Haldun Üstünel Açıkladı: 2 yabancı alacağız - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haldun Üstünel Açıkladı: 2 yabancı alacağız

Cevap: Haldun Üstünel Açıkladı: 2 yabancı alacağız

ümit ve hasan'ın sanırım yüksek maaş alan oyuncularımızdı.

ayrıca sanctis de gitti onun maaşı leo'ya ödenir.

ayrıca muhtemel bir lincoln ayrılığı ile maaş bütçemiz oldukça rahatlayacaktır.

ayrıca daha linderoth, nonda onların da durumu belli değil. onların da az aldığını düşünmüyorum.

ve daha takasta kullanılması düşünülen futbolcular da var.

bu durumda gidecekler-gelecekler şeklinde maaş bütçesi fazla zorlanmadan halledilebilir diye düşünüyorum.

Barış özbek çok iyi mücahadele ediyor ama tekniği 0.Oyunun çift yönünüde oynuyamıyor.Sadece koşuyor mücahadele ediyor.Rijkaard'ın sisteminde oynaması zor diye düşünüyorum.

sisteme uymuyor ki.

sistem derken neyi kast ettiniz bilmiyorum ama bu sene rijkardın elinde barıs, e.güngör, u. ucar, arda, m. topal ve hatta serkan çalık'ın bile önemli bir potansiyel olacagını düşünüyorum inşallah yanılmam

birde yanlış hatırlamıyorsam rijkard geldigi ilk zamanlarda galatasaray'da yeni bir sistem deneyecegini deklare etmişti 4-3-3'ün dısında bununla ilgili bilginiz var mı ???

sistem derken neyi kast ettiniz bilmiyorum ama bu sene rijkardın elinde barıs, e.güngör, u. ucar, arda, m. topal ve hatta serkan çalık'ın bile önemli bir potansiyel olacagını düşünüyorum inşallah yanılmam

birde yanlış hatırlamıyorsam rijkard geldigi ilk zamanlarda galatasaray'da yeni bir sistem deneyecegini deklare etmişti 4-3-3'ün dısında bununla ilgili bilginiz var mı ???

galatasaray'da yeni bir sistem derken daha galatasaray'da henüz denenmemiş bir sistem demek istemiş olabilir. yani sistem sadece diziliş değil sonuçta, "total futbol"u kastetmiş olabilir.

ya da kendisi teknik adamlıktan uzak kaldığı dönemde kendi sistemini daha da geliştirdi, yeni birşeyler düşünüyor. 4-3-3 delisi bir adam için ilginç olabilir. ama temel felsefe hep aynı olacaktır, "total futbol". ister 4-3-3 ister 4-2-3-1 ister 3-5-2 oynayalım ...

Hollanda'da , Barca'da 4-3-3 oynattığı için bizde de aynı sistem üzerinde çalışacaktır diye tahmin ediliyor sadece.Ben işin orasında değilim.Asıl önemli olan bizdeki futbolcuların manteliteleri üzerindeki etkisi ve sahada uygulayacağı özellikle hücum organizasyonları.Şundanda kesin eminimki daha önce hiç görmedikleri öğrenmedikleri taktiksel beceri sahibi olacak bizim futbolcular.Bütün bunların yanında da fizik kondisyon anlamında tüm eksikler giderilirse kaç kaç kaç oynadığımızın pek bir önemi olmayacak.Taktik dizilişi futbolcular saha içinde yaptıkları organizasyonlarla zaten belirlemiş olacaklar.Beni en çok heyecanlandıran Rijkaard'ın 40 metrelik bir alanda futbol oynatıyor olması.Hatlar arası yakın ve sürekli bir pas alışverişi , hep pres daima pres,tabi bunun birde riski var ;

Bu tür oynayan takımlar fizik kondisyonlarını üst seviyeye getirmezlerse korkunç pozisyon veriyorlar.İyi oynadıkları maçlarda hatta rakibi ezdikleri maçlarda mağlup ayrılabiliyorlar sahadan.

Arsenal forumunda bir tartışma oldu. biliyorsundur belki Emirates'in arazisi pahalıydı ve çok maliyetli bir stad yaptılar. hala da stadın borcunu ödüyorlar.

birisi diyor ki, "ne işimiz var bizim bu kadar pahalı yerde. Highbury'i özledim."

cevap veriyor diğeri, "Highbury'de kalsaydık, şu anda futbolcuların haftalıklarının yarısını bile ödeyemezdik."

----------------

yani geleceğim nokta şu. klüp tahmini bir haftalık gelir hesaplar. kadrodaki oyuncuların alacağı haftalık toplam paraya göre hesap yapıp, tahmini bütçeye aşağı yukarı denk olması hedeflenir. bizde galiba aylık bu para. tam bilmiyorum. bizim oyuncu yollamaktaki amacımız budur. Ümit Karan bugün 1 milyon € civarı kazanıyordu galiba. işimize de yaramıyorsa yollanır.

ancak bu parayı hiçbir klüp peşin ödemiyor emin olabilirsin.

şuanda konuşulan 10 milyon €'luk bütçe de direk bonservislere gidecek paradır.

Orada ücretler haftalık, burada güya aylık, ama genelde birkaç eşit taksitte ödeniyor, misal Arda'nınki 4 taksit, yabancılar genelde ilk taksit peşin toplam ikii taksit halinde alıyorlar. Ne olursa olsun maaşların bir kısmı illa ki peşin veriliyor.

Maaş bütçesinde, alacağınız futbolculara göre mevcut futbolcularınızı elden çıkararak veya daha düşük bir ücrete anlaşarak kesinti yapamıyorsanız, mevcut transfer bütçesinden maaş ödemek zorundasınız. Başka yolu yok.

Aklıma geldi de, FM'de de böyleydi. Transfer bütçesinden maaş bütçesine, maaş bütçesinden transfer bütçesine para aktarılabiliyordu. Aynı hesap.

Ümit, Servet ve Hasan'ın yıllık aldıkları toplam ücret Neill'ı tatmin etmeyebilir. Talip olduğumuz oyuncular böyle malesef. Başka oyuncu bırakamıyorsak (Necati ve Carrusca'yı da mutlaka yollamamız gerekiyor bu anlamda) diğer yabancı transferine verilecek yıllık ücret de transfer bütçesinden çekilmek zorunda.

Haldun Abi nerede kaldi yabancilar merak ediyorum . Gecen sene ki gibi son dakkaya kalmasin da pisman olmayalim.

Haldun Üstünel 2 yabancı alacagız dedi tamam bu konuda sorun yok

iyi güzelde ama peki kac tane yerli alacagız ???

Ufuk ceylan, Murat ceylan, Sezer Öztürk, İsmail Köybaşı, Volkan Şen bunlarla Ne oldu görüşmelerin sonucu ???

Ufuk ceylan, Murat ceylan, Sezer Öztürk, İsmail Köybaşı, Volkan Şen bunlarla Ne oldu görüşmelerin sonucu ???

melih abi'nin yorumlarından anladığım kadarıyla şimdilik,

murat ceylan'la hiç görüşülmedi

ismail köybaşı transferi zora girdi

ufuk-sezer ile görüşülmeye devam ediliyor

volkan şen-sercan ikilisine teklif yapıldı cevap bekleniyor

melih abi genelde hiç transfer belirtmez ama uzun zamandır takip ediyorum blogu'nu ve yorumlarından az-çok bunlar çıkarılabiliyor.

ayrıca kesin bilgi, duyum falan değildir melih abi'nin yorumlarından çıkarılan izlenimlerdir. en azından bir fikir oluşması için :rolleyes:

Bize yerli lazım değil.En iyi yerli oyuncular zaten bizde.

İki yabancı beklenildiği kadar kaliteli olursa yerli transferi yapılmasa da olur bence. Ya da çok çok makul bir bedele gelirlerse olabilir. Yoksa hiçbir yerli oyuncuya 4-5 milyon Euro verecek hali yok kulübün.

Ayrıca Murat ve Sezer'i aldık diyelim. Bu çocuklar kimi kesecek. Linderoth, Ayhan, Barış, Topal, Lincoln, Mehmet Güven. Bunlardan en az ikisinin gönderilmesi gerekecek. Ayrıca bence Topal ve iyi bir Linderoth'un yeri hazır.

İsmail de Balta'yı kesemez. Zaten Volkan ve Alparslan varken sola transfer gereksiz olacak gibi.

Kaleye Ufuk çok iyi olur, Leo'nun arkasında bekler 2-3 sene sonra kaleyi alır. Ama ona da 5 milyon Euro isteniyor. Bu şartlarda zor.

En makulu Volkan, Arda ve Kewell'a alteratif olabilir. Ona da 5 milyon Euro istiyorlar. En fazla 500bin-1 milyon Euro eder.

Eren, Gökhan alındıktan sonra zorunluluktan çıktı opsiyonel oldu. Bilmiyorum, Kayseri bu ortamda milli futbolcudur diye 5 milyon Euro fiyat çeker muhtemelen. O da imkansız gibi.

Kısacası yerli transferini kapattık sanırım Gökhan ve Mustafa ile (en azından bedavaya geldiler :D )

Bize kolay kolay yerli bırakmazlar.Fener akıllılık ettiğini zannediyor.Türk futbolunun geleceğini baltalıyor...Hayır anlamadığım onların transfer bütçeleride bizimkinden farklı değilki.Yani fener de sürekli borcu olan bir kulüp hemde onların bazı kongre üyeleri borcun 150 milyon euro yu geçtiğini söylüyor.Yani bir anlamda kendi geleceklerinide baltalıyorlar...Birde fenerahçenin gelilerinde önümüzdeki 5 yıl veya daha fazla artış olmayacak.Ama bizim 10 kat kadar artar doğru bir planlamayla...

Haldun Abi nerede kaldi yabancilar merak ediyorum . Gecen sene ki gibi son dakkaya kalmasin da pisman olmayalim.

önemli olan teknik direktörün erken getirilmesi ve yapılacak transferleri onun onayı veya isteği üzerine yapmaktı. geçen sene skibbe de bülent de tam kendi kadrolarını oluşturamadılar. bene başarızlığı asıl getiren buydu. transferler geç olsun ama yerinde olsun diyorum :)

bu arada transfrmarkt adlı sitede bayern münihli sosa ile görüşüldüğü yazıyo.

melih abi'nin yorumlarından anladığım kadarıyla şimdilik,

murat ceylan'la hiç görüşülmedi

ismail köybaşı transferi zora girdi

ufuk-sezer ile görüşülmeye devam ediliyor

volkan şen-sercan ikilisine teklif yapıldı cevap bekleniyor

melih abi genelde hiç transfer belirtmez ama uzun zamandır takip ediyorum blogu'nu ve yorumlarından az-çok bunlar çıkarılabiliyor.

ayrıca kesin bilgi, duyum falan değildir melih abi'nin yorumlarından çıkarılan izlenimlerdir. en azından bir fikir oluşması için :rolleyes:

ya bi su melih abinin blogu nedir nerden okuyablirim yazilarini bi zahmet adresse yolla sagol

Üst Alt