Haldun Üstünel Açıkladı: 2 yabancı alacağız - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haldun Üstünel Açıkladı: 2 yabancı alacağız

Cevap: Haldun Üstünel Açıkladı: 2 yabancı alacağız

Maliyeti yani bonservisi olmayan oyuncular ilk tercihimiz bu yüzden zor gibi.

Servet'ten 8 milyon € almışsın. 10 milyon € da bütçem var demişsin. 2 milyon € da diğer satılacak adamlardan elde etsen. 20 milyon €'dur.

orta saha ve forvet transferi 10 milyon € civarı tutar zaten. defansa da 5 milyon € civarı verilebilir. kalanlara da Volkan Şen gibi 2 adam alınır.

İyi ki transferleri sen yapmıyorsun takımda. Zihniyete bak :D

"orta saha ve forvet transferi 10 milyon € civarı tutar zaten. defansa da 5 milyon € civarı verilebilir. kalanlara da Volkan Şen gibi 2 adam alınır."

Bu adamlara para verilmiyo değil mi, bedava oynuyorlar nasılsa. :cool:

Dediğine göre 5 adam alıyoruz 20 milyon Euro veriyoruz. Senelik 10 milyon euro'da bunlara veriyoruz, aaaa 30 milyon euro harcamışız 5 adama 20 değil. Cık cık cık.

Kulübü batırdın, eline sağlık :D

"orta saha ve forvet transferi 10 milyon € civarı tutar zaten. defansa da 5 milyon € civarı verilebilir. kalanlara da Volkan Şen gibi 2 adam alınır."

Dediğine göre 5 adam alıyoruz 20 milyon Euro veriyoruz. Senelik 10 milyon euro'da bunlara veriyoruz, aaaa 30 milyon euro harcamışız 5 adama 20 değil. Cık cık cık.

Fm gençliği:D

bonservis bütçesiyle, maaş bütçesi ayrıdır zaten.

Ben bu habere INANMIYORUM. Lig tv buna benzer cok haber yapiyor. Madem Haldunle konustunuz, neden kendi agzisindan duyamiyoruz bi video'da bunlari? Eeeh isinize gelince videolari koyarsiniz, gelmeyince koymazsiniz. Geciniz, ha diyelim boyle aciklama var: ozaman ya sasirtmaca olabilir yada intihar. Bize mutlaka kaliteli yabanci stoper lazim yoksa kos koca sezon yine heba olur.

Ben bu habere INANMIYORUM. Lig tv buna benzer cok haber yapiyor. Madem Haldunle konustunuz, neden kendi agzisindan duyamiyoruz bi video'da bunlari? Eeeh isinize gelince videolari koyarsiniz, gelmeyince koymazsiniz. Geciniz, ha diyelim boyle aciklama var: ozaman ya sasirtmaca olabilir yada intihar. Bize mutlaka kaliteli yabanci stoper lazim yoksa kos koca sezon yine heba olur.

Aynen. Ya inanmayin su ezik medyaya.. Dün sakalasmis baskanlar.

Hatta izin bile vermisler haber yapmalari icin Arda olayini...

Saka oldugunu bildikleri icin..Bu ezik medya ciddi haber yapmis...

Altina da: Bildigimiz Aziz Yildirim bu isin pesini birakmaz yazmislar:D

Yani ugras Baskanim der gibi..Mutlaka stoper alacagiz...

Yoksa lig baslamadan havlu atalim...

Bahsettiğin paraların çok büyük bir kısmı peşin ödenmiyor...

yaa arkadaslar ben gercekten hic inanmiyorum transfer butcemizin 10-15 milyon euro olduguna.Bana gore transfer butcemiz en az 25 milyon euro ben buna inaniyorum ve bu beni biraz rahatlatiyo acikcasi:D

yani kardesim senin dusuncen servet satilsada transfer butcemiz 10-15 milyon euro iyi bekleyip gorucez hadi hayirlisi. arsenalin butceside 25 milyon euro ise ayip valla sende ona inanmaya devam et kardesimmm

Bizim transfer bütçemiz, alınacak futbolcuların toplam maliyetlerini karşılamaya yönelik. Kulüp neden bonservis almadan oyuncuları gönderiyor zannediyorsunuz. Çünkü yeni alınacak oyunculara verilecek ücretleri ayrılan oyuncularınkiyle karşılamak istiyorlar. Ancak henüz Ümit dışında oyuncu bırakamadığımıza göre, ve alacağımız oyuncuların yıllık maliyetleri kişi başı en az 1.5-2 milyon Euro olacağına göre, eldeki 20 milyon Euro ile (ki ben o kadar olduğunu düşünmüyorum) bütün maliyetleri karşılamaktan başka çareniz yok (yeni oyunculara verilecek ücretler için ek kaynağınız yoksa, mesela para basmak için bir matbaa vs.).

Evet haklısın, sanki adama yıllık ücretini hemen vericez, transfer bütçesiyle, futbolculara ödenen maaş için gereken bütçesi farklı şeyler..

FM'de böyle evet. Hatta gelişmiş kulüplerde de böyle olabilir, transfer bütçesi ve maaş bütçesi ayrı ayrı hesaplanır ve yönetilir. Ama bizde malesef böyle değil gençler :eek:

FM'de böyle evet. Hatta gelişmiş kulüplerde de böyle olabilir, transfer bütçesi ve maaş bütçesi ayrı ayrı hesaplanır ve yönetilir. Ama bizde malesef böyle değil gençler :eek:

Yönetime ve başkanlığa aday olmadan önce herkes neyin ne olduğunun farkında olarak aday oluyor.Kaldıki başkan olduktan sonra da olası mali krizle karşılaşacakları kendileri için sürpriz olmuyor.O sebeple zorlanacaklarını bile bile bu mevkiye geliyorlarsa bazı fedakarlıkları yapmak durumunda kalacaklar.Neticede biz Galatasaray taraftarıyız ,bizlerin birinci maddesi mali durum değil tribünleri ayağa kaldıracak transferler ve iyi futbol ile gelen başarıdır.Ben o yüzden bu konuda , ki özellikle futbolcu alımında ,mali durum mazeretlerini, kızmayın ama kabul etmiyorum.

Arsenal forumunda bir tartışma oldu. biliyorsundur belki Emirates'in arazisi pahalıydı ve çok maliyetli bir stad yaptılar. hala da stadın borcunu ödüyorlar.

birisi diyor ki, "ne işimiz var bizim bu kadar pahalı yerde. Highbury'i özledim."

cevap veriyor diğeri, "Highbury'de kalsaydık, şu anda futbolcuların haftalıklarının yarısını bile ödeyemezdik."

----------------

yani geleceğim nokta şu. klüp tahmini bir haftalık gelir hesaplar. kadrodaki oyuncuların alacağı haftalık toplam paraya göre hesap yapıp, tahmini bütçeye aşağı yukarı denk olması hedeflenir. bizde galiba aylık bu para. tam bilmiyorum. bizim oyuncu yollamaktaki amacımız budur. Ümit Karan bugün 1 milyon € civarı kazanıyordu galiba. işimize de yaramıyorsa yollanır.

ancak bu parayı hiçbir klüp peşin ödemiyor emin olabilirsin.

şuanda konuşulan 10 milyon €'luk bütçe de direk bonservislere gidecek paradır.

Defansada oyuncu şart..Ben kesinlikle Neill'i alacağımızı düşünüyorum..Rijkaard'ın oyun anlayışında defans ortasahaya çıkacağı için Gökhan'ın yerine Sağlam bir Emre Güngör'ün oynaması gerek.Gökhan Neill ikilisi çok ağır kalabilir..Rijkaard Arda'danda Bir İniesta yaratabilir.Zaten Arda'nın defansının nekadar iyi olduğunuda biliyoruz sadece tempo sorunu var onuda Rijkaard ile gidereceğini düşünüyorum..Ortasahaya transfer bence tamamen Linderoth'a bağlıdır.Onun sezon boyuncaki durumu önemli eğer sağlam bir Linderoth olursa ortasahaya transfer gerekli değil diye düşünüyorum..

-------------------Leo-----------------------

-------Uğur----Neill----Emre G.-----Hakan-----

------------Tobias----Topal-----Arda----------

-----------Forvet----M.Baros-----Kewel--------

Ben bu sene Barış Özbeğin formayı kimseye kaptırmayacağını düşünüyorum, çok çalışıyor.

Üst Alt