişi oynamadık.Ama en azından saygımız var :eek:

Rijkaard'ın dünya umrunda değil Salla başı al maaşı !!!

Hoca cidden büyük hoca ise ağırlığını hissettirir. Eğer Adnan POlat Rijkaard devrim vs.. ona göre planlarımızı yaptık diyorsa.

Rijkaard da buna göre davranmalıydı Nasıl mı?

1. Keita satılmıcak kardeşim diyecekti.

2. Transfer şunları istiyorum. (Mali bütçe imkanları içinde)

3. Sistemi revize edecekti.

4. Sezonu normal zamanda açıp, Tatilde alem yapmayacak takıma da yaptırmayacaktı.

5. Yönetim dediklerini yapmazsa da postasını koyup, Benim kariyerim ve ismim var. Haydi Yollar burada ayrılır diyecekti.

Dedi mi? demedi.. Çünkü tek derdi. Tazminatı alıp berbat bir GS bırakıp kaçmak.

sayın futbol ustası buna cevap ver sadece

bu takımın adını hiç duydunmu?

hayatın boyunca kaç maçta ilk yarı boyunca şut atamayan bir Galatasaray izledin?

kaç kez 3./4. sınıf bir ekibe karşı sahanda ilk yarıyı 0-2 mağlup kapattın?

yenik durumdayken forvet çıkarıp forvet almanın mantığı nedir?

ne kadar kötü olursa olsun sol bekini çıkarıp sağ ayaklı uzun süredir oynamayan bir adamı sol bek'e koymanın anlamı nedir?

Fatih Terim zamanında Çaykur Rize'den olimpiyat stadında 5 yemiştik bir ere, ama o maçta ilk yarı kaç kaç bitmişti hatırlamıyorum.

Rijkaard'ın dünya umrunda değil Salla başı al maaşı !!!

Hoca cidden büyük hoca ise ağırlığını hissettirir. Eğer Adnan POlat Rijkaard devrim vs.. ona göre planlarımızı yaptık diyorsa.

Rijkaard da buna göre davranmalıydı Nasıl mı?

1. Keita satılmıcak kardeşim diyecekti.

2. Transfer şunları istiyorum. (Mali bütçe imkanları içinde)

3. Sistemi revize edecekti.

4. Sezonu normal zamanda açıp, Tatilde alem yapmayacak takıma da yaptırmayacaktı.

5. Yönetim dediklerini yapmazsa da postasını koyup, Benim kariyerim ve ismim var. Haydi Yollar burada ayrılır diyecekti.

Dedi mi? demedi.. Çünkü tek derdi. Tazminatı alıp berbat bir GS bırakıp kaçmak.

Sezonu geç açtığımız kısmına ben de katılıyorum, bizden sonra resmi maç yapan Bursa bile 10 gün erken açtı bizden. Son kısım da doğru aslında ama Rijkaard bunu yapacak adam değil, bırakıp gitmez.

Bu takım seni şaşırtıysa bilemicem.Ben bu takımı 4 yıldır tanıyorum ve ezberledim artık ne yapıcaklarını.2 yıl önce Skibbe döneminde Lincoln bişiler yapıyordu.Sonra Lincoln'ün düşüşüyle,şu anki futboldan farklı olmayan bir futbol oynamaya başladık.3-1'den 3-3'e gelmedi mi Bordeux maçı?2-0'dan 2-2 olmadı mı Hamburg maçı?Kocaeli'nden 5 yemedi mi bu takım?

Kendimizi kandırmayalım bu takım böyleydi hep.Bu takımın 4 yıl içersinde "takım" olarak oynadığı en güzel futbol Benfica maçıydı o kadar.Ondan önce de sonra da takım olarak birşey yaptığımızı hatırlamıyorum.Kalli dönemi,Skibbe dönemi,Bülent Kormaz dönemi ve son olarak Rijkaard dönemi.Futbolumuz hiç değişmedi.Bunu değiştiren olaylarda:

1.Hakan Şükür'ün gazıyla oynanan son 6 hafta

2.Rijkaard ile oynanan ilk 6 hafta

Başka yok.

Ki bunlara Gerets'i eklemedim.O dönemde futbol olarak bişi oynamadık.Ama en azından saygımız var :eek:

Gerets'in ilk sezonunda rekor puanla şampiyon olurken, son 4 senedir oynadığımız en iyi futbolu oynuyorduk. Birinci dakikadan doksanıncı dakikaya kadar koşan ve önde basan bir takımdık. Maç başına ortalama 15-20 şut çekiyorduk. En az 10 gol pozisyonuna giriyorduk. O günleri çok net hatırlıyorum çünkü her maç tribündeydim.

Gerets'in ilk sezonunda rekor puanla şampiyon olurken, son 4 senedir oynadığımız en iyi futbolu oynuyorduk. Birinci dakikadan doksanıncı dakikaya kadar koşan ve önde basan bir takımdık. Maç başına ortalama 15-20 şut çekiyorduk. En az 10 gol pozisyonuna giriyorduk. O günleri çok net hatırlıyorum çünkü her maç tribündeydim.

2. sezonunda ne oldu peki rezil olduk 50 küsür puanla.

Rezil kadrolarla gelen başarı şanstır.Öyle olsa Gerets gibi üstad 2. sezonda o kadar az puan almazdı.

Yönetim zihniyetimiz o dönemde aynıydı.

1.yılına çok fazla birşey diyemem.Tromsö olayına rağmen.Ama 2.yılı kötüydü yine.(L'pool maçlarına rağmen)

Lucescu,Gerets,Feldkamp bile bu takımı şampiyon yapar.Bırak şampiyonluğu.En azından zirveye oynatır.Biz bu futbolla en fazla 5. oluruz.Adam ön yargılı arkadaş.Mardinsporla bile oynasak tek forvetle çıkcak.

Bu kadroyla bir tek Lucescu yapar.Gerets ve Kalli başaramaz takımda H.Şaş gibileri yok.Kalli takımın yarısını kadro dışı bırakır :D

Bu kadroyla bir tek Lucescu yapar.Gerets ve Kalli başaramaz takımda H.Şaş gibileri yok.Kalli takımın yarısını kadro dışı bırakır :D

Luce bile yapamaz bence yarın gelse.Ona da 1.5 yıl vermek zorundayız.Takımın yarısını göndersin yenilerini alsın diye :)

Tabi o da var sen adama o kadar kısıtlı imkan veriyorsun.Luce'nin maçlar genelde sıkıntılı geçer zaten .Yapabilir ama başarma ihtimali düşük olur.Sonuçta o da bazı şartların sağlanmasını ister.Mesela Barış'a,M.Sarp'a kim ne yapabilir bu yaştan sonra?

Lucescu'nun takımı, futbolcuları kim olursa olsun dün gece yediğimiz golleri yemezdi. İkisi de evlere şenlik.

Üst Alt